INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


P/S = 5,0 ( too much ), frizirana dobit sa zalihama u minusu ( ukupna promjena u odnosu na prethodno razdoblje 80 milijuna )

takve akrobacije radi još samo Todorić sa Beljem[smiley2]

mislim da KTJV ima osjetno bolje FI
IMHO

Ingra je inžinjerska tvrtka tipa investitor ne izvođač i nije čisti građevinar da štanca prihode bez dobiti kojih ima podosta na našem tržištu kojima cijena raste samo na osnovu rasta prihoda, ali što ćeš kada para ima previše na tržištu. Vidjet ćemo što se dešavati kada love više neće biti u potocima,a fondovima će trebati sve više i više love održavati ovako skupe cijene cijelog tržišta.

U usporedbi sa ostatkom sektora za koje je izašlo 3Q izvješće, Ingra je još džaba :

P/B P/E(ttm)
INGR 4,87 39
VDKT 7,28 98
HDEL 7,04 76
DLKV 7,28 129

Dakle, svi su na 7 booka, a o P/E da i ne govorimo. Vjerojatno je zato AZ mirovinski fond kupio neki dan 300 komada po 60.000 – pa zar ne bi to trebala biti garancija da će cijena brzo nazad na taj nivo? Bez panike ljudi, krajem idućeg tjedna građanima sjeda milijardu kuna povrata od ATGR, mogao bi biti stampedo opet, jer ako su ulagali u ATGR koji se izlistava 19.11., onda ih vrlo vjerovatno ne zabrinjavaju izbori pa će povrat opet bacit u fodnove ili drito na burzu.

[color=blue]Može li dobit u okviru plana biti dovoljna potpora dionicama Ingre?[/color]

Suradnja s Trigranitom, moderan menadžment koji je dioničarima znatno doprinio profesionalizacijom komuniciranja s javnošću, kao i nedavno provedena dokapitalizacija čine dobar temelj nastavka dobrog poslovanja tvrtke koji su prepoznali i mnogi fondovi u vlasništvu koji su, barem oni sa top 10 pozicija, u posljednje vrijeme „podebljavali“ svoj udio…

opširnije: http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=4510343d-84d6-43ba-bc13-bfc169c631f9&open=sec


U usporedbi sa ostatkom sektora za koje je izašlo 3Q izvješće, Ingra je još džaba : P/B P/E(ttm) INGR 4,87 39 VDKT 7,28 98 HDEL 7,04 76 DLKV 7,28 129 Dakle, svi su na 7 booka, a o P/E da i ne govorimo. Vjerojatno je zato AZ mirovinski fond kupio neki dan 300 komada po 60.000 – pa zar ne bi to trebala biti garancija da će cijena brzo nazad na taj nivo? Bez panike ljudi, krajem idućeg tjedna građanima sjeda milijardu kuna povrata od ATGR, mogao bi biti stampedo opet, jer ako su ulagali u ATGR koji se izlistava 19.11., onda ih vrlo vjerovatno ne zabrinjavaju izbori pa će povrat opet bacit u fodnove ili drito na burzu.

Dakle, Ingra je najmanje napuhana u sektoru pa je stoga džabe i treba je kupovati? Što bi vlasnicima dionica na 7 bookova i sa P/E iznad 100 da ne prihvate velikodušne ponude kupaca i prodaju im dionice? Vjerojatno će svi shvatiti kako su ponude bile velikodušne kad bude već kasno i kad se kupci predomisle.

Joj kad vam Jurčić dođe na vlast i stopira neke kapitalne projekte.


U usporedbi sa ostatkom sektora za koje je izašlo 3Q izvješće, Ingra je još džaba : P/B P/E(ttm) INGR 4,87 39 VDKT 7,28 98 HDEL 7,04 76 DLKV 7,28 129 Dakle, svi su na 7 booka, a o P/E da i ne govorimo. Vjerojatno je zato AZ mirovinski fond kupio neki dan 300 komada po 60.000 – pa zar ne bi to trebala biti garancija da će cijena brzo nazad na taj nivo? Bez panike ljudi, krajem idućeg tjedna građanima sjeda milijardu kuna povrata od ATGR, mogao bi biti stampedo opet, jer ako su ulagali u ATGR koji se izlistava 19.11., onda ih vrlo vjerovatno ne zabrinjavaju izbori pa će povrat opet bacit u fodnove ili drito na burzu.

Potpisujem, sve navedeno stoji.
Kao i krajem prošle godine, na ovim cijenama ingra je daleko najeftinija dionica u sektoru.
To sam tvrdio i krajem prošle godine, pokazalo se da sam bio u pravu.
Vidjet ćemo kako će biti do kraja godine i u slijedećoj.

P.S. Mogla bi koja nova vijest uskoro..
[smiley2]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Sam nalov je glup.
Ako je dobit u okviru plana sto je receno vec pri IPO-u onda ja totalno glup naslov da li ta dobit koja je u okviru plana moze podrzati cijenu dionice.
Da moze, ako nisu racunali da ce dobiti rasti 500%.

Uz opasku na kraju clanka:
Autor ne posjeduje dionice Ingre. Analiza nije poziv na kupnju ili prodaju dionica.
Naravno, kada hoce kupiti..
Blah…

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Misliš na ovo?

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=4510343d-84d6-43ba-bc13-bfc169c631f9

Ja bih izdvojio slijedeći dio:

” Pitanje je samo ima li dionica Ingra razloga za nastavak pada cijene? Iako posljednji kvartal, u odnosu na usporedivi lanjski nije zadivio stavkom dobiti, planirana dobit najavljivana od Uprave već je sada gotovo dostignuta, što bi ipak trebalo biti dovoljno za zadovoljavanje racionalnih očekivanja. Isto tako, iako prilično nategnute, ulagačke multiple Ingre su, s obzirom na iznadprosječan povrat na imovinu i kapital, podnošljive. Iz pozicije ulagača, ovakva pozicija znači da se iz svakog posla izvlači znatno više profita u odnosu na konkurenciju, što ovu dionicu automatski čini i znatno atraktivnijom. “

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Ono sto mene zanima jest sto su napravili sa 350 milijuna kuna od dokapitalizacije….
[smiley2][smiley2][smiley2]
I gdje ce ta lova biti potrosena…
Uglavnom u iscekivanje nekih vijesti jer kada je dokap po fer cijeni a ne nominali onda se ne radi dillution vlasnistva vec ta lova ide direkt u investicije….
St amislis plavi oce me cekati INGRA do 57K u cetvrtak.
Ako da onda sa povratom od ATGR uzimam jos par komada.
A i do 58K nije losa cijena,…

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


Ono sto mene zanima jest sto su napravili sa 350 milijuna kuna od dokapitalizacije….
[smiley2][smiley2][smiley2]
I gdje ce ta lova biti potrosena…
Uglavnom u iscekivanje nekih vijesti jer kada je dokap po fer cijeni a ne nominali onda se ne radi dillution vlasnistva vec ta lova ide direkt u investicije….
St amislis plavi oce me cekati INGRA do 57K u cetvrtak.
Ako da onda sa povratom od ATGR uzimam jos par komada.
A i do 58K nije losa cijena,…


Mislim da je receno za Arenu Zagreb da ce lovu trositi i sl.

Nego ak neko zna, zar nije receno da bi se za Stubake trebalo znati do kraja listopada?

[color=blue]Sunce i Ingra u borbi za Stubičke Toplice[/color]

Sunce Koncern d.d. i Ingra d.d. predali su pravovaljane obvezujuće ponude za odabir privatnog partnera za realizaciju Zdravstveno-turističkog projekta Stubičke Toplice po modelu javno-privatnog partnerstva. Predstavnici Sunce Koncern d.d. i Ingra d.d. također su bili prisutni na javnom otvaranju ponuda.

Natječajna dokumentacija još mora proći postupak ocjenjivanja i bodovanja koji će odraditi konzultantska tvrtka Hosting Internacional, a konačnu odluku o izboru privatnog partnera donijet će Poglavarstvo Krapinsko-zagorske županije.

Kompletnu dokumentaciju za natječaj pripremila je tvrtka Hosting Internacional s kojom je Županija sklopila ugovor o poslovno-stručnoj suradnji putem konzultantskih usluga po modelu gdje sve troškove za ugovorene usluge snosi isključivo privatni partner koji će biti izabran na međunarodnom javnom natječaju.

Završetak odabira privatnog partnera očekuje se do kraja mjeseca ove godine kao što smo bili i najavili, a prvi gosti u tim novim zdravstveno-turističkom objektima mogu se očekivati za otprilike tri godine.

Ciljevi cijelog projekta su razvoj zdravstvenog turizma, promocija lokalnih vrijednosti i identiteta, utjecaj na poboljšanje općeg blagostanja na širem području Stubičkih Toplica.

Ovom investicijom Stubičke Toplice bi trebale postati prepoznatljiva destinacija koja će poslovati tijekom cijele godine.

Podsjećamo vas da su natječajnu dokumentaciju preuzela tri kvalificirana ponuditelja, Sunce Koncern d.d. za turizam i ugostiteljstvo, Ingra d.d. za izgradnju investicijskih objekata, uvoz, izvoz i zastupstva, te konzorcij Instituta Građevinarstva Hrvatske d.d., Tehnike d.d., Konstruktor.inženjeringa i Toplica Sveti Martin.

Gradit će i hotel sa 5 zvjezdica

Budući kompleks bit će smješten između potoka Vidak, Topličina i Ulice Viktora Šipeka, a može se podijeliti na dvije zone: turističko-ugostiteljsku i zdravstveno-rehabilitacijsku. Sama Specijalna bolnica transformirala bi se u najsuvremenijizdravstveno-rehabilitacijski centar, uz zadržavanje određenog broja kreveta za “obične” pacijente, dok će se oni dubljeg džepa rehabilitirati u budućem hotelu sa četiri i pet zvjezdica, uz wellness i spa sadržaje.

izvor: http://www.zagorje.com/articles/4053/show.aspx

——————————————————————————–
Sunce koncern predložen za županijskog partnera u projektu Stubičke Toplice

Business.hr/Hina
02.11.2007 16:45
Pročitaj komentare(0)

Sunce koncern predložen je za partnera Krapinsko-zagorskoj županiji u ostvarenju zdravstveno-turističkog projekta Stubičke Toplice po modelu javo-privatnog partnerstva, objavljeno je na konferenciji za novinare u Krapini.
Odluku da Županijskom poglavarstvu za partnera predloži spomenuti koncern Jake Andabaka donio je Savjet projekta Stubičke Toplica, rekla je zagorska županica Sonja Borovčak.

Borovčak je dodala kako će, alo Poglavarstvo prihvati spomenuti koncern, deveteročlani Županijski tim za pregovore s partnerom utvrditi sve ugovorne detalje koji uključuju i status bolnice kojoj se mora omogućiti dizanje razine usluga, sigurnost sadašnjih zaposlenika i novo zapošljavanje te poštivanje kolektivnog ugovora.

Nastavi čitatiOglas:

Ako pregovori prođu prema planu, do kraja ovog mjeseca očekuje se potpisivanje ugovora s izabranim privatnim partnerom te registracija zajedničkog dioničkog društva, u kojem će Županija biti vlasnikom udjela od 49 posto, rekao je zamjenik županice za gospodarstvo Zorko Vidiček.

Vrijednost projekta bit će oko 109 milijuna eura, a konačna realizacija – od projektiranja, prikupljanja dozvola, građenja, opremanja i uhodavanja – očekuje se u roku četiri godine.

[smiley6][smiley6][smiley6]

POKRET OTPORA

INGRU već dugo promatram i žao mi je što nisam kupio prošle godine u ovo vrijeme. Dvoumio sam se između nje i TNSA. Odabrah TNSA. [smiley16] (bilo je zabavno, ali ne baš profitabilno) 🙂

Mislim da ću i ja ući unutra dugoročno ako ne poraste drastično idućih par dana. Sviđa mi se brutalna vlasnička struktura: mirovinci, raiffeisen central europe, erste adriatic equity, pbz equity… 🙂

New Report

Close