INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

**beholder**
al ga nadrobi čovječe. Reci ti nama gubitnicima još samo jednu sitnicu. Što ti uopće se interesiraš za propalu firmu i što imaš od pisanja na forumu propale firme??? HVALA!

neće uvijek biti ovako.

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/NH3Z1KpgmTSz6B6Uebiv1g==.pdf
Ipak netko još vjeruje da će zakašnjele isplate sjesti na račun u narednih godinu dana. Zar bi se vjerovalo firmi u raspadu?

neće uvijek biti ovako.



@S400

Kolega trebalo bi napraviti valorizaciju imovine i tek tada bi se vidjelo pravo stanje imovine pogledajte po kojoj cijeni valoriziraju ARENU u imovini a na tržištu ne mogu dobiti ni pola te cijene tako da vam je to za naivne, vi možete za svoj polovan golf tražiti 100 000 eura a znate da ne možete dobiti ni 10 000.


S ovim i sličnim mišljenjima se uopće ne slažem.
Arena za Ingru ne vrijedi onoliko kolika je stvarna vrijednost Arene, već onoliko koliko stoji u ugovoru – dakle izračuna se neto sadašnja vrijednost planiranih novčanih tokova s tim da se uzme u obzir mogućnost prijevremenog otkupa – na taj način sigurno nećemo dobiti pola trenutne knjigovodstvene vrijednosti nego mnogo više, tj. otprilike koliko i piše u bilanci.

Vauu što su se raspisali. Tri obavijesti u jednom danu. Tko zna što će još obavijestiti do 16,00

http://www.zse.hr/default.aspx?id=39026

neće uvijek biti ovako.

gdje je FI Ingre? neće ga valjda opet dostaviti iza 16.00 sati?? [angry]

kad će ingra ovako ko Dioki????

Bolje zaraditi malo nego izgubiti puno.

Gospodo,

do sada smo skupili ukupno 210.000 dionica Ingre za skupštinu od 15 uvaženih članova ovog foruma. Ukoliko ima još zainteresiranih za sudjelovanje na skupštini Ingre da mi jave broj dionica na PM.
Idemo zajedno neka nas bude što više na skupštini dali preko opunomoćenika ili osobno.

Pozdrav


gdje je FI Ingre? neće ga valjda opet dostaviti iza 16.00 sati?? [angry]

Neće prije 15.2.
Pozdrav


Posao od 21 mil kn, kolika je tu ingrina marža deda?
Koliko vidim irački dug je na sudu pa ni tu ne mogu razaznati koliko i kada će ingra dobiti.
I na kraju 6 milja kuna od države će taman biti za isplatu plaća i nagomilanih režijskih troškova.

Tu je marza mala ali je bitno da se radi, zar ne? Svi znamo da je INGRA fokusirana na ta trzista i da moze imati mnogo, mnogo poslova i uspjeha ali eto i to "arapsko proljece" i niz promjena u tim zemljama a pogotovo u LIbiji bili su protiv INGRE… Zbog toga je bitno da INGRA nastavi da bude tamo prisutna i da radi, pa makar i male poslove ze pocetak…

Sto se tice "irackog duga" naravno da se ne moze predvidjeti vrijeme kada ce se tih 150 milijuna staviti u dzep ali mislim da je velika mogucnost da to bude u toku ove godine a ako ne ove onda sljedece (nadam se i kamatama). Znaj, da bi INGRA vec sutra mogla okoncati spor prihvatajuci samo jedan dio od potrazivanja ali to ne zele, pametno i strpljivo cekaju ishod spora…

Sto se tice tih 6 milijuna kuna, "za isplatu placa i rezijskih troskova" pa neka, i to treba od necega placati zar ne. A kada ih nemas, i moras se zaduziti, da samo znas koliko znace…

E sada, realno je da su sve ovo gore navedene pozitivne vijesti, zar ne?
I ako zelimo biti realni onda nema potrebe da se i to sve kritikuje i omalovazava.


Ako gledamo ingru kao firmu i što je dobro za nju, to je strateški partner, sa svježim kapitalom, brojanje još nerealiziranih poslova vas neće spasiti.

Ne postoji partner koji zeli da krpi rupe bez dna i dugovanja koji se gomilaju.
Onoga trenutka kada INGRA bude imala mogucnost da zakljuci dobar posao u kojem ce joj trebati kapital, imace partnera koliko god hoces…


Znači da su svi oni bili u pravu kada su predviđali pad, a vi koji ste kupovali ste bili u krivu i po svemu sudeći i danas ste u krivu. Vi ste na 40 kupovali i predviđali rast na 70, na 30 ste kupovali i predviđali povratak na 40, na 15 ste po 100 jubilarni put proglasili betonirano dno, danas predviđate rast, a i kada cijena bude 1 kn ćete opet brojati buduće poslove i predviđati da se vraćate na razine od 6 kuna.

Deda, ti ljudi su prije dvije godine govorili da ne vrijedi 40 nego 20 koliko je bila godinu kasnije, godinu kasnije su ti rekli da ne vrijedi 20, nego 5, a danas ti kažu da ne vrijedi 5 nego još manje. I znaš što, u pravu su, ne lažu te nego ti realno prikazuju situaciju.

Nema veze, najlakse je svoje stavove mijenjati kako se mijenja situacija a onda se praviti pametan. Moj komentar se odnosi na one koji se kontinuirano govorili kako ce kupiti INGRU na odredjenoj, manjoj cijeni, a kada je dionica dosla do te cijene, nisu kupovali vec govorili kako dionica vrijedi mnogo manje, te postavljali nove targete (odnosno potpore) na kojima ce uci – sto naravno, opet nisu radili.
Prema tome, vecu koerenciju i dosljednost svojim idejama i ubjedjenjima su pokazali oni koji su vjerovali u rast dionice, kupovali je i dokupljavali…


Evo, da mene pitaš dali da sada prodaš, ja bi ti rekao da nema pojma, ako si ušao na 40, 50 ili 150 kuna, onda ti je sada više manje svejedno, već si izgubio toliko da ti je sada irelevantno hoćeš li izaći ili ćeš izgubiti i tih par preostalih postotaka inicijalnog uloga.

Ali da me sada pitaš, jel da kupujem sada na ovim razinama, ja bi ti rekao, nemoj kupovati, već prati trend, ako sve vijesti budu super, ingra uspije refiniancirati obaveze i banke se tuku da je kreditiraju, a cijena počne polako rasti, onda počni kupovati. Ali uvijek budi svjestan da je ova dionica izrazito rizično ulaganje.

lp

Naravno, tu se slazem u potpunosti stobom i hvala ti na savjetu…
Lp, dedo


gdje je FI Ingre? neće ga valjda opet dostaviti iza 16.00 sati?? [angry]

Nemoj manipulirati dioničarima.

Vaš link

bit će bolje................


Gospodo,

do sada smo skupili ukupno 210.000 dionica Ingre za skupštinu od 15 uvaženih članova ovog foruma. Ukoliko ima još zainteresiranih za sudjelovanje na skupštini Ingre da mi jave broj dionica na PM.
Idemo zajedno neka nas bude što više na skupštini dali preko opunomoćenika ili osobno.

Pozdrav

[thumbsup]

Naprijed INGRASI,
jos samo 106.351 kom. i idemo u TOP 10! [proud]

Da li bi da se udružimo sa preko 5% stekli upravljačka prava i predstavnika u upravi, i dali bi HANFA to smatrala zajedničkim djelovanjem, ili moramo registrirati udrugu?
Priložio bih i ja 7000 komada.

New Report

Close