INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ovaj novac koji ulazi u Ingrine dionice ne čini mi se domaćim, da jest presušio bi brzo, ovako izgleda kao kada su Islanđani svojedobno kupovali dionice Plive prije preuzimanja. Ne mislim da je preuzimanje u pitanju, ali vjerojatno jest neko vlasničko restrukturiranje i preslagiivanje.



UDJEL POTRAZIVANJA U IMOVINI – 70 % ????

Ukupna potrazivanja Ingre prema drugim stranama su 800 000 000 kn , a ukupna imovina joj je oko 1 300 000 000 kn.

Ukupna dugovanja + gubici – 1 250 000 000 kn

To znaci da Ingra ima jedva 5 kn po dionici BOOK VALUE samo zahvaljujuci cak 800 000 000 kn potrazivanja koja vodi u imovini…

Veliko je pitanje sta je od toga naplativo. Trenutni dug / materijalna imovina = 430 % !!!

Neki će sada reći da bi ovim tempom smanjivanja duga trebala desetljeća za doći na nulu, ali to je nebitno, bitno je da se u vrijeme krize dugovi smanjuju umjesto da se gomilaju kao što je to bio slučaj zadnje 3 godine. A kada svjetska kriza prođe i kad se ponovo počne graditi, onda se sve to vrati u par godina.
[/quote]

"Kada ovo " .. "Kada ono.." , toga smo se vec dosta naslusali po medijima, forumima, burzama ..medjutim vazno je uzeti cinjenicno stanje kao polazišno a ne neke maglovite pretpostavke poput "Kada prodje kriza…", "kada se ponovno počne graditi.."

Činjenice:

0. Gradjevinskom sektoru posvuda najavljuju daljnji pad – prometa, novih poslova, dobiti .. U prijevodu, gradjevinci su u ozbiljnim problemima, i većina ih jedva tu i tamo nešto sklopi, neki manji posao, kao ko-partner
1. Recesija je sveprisutna i dalje, globalno, nije prošla nekidan kada je objavljena odgoda potonuca Grčke
2. Svijetu prijete nove nestabilnosti, poput rata na Bliskom Istoku, Iran – Izrael, daljnji pad potrošnje kao direktna posljedica politke "Stezanja remena"

Činjenice oko Ingre:

1. Ingra je u krizi upravo sada, i to ne šaljivoj već popriličnoj.
2. Knjiženje nedospjelih i dobrim dijelom nenaplativih potraživanja u iznosu od 60 % ukupne imovine (800 000 000 kn prema totalu od cca 1 400 000 000 prema posljednjem dostupnom kons. GFI na zse) meni nalikuje na "brod od papira"
S druge strane dug je odavno "pojeo" stvarnu imovinu, posebno materijalnu, a i to sto se svakim danom povecava dok kompanija i dalje posluje s gubitkom nije baš obećavajuće
3. Ne znam kako mozes pisati da je pad prometa od čak 17 % u samo godinu dana – dobra stvar i da su rezultati bolji ? Po čemu su to bolji .. ?
4. Arena je pod hipotekom ili ima netko dokaz da je u 100 % vlasništvu Ingre ??
5. Grad im i dalje nije platio nekoliko desetaka miliona kuna. Ako im čak Grad Zagreb i dalje ne plaća kako očekivati da će naplatiti svih ostalih 800 000 000 kn potraživanja koja čine 60 % imovine ??

Posljednje : Čak i da postignu naplativost 90 % što je teško, teško za vjerovati , Ingra ima BOOK VALUE prema posljednjem konsolidiranom GFI – cca 6.5 do 8 kn po dionici

Osobno, ne bih se usudio kupovati ovako zaduženo , gubitaško poduzeće kojem pitanje koliko ce nova Non-HDZ Vlada pomagati – po Knjigovodstvenoj Vrijednosti.

Eto, a ti vidi .. možda trejderi naguraju i do 8, marljivi su , to se vidi, ali nitko veći ne ulazi, a PBZ prosipa, meni ne miriše na dobro . I u MAGMU je navaljeno sa svih strana kada je PBZ prosipao i još jedan OMF , pa je nakon tih 10 kn stropoštala na – jednu kunu

A bilanca joj izgleda bolje od Ingrine, kada uzmemo u obzir i broj dionica i cijenu trenutnu

[proud] [huh]

Nisi trebao toliko pisati.Sve to otprilike piše u FI tako da
su to poznate stvari.Neznam koje su tvoje namjere bile s
ovim tekstom ali mislim da svi koji ulažu lovu u Ingru itekako
znaju što rade.Ja sam zaglavio u Ingri neprodajem do daljnjeg.
Treba ovo sve durati i ostati normalan,ovih dana raste i lijepo
za gledati zelenjavu za razliku od prošle 2 god i više.Nadam se da će
potrajati ali i da će Ingra uskoro objaviti iole ozbiljniji posao,red veličine
100 mil eura pa da onda potegne.

Pozdrav

@ Coupe
Ja samo kažem da je činjenično stanje već dugo poznato i da je cijena zbog toga skliznula na ove grane. Ali čitajući zadnja dva izvješća, očigledno je da je situacija krenula na bolje. Ne razumijem zašto je nekima tako teško priznati tu činjenicu. Možda zato što su izašli iz Ingre s ogromnim gubicima, pa bi im bilo draže da Ingra ode u stečaj nego da se vrati preko razine s kojih su oni izlazili.

Vrijeme će pokazati da li sam u pravu, ali trenutna situacija mi izgleda da je iz zadnjeg izvješća tržište prepoznalo da se trend u poslovanju okreće. Kako drugačije objasniti tolike volumene trgovanja popraćene rastom cijene? Mali ulagači? Čisto sumnjam da mali ulagači imaju toliko novaca i živaca za neprekidno kupovanje.


Napisao sam da sam prodao samo ono kupljeno na 4 i rekao sam gdje sam prodao. Nisam pisao da sam izašao iznad 6. Napisao sam i da ono drugo držim, a kako sam to kupio skuplje jasno je i da sam s tim većim dijelom u minusu kojeg nisam pokrio s ovim trejdom.

Ja sam prvi puta ušao na 11,95, poslije sam nadokupljivao u više navrata. Čak 4 puta sam ušao na nižim razinama od trenutne ali mi ne pada na pamet prodavati. JUskoro sam na prosječnom ulazu, ali o prodaji neću ni tada razmišljati. Prodavati sada kad se bolji dani naziru, bilo bi malo glupo, zar ne. Ako sam prebrodio dane kada sam bio na gubitku 40%, onda ću se strpiti dok ne vidim slijedećih nekoliko izvješća (6-9 mjeseci najmanje).

Ingra je bila na 8.xx kuna u 10. mjesecu prošle godine poslije 3Q izvješća koje je bilo gore od ovog zadnjeg. Po meni, 8.xx je minimum očekivanja prije izvješća za 1Q ove godine, a poslije ćemo vidjeti.


Ovaj novac koji ulazi u Ingrine dionice ne čini mi se domaćim, da jest presušio bi brzo, ovako izgleda kao kada su Islanđani svojedobno kupovali dionice Plive prije preuzimanja. Ne mislim da je preuzimanje u pitanju, ali vjerojatno jest neko vlasničko restrukturiranje i preslagiivanje.

i ja sam tako mislio, ali ipak je obično trejdanje u pitanju…ako ne vjeruješ pogledaj u SKDD, nikakvih novih velikih kupaca nema… kad to ljudi skuže, ide nazad pad na 5 kn

moje pisanje nije poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje





Hehehe prodao si i već mi zavidiš. Od kud ti znaš gdje je moj ulaz? Samo jedno ću ti reći, između 5-9.

Prodao sam vrlo malo i to rano na 5,4x a tih par tisuća je bilo kupljeno na 4,0x. Ostalu količinu još ne diram. Ali činjenica je da mnogi koji ovdje kukaju još od 20 i više, sad napadaju burekmajstore što se iskrcavaju jer bi mogli zaraditi više. To rade samo u nadi da rast ide dalje kako bi se približili nuli, dok se ti burekmajstori pokauju kao pravi majstori i izlaze s 30-50% zarade.
[/quote]

Ova dionica je čudo, ovdje svi zarade i izađu iz nje (i to po nekoliko puta), a dionica ipak ima uzlazni trend. Kako to objasniti?
Mislim da većina hvalisavaca lažima liječi svoje frustracije zbog gubitaka i propuštenih prilika. Može li se pretakati iz čaše u čašu, pa uz to i otpijati iz njih, a da su čaše istovremeno punije nego prije?
[/quote]
Pa jedino svi mogu zarađivati kad raste a ne kad pada. Zato sam pristalica trejda na rastu a ne na padu i kraćenju.
[/quote]

To je točno ali jedino pod uvjetom da postoje ulagači koji samo ulaze. Dakle, ako su trejderi zaradili za svoje bureke, a trend je i dalje UP to je moguće jedino ako je podržano velikim akumuliranjem.
Nama koji smo tu na duži period taj scenario paše, i nemam ništa protiv toga da trejderi zarađuju. Ali me smeta kada oni poslije svojih izlazaka tvrde da je cijeli dnevni volumen bio samo trejdanje.
Ne žele shvatiti da bi u slučaju da nema nekoga tko kupuje da bi akumulirao, bar 50% day trejdera moralo dan završiti u minusu. A ovdje izgleda takvih nema [lol]

Do mojeg prosjeka 14,xx još samo 200% rasta. Ovo mi zvuci kao SF
Nadam se za 1-2 g i to docekati. 🙂



Ovaj novac koji ulazi u Ingrine dionice ne čini mi se domaćim, da jest presušio bi brzo, ovako izgleda kao kada su Islanđani svojedobno kupovali dionice Plive prije preuzimanja. Ne mislim da je preuzimanje u pitanju, ali vjerojatno jest neko vlasničko restrukturiranje i preslagiivanje.

i ja sam tako mislio, ali ipak je obično trejdanje u pitanju…ako ne vjeruješ pogledaj u SKDD, nikakvih novih velikih kupaca nema… kad to ljudi skuže, ide nazad pad na 5 kn
[/quote]
Pravo stanje ćemo vidjeti u ponedjeljak.Ovo što si ti vidio danas je
od prošlog četvrtka kolega.To bi kao iskusan član zajednice trebao to znati.
Tko zna,možda će i biti promjena u top 10,a možda su i tkz mali pokupovali
ove silne dionice ovih dana.

Pozdrav


Do mojeg prosjeka 14,xx još samo 200% rasta. Ovo mi zvuci kao SF
Nadam se za 1-2 g i to docekati. 🙂

…da li ti je SF ovaj rast od minimuma za cca 50%?…a prošlo je samo nekoliko dana…više vjere i strpljenja…preko noći samo zlo a za dobro treba duže…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...

Netko je spomenuo bilancu Magme i rekao da izgleda bolje nego Ingrina. Dečko moj dragi, Magma je firma bazirana na preprodaji robe iliti švercerska firma. Ingra je proizvodna firma i kao takva ima budućnost jer kad se svijet obrani od recesije kreće opravak i investicije. A tu Ingra ima što ponuditi jer ima znanje i reference. I još jednom ću ponoviti. Kao što analitičari previđaju DJ index 2020. godine na 20.000 bodova ja vjerujem da će Ingra biti na 100 kuna. I tada će se za 10.000 dionica Ingre moći kupiti stan u Zagrebu.




UDJEL POTRAZIVANJA U IMOVINI – 70 % ????

Ukupna potrazivanja Ingre prema drugim stranama su 800 000 000 kn , a ukupna imovina joj je oko 1 300 000 000 kn.

Ukupna dugovanja + gubici – 1 250 000 000 kn

To znaci da Ingra ima jedva 5 kn po dionici BOOK VALUE samo zahvaljujuci cak 800 000 000 kn potrazivanja koja vodi u imovini…

Veliko je pitanje sta je od toga naplativo. Trenutni dug / materijalna imovina = 430 % !!!

Neki će sada reći da bi ovim tempom smanjivanja duga trebala desetljeća za doći na nulu, ali to je nebitno, bitno je da se u vrijeme krize dugovi smanjuju umjesto da se gomilaju kao što je to bio slučaj zadnje 3 godine. A kada svjetska kriza prođe i kad se ponovo počne graditi, onda se sve to vrati u par godina.
[/quote]

"Kada ovo " .. "Kada ono.." , toga smo se vec dosta naslusali po medijima, forumima, burzama ..medjutim vazno je uzeti cinjenicno stanje kao polazišno a ne neke maglovite pretpostavke poput "Kada prodje kriza…", "kada se ponovno počne graditi.."

Činjenice:

0. Gradjevinskom sektoru posvuda najavljuju daljnji pad – prometa, novih poslova, dobiti .. U prijevodu, gradjevinci su u ozbiljnim problemima, i većina ih jedva tu i tamo nešto sklopi, neki manji posao, kao ko-partner
1. Recesija je sveprisutna i dalje, globalno, nije prošla nekidan kada je objavljena odgoda potonuca Grčke
2. Svijetu prijete nove nestabilnosti, poput rata na Bliskom Istoku, Iran – Izrael, daljnji pad potrošnje kao direktna posljedica politke "Stezanja remena"

Činjenice oko Ingre:

1. Ingra je u krizi upravo sada, i to ne šaljivoj već popriličnoj.
2. Knjiženje nedospjelih i dobrim dijelom nenaplativih potraživanja u iznosu od 60 % ukupne imovine (800 000 000 kn prema totalu od cca 1 400 000 000 prema posljednjem dostupnom kons. GFI na zse) meni nalikuje na "brod od papira"
S druge strane dug je odavno "pojeo" stvarnu imovinu, posebno materijalnu, a i to sto se svakim danom povecava dok kompanija i dalje posluje s gubitkom nije baš obećavajuće
3. Ne znam kako mozes pisati da je pad prometa od čak 17 % u samo godinu dana – dobra stvar i da su rezultati bolji ? Po čemu su to bolji .. ?
4. Arena je pod hipotekom ili ima netko dokaz da je u 100 % vlasništvu Ingre ??
5. Grad im i dalje nije platio nekoliko desetaka miliona kuna. Ako im čak Grad Zagreb i dalje ne plaća kako očekivati da će naplatiti svih ostalih 800 000 000 kn potraživanja koja čine 60 % imovine ??

Posljednje : Čak i da postignu naplativost 90 % što je teško, teško za vjerovati , Ingra ima BOOK VALUE prema posljednjem konsolidiranom GFI – cca 6.5 do 8 kn po dionici

Osobno, ne bih se usudio kupovati ovako zaduženo , gubitaško poduzeće kojem pitanje koliko ce nova Non-HDZ Vlada pomagati – po Knjigovodstvenoj Vrijednosti.

Eto, a ti vidi .. možda trejderi naguraju i do 8, marljivi su , to se vidi, ali nitko veći ne ulazi, a PBZ prosipa, meni ne miriše na dobro . I u MAGMU je navaljeno sa svih strana kada je PBZ prosipao i još jedan OMF , pa je nakon tih 10 kn stropoštala na – jednu kunu

A bilanca joj izgleda bolje od Ingrine, kada uzmemo u obzir i broj dionica i cijenu trenutnu

[proud] [huh]
[/quote]
Nadrobio si sve i svašta, ali samo da se osvrnem na onaj dio o neplaćanju za Arenu – prema ugovoru: ako ne plate tri rate onda slijedi kazna od ne znam ni sam više koliko ali čini mi se nekih 125 mil. eura. Jel tako Bananarama?

New Report

Close