INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Netko je spomenuo bilancu Magme i rekao da izgleda bolje nego Ingrina. Dečko moj dragi, Magma je firma bazirana na preprodaji robe iliti švercerska firma. Ingra je proizvodna firma i kao takva ima budućnost jer kad se svijet obrani od recesije kreće opravak i investicije. A tu Ingra ima što ponuditi jer ima znanje i reference. I još jednom ću ponoviti. Kao što analitičari previđaju DJ index 2020. godine na 20.000 bodova ja vjerujem da će Ingra biti na 100 kuna. I tada će se za 10.000 dionica Ingre moći kupiti stan u Zagrebu.

@eufran

Ingra proizvodna firma? svašta! pa što su to oni ikad proizveli? magma se bavi preprodajom igračaka koje je uvezla iz kine, ingra se bavi preprodajom tuđe ekspertize i radne snage. i svako na tome zarađuje svojih 2,3,4,5,6 posto marže, ovisno o svojoj (ne)sposobnosti, i nakon toga ih oboje zatuku fiksni troškovi i dugi prsti zna se već kojih morskih vukova i modnih mačaka! i to je to, model poslovanja obje firme!
@topalov
125 m eura kazne? a kako ti misliš da će naplatiti tu kaznu? reći državi, ajde platite kaznu i onda se nakon par dana javiti na natječaj za državne ceste? pa tako glupa ingra ipak nije…. i nije riječ o kazni, nego valjda o moućnosti da onda zatraže od grada i vlade da kupe arenu….za ni približno toliku cijenu koju ti spominješ……


Netko je spomenuo bilancu Magme i rekao da izgleda bolje nego Ingrina. Dečko moj dragi, Magma je firma bazirana na preprodaji robe iliti švercerska firma. Ingra je proizvodna firma ….

Ingra nikad nije bila proizvodna firma, čak ni ako gledamo samo kao građevinu jer je ona bila developer, a poslove je ona prepuštala podizvođačima koje je na kraju plaćala svojim dionicama umejsto novcem…zato je cijena i zabijena ovako nisko jer poslovanje je loše, dug je ogroman, gubitak samo za lani -90 mil.kuna….nema tu nikakvog velikog kupca, ovo se samo trejderi igraju s većim iznosima…evo neka vam napišu koliko komada su oni jučer komada kupili/prodali pa će vam sve biti jasno

ne dajem investicijske savjete niti preporuke za kupnju/prodaju dionica!

Dakle, nakon malog oporavka cijene Ingrine dionice, ponovo se pojavila gomila postova o precijenjenosti, skoro pa bezvrijednosti. Najinteresantnije od svega, gotovo svi autori takvih postova to rade samo da drugima otvore oči, krajnje dobronamjerno i ne posjeduju, niti će ikad posjedovati ovu bezvrijednu dionicu. Hm…

Parche mihi, Domine, quia Dalmata sum!

činjenica je da je bilo dosta prometa i da se moglo uzet 20-30% na većoj količini bez problema, šta god katastrofičari ili optimisti pisali. tko zna ili ima hrabrosti uzeo je ili još čeka jer misli uzet više a tko ne zna ili nema hrabrosti gleda i znoji se.


Dakle, nakon malog oporavka cijene Ingrine dionice, ponovo se pojavila gomila postova o precijenjenosti, skoro pa bezvrijednosti. Najinteresantnije od svega, gotovo svi autori takvih postova to rade samo da drugima otvore oči, krajnje dobronamjerno i ne posjeduju, niti će ikad posjedovati ovu bezvrijednu dionicu. Hm…

Zanimljivi su to likovi. U tjedan dana dižu u nebesa i spuštaju u provaliju. Ustvari samo nešto govore o sebi. Samo da to shvate i promjene se dok ima vremena
Što će biti danas? Možda malo hlađenja ili nastavak i potvrđivanje trenda? Očito je da ovi prometi nisu samo trejdanje(jedan do cca 1/3 može biti). Ja čekam. Ako je u 3 godine pala sa 413 na 3,80 onda bi u iduće 3 godine mogla barem na 50% ATH ili ti cca 200kn. Sve je moguće pod kapom nebeskom.

neće uvijek biti ovako.


Netko je spomenuo bilancu Magme i rekao da izgleda bolje nego Ingrina. Dečko moj dragi, Magma je firma bazirana na preprodaji robe iliti švercerska firma. Ingra je proizvodna firma i kao takva ima budućnost jer kad se svijet obrani od recesije kreće opravak i investicije. A tu Ingra ima što ponuditi jer ima znanje i reference. I još jednom ću ponoviti. Kao što analitičari previđaju DJ index 2020. godine na 20.000 bodova ja vjerujem da će Ingra biti na 100 kuna. I tada će se za 10.000 dionica Ingre moći kupiti stan u Zagrebu.

Ja da sam toliko siguran kao vi kolega,stavio bih kuću na to.

Samo imate jedan jako velik problem kao i 98% forumaša..Pojma nemate s čime se bave firme čije dionice kupujete.

''Only last week I murdered a rock, injured a stone, hospitalized a brick. I'm so mean I make medicine sick!”

svi znamo da danas dionica ingre pada najmanje 7%

gomila novih nickova, prestrašno ,koji su to likovi kad prodaju više im ne valja ništa ali triba gledat i ljudsku stranu ,novac je zahebana stvar i iz luzera se prometnu u financijska gurue koji sve znadu.ima par likova koji držu ja sam medju njima imam 41500 komada i neću prodavat prvo nisam još se ni pokrija a drugo koja je srha prodat pa molit boga da padne opet na neke zamišljene razine da bi ja iša proslavit koliko sam pametan.Neko je dobro reka na ovakvom rastu im baš i nije po volji tramarkavatjer nisu ulazizi po 3,96 a sad im je dobro 5.6 , ovo zaista nema nigdi.

koji je navlakač stavio 100.000 komada na kupnju po 0,01 kn?? [lol]

ne dajmo jeftino dionice, neka ih drugi rasprodaju i ruše cijene!

Počela je igra ,najbrži prst
sa.mo u suprotnom smjeru.
(očekivana korekcija nakon 5 dana rasta)

Mislim da ni ovi koji kupuju a ni ovi koji prodaju neznaju kud će cijena, gore ili dole……….hi hi

up up up , and small down, than up up up do 14 ,
Moderator , budći da se neki dan dopustio post " up up up " koristim priliku podsjetiti te da trebaš biti vjerodostojan.

New Report

Close