INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Za ekipu koju je iznenadio clanak u Jutarnjem, o zalaganju Closedheimovih dionica je bilo raspravljano na ovom forumu. Kako to obicno biva, dezurna ekipa je to protumacila kao super pozitivnu stvar jer eto direktor zalaze vlastite dionice da bi pomogao firmi.

Oni koji su do svog novca dosli vlastitim radom su vam objasnili o cemu se radi. Tko je slusao, danas ima vise novaca.

Ne podnosim Openhaima, ali ja sam i dalje stava da je to znak povjerenja prvog covjeka tvrtke u buducnost!
[/quote]

Vjerovatno se Openhaim pita šta je ovima dioničarima zašto prodavaju po ovim cijenama,dioničari su otišli iz extrema u extrem.Umjesto da na ovim cijenama akumulirate dionicu i da Vam cijena nije bitna. Znam boli kada pada ali ne radi to jedan čovjek,ima ih više i sjedu jedan do drugoga
i hebu kako hoće.To je očito da očitije nemože biti koliko god Vi koji očete kupiti po kunu govorili
Dok se ne odvaži neko pa plesne više puta po 30000 komada po asku nema rasta ili ih neko ne uhvati u prljavoj raboti.Lako se to provjeri samo treba malo volje onih koji zato primaju plaču.

bit će bolje................

@jel ima ko TA?

TD -4,50
EPS kvartalno -2,43
EPS ttm -8,40
P/S – ttm 0,73
P/E – ttm -1,08
P/B 0,29
ROA – ttm -0,09
ROE – ttm -0,27
Current ratio 0,73
Quick Ratio 0,20
Profit margin -1,04

Danas se PBZ iskipao sa 4989kom.
Koli je onda danas prodavao po nikad manjoj cijeni
pitanje je sad? Di je priša?.Koperanti? Margin? Burek?

Pozdrav

@vegas
to su ti podaci od prije 3 radna dana….današnje trgovanje vidjet će se tek u četvrtak (T+3)


Kolega

o kakvom stečaju Vi i takvi kao vi govorite. Tko kupuje ove količine dionica?????
Mali, ma nemojte me nasmijavati, mali biježe od kupovine ingre kao vrag od tamjana. Trejderi, a kome da ju prodaju kad stalno pada, da i oni kupuju sa minusom, sumnjam.
Onaj tko prodaje ima vjerojatno nekakav razlog zašto to radi a mi to sigurno nećemo za sada saznati, on me ne zabrinjava. Više me interesira tko kupuje i zašto ako je firma pred "bankrotom" kako pola forumaša tvrdi. Vjerojatno taj koji kupuje kupuje iz zaj…. pa da kaže kada "Ingra propadne" da je imao jako puno dionica i da je namjerno kupovao dionice i trošio lovu da ispadne neka "Faca".

Mali ovdje kupuju jos od tamo 30 kuna, a veliki prodaju novotiskane dionice stvorene na ledjima tih istih malih.


Samo za vašu informaciju Ingra daje redovito plaće svojim zaposlenicima a mogu Vam reći da nisu male. Jedan poslovođa nije dobio nikada manju plaću ispod 1000 eura iako su im prije godinu dana smanjili plaće za 20%. Raspitajte se kolika je plaća poslovođe u drugim građevinskim firmama pa onda uporedite.
Pozdrav

Pa da zato i jesu tu gdje jesu, zato sto im je rashod iznad svojih mogucnosti.


Molio bih sve forumaše koji imaju negativan stav prema Ingri da mi odgovore na jedno pitanje

Tko kupuje ove količine?

Molim Vas da ne odgovarate sa mali, trejderi i slično jer oni to nisu jer bi ostavili gaće davno na štapu.
nemojte molim Vas pisati više dječije gluposti ako ne pišete konstruktivno o firmi pa bile one negativne ili pozitivne. Ovo je poslovni forum i tako se molim Vas i ponašajte.
pozdrav

Ti, ja i ostali mali investitori dionicari. Eto tko.




Za ekipu koju je iznenadio clanak u Jutarnjem, o zalaganju Closedheimovih dionica je bilo raspravljano na ovom forumu. Kako to obicno biva, dezurna ekipa je to protumacila kao super pozitivnu stvar jer eto direktor zalaze vlastite dionice da bi pomogao firmi.

Oni koji su do svog novca dosli vlastitim radom su vam objasnili o cemu se radi. Tko je slusao, danas ima vise novaca.

Ne podnosim Openhaima, ali ja sam i dalje stava da je to znak povjerenja prvog covjeka tvrtke u buducnost!
[/quote]

Vjerovatno se Openhaim pita šta je ovima dioničarima zašto prodavaju po ovim cijenama,dioničari su otišli iz extrema u extrem.Umjesto da na ovim cijenama akumulirate dionicu i da Vam cijena nije bitna. Znam boli kada pada ali ne radi to jedan čovjek,ima ih više i sjedu jedan do drugoga
i hebu kako hoće.To je očito da očitije nemože biti koliko god Vi koji očete kupiti po kunu govorili
Dok se ne odvaži neko pa plesne više puta po 30000 komada po asku nema rasta ili ih neko ne uhvati u prljavoj raboti.Lako se to provjeri samo treba malo volje onih koji zato primaju plaču.
[/quote]

mislim da oppenhajm sada samo razmišlja- uf da barem nisam založio dionice, mogao bih i ja prodati sada….

inače zanimljiv članak ovaj vezan za ročište u vž….ingrin odvjetnik….najvjerojatnije je dao najpovoljniju ponudu da zastupa ingru u navedenom sporu, znači najbolje reference i najpovoljnija cijena….dugogodišnje iskustvo na sličnim poslovima… jer naravno tako se poslovi dobivaju. a ingra pazi kako troši novac svojih dioničara i kreditora. nije ga dobio zato jer mu je djevojačko prezime supruge ……e. aj pogodite kako? 🙂


Trgovački sud u Varaždinu
Ročišnik
8. Veljače, 2012

12:00 7 P-171/09
Tužitelj: INGRA d.d. Zagreb
Tuženik: Stečajna masa stečajnog dužnika MEĐIMURJE VISOKOGRADNJA u stečaju
Sudac: Marija Levanić-Škerbić (soba br. 223/II)

http://www.poslovni.hr/Content/PrintArticle.aspx?Id=111142


kolega zz, ne znam zašto vadite stvari iz naftalina koji su odavno riješeni..naime ovo je članak još od ožujka 2009. Međimurje je namireno kao i ostali kooperanti s dionicama, a možda ih je baš netko od njih iskrcava preko pbz.

… ova situacija je dovedena do apsurda …naime ingra je dužna bankama (kratkoročno),a vlada RH i grad zg su dužni ingri(dugoročno) …i sad ingra treba finacijsko restrukturiranje da uskladi prihode i obveze .. nije mi jasno zašto banke ne pretvore svoje dugove u udjele u tvrtku Lanište d.o.o. pa to je sigurna lova.. a najveći apsurd je da će 2016 kad će se arena otkupit( bilo od ingre bilo od banaka) i vlada i grad zg uzeti kredite( od tih istih banaka) da otkupe arenu a kad bi napravili to danas uštedili bi nama min. 10 mil kuna godišnje … oni koji misli da ingra neće dobit svoje od arene grdno se varaju jer ingra i banke su privatne kompanije a ovi u vladi RH i gradu zg su na funkcijama koju godinu pa onda rotacije itd … e sad kad će biti to fin. restruktururanje ne znam iz ingre su saopćili da rade užurbano … ko zna neka javi…

DAJ PET !!!

Kada si dužan banci 10k€ onda je to tvoj problem,a kada si dužan 100M€ onda je to njihov problem, zato nema za Ingru sikiriki.



Trgovački sud u Varaždinu
Ročišnik
8. Veljače, 2012

12:00 7 P-171/09
Tužitelj: INGRA d.d. Zagreb
Tuženik: Stečajna masa stečajnog dužnika MEĐIMURJE VISOKOGRADNJA u stečaju
Sudac: Marija Levanić-Škerbić (soba br. 223/II)

http://www.poslovni.hr/Content/PrintArticle.aspx?Id=111142


kolega zz, ne znam zašto vadite stvari iz naftalina koji su odavno riješeni..naime ovo je članak još od ožujka 2009. Međimurje je namireno kao i ostali kooperanti s dionicama, a možda ih je baš netko od njih iskrcava preko pbz.
[/quote]
ne nih baš rekao da 8. Studeni 2011 naftalinski…
http://www.medjimurje.hr/clanak/2950/2011-11-08/stecajevi-medimurje-beton-i-visokogradnja

nadalje da je sve odavno riješeno… pitam se ćemu ovo naftalinsko ročište zakazano za prekosutra…
tko će biti naftalinsko maratonski dobitnik?
Trgovački sud u Varaždinu
Ročišnik
8. Veljače, 2012

12:00 7 P-171/09
Tužitelj: INGRA d.d. Zagreb
Tuženik: Stečajna masa stečajnog dužnika MEĐIMURJE VISOKOGRADNJA u stečaju

New Report

Close