INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Evo vam riješenje problema.neka ingra počme otkupljivati vlastite dionice,za 4-5miliona dobit će ih milion. Mislim da nema boljeg načina da dioničarima dokaže što misli o trenutnoj cjeni dionice. A ako vrijedi onda će joj te dionice uskoro vrijediti jako jako puno,ako propadne tih par miliona itako neće biti više važno.

Bolje zaraditi malo nego izgubiti puno.

kako komentirate to što je ingra bila u kratkotrajnoj blokadi??

da li je to uopće bilo objavljeno???

da li openheim mulja vas nadobudne dijoničare???

sretno svim dugoročnim..

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!


Evo vam riješenje problema.neka ingra počme otkupljivati vlastite dionice,za 4-5miliona dobit će ih milion. Mislim da nema boljeg načina da dioničarima dokaže što misli o trenutnoj cjeni dionice. A ako vrijedi onda će joj te dionice uskoro vrijediti jako jako puno,ako propadne tih par miliona itako neće biti više važno.

eh, da, ali zasto to ipak ne radi? zato sto je korisnije ovako jeftino skupljati za svoj racun, a ne za racun firme u njen trezor. gdje su nestale one silne stotine tisuca dionica sa pbz skrbnickog? nema ih u top10, nego se mudro skupljaju ispod top10 da se potiho preslagivanje u korist "povlastene" ekipe ne vidi iz aviona. dokazivanje (pre)ostalim dionicarima firme ide tek kad se pokupi od njih sto se pokupiti da. tko izdrzi a da sada ne proda, ide zajedno sa velikima natrag prema realnim valuacijama dionice. doista, nije ovo lako izdrzati, igra zivaca…

moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju, već su izraz osobnog mišljenja

Apsurd je i to da je začuđujuće velik broj malih dioničara trenutno na ovoj cijeni otišlo u keš poziciju i nadaju se povratku na nižoj cijeni. to do sada nije viđeno!

To je meni najupečatljiviji dokaz skorašnje "raketice".
…… e zamisli mali u "pravom" trenutku u keš poziciji….. hi, hi, hi. za nepovjerovat – kada su to mali do sada bili u pravu?..


Apsurd je i to da je začuđujuće velik broj malih dioničara trenutno na ovoj cijeni otišlo u keš poziciju i nadaju se povratku na nižoj cijeni. to do sada nije viđeno!

glupost, mali dioničari su i dalje unutra i masovno kupuju, problem je što veliki izlaze…PBZ-jac je imao oko 900.000 komada, sad je to prepolovio a i dalje prodaje….mali od njega kupuju i misle da rade posao, kao i s magmom koja je roknula s 10 kn na 1,3 kn

PROKLETE JUDE I VAŠE ŠKUDE, PRODALI STE NAŠU HRVATSKU U ZLOSRETNU UNIJU...




slažem se s kolegama, bez posla od 100 mil. EUR nema smisla pričati o sudbini iNgre jer je na žalost budućnost crna (kome nije neka pogleda topik magma)

Pogotovo kolega, kada INGRA ne uspjeva di iskupi transu komercijalnih zapisa u vrijednosti od 30 milijuna kn. jer joj Republika Hrvatska, grad Zagreb i drzavne tvrtke duguju 45 milijuna kn.
Najvise kao posljedica toga dionica izgubi 40% od vrijednosti i bez obzira sto istovremeno INGRA predvidja potpisivanje novog ugovora u vrijednosti od 21 milijun kuna mi dalje pricamo kako INGRA ne valja i kako "bez posla od 100 mil. EUR nema smisla pričati o sudbini iNgre"
Gdje mi to zivimo?
Umjesto da drzava pomaze, podstice, podrzava i da se zalaze za jednu veliku, znacajnu, svijetski priznatu kompaniju – ona je unistava i gazi… kompaniju koja neprikosnoveno radi i doprinosi toj istoj drzavi i cijelome drustvu… kompaniju koja nosi, visoko uzdignuto ime, kako Hrvatske, tako i svih nasih strucnjaka i radnika… i kompaniju koja izmedju ostalog, postoji tri puta duze nego sama drzava…. da, upravo tako: gdje mi to zivimo?
Lijepo je jedan nas kolega ovdje rekao: od silne sume ne razaznajemo i ne vidimo niti jedno drvo…
Lp, dedo
[/quote]
Ja mislim dedo da ste vi u ozbiljnoj zabludi. Da su samo komercijalni problem, cijena ne bi bila tu gdje je. Radi se o mnogostruko vecim dugovima, koji vjerojatno premasuju za dvostruko trzisnu vrijednost imovine, ako ne mozda i tri puta. Drzava nema sto pomagati, jer nije suvlasnik. A ako vi vjerujete da posao od dvadesetak milijuna kuna, moze bitno promijeniti situaciju, onda bi svakako morali malo pomnije prouciti F.I. kompanije. Ingra nikada nije bila ni velika, a jos manje svjetska kompanija, osim u zabludama pojedinih njenih dionicara i tekstovima petparackih novinara od prije nekoliko godina.
Ingra je samo prazna rijec bez ikakve vaznosti i znacaja, legenda o velikim snovima njezinih malih dionicara.
[/quote]
Kolega,
ja nisam rekao da su "samo" komercijalni zapisi. Rekao sam: "najvise kao posljedica toga"… a sto je i cinjenica jer nakon toga i u svega 10 dana dionica je (dodatno) potonula 40%.
INGRA nije jedina kompanija kojoj dugovanja premasuju imovinu pogotovo ne u gradjevinskom sektoru koje je u zadnjih par godina u katastofalnoj situaciji pa su mnoge druge manje jake, poznate i velike kompanije u jos goroj situaciji, te propadaju ili su vec propali…
Drzava ima velike ako ne i najvece interese u razvoju privrede i rastu ekonomije, a to se ostvaruje preko dobrog i uspjesnog poslovanju svih pravnih lica. Radeci, sa jedne strane te kompanije zaposljavaju ljude, pa im onda daju plate i uplacaju im zdravsvenu zastitu i mirovinu. Od toga drzava ima korisit jer ti uposlenici nisu na teretu drzave a ujedno mogu da trose plate koje zarade, pa kupuju razne proizvode i usluge, pa onda opet time se postize jedan virtuozni krug u kojem je svima bolje, ukljucujuci i drzavu. A zasto? Zato sto drzava od svake pa i najmanje kompanije (pravnog lica) uzima dio dobiti preko poreza bez obzira da li je suvlasnik ili ne. Normalno je za svaku drzavu da se zalaze i da vodi brigu o privredi i svim svojim kompanijama. Cesto drzava potpomaze neke aktivnosti jer zna da ce ona sama, odnosno citavo drustvo (u buducnosti), na jedan ili drugi nacin, imati koristi od toga a u odredjenim situacijama i periodima koje negativno pogadjaju neke grane ili sektore drzava intervenise na razne nacine, smatrajuci, sasvim ispravno, da je to njena duznost i obavezna.
Prema tome, nevjerovatna je cinjenica da nekoj, bez obzira kako se ona zvala kompaniji, koja je u teskoj situaciji, a ponajvise zbog vanjskih uticaja i promjena koji su van njene volje i na koje ne moze utjecati, drzava ne samo da ne pomaze nego, naprotiv, doprinosi i povecava njene probleme…
Sto se tice velicine posla, naravno da 21 milijun kuna nije mnogo za tak

To- oko otkupa vlastitih dionica, i ja sam ih pitala, zašto ne rade…Rekli su, da će se potruditi
da poslovanje bude bolje, pa onda neće biti problema sa cijenom dionice….

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!




slažem se s kolegama, bez posla od 100 mil. EUR nema smisla pričati o sudbini iNgre jer je na žalost budućnost crna (kome nije neka pogleda topik magma)

Pogotovo kolega, kada INGRA ne uspjeva di iskupi transu komercijalnih zapisa u vrijednosti od 30 milijuna kn. jer joj Republika Hrvatska, grad Zagreb i drzavne tvrtke duguju 45 milijuna kn.

Najvise kao posljedica toga dionica izgubi 40% od vrijednosti i bez obzira sto istovremeno INGRA predvidja potpisivanje novog ugovora u vrijednosti od 21 milijun kuna mi dalje pricamo kako INGRA ne valja i kako "bez posla od 100 mil. EUR nema smisla pričati o sudbini iNgre"

Gdje mi to zivimo?
Umjesto da drzava pomaze, podstice, podrzava i da se zalaze za jednu veliku, znacajnu, svijetski priznatu kompaniju – ona je unistava i gazi… kompaniju koja neprikosnoveno radi i doprinosi toj istoj drzavi i cijelome drustvu… kompaniju koja nosi, visoko uzdignuto ime, kako Hrvatske, tako i svih nasih strucnjaka i radnika… i kompaniju koja izmedju ostalog, postoji tri puta duze nego sama drzava…. da, upravo tako: gdje mi to zivimo?

Lijepo je jedan nas kolega ovdje rekao: od silne sume ne razaznajemo i ne vidimo niti jedno drvo…
Lp, dedo
[/quote]

Ja mislim dedo da ste vi u ozbiljnoj zabludi. Da su samo komercijalni problem, cijena ne bi bila tu gdje je. Radi se o mnogostruko vecim dugovima, koji vjerojatno premasuju za dvostruko trzisnu vrijednost imovine, ako ne mozda i tri puta. Drzava nema sto pomagati, jer nije suvlasnik. A ako vi vjerujete da posao od dvadesetak milijuna kuna, moze bitno promijeniti situaciju, onda bi svakako morali malo pomnije prouciti F.I. kompanije. Ingra nikada nije bila ni velika, a jos manje svjetska kompanija, osim u zabludama pojedinih njenih dionicara i tekstovima petparackih novinara od prije nekoliko godina
Ingra je samo prazna rijec bez ikakve vaznosti i znacaja, legenda o velikim snovima njezinih malih dionicara.

[/quote]

…Sto se tice velicine posla, naravno da 21 milijun kuna nije mnogo za takvu kompaniju i za situaciju u kojoj se nalazi ali kao prvo: to je pozitivna cinjenica; Kao drugo: ako se taj ugovor potpise to ce biti jako dobar pokazatelj da je INGRA na odlicnom putu ka uspjesnosti u Alziru i da ce sigurno nakon toga slijediti i drugi, mnogo veci poslovi; I kao trece: 6 milijuna kuna moze promijeniti situaciju gradu Zagrebu, cijeloj drzavi i ovom narodu pa da napokon preuzmu novu bolnicu od INGRE a to je za sve njih previse, mjesecima sve stoji i Boga pitaj kada ce se srediti…ali ne, 6 milijuna je previse da se isplati INGRI ali zato 21 milijun kuna posla koje bi INGRA trebali potpisati u roku od nekoliko tjedana..a ne, to je premalo…

Kao sto sam vec napomenuo, ali mozda ste i to povrsno procitali ili odmah zaboravili, INGRA je kompanija koja posluje i uspjesno radi vec skoro 60 godina. Sa svim promjenama i raznim aferama koje su mnoge zahvatili, ona je opstala i uspjesno je poslovala. INGRA je svijetska kompanija koja je trenutno prisutna u Rusiji, Njemackoj, Iraku i Alziru. No, sve ste to mogli i naci na njenim internet stranicama…

To su sve kolega cinjenice a ako ih ne vidite onda ste Vi u zabludi.
Medjutim, pitanje je da li uopste zelite da ih vidite…
Lp, dedo

Igi je kupio 10000 kom po 20 kn



Apsurd je i to da je začuđujuće velik broj malih dioničara trenutno na ovoj cijeni otišlo u keš poziciju i nadaju se povratku na nižoj cijeni. to do sada nije viđeno!

glupost, mali dioničari su i dalje unutra i masovno kupuju, problem je što veliki izlaze…PBZ-jac je imao oko 900.000 komada, sad je to prepolovio a i dalje prodaje….mali od njega kupuju i misle da rade posao, kao i s magmom koja je roknula s 10 kn na 1,3 kn
[/quote]
mali bi mozda i kupovali kad bi imali s cim. ne, ne kupuju to mali, bar ne masovno. to je pogresno razmisljanje, jer kupuje onaj koji ima financijske mogucnosti i mozda i insiderske informacije, a to mogu biti samo neki veliki. mozda oni koji su vec duboko unutra sa velikim vrijednostima.

mirovinci su napr. unutra vec gotovo godinu dana sa cak 10% svoje ukupne vrijednosti kapitala fondova. to je ogromna vrijednost ciji se gubitak ne moze opravdati niti okolnostima niti neznanjem niti cinjenicom da se radi o sredstvima ciji smo vlasnik mi, clanovi tih istih fondova, a ne oni koji njima upravljaju. zato ce morati poduzeti sve kako bi sprijecili gubitak. pa mozda oni potiho i dalje skupljaju. ingra je ekstreman slucaj pada vrijednosti koji se mora spasiti ili iskoristiti za jos veci dobitak.

oif-ovi su takodjer u istoj situaciji, a i poslovodstvo pusta tek nuzne informacije, jer se negdje skuplja i paralelno traze poslovi.

moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju, već su izraz osobnog mišljenja



Evo vam riješenje problema.neka ingra počme otkupljivati vlastite dionice,za 4-5miliona dobit će ih milion. Mislim da nema boljeg načina da dioničarima dokaže što misli o trenutnoj cjeni dionice. A ako vrijedi onda će joj te dionice uskoro vrijediti jako jako puno,ako propadne tih par miliona itako neće biti više važno.

eh, da, ali zasto to ipak ne radi? zato sto je korisnije ovako jeftino skupljati za svoj racun, a ne za racun firme u njen trezor. gdje su nestale one silne stotine tisuca dionica sa pbz skrbnickog? nema ih u top10, nego se mudro skupljaju ispod top10 da se potiho preslagivanje u korist "povlastene" ekipe ne vidi iz aviona. dokazivanje (pre)ostalim dionicarima firme ide tek kad se pokupi od njih sto se pokupiti da. tko izdrzi a da sada ne proda, ide zajedno sa velikima natrag prema realnim valuacijama dionice. doista, nije ovo lako izdrzati, igra zivaca…
[/quote]
Pa ako nemaju načina da uvjere dioničare da je sve u redu, to im je najlakše. Neka kupuju , što se čeka.

Bolje zaraditi malo nego izgubiti puno.

New Report

Close