INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

izvješće je očajno
jedina mi je utjeha što ga ne moram sutra tjekom dana isčekivati,
pu ću onda noćas od muke zaspati do 3h, a ne od 3:15 [bye]

Fondovi, Pazite da vas ovakav jedan iz mog iz AVATARA ne doceka kao Sirica i Djedovica!


-76.831.692kn, gubitak + 40%

Taj dug nije ništa novo, po meni je indikativniji podatak da se dug smanjuje a ne povećava (što su mnogi predviđali). Zato mislim da su rezultati bolji nego se očekivalo.

Taj dug koji ti apostrofiraš je već odavno ukalkuliran u cijenu dionice.

Iznenađuje me, a ujedno i raduje činjenica da Vas ima toliko što ste prodali. Sutra će te mi dizati vrijednost portfelja svojim kupnjama. Ugodan san! Ujutro nas čeka "duga zelena svijeća"! [cool]


Iznenađuje me, a ujedno i raduje činjenica da Vas ima toliko što ste prodali. Sutra će te mi dizati vrijednost portfelja svojim kupnjama. Ugodan san! Ujutro nas čeka "duga zelena svijeća"! [cool]

sve mi se čini da vi kolega malo previše drukate i glumite dugoročnog investitora a u stvari igrate prlajvu igru. previše sam skupo platio svoju naivnost vjerujući vama, megidu tj. filiji i sličnim likovima štovateljima lika i djela opija i ekipe. da sam kojim slučajem poslušao invertera i druge koji su gledali na stvar realno i prodao sve dok je bilo iznad 10 kn danas nebih bio u dubiozi kao zadnji k…..en i pitao se zašto su mi tako velike uši i tko me je ošišao na ćelavo !!!!

vještaj Uprave o poslovanju u 2011. godini uz
privremena nerevidirana financijska izvješća
Osnovne značajke razdoblja
Razdoblje 01.01. – 31.12.2011.
♦ Poslovni prihodi u 2011. godini iznosili su 208 milijuna kuna i niži su 17% u odnosu na
2010.g.
♦ Udjel prihoda s inozemnih tržišta ostao je na istoj razini kao i prethodne godine
♦ Smanjen je operativni gubitak prije poreza i kamata (EBIT) za 32% na 30 milijuna
kuna
♦ Nakon uspješno zaključena dva ugovora na dva tradicionalna inozemna tržišta u
vrijednosti preko 60 milijuna eura, započela je realizacija jednoga projekta, a na
drugome su otpočele projektantske aktivnosti
♦ Potpisani sporazumi o poslovnoj suradnji s tvrtkama Mašinoimport, Interaktiva i
Bonatti S.p.A.
♦ Izvršena primopredaja objekata Luka Stora i Luka Marsa u Alžiru te hidroelektrane
Lešće i dionice Ravča-Ploče 1 do čvora Vrgorac na autocesti Zagreb-Split-Dubrovnik u
Hrvatskoj
♦ Prodaja stambeno-poslovnih prostora na objektu Dvori Lapad nadmašila je
očekivanja s obzirom na situaciju na tržištu nekretnina u Hrvatskoj tijekom 2011.g.
♦ U srpnju 2011. uvrštenje novih 6.045.200 redovnih dionica INGRE na Službeno tržište
Zagrebačke burze
3
♦ Produljen je datum dospijeća obveznica INGRE na 6. prosinca 2016. g. uz dopunu
otplatnog plana kamata
♦ Zbog poremećaja na domaćim i međunarodnim financijskim tržištima, Društvo nije
uspjelo provesti planirano restrukturiranje duga do kraja 2011. godine. Međutim
Uprava vjeruje da će ubrzo uspjeti realizirati jedno od nekoliko rješenja na kojima
intenzivno radi
♦ U 2011. godini započeo je proces redefiniranja strategije i organizacije INGRA Grupe
u pogledu tržišne i poslovne orijentacije
♦ Tijekom prve polovice 2011. INGRA se kadrovski pojačala novim financijskim i
tehničkim direktorom
1. Prihodi INGRA Grupe u razdoblju 01.01. – 31.12.2011.
U odnosu na 2010. godinu, poslovni prihodi INGRA Grupe iskazali su pad od 17% na 208
milijuna kuna u 2011. godini, uglavnom zbog sporije realizacije radova u Iraku i niže
realizacija dvije dionice autocesta u Hrvatskoj – na jednoj dionici u tijeku su radovi na
arheološkim iskopinama, a na drugoj dionici investitor je u postupku rješavanja
imovinsko-pravnih poslova. Ostali započeti i ugovoreni projekti teku u skladu s
ugovorenom dinamikom izvođenja radova.

FI je katastrofa, kako su samo uspjeli napraviti ovoliki gubitak?!?!? dobili oni koji poslić ili ne, sad se vidi da je to nebitno, gubitak je ogroman i tu nema pomoći! [bye]

moji postovi nisu savjet za kupnju ili prodaju dionica nego moje osobno mišljenje

2. Profitabilnost INGRA Grupe
Razdoblje 01.01. – 31.12.2011.
2010
(HRK mil.)
2011
(HRK mil.)
Rast Učešće 2010 Učešće 2011
Poslovni
prihodi
252 208 -17% 100% 100%
Bruto dobit 12 18 50% 5% 9%
EBIT -44 -30 32% -17% -14%
Neto dobit -91 -90 1% -36% -43%
Unatoč manjim poslovnim prihodima, ostvarena je značajno viša bruto dobit. U 2010.
godini ostvarena je bruto margina od 5% dok je u istom razdoblju 2011. godine ona
povećana na 9%. Posljedično, operativni gubitak u 2011. godini smanjen je za 32% u
odnosu na isto razdoblje 2010. godine. Viša razina profitabilnosti ostvarena je dijelom
zbog bolje profitabilnosti na novim projektima, a dijelom i zbog pozitivnog utjecaja
jednokratnih stavaka.
Budući da je izgradnja stambeno-poslovnog kompleksa Dvori Lapad završena, troškovi
kamata povezani s izgradnjom ovog kompleksa, za razliku od 2010. godine, prikazuju se
kao financijski rashod. To je u najvećoj mjeri uzrokovalo rast financijskih rashoda.
3. Financijski položaj
Neto dug na dan 31.12.2011. iznosi 976 milijuna kuna i smanjen je za 13,6 milijuna kuna
u odnosu na 31.12.2010.
Zbog poremećaja na domaćim i međunarodnim financijskim tržištima tijekom 2011.
godine, Društvo nije uspjelo realizirati planirani projekt refinanciranja kojim bi
kvalitetno uskladilo dinamiku novčanog tijeka.
Društvo informira ključne vjerovnike o svim svojim aktivnostima i ima njihovu podršku u
svojim naporima, te vjeruje da će ubrzo uspjeti realizirati jedno od nekoliko rješenja na
kojima intenzivno radi.
5
5. Ostalo
INGRA je 12. travnja 2011. zaključila ugovor u Iraku na projektu rehabilitacije jedinice 1
hidroelektrane Haditha (6×110 MW) u vrijednosti 5,8 milijuna eura. Početak radova
očekuje se tijekom drugog kvartala 2012. godine. Radovi će obuhvatiti rehabilitaciju
turbina, generatora i pripadajuće opreme na jedinici jedan i odvijat će se u dvije faze.
Uključujući isporuku, izvođenje radova trajat će 24 mjeseca.
U lipnju 2011.g. na jednom od svojih tradicionalnih tržišta u inozemstvu, INGRA je
ugovorila realizaciju projekta u vrijednosti oko 56 milijuna eura s rokom izvođenja
radova od 26 mjeseci, na kojem su pokrenute i planirane projektantske aktivnosti.
U travnju 2011.g. potpisan je sporazum o poslovnoj suradnji s ruskim tvrtkama
Mašinoimport i Interaktiva.
INGRA je u srpnju 2011.g. zaključila sporazum o poslovnoj suradnji s talijanskom tvrtkom
Bonatti S.p.A. na tržištima od obostranog interesa – Hrvatske, Iraka, Alžira i Saudijske
Arabije na području energetike, industrije i graditeljstva.
Na projektu izgradnje hidroelektrane Lešće izvršena je uspješna primopredaja objekta
tijekom kolovoza 2011.g.
Dionica Ravča-Ploče 1 do čvora Vrgorac na autocesti Zagreb-Split-Dubrovnik predana je
investitoru na korištenje. Na autocesti Zagreb-Sisak završeni su radovi na glavnoj trasi
dionice Buševec-Lekenik i očekuje se primopredaja radova investitoru.
INGRA nastavlja s izvođenjem radova na izgradnji PUO „Pešćenica sjever“ koji se nalazi
na autocesti Zagreb-Sisak, dionica Buševac-Lekenik. Isto tako nastavljaju se radovi na
dionici Ravča-Ploče 1, od čvora Vrgorac do Ploča 1.
Zaključena su dva ugovora za izgradnju državnih cesta u Bjelovarsko-bilogorskoj,
Splitsko-dalmatinskoj i Dubrovačko-neretvanskoj županiji, kao i ugovor za izgradnju
Podravskog „Y“, dionica Vrbovec-Bjelovar, trasa i čvor Farkaševac te ugovor za izgradnju
dionice Sredanci-granica BIH, na autocesti A-5. Ukupna vrijednost sva četiri ugovora
iznosi 70,8 milijuna kuna. Realizacija istih očekuje se tijekom 2012. i 2013. godine.
Tijekom 2012. godine INGRA kao članica Konzorcija hrvatskih graditelja očekuje
potpisivanje novih ugovora na izgradnji i obnovi cesta u Hrvatskoj.
U Makedoniji su u tijeku radovi na izgradnji bolnica Tetovo, Gostivar i Bardovci-Skopje

superhik9@
I nakon svega toga još uvijek niste ništa naučili. Tek sada ste u pravoj zabludi!

Dok se početak radova na hidroelektrani Haditha u Iraku očekuje uskoro, radovi na
rehabilitaciji dvije parne turbine Al Qaim teku sporije od predviđenog plana – izvršena je
isporuka dijela opreme, a edukacija predstavnika Al Qaima uspješno je dovršena.
Očekuje se dovršetak isporuke preostale opreme, nastavak izvršenja radova na gradilištu
i puštanje u pogon u prvom polugodištu 2012. godine.
Na objektu Klinike za tumore Zagreb obavljen je tehnički pregled u prvoj polovici 2011.
Objekt je predan investitoru u veljači 2012. godine.
6
Prodaja stambeno-poslovnih prostora na objektu Dvori Lapad tijekom 2011.g. nadmašila
je očekivanja s obzirom na situaciju na tržištu nekretnina u Hrvatskoj. S prvim kvartalom
2011.g. u potpunosti su prodani svi prostori na kompleksu stambenih vila Srebrnjak u
Zagrebu.
Sukladno odlukama Skupštine dioničara održane 22. prosinca 2010.g. uspješno je
uvršteno 26. srpnja 2011.g. 6.045.200 redovnih dionica na ime, u nematerijaliziranom
obliku, bez nominalnog iznosa, na službeno tržište Zagrebačke burze.
Temeljem Odluke Skupštine imatelja obveznica u rujnu 2011.g. promijenjen je datum
dospijeća glavnice obveznica oznake INGR-O-11CA sa 6. prosinca 2011.g. na 6. prosinca
2016.g. i dopunjen je otplatni plan kamata.
Izvanredna Glavna skupština INGRE održava se 17. veljače 2012. godine. Na Skupštini će
se odlučivati o izboru gospodina Davora Šterna za člana Nadzornog odbora INGRE.

Tko god je pregledao prijašnja izvješća je znao da je dug ogroman. Pa zato je vrijednost dionice tu gdje jeste. Nitko pametan nije očekivao da će u ovom izvješću pisati da su svi dugovi odjednom nestali.

Po meni je pozitivno da se unatoč globalnoj krizi i situaciji u lijepoj našoj (pogotovo u građevinskom sektoru), dug smanjio. Smanjio se malo, ali i to je bolje nego da se još povećao. Mislim da je najgore iza nas i očekujem rast.

Da rezimiramo, kao da nije bilo poznato da je pad prihoda,najvljeno u prošlom izješću,a sve se to prenosi na prvi kvartal koji će biti najbolji u zadnje tri godine,zatim rast bruto marže na 9 posto,smanjen neto gubitak u iznosu od milion kn,smanjen dug cca 14 mil kn,iznad očekivanja prodaja Dvora Lapad,mnogi najavljeni veliki poslovi u Alžiru i kod nas u cestogradnji,i zaboga dionica se trguje na 0,15 book value,0,27 cijene/prihod,Davor Štern u NADOZORNI ODBOR,TO MOŽDA GOVORI I NAJVIŠE OD SVEGA.

može netko od kolega izračunati P/E za Ingru? vjerujem da vam to nije nikakav problem?

moji postovi nisu savjet za kupnju ili prodaju dionica nego moje osobno mišljenje

New Report

Close