INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Kada si dužan banci 10k€ onda je to tvoj problem,a kada si dužan 100M€ onda je to njihov problem, zato nema za Ingru sikiriki.

ma banke će se naplatiti iz nekretnina, založenih dionica…….problem ingre je problem dioničara,vlasnika obveznica i trezrskih zapisa i dobavljača. oni su neosigurani. i njima ide cca 0.00 kn


… ova situacija je dovedena do apsurda …naime ingra je dužna bankama (kratkoročno),a vlada RH i grad zg su dužni ingri(dugoročno) …i sad ingra treba finacijsko restrukturiranje da uskladi prihode i obveze .. nije mi jasno zašto banke ne pretvore svoje dugove u udjele u tvrtku Lanište d.o.o. pa to je sigurna lova.. a najveći apsurd je da će 2016 kad će se arena otkupit( bilo od ingre bilo od banaka) i vlada i grad zg uzeti kredite( od tih istih banaka) da otkupe arenu a kad bi napravili to danas uštedili bi nama min. 10 mil kuna godišnje … oni koji misli da ingra neće dobit svoje od arene grdno se varaju jer ingra i banke su privatne kompanije a ovi u vladi RH i gradu zg su na funkcijama koju godinu pa onda rotacije itd … e sad kad će biti to fin. restruktururanje ne znam iz ingre su saopćili da rade užurbano … ko zna neka javi…

da, užrbano se na restrukturiranju radi od perićevog dolaska (njegova izjava u novinama). a čovjek je došao u studenom 2010.
ma odakle vladi i gradu para da otkupi arenu ako nema obvezu da to uradi? pa gdje vi živite? pa i jedni i drugi su prezaduženi, jedva krpaju proračun, a oni će otkupljivat arenu….

Zanima me kako ide organizacija i pripreme za skupštinu..kolega gmaz, Godzila, dembo???…bilo tko????

Ja nisam ko birtić.... ...ja od žena ne tražim savjet, al bi im GA dao....i dvaput ako treba [emo_smijeh]

"Zanimljivo je da su u Ingru najviše ulagali mirovinski fondovi (koji raspolažu novcem za naše mirovine), a nevjerojatno je da su najviše ulagali kada je cijena dionice bila najveća. Četiri obvezna mirovinska fonda imala su ukupno oko 13,5 posto Ingre. A jedan od njih – PBZ Croatia osiguranje uložio je u Ingru upravo pri vrhuncu 10 posto cijele svoje tadašnje imovine uložene u hrvatske dionice."

dobro da nemam tamo nis….PBZ je teska prevara od fonda…

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.


"Zanimljivo je da su u Ingru najviše ulagali mirovinski fondovi (koji raspolažu novcem za naše mirovine), a nevjerojatno je da su najviše ulagali kada je cijena dionice bila najveća. Četiri obvezna mirovinska fonda imala su ukupno oko 13,5 posto Ingre. A jedan od njih – PBZ Croatia osiguranje uložio je u Ingru upravo pri vrhuncu 10 posto cijele svoje tadašnje imovine uložene u hrvatske dionice."

dobro da nemam tamo nis….PBZ je teska prevara od fonda…

PBZ CO – kupio na vrhu a prodaje na dnu ILI … ? [wink]

free flow information



… ova situacija je dovedena do apsurda …naime ingra je dužna bankama (kratkoročno),a vlada RH i grad zg su dužni ingri(dugoročno) …i sad ingra treba finacijsko restrukturiranje da uskladi prihode i obveze .. nije mi jasno zašto banke ne pretvore svoje dugove u udjele u tvrtku Lanište d.o.o. pa to je sigurna lova.. a najveći apsurd je da će 2016 kad će se arena otkupit( bilo od ingre bilo od banaka) i vlada i grad zg uzeti kredite( od tih istih banaka) da otkupe arenu a kad bi napravili to danas uštedili bi nama min. 10 mil kuna godišnje … oni koji misli da ingra neće dobit svoje od arene grdno se varaju jer ingra i banke su privatne kompanije a ovi u vladi RH i gradu zg su na funkcijama koju godinu pa onda rotacije itd … e sad kad će biti to fin. restruktururanje ne znam iz ingre su saopćili da rade užurbano … ko zna neka javi…

da, užrbano se na restrukturiranju radi od perićevog dolaska (njegova izjava u novinama). a čovjek je došao u studenom 2010.
ma odakle vladi i gradu para da otkupi arenu ako nema obvezu da to uradi? pa gdje vi živite? pa i jedni i drugi su prezaduženi, jedva krpaju proračun, a oni će otkupljivat arenu….
[/quote]
… moraju plaćat najamninu god 7,2 mil eura pus porez ( s novcima porezni obveznuka ) …. arena je izgrađena radi HR i grad zg a radi prodaje i najma za tržište … oni je ne moraju otkupiti ali moraju plaćat najamninu …i država i grad zg imaju i zemlje i nekretnina pa ako nemaju para da plaćaju dugove nek prodaju pa će imat … kakve veze onda ima jel plaćaju bankama ili ingri … jednostavno jel da

DAJ PET !!!


"Zanimljivo je da su u Ingru najviše ulagali mirovinski fondovi (koji raspolažu novcem za naše mirovine), a nevjerojatno je da su najviše ulagali kada je cijena dionice bila najveća. Četiri obvezna mirovinska fonda imala su ukupno oko 13,5 posto Ingre. A jedan od njih – PBZ Croatia osiguranje uložio je u Ingru upravo pri vrhuncu 10 posto cijele svoje tadašnje imovine uložene u hrvatske dionice."

dobro da nemam tamo nis….PBZ je teska prevara od fonda…


Iskreno, čudi me što kupuju Ingrine obveznice i komercijalne zapise, a ne žele kupiti dionice iako će tržišna kapitalizacija uskoro biti manja od jedne tranše komercijalnih zapisa

po zadnjim službenim inf. ingra je bila spremna keširat pola duga. u zadnjem dokapu međimurje je sigurno dobilo dio dionice. koliko? zanima me koliko je Kavran dobio. osobno sam prestao vjerovati išta što se službeno objavljuje oko ingre. činjenično stanje ove naše vuko…hebine je da je svak svakom dužan i da svak pokušava izvuć što je više moguće, više od onog što mu stvarno pripada. ovo je odavno postalo evoluirali začarani krug u kojem u vrlo kratkom roku lovac postaje lovina i obrnuto. a koliko je ingra dužna i koliko potražuje, mi prosuđujemo po onom što nam se servira.
ovo što se radi s cijenom bez problema se moglo odraditi na puno višim razinama. ako ovo sve kupuju mali,neka mi izvine, onda su stvarno ludi,jer bi se u protivnom svi stavili na 1kn, a ne ovako da im se konstantno izbijaju dionice sa gubicima. može li ovo do kraja god. na 20,može,može li u stečaj,može.ko će vjerovat u išta od navedenog,nek vjeruje, a ja ne vjerujem više u ništa.

Ode to polako putem Magme. Pozdrav svima strpljivima i onima koji vjeruju u ovu dionicu. Ja danas iskrcavam sve nemam više volje za čekanje….


Ode to polako putem Magme. Pozdrav svima strpljivima i onima koji vjeruju u ovu dionicu. Ja danas iskrcavam sve nemam više volje za čekanje….

a daj nemoj, plizz…budi drug ! hahahahahhahaha

ganut sam tvojom javnom namjerom [lol]

free flow information


Ode to polako putem Magme. Pozdrav svima strpljivima i onima koji vjeruju u ovu dionicu. Ja danas iskrcavam sve nemam više volje za čekanje….

Ja definitivno neću tvojim putem, uvjeren sam da će ovo drugim putem, a glavni argument je ugovor za Arenu koji osigurava dugoročni priljev sredstava. To je nešto što Magma nije imala. Ingra je za mene brodar koji je 80% svoje flote uposlio kroz solidan (možda ne odličan, ali solidan definitivno) dugoročni aranžman i sada treba naći način kako preživjeti trenutne probleme. Magma je isto tako imala probleme, ali nije imala osiguran priljev novčanih tokova u budućnosti.

Firma će preživjeti, zaradit će strpljivi i tvrdoglavi….. svi ostali će ostati i bez novca naravno i bez dionica… da mi je žao takvih – nije …… psihološki su vas dotukli…. kroz kontiniurani smišljeni pad…

New Report

Close