INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://www.zse.hr/userdocsimages/financ/INGR-fin2011-1Y-NotREV-K-HR.pdf

Toplo preporučam svim današnjim kupcima dobro pogledati stavku 029 – 032 , strana 18 – konsolidirano izvjesce. Takodjer proucite vrijednost ukupne materijalne imovine i financijske imovine pa zatim pogledajte ukupna dugovanja.

Čak 210 % više duguju nego što sveukupno imaju, a čak i ako pribrojimo "Gotove proizvode" i dalje imaju Negativan BOok.

Jedino s ovim , upitno naplativim potraživanjima, Ingra sada vrijedi oko 6.5 kn po dionici. Dakle približavate se BOOK VALUE od koje 70 % čine – Potraživanja !!

Ajme , gdje ovo ima, samo na ZSE ! [wink] [lol] [thumbsup]

Peta sviječica… Slučajnost?

http://www.limun.hr/dionice.aspx?dionice=INGR-R-A


Neki vjernost mjere i u godinama……….

[thumbsup]
Tako je kolega !

mislim da se ovo malo ispuhalo
jedino kad bi neko stavio na kupnju 28695 komada ?

Postanite Eu-robovi

hoće li baš sada biti atak na bid, a ja taman kupijo

Mislim da ako netko misli da se ovdje radi o burek majstorima da se gadno vara, pa ingra zadnje dane trguje s više od milion kn dnevnog prometa,danas skoro 2miliona kn. Što mislite da su mali sad navalili u ingru i masovno kupuju,s kojim razlogom??? Pa očito je da netko ulazi, vidjet ćemo drugi tjedan hoće li biti promjena u top10.A kako vidim puno je malih izišlo ,pa mjerite po tome,neka svatko napiše s koliko je izišao bilo to 5000-10000kom. pa kad se zbroji dobije se dobar broj dionica. A netko je te dionice kupio.. Ingra je rijetko ovako rasla bez nekog razloga, tako da vjerujem da i ovaj put postoji razlog i da će se uskoro znati o čem se radi.

idući tjedan će bit bolje...

uvijek ista priča, ulazi, izlazi, ulazi, izlazi, nije mali, neko veliki
dokle tako?

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!




Hehehe prodao si i već mi zavidiš. Od kud ti znaš gdje je moj ulaz? Samo jedno ću ti reći, između 5-9.

Prodao sam vrlo malo i to rano na 5,4x a tih par tisuća je bilo kupljeno na 4,0x. Ostalu količinu još ne diram. Ali činjenica je da mnogi koji ovdje kukaju još od 20 i više, sad napadaju burekmajstore što se iskrcavaju jer bi mogli zaraditi više. To rade samo u nadi da rast ide dalje kako bi se približili nuli, dok se ti burekmajstori pokauju kao pravi majstori i izlaze s 30-50% zarade.
[/quote]

Ova dionica je čudo, ovdje svi zarade i izađu iz nje (i to po nekoliko puta), a dionica ipak ima uzlazni trend. Kako to objasniti?
Mislim da većina hvalisavaca lažima liječi svoje frustracije zbog gubitaka i propuštenih prilika. Može li se pretakati iz čaše u čašu, pa uz to i otpijati iz njih, a da su čaše istovremeno punije nego prije?
[/quote]

Napisao sam da sam prodao samo ono kupljeno na 4 i rekao sam gdje sam prodao. Nisam pisao da sam izašao iznad 6. Napisao sam i da ono drugo držim, a kako sam to kupio skuplje jasno je i da sam s tim većim dijelom u minusu kojeg nisam pokrio s ovim trejdom.

Parche mihi, Domine, quia Dalmata sum!




Hehehe prodao si i već mi zavidiš. Od kud ti znaš gdje je moj ulaz? Samo jedno ću ti reći, između 5-9.

Prodao sam vrlo malo i to rano na 5,4x a tih par tisuća je bilo kupljeno na 4,0x. Ostalu količinu još ne diram. Ali činjenica je da mnogi koji ovdje kukaju još od 20 i više, sad napadaju burekmajstore što se iskrcavaju jer bi mogli zaraditi više. To rade samo u nadi da rast ide dalje kako bi se približili nuli, dok se ti burekmajstori pokauju kao pravi majstori i izlaze s 30-50% zarade.
[/quote]

Ova dionica je čudo, ovdje svi zarade i izađu iz nje (i to po nekoliko puta), a dionica ipak ima uzlazni trend. Kako to objasniti?
Mislim da većina hvalisavaca lažima liječi svoje frustracije zbog gubitaka i propuštenih prilika. Može li se pretakati iz čaše u čašu, pa uz to i otpijati iz njih, a da su čaše istovremeno punije nego prije?
[/quote]
Pa jedino svi mogu zarađivati kad raste a ne kad pada. Zato sam pristalica trejda na rastu a ne na padu i kraćenju.

neće uvijek biti ovako.


UDJEL POTRAZIVANJA U IMOVINI – 70 % ????

Ukupna potrazivanja Ingre prema drugim stranama su 800 000 000 kn , a ukupna imovina joj je oko 1 300 000 000 kn.

Ukupna dugovanja + gubici – 1 250 000 000 kn

To znaci da Ingra ima jedva 5 kn po dionici BOOK VALUE samo zahvaljujuci cak 800 000 000 kn potrazivanja koja vodi u imovini…

Veliko je pitanje sta je od toga naplativo. Trenutni dug / materijalna imovina = 430 % !!!


Sve navedeno je bilo poznato i ranije. Naprimjer poslije prošlogodišnja 3Q izvješća (koje je prikazalo sve gubitke o kojima se i sada govori) je cijena pala 6%. Od tada se ništa bitno nije promijenilo sve dok nije objavljeno da nisu u stanju platiti dospjele dugove za komercijalne zapise od 4 mil. Eura. Tada dionica u jednom danu pada 19%.

19% zbog p*šljivih 4 mil EUR?, a dug od milijardu i više kuna je odavno poznat.

Zadnje FI je prvo poslije dugo vremena kada je prikazana dobit, dakle gubici se smanjuju. Poslije tog izvješća cijena ide samo prema gore iako su se pojedinci na ovom porumu iznenada počeli zgražati nad tolikim dugom (kao da je to nešto novo).
Reakcija tržišta je donekle troma (što je i normalno), ali nema sumnje da ovaj uzlazni trend poslije najboljeg FI u zadnje 3 godine dokazuje efikasnost tržišta.

Treba napomenuti da je 3Q 2011 bio bolji od 2Q, isto se nastavilo sa 4Q 2011 koje je bolje od 3Q.
Do izvješća za 1Q 2012 očekujem razine one koje su bile poslije izvješća za 3Q 2011 (8,xx), a poslije ide još prema gore jer vjerujem da će 1Q također prikazati dobit i još smanjiti ukupni dug.

Neki će sada reći da bi ovim tempom smanjivanja duga trebala desetljeća za doći na nulu, ali to je nebitno, bitno je da se u vrijeme krize dugovi smanjuju umjesto da se gomilaju kao što je to bio slučaj zadnje 3 godine. A kada svjetska kriza prođe i kad se ponovo počne graditi, onda se sve to vrati u par godina.


uvijek ista priča, ulazi, izlazi, ulazi, izlazi, nije mali, neko veliki
dokle tako?


[thumbsup] doduse ,veliki pbz je izlazio…

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Sve u svemu dobar trgovinski dan za Ingru. Većina burekmajstora je u kešu i biće potencijala da od 6,50-8 kupuju i prodaju i zarade naravno, i sve tako redom. Tko kupuje većinu i ne vraća nazad? Polako, sve u svoje vrijeme, nije sve onako kako se čini.
Pozdrav svima.

neće uvijek biti ovako.

New Report

Close