INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Evo vam riješenje problema.neka ingra počme otkupljivati vlastite dionice,za 4-5miliona dobit će ih milion. Mislim da nema boljeg načina da dioničarima dokaže što misli o trenutnoj cjeni dionice. A ako vrijedi onda će joj te dionice uskoro vrijediti jako jako puno,ako propadne tih par miliona itako neće biti više važno.

Ti si stvarno optimista..Pa oni nemaju za cistacicu upravne zgrade za platiti , a ne za kupiti milion vlastitih dionica 🙂

...

pa evo nakon što su (možda) dobili posao od 21 m kn, uz svoju povijesno dokazanu maržu od 0.2% po dobivenom poslu mogu platit ćistačicu za sječanj i veljaču. ok, ovako visoku maržu su imali na poslovima koje je ludviger vodila, drugi su uvijek završavali u minusu….jadna čistačica….

mislim da ce teta cistatica za koju godinu uzivat u izobilju..naravno ako ima koji paketic od INGRE,a vi cete kolega uzivat u nostalgiji…… zasto nisam, a mogao sam… firma je u malim problemima i to je to…


To je meni najupečatljiviji dokaz skorašnje "raketice".
…… e zamisli mali u "pravom" trenutku u keš poziciji….. hi, hi, hi. za nepovjerovat – kada su to mali do sada bili u pravu?..

A ti si onda "veliki" kad si u pravu?

"Cinik je osoba koja zna cijenu svega, no ne zna vrijednost nićega."

Jedna od najneugodnijih situacija koja se može dogoditi d,d, jest nemogućnost isplate dospjelih komercijalnih zapisa
Pitanja kolegama sa foruma odnosi se na firmu INGRA a ne na dionicu:
– zašto uprava nije krenula ili nije mogla krenuti u novu emisiju komercijalnih zapisa sa kojom bi isplatila ove što dospjevaju?
– zašto nije uzela kredit od banke te isplatila komercijalne zapise?

Kad odgovorite na ova pitanje zapitajte se slijedeće:
– Da li će ingra lakoćom kao i predhodnih godina izdavati nove komercijalne zapise?
– Hoće li institucionalni investitori (npr mirovisnki fondovi ) dati novce i povjerenje?
– Kako će firma ingra sada dobiti kredite o svojih banaka i pod kojim uvjetima?

NA kraju kad sve to odgovorite,
– treba postaviti pitanje zašto ingra nije do sada sklopila neki veći posao u zemlji ili inozemstvu koji bi joj osigurao pristojnu zaradu, jer firma sa 60-togodišnjim iskustvom mislim da ne bi trebala imati problema sa referenciama.., npr naše firme se polako vraćaju i u Libiju …..?

nemam dionice ingre, nisam ih nikada imao i ne namjeravam iste kupovati.
Iznio sam svoja pitanja u dobroj vjeri kako bi potaknuo istinsku raspravu i nešto naučio, a ne u cilju da nekoga pohvalim, pokudim ili omalovažim.

ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica ingre ili bilo kojih drugih dionica na zse ili šire

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

haha "malim" problemima….pa kakvi su onda to "veliki" problemi kad "mali" traju već 4 godine i rezultiraju da je firma spala na 90 zaposlenih (malo veći obrt) i da nemaju ni za plaćat kamate i ćistačicu?

mogao sam, mogao, e da sam barem prodao prije, a ne na 45…… ok, to je 45 više od onoga što ćete vi dobiti…. kad dođe stečaj, banke uzimaju svu imovinu (jer je apsolutno sva založena, uključujući i arenu, to i sama ingra priznaje), prodaju je (njima je dovoljno da je prodaju po cijeni da zatvore svoje kredite..iako će se i one slabo naplatiti iz nje)….nakon toga zaposlenici, dobavljači, država, 160 m kn obveznica, 40 m kn trezorskih zapisa… znači dioničarima ostane …hm- minus 30-40 kn po dionici.

ako je bilo blokade, naravno da nije bilo objave o tome na ZSE….. pa tko je vidio biti tako transparentan? a i čemu? fondove ionako više nije briga (da ih je briga ne bi sa 25% vlasništva izbjegavali da postave nekoga svoga u nadzorni), upravu isto…oni imaju sada važnijih poslova od brige za tamo neki obrt…. moda, izlasci, nadzorni odbori u drugim firmama…… a ni vijeće staraca (NO) jer realno nitko od njih nema nikakav udio u obrtu pa im je tako svejedno što će s njim biti

na burzi se objavljuju samo bitne stvari- npr da su predstavnici ingre išli na izlet u italiju i tursku 🙂

Postovanje svima .. jel mislite da je doslo vrijeme za jak ulazak u Ingru ili treba jos malo pricekati ?
Izgleda da ce nam ovaj tj doci unovcenje nekih dionica pa razmisljam o ulasku u Ingru s dijelom tih sredstava

Hvala

@PBZ izlazi a tek je proda 129,284 od mogućih 599,482 dionica. Lp

A vidi navale ovde,svi bi je kupili ali im se target non stop smanjuje.
Gorane 8 ti si dugoročni na IGH jeli misliš da je bolje sada kupovati IGH od INGRE.Imam odgovor na tvoja pitanja ali ću ti odgovoriti drugom prilikom.

bit će bolje................


2006 usao sa 5k eura 2007 kupio stan, danas ponovio ulaz , a povijest se ponavlja

DA da je, je [thumbsup] [thumbsup]… i onda si ugasio profil na poslovnom pa ga opet 2012 otvaraš….

Ja nisam ko birtić.... ...ja od žena ne tražim savjet, al bi im GA dao....i dvaput ako treba [emo_smijeh]


Jedna od najneugodnijih situacija koja se može dogoditi d,d, jest nemogućnost isplate dospjelih komercijalnih zapisa
Pitanja kolegama sa foruma odnosi se na firmu INGRA a ne na dionicu:
– zašto uprava nije krenula ili nije mogla krenuti u novu emisiju komercijalnih zapisa sa kojom bi isplatila ove što dospjevaju?
– zašto nije uzela kredit od banke te isplatila komercijalne zapise?

Kad odgovorite na ova pitanje zapitajte se slijedeće:
– Da li će ingra lakoćom kao i predhodnih godina izdavati nove komercijalne zapise?
– Hoće li institucionalni investitori (npr mirovisnki fondovi ) dati novce i povjerenje?
– Kako će firma ingra sada dobiti kredite o svojih banaka i pod kojim uvjetima?

NA kraju kad sve to odgovorite,
– treba postaviti pitanje zašto ingra nije do sada sklopila neki veći posao u zemlji ili inozemstvu koji bi joj osigurao pristojnu zaradu, jer firma sa 60-togodišnjim iskustvom mislim da ne bi trebala imati problema sa referenciama.., npr naše firme se polako vraćaju i u Libiju …..?

nemam dionice ingre, nisam ih nikada imao i ne namjeravam iste kupovati.
Iznio sam svoja pitanja u dobroj vjeri kako bi potaknuo istinsku raspravu i nešto naučio, a ne u cilju da nekoga pohvalim, pokudim ili omalovažim.

ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica ingre ili bilo kojih drugih dionica na zse ili šire


Goc daj nemoj me plašiti…ovak kako si ti napisao moglo bi se zaključiti da je ingra u problemu,,,a zapraf nije, vele dečki da su to samo podizvođači koji prodaju da mogu režije platiti…i da dionica ide gore jer ingra ima Arenu….vidli bumo danas mislim da neće puno niže od 4.

Ja nisam ko birtić.... ...ja od žena ne tražim savjet, al bi im GA dao....i dvaput ako treba [emo_smijeh]


haha "malim" problemima….pa kakvi su onda to "veliki" problemi kad "mali" traju već 4 godine i rezultiraju da je firma spala na 90 zaposlenih (malo veći obrt) i da nemaju ni za plaćat kamate i ćistačicu?

mogao sam, mogao, e da sam barem prodao prije, a ne na 45…… ok, to je 45 više od onoga što ćete vi dobiti…. kad dođe stečaj, banke uzimaju svu imovinu (jer je apsolutno sva založena, uključujući i arenu, to i sama ingra priznaje), prodaju je (njima je dovoljno da je prodaju po cijeni da zatvore svoje kredite..iako će se i one slabo naplatiti iz nje)….nakon toga zaposlenici, dobavljači, država, 160 m kn obveznica, 40 m kn trezorskih zapisa… znači dioničarima ostane …hm- minus 30-40 kn po dionici.

ako je bilo blokade, naravno da nije bilo objave o tome na ZSE….. pa tko je vidio biti tako transparentan? a i čemu? fondove ionako više nije briga (da ih je briga ne bi sa 25% vlasništva izbjegavali da postave nekoga svoga u nadzorni), upravu isto…oni imaju sada važnijih poslova od brige za tamo neki obrt…. moda, izlasci, nadzorni odbori u drugim firmama…… a ni vijeće staraca (NO) jer realno nitko od njih nema nikakav udio u obrtu pa im je tako svejedno što će s njim biti

na burzi se objavljuju samo bitne stvari- npr da su predstavnici ingre išli na izlet u italiju i tursku 🙂


… vlada rh i grad zg imaju obvezu na ime arene plaćati godišnje ingri 7,2 mil eura plus pdv plus 300 000 eura za održavanje i budi siguran da će i platit …. ove godine kasne ali zbog promjene vlasti nije se išlo u zatvaranje zbog duga jer po mom postoji mogućnost prijevremenog otkupa arene ..međutim ako ovako nastave ingra će zauzeti oštar stav i početi zatvarati čim jedan dan zakasnu pa da vidimo .

DAJ PET !!!

New Report

Close