INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Kad će sjest lova na račun INGRE od ovog posla.
Koliko je to po dionici???

Koliko treba sjest?


Sjeo ti je vec odavno novac za taj posao, Ingra je kao i u onom novom poslu bila tek sporedni partner .. Vidim ovdje se druka na najjače kada se navode poslovi od 50ak i više miliona kuna kao da ih Ingra dobiva, iako je očito da kao sporedni partner moze dobiti jedva 10 do 15 % tog iznosa.

Ono sto je mnogo vaznije je – 900 000 000 dugova!!

Činjenica da Ingra jedva placa grijanje za Arenu i odrzavanje, a kamoli sta drugo. Ovako naivnih ovčica za šišanje ima samo na ZSE – kompanija izgubi 17 % prihoda, nadje se pred stecajem i onda netko jako prozirnom igrom naloga napumpa cijenu i ekipa se zalijepi kao da kupuju zlato a ne kompaniju čiji CEO već traži krivca – banke – za mogući predstojeći stečaj.

Sad znam koja škvadra je kupovala dionice u Bosni tamo 2007. , onaj Energoinvest i Rafineriju Janaf, jos dan danas slusham kako su popushili stanove tamo .. sad ista ta ekipa kupuje 40 % poskupljenu INGRU u padu …

Ekipo , netko vam se iskipava, to bi i budala vec shvatila, vjerojatno grupa brokera koja se nakrcala po 4 kn [wink]

Psi laju a karavane prolaze [bye]

Sve što pišem moje je osobno mišljenje i ne predstavlja nagovor na kupnju ili prodaju!!

Realno ova je trenutno dobra cijena za Ingru,prodat ću pola..


Kad će sjest lova na račun INGRE od ovog posla.
Koliko je to po dionici???

Autocesta nadomak Hercegovine

Dionica autoceste A1 Zagreb-Split-Dubrovnik, Ravča-Vrgorac, dužine 9,8 kilometara, vrijedna 1,1 milijardu kuna.

– prvo, to je ništa po dionici (bili podizvođač, jedno prihodi dugo rashodi pa su mogli i s gubitkom raditi, kako uostalom i rade zadnje dvije godine), a
– drugo, da je i milijardu po dionici, što vam to vrijedi kada taj novac nikada nećete vidjeti…

"Cinik je osoba koja zna cijenu svega, no ne zna vrijednost nićega."


Realno ova je trenutno dobra cijena za Ingru,prodat ću pola..

Ha ha, toliko si vjerovao u ovu dionicu, sad već prodaješ pola…
Ma dobro, ako si nešto uspio zaraditi, svaka čast


Realno ova je trenutno dobra cijena za Ingru,prodat ću pola..

Realno si vec prodao barem pola..
A koliko si hvalio INGRU ja sam mislio da neces prodati niti jednu dionicu do jedno 20 kn…




Ovde se opet skuplaju drukeri koji nemaju Ingru a toliko vode računa o njenom poslovanju da je to prosto nevjerovatno,jednostavno znaju da je tvrtka prejeftina a malo bi se nakrcali po nižim cijenama,a valuacije tipa vrjedenosti Arene,Dvora Lapad,Srebrenjaka itd,te započetih i najavljenih poslova u Alžiru,vrlo vjerovatno i Rusiji,Štern,te domaćih u cestogradnji,bolnicama,itd jednostavno ignoriraju,pa nek pogledaju samo minus od preko 200 milina Dalekovoda,pa dase vide uvjeti poslovanja u prošloj godini a oni su smanjli i gubitak i dugove, i ušli u masu novih poslova.

@ mentalist

zanimljiva analza. vidim da u vrijednost ingre pribrajaš i vrijednost stanova na srebrenjaku. s obzirom da je ingra izjavila da je prodala sve stanove još u siječnju 2010.g., po kojoj ih ti onda vrijednsti sada vodiš kad računaš sadašnju vrijednsot ingre? 0,00 kn ili 0,00 eur? 🙂
istina, gubitak je drastično smanjen u 2011 godini u odnosu na 2010, isto kao i dug 🙂
[/quote]

Malo googlanja čini čuda.

http://www.oglas.hr/Vile_Srebrnjak_novogradnja_stan-nekretnine-140264.html
http://www.oglas.hr/wct_index.php?run=tab&wct=135&nek_user=27425&nomap=1&Token=
[/quote]
@eiroy23

pa u godisnjem iyvjescu su napisali da je sve prodano….onda ili stranica koju si stavio nije updatirana ili izvjesce laze.

do sada protrgovano za milijun i 280 tisuća kuna, a od 12 sati za svega 173 tisuće kuna…
bojim se da se ne ostvare moje slutnje s početka trgovinskog dana

Fondovi, Pazite da vas ovakav jedan iz mog iz AVATARA ne doceka kao Sirica i Djedovica!

Čini se da je ovo što se događa sa dionicom dio trenda čitave burze jer se jednostavno značajno povećao promet, kao da je netko sa parama uletio u jeftin shopping pa da kupi(ili proda) dok ima i robe i trgovine. Ukupni promet veći od 100 miliona može biti i znak da tržište opet polako postaje interesantno malo krupnijim igračima tko god oni bili. A ovakvu kikiriki cijenu nije takvima problem platiti s obzirom na potencijal rasta koji tu postoji, ako se kockice ipak dobro poslože.

evo nas 45% od minimuma a i dalje bi neki kupovali po 2. ILI su se opametil?

neće uvijek biti ovako.


Realno ova je trenutno dobra cijena za Ingru,prodat ću pola..

I da li si se opameto? Sada ti je žao jel daa?

neće uvijek biti ovako.


do sada protrgovano za milijun i 280 tisuća kuna, a od 12 sati za svega 173 tisuće kuna…
bojim se da se ne ostvare moje slutnje s početka trgovinskog dana

ma ne vjerujem da se Vi toga bojite ali mi se ćini da se Vi nečeg drugog bojite a to je da ste se malo zahebali… [rolleyes]

New Report

Close