INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Gubitak 90.935.968 kuna ali nema veze dolaze novi poslovi,samo me muči ovaj manijak od PBZ skrbničkog.Stvarno mi nisu jasni njegovi motivi.Sutra ide rast a danas nisam ništa kupio. Malo sam se zaheba tako mi i treba kad sam hebena škrtica ali ću svejedno uživati u rastu.

pozdrav svim Ingrašima

bit će bolje................


Izgleda da su ove vece transakcije unaprijed dogovorene,netko prodaje necije dionice i nije ga briga za cijenu dok drugi kupuje i taj ocito ima dobra sasnanja o poslovanju firme.Da je pbz-u stalo do tih novaca i da mu je presa prodati sigurno to ne bi radio na ovaj nacin nego bi podigao cijenu za 2kn i prodao bez problema,ocito je da se namjerno rusi cijena i prodaju se dionice s namjerom rusenja cijene.Sad ti znaj ko je tu lud,ali ocita je manipulacija.

Ne bih se složio kolega… Skrbnički PBZ ne ruši direktno cijenu, nego indirektno, on više spriječava i štopa njen rast nego što ruši. Da oni žele srušit cijenu, padala bi svaki dan po 10% jer imaju i više nego dovoljno dionica da je katapultiraju nizbrdo. Pratim već neko vrijeme količinu i način na koji prodaju i poprilično sam siguran da su njihovi oni nalozi sa 1000kom koji se pozicioniraju s razmakom od 5-6lp udaljeni od ostatka aska i tek nekoliko lipa do bida i nakon što prođe jedan, pojavi se drugi u roku 10 sekundi. Ne lupaju po bidu jer im to uopće nije u interesu s obzirom da bi na taj način srušili cijenu, a imaju previše dionica da bi si to mogli priuštiti i kasnije prodavati po nižoj cijeni. Pokupe veće naloge s vrha bida i ne idu dublje, puste da se bid popuni i onda ponovo skinu samo vrh bida. Vjerojatno imaju i još par naloga u prvih 10 na asku, al ne s velikom količinom, kako ne bi gurali ask niže. Tu i tamo se pojavi i nekoliko većih naloga na bidu za koje se vidi da nemaju namjeru kupiti nego služe za dizanje bida kako bi s druge strane prošli nalozi na asku i onda nestanu s bida svi u isto vrijeme, pa je za pretpostaviti da ih stavlja i miče isti nalogodavac, no ne mora značit da je PBZ u pitanju, a i može biti…
No dobro je što prodaje intenzivno pa će tako i uskoro izaći. Možda je već i izvan top10, što ćemo vidjet sutra-prekosutra, no valja imat na umu da tu prodaja nije završila, već ima za utopiti još 300tinjak tisuća komada, odnosno čak trećinu prvotne količine. Ne treba vas zavaravati visoka likvidnost pa da se ponadate da je PBZ već u potpunosti vani, jer ne prodaje samo PBZ. Al jedno je sigurno… kad PBZ izađe, skinut će se jedan velik uteg oko vrata ove dionice. Doduše ima ona i drugih utega i problema, al polako… jedan po jedan…

Ovdi će biti svakim danom sve više ko prvi magarac a ne ko zadnji,….hahaha [lol]
A već vidim izvještaj za pšrvi kvartal …
Mnogi od vas će počupati i ono malo kose šta su prodali ili će prodat…

Ingr zakon
[cool]

MOJI POSTOVI NISU NAGOVOR NA NIŠTA.......ALI BAŠ NIŠTA...

mislim da je problem ovog izvješća činjenica to što klinika za tumore nije predana prije nove godine. Iskreno ne znam točno kako to funkcionira kod građevinara, ali vrijednost je 130 mil. kn, i to je predano u 2. mjesecu, znači da će taj prihod biti proknjižen u 1. kvartalu 2012.? Pretpostavljam da bi taj kvartal konačno trebao biti ok…

Da taj prihod će biti najači i zadnje tri godine,klinika,poslovi na cestama 71 mil kuna,u izvješću je navedno da je dosta prihoda pomaknuto za I kvartal,izvješće dobro,smanjen gubitak,povećana profitabilnost sa pet na devet posto,odlična prodaja Dvora Lapad,smanjen dug za 14 miliona kuna,dionica se trguje na 0,15 book value i 0,27 p/s,Davor Štern,novi član nadzornog odbora,novi poslovi na cestogradnji 71 mil kn, i početi u Alžiru,bolnica, i neki veliki već navedeni od 56 miliona eura,sve na Zse izvješća Ingra.


mislim da je problem ovog izvješća činjenica to što klinika za tumore nije predana prije nove godine. Iskreno ne znam točno kako to funkcionira kod građevinara, ali vrijednost je 130 mil. kn, i to je predano u 2. mjesecu, znači da će taj prihod biti proknjižen u 1. kvartalu 2012.? Pretpostavljam da bi taj kvartal konačno trebao biti ok…

…koliko je meni poznato takve stvari se knjiže po situacijama…pa je po meni ovo već ušlo u izvješće…
…pa vidiš iz cjelog nesporazuma oko 6 mil kuna,a osim toga poslovi se moraju fakturirati,inače tko bi sve to financirao…

…i porezna traži fakturiranje,zbog PDV-a…

Od silnog drukanja ovih koji su se nakrcali zadnjih dana, nastala je prava šuma od koje se ne vidi drvo, a to je i cilj ovih bukača. Ono što oni kao papige ponavljaju je da je Ingra dobila 4 manja posla koja zajedno ne vrijede niti 10 mil.EUR. Obzirom da Ingra skoro ni nema svoju operativu, jasno je da će te poslove raditi s kooperantima, tako da kad plati njih i kad plati materijal itd. u najboljem slučaju može se računati na zaradu od 1 mil. EUR.
Ajmo dalje:
Ingra je objavila ogroman gubitak za 2011. godinu od oko -80 mil.kuna!!!
To znači da bi Ingra morala dobiti 40 ovakvih manjih poslova da pokrije gubitak iz 2011. godine! A što je s gubitkom iz ranijih godina???
Nadalje, vidimo da se plasiraju laži da će dobiti od države 130 mil.kuna za kliniku, što je suludo jer da država nije plaćala Ingri po situacijama, Ingra bi odavno bankrotirala jer nema šanse da bi ona to u ovoj situaciji isfinancirala svojim novcem! Osim toga, građ. dio bio je samo 70 mil. kuna, a ostalo se odnosi na opremu.
Još jedna stvar – što msilite, zašto do nedavo najveći pojedinačni ulagač koji je bio 1. u tp 10 raspordaje Ingru čak i po 4,xx kuna??? Mislite da on nije informiran o stanju Ingre tj. da su stotine malih ulagača koji kupuju Ingru informirani bolje od njega koji je pred koji mjesec imao 900.000 komada Ingre? Nemojte živjeti u zabludi!

Mogu se okladiti da će se prije otvaranja danas pojaviti veliki kupovni nalozi koji će male ulagače „nagovarati“ da se stave na prve kupovne pozicije, a zatim će se ti veliki nalozi naglo povući na samom otvaranju i iskipati ovih 220.000 komada koje su jučer kupili po prosječno 4,76 kn! Veliki igrači rasprodaju dionice Ingre i izlaze, a mali će valjda preuzeti Ingru? Kako da ne…..

moje pisanje je moje osobno mišljenje, nije savjet ili poziv za kupnju ili prodaju dionica!

e moj hodor falili ste i tavu i jaja…
vidi se da ste neupućeni…
Onaj koji zna pravi razlog je u dogovoru…
samo toliko od mene…

lp [cool]

ps. stvarno mi je žao što niste kupovali proteklih dana ali nikad nije kasno…

MOJI POSTOVI NISU NAGOVOR NA NIŠTA.......ALI BAŠ NIŠTA...

ops, greška, nije gubitak -80, nego čak -91 mil.kuna!!! a onda je sve još gore i poraznije! [bye]
sad je jasno da su ovi poslići jučer tempirano objavljeni da pokušaju ublažiti pad zbog vrlo lošeg izvješća [bye]

moje pisanje je moje osobno mišljenje, nije savjet ili poziv za kupnju ili prodaju dionica!

Kolega,Rogero, PBZ je out dosta toga su podjelili i svojima u četvrtak prošli su prodali 108000 komada,u petak je promet bio oko 50000 komada,utorak oko 100000 tisuća,a juče 222062 što sve skupa čini više od tri posto firme i 50000 komada više od onoga što su imali u četvrtak,tako da su oni out ili sa beznačajnom količinom.

Na ovoj temi nema ekonomista već sami filozofi.

Iznose svoja stajališta iz svog kuta na subjektivan način i misle da će im postovi ostati dio njih, njihova povijest.

FI su pokazatelji poslovanja i ništa drugo. Dionice su odraz trenutnog stanja, kupuju se zbog vizije tvrtke i njezinog dosadašnjeg angažmana u posljednih nekoliko desetljeća. Vrlo je vjerojatno da će funkcionirati budućih nekoliko desetljeća. E to se zove ulaganje.

Dnevno trgovanje je dobro zbog likvidnosti i to postoji u čitavom svijetu. Ali bezobrazluk i nekultura poslovnog ulaganja nije prisutno na svim burzama.

Ozbiljan investitor ne vjeruje da se obogatio ili da je osiromašio zbog dnevnih ili mjesečnih fluktuacija cijena.

Da su poslovi objavljeni kad je dionica probila 5 kn prošli tjedan, išla bi preko 6. Nakon Fi bi pala ali ne dublje od 5. Ovim redosljedom objave bit ću je teško danas održati iznad 5 kn, kriva kombinatorika, vrlo nekreativno !

New Report

Close