INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Čak 26,7 milijuna dolara “Hidrogradnje” blokirano je od 2006. u Jumbes banci u Beogradu, a radi se o dugu koji je Irak isplatio za prijeratne radove. Očekivalo se da će taj novac davno leći na račun “Hidrogradnje”, a onda su počele zavrzlame. Početkom rata, tadašnje vlasti RS-a formirale su poduzeće “Hidrogradnja” sa sjedištem na Palama, uz otimanje strojeva sarajevske “Hidrogradnje”. Ta paljanska tvrtka je nakon rata privatizirana, kupio je Slobodan Stanković iz Laktaša i tvrdi se da je potpuno propala, a njezini radnici već dugo štrajkaju. Međutim, tvrtka s Pala izišla je sa zahtjevom da i njoj pripadne dio iračkog duga i to je isposlovala preko beogradskog suda. Sarajevska tvrtka na to je pristala, a dogovor o tome postigle su i entitetske vlade. A onda se u sve ubacuje zagrebačka tvrtka “Ingra”čiji je direktor Uprave Igor Oppenheim, a predsjednik Nadzornog odbora Stjepan Mesić, bivši predsjednik Hrvatske. “Ingra” traži da njoj pripadnu 17,4 milijuna dolara. Da slučaj bude još kompliciraniji, potvrdu da toliko novca pripada “Ingri, potpisala je bivša članica Uprave “Hidrogradnje” Silvana Marić,i i taj papir sada koristi “Ingra. On se o svemu tome javno ne izjašnjava.

Biće ova lova sjela na račun pa Mesić nije badava na platnom spisku Ingre kao presjednik nadzornog odbora,ne radi se takva funkcija i lobiranje za sitnu lovu…

Ja više zaista ne znam tko tu koga …., ali nekako se više i ne brinem.
Mislim da gore ne može. Iako mi se sviđa jedna naljepnica na vozilu koju spazih na zagrebačkim prometnicama, a parola glasi: "Kod nas nije ništa uspjelo, pa neće ni KRIZA".

Hahahahahaahahahah

"alea iacta est"


kolega zz, ne znam zašto vadite stvari iz naftalina koji su odavno riješeni..naime ovo je članak još od ožujka 2009. Međimurje je namireno kao i ostali kooperanti s dionicama, a možda ih je baš netko od njih iskrcava preko pbz.

Iza PBZ skrbnickog je PBZ Invest.

Kolega nino979 je najkompententiji po pitanju vlasnstva oif-ova. Provjeri kod njega, ali prilicno sam siguran da su oni.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan



kolega zz, ne znam zašto vadite stvari iz naftalina koji su odavno riješeni..naime ovo je članak još od ožujka 2009. Međimurje je namireno kao i ostali kooperanti s dionicama, a možda ih je baš netko od njih iskrcava preko pbz.

Iza PBZ skrbnickog je PBZ Invest.

Kolega nino979 je najkompententiji po pitanju vlasnstva oif-ova. Provjeri kod njega, ali prilicno sam siguran da su oni.

[/quote]
Vrlo lako moguće, imao sam udjele u njihovim fondovima i u TOP-u 10 njihovih ulaganje je bila INGRA, kako u globalu tako i u equitiju, cini se da se nisu do kraja iskrcali, a sada su im portfelji puno defanzivniji

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

http://zse.hr/userdocsimages/novosti/fRf5OobkS6tNcCYj1qRCnA==.pdf

Stoga je premijer Milanović, kažu dobri poznavatelji prilika u Hrvatskim željeznicama, mjesto predsjednika uprave HŽ holdinga ponudio Željku Periću, sadašnjem članu uprave zagrebačke Ingre, privatnom konzultantu i nekadašnjem savjetniku bivše premijerke Jadranke Kosor. Perić usto u svojoj karijeri ima i mjesto člana uprave Plive te mjesto predsjednika uprave Lure, sadašnjeg Dukata, kada je ta tvrtka bila u vlasništvu Luke Rajića. No Perić je odbio tu ponudu.
Ne odbija se mjesto predsjednika uprave HŽ Holdinga kad bi mu je u Ingri bilo loše i dsa nije siguran da je restruktiranje Ingre završeno…

Pa HŽ je državna firma, tamo bi mogao imat plaću max 18.000 kn….. ovdje ima 3 puta više plus bonusi za dobar rad





Izuzetno pametan potez uprave Ingre. dok su imali s čim prijetiti ministarstvu, nisu uspijevali izvuć novce….. sad kad nemaju s čim ucjenjivati, mislite da će uspjet izvući išta iznad onoga što min zdravsva je već nudilo? sumnjam……
mislim da je ovo samo još bio jedno priznanje nemoći…….

trebat će ti sve više kuna za 1000 dionica Ingre, svakim danom – toga trebaš biti svjestan….
kolega ne budi jalan na one što su unutra i oni su vas dugo trpili……batina ima dva kraja….
ovo je znak dobre volje i države i uprave da se neslaganja počinju rješavati …..
http://www.poslovni.hr/vijesti/zse-gradevinci-se-probudili-ingra-i-igh-rasli-vise-od-12-posto-196562.aspx
[/quote]
haha a imam biti na koga jalan, na one koji su izgibili po 70%, 80%,90 %….. stavrno sam jalan, evo neću sad moći zaspat od jala- da sam barem ja toliko izgubio, bilo bi mi lakše! 🙂

ajde ajde , još samo treba biti 800 ovakvih radnih dana sa rastom od 50 lipa pa ćete svi biti na nuli 🙂

inače, nije mi baš jasno, ja samo iznosim brojke. komentari na moje poruke su pozitivno ocjenjeni od velike veličine zajednice. oni kojima se ne sviđaju moji komentari, neka komentiraju na malo elokventniji i konkretniji način od nazivanja mene glupanom i osobom koja lupeta….al ok, to je više stvar osobne kulture i stvar moderatora koji to dopušta.

inače za sve vrle investitore u ingru, koji kako vidim barataju odlično fundamentalnom analizom, preporučam bakićev blog na temu ingra…čovjek kakav god da je, ipak ima veliko znanje i zna o čemu priča….

osobno mi je drago za sve koji su danas na ovom rastu zaradili. nije mi jasno samo kako se vrednovala činjenica da je došlo do primopredaje klinike sa 13 mjeseci zakašnjenja (poznavajući kvalitetu ingre 13 mjeseci je kikiriki za njih) sa 12% rasta….al ok, to je hrvatsko tržište kapitala….. bilo kakva vijest se protumači dobrom i evo rasta….
čak i kad bi ingra napaltila svih 6 m kn od ministarstva zdravstva (u što stvarno ne vjerujem, ali vrijeme će pokazat), to joj je ni manje ni više nego cca 7% od godišnje obveze po kamatama….. toliko o investitorima…..
[/quote]
Vi kolega pišete predpostavke a nikakve činjenice,izražavate svoje mišljenje
koje je kao što sam i nedavno rekao isto što i šu…,svi ga imaju.
I opet pitam.Koja je svrha vašeg pisanja o Ingri?
Pozdrav
[/quote]
kako može moje mišljenje biti da je 6 m kn 7% ingrinih obveza po kamatama? ili da je će do 400 kn trebati još 800 radnih dana?… pa to je matematika, ne moje mišljenje!
koja je moja svrha pisnja o ingri? a koja je svrha pisanja ikoga o ingri? par ljudi se skupilo tu i hvala je do nebesa, svrš….. na rast od pola kune i glavni i jedini argument koji imaju je – pa ta firma je jednom vrijedila 3mlrd kuna, mora opet vrijediti toliko. oprostite što nisam jedan od onih koji na dva dana rasta hrabrim sebe i druge o budućnosti neke firmice sa 95 zaposlenih…..



kolega zz, ne znam zašto vadite stvari iz naftalina koji su odavno riješeni..naime ovo je članak još od ožujka 2009. Međimurje je namireno kao i ostali kooperanti s dionicama, a možda ih je baš netko od njih iskrcava preko pbz.

Iza PBZ skrbnickog je PBZ Invest.

Kolega nino979 je najkompententiji po pitanju vlasnstva oif-ova. Provjeri kod njega, ali prilicno sam siguran da su oni.

[/quote]

prvi put čujem da je međimurje namireno ikakvim dionicama…..

@twixer- kaj nisu oni imali nekoga do nedavno u NO? znači nakon bivše članice uprave i bivši član NO se iskrcava? mislim da to dovoljno govori o dugoročnoj budućnosti firme, kad insajderi prodaju….

danas će kao i jučer opet biti "Ajmoooooooooooooooooo!"

Fondovi, Pazite da vas ovakav jedan iz mog iz AVATARA ne doceka kao Sirica i Djedovica!


http://zse.hr/userdocsimages/novosti/fRf5OobkS6tNcCYj1qRCnA==.pdf

kolega, vi mora da ste kupili jučer bar 100.000 komada kad po cijeli dan izvlačite stare postove i linkove o Ingri?!?! i što sad mislite da će Ingra rasti jer postate po 10-i put iste članke? [lol] [bye]


Bureci me ne zanimaju. Kapitalizirati namjeravam na cijeni od 50 kuna, tada će moj paket vrijediti 2,5 milijuna kuna. Eto toliko o ulaganju i burecima!
Uživaj i u sutrašnjem rastu!

Burek po burek palača…tko zna kakve će sve odredbe vrijediti 2037 kada namjeravare kapitalizirati ovo dionicu…ja pomalo pa sigurno, ali ne daj bože da nagovaram ikoga na išta [thumbsup] [thumbsup]

Ja nisam ko birtić.... ...ja od žena ne tražim savjet, al bi im GA dao....i dvaput ako treba [emo_smijeh]

Danas još dvije blokade na Ingri i svi zadovoljni.

volim pad do 35 % ali ne velike lomove

New Report

Close