INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


I ja sam bio dugo moderiran, valjda dok moderator nije uvidio da pišem realno i bez skrivenih motiva.

Meni nije cilj ovdje stvarati niti paniku niti euforiju. Po meni je ovdje sada čisto klađenje na bankrot odnosno protiv bankrota (jer kod nas nema leganog šortanja).

Ako pises realno kolega kako smetnes sa uma blisku cinjenicu, od prije par dana, da je ovaj zadnji pad ingre od ca. 25% , uslijedio nakon podatka da nece uspjeti isplatiti zadnju transu komercijalnih zapisa u iznosu od 30 milijuna kn, a sve zbog toga sto "grad ZG i drzavne tvrtke" nisu platili svoj dug INGRI od oko 45 milijuna kn.
Evo ti i link:
http://www.poslovni.hr/vijesti/ingra-ne-moze-iskupiti-komercijalne-zapise-obustavljeno-trgovanje-dionicom-195359.aspx

Uz to me cudi, da stavljas akcenat na sadasnju situaciju kada je ona bolja od prije godinu dana.
Ingra sklapa posao u vrijednosti od 21 milion kn. (a zna se kako ide sa tim trzistima – da je najvaznije poceti sa jednim projektom a onda se lakse i do drugih dolazi), Ingra ce naplatiti 6 milijuna kuna od Ministarstva zdravstva za odrzavanje bolnice i produzenje isporuke, Ingra je danas blize naplati 150 milijuna kuna u vezi "Irackog duga"


O tome se sada treba pričati, hoće li do kraja godine ingra legnuti ili neće. Ja mislim da hoće, a i da je ulaz na ovim razinama preskup za tu okladu. Možda na razinama od 1,5-2 kune, pa ako firma ne propadne zaradiš lijepu lovu, a ako propadne nešto ćeš ipak moći još spasiti prije nego dionicu delistaju.

Naravno, svi oni koji nisu kupili INGRU, jos kada je ona bila na recimo 40 kn. govorili su da ne vrijedi toliko vec oko 30 kn. (maksimalno). Kada je bila na 30 kn. govorili su da ne vrijedi vise od 20 kn., maksimalno 25 kn. Na 20 kn. su govorili da ne vrijedi ni 15 kn. Na 15 kn. su govorili da ce pasti na 10 kn. i tako dalje sve po 2 kn… Da bi sada "mudro" i "realno" vrijednovali INGRU 1 kn., maksimalno 2-3 kn., i dalje veoma "pametno" predvidjali njen pad…

Kada bi barem pola onih koji nemaju INGRU bili dosljednji svojim izjavama o vrijednosti i targetu za kupovinu, ova dionica, uz sve aktuelne poteskoce, zadrzala bi se oko svoje nominale…
Lp, dedo

To se čekalo:

http://www.zse.hr/default.aspx?id=39008

Taj posao je ravan trećini tržišne kapitalizacije INGRE.
Nisu Mesić i Štern ušli bez veze u ovo.



@bestija

očekuješ rast od 300%+? da bilo tko dijeli to tvoje očekivanje, već danas bi dionica bila na 10 kuna. Mislim da je tvoje očekivanje nerealno.

Ma vidi k..ca pa zašto onda nije cijena 20 lipa kada će firma propasti.Koji si ti pametnjaković.
Zato šta su ljudi pohlepni,ne vide od drveča šumu.
Jeli rečeno da je pri kraju dogovor o poslu u Iraku vrijedan 200-300 milijuna dolara,jeli izgledno da će se dobiti 15 milja dolara vezano s iračkim dugom,sklopili su suradnju s ruskim mašinoimportom(koja je jedna od največih firmi u rusiji) s talijanskim bonattijem,je istina sve je to ništa dok se ne počme raditi.Pa nisu oni veslo sisali pa možda i jesu zadnje vrijeme navukli su se na tanki led ali to je firma koja radi već skoro 60 godina i prošli su već kroz ovakve faze.
Kada krenu raditi biti će kasno jer će cijena već onda biti iznad 20 kuna a vi se borite da spustite koju lipu.Znate kako ide to kod kupovine dionica imaš keš i malu cijenu,pa neću još može to još niže i kada krene većina ne kupuju u rastu misleći biti će niže ode vlak a dotični se okuraži kada bi već trebalo prodati.Neću Vam sada pričati o psihologiji ali ovo je namijenjeno večini koji trguju ovde a pogotovo ovima šta kupuju po 1000-2000 komada.

Pozdrav

bit će bolje................

http://www.ingra.hr/index.php?page=annews&id=153

…zbog neprovjerenih i netočnih medijskih napisa, ovim putem
obavještava investicijsku javnost da Društvo nema nikakvu ponudu za preuzimanje niti je
svjesno da takva ponuda postoji.

Hahaha, kakvo preuzimanje? Pa zar netko misli da bi se sve moglo preuzeti po cijeni dionice od 5 kn??? Da nisu takva razmišljanja žalosna bila bi smiješna.

neće uvijek biti ovako.

http://www.poslovni.hr/vijesti/ingra-investitori-nemamo-nikakvu-za-preuzimanje-195905.aspx
a taman mi se vrzmala ideja da ih preuzmem u svoj zagrljaj na ovoj cjeni……..
a oni nedaju..
eto pa su barem malo propričali iz uprave…….. i to na rvatskom jezku

Već kad su se raspričali iz ingre ,mogo je on reći dvije rijeći što misli o trenutnoj cijeni od 5kn. Jel to po njemu skupo ili jeftino za ovu dionicu!

Bolje zaraditi malo nego izgubiti puno.

Ipak imamo i mi mali utjecaja iako smo tek počeli malo preko poslovnog. Dođimo što više na skupštinu a poslovni će doći i sve to poslikati i uzeti izjave od Igija što misli o tolikom broju malih dioničara koji su došli. Mogli bi pitati nešto i nekoga od nas. Tada će Igi odgovoriti na sva novinarska pitanja pa tako i vezano za cijenu i ostalo. Pozdrav.

neće uvijek biti ovako.

beholder, 31.01.2012. u 13:45
Ako pises realno kolega kako smetnes sa uma blisku cinjenicu, od prije par dana, da je ovaj zadnji pad ingre od ca. 25% , uslijedio nakon podatka da nece uspjeti isplatiti zadnju transu komercijalnih zapisa u iznosu od 30 milijuna kn, a sve zbog toga sto "grad ZG i drzavne tvrtke" nisu platili svoj dug INGRI od oko 45 milijuna kn.
Evo ti i link:
http://www.poslovni.hr/vijesti/ingra-ne-moze-iskupiti-komercijalne-zapise-obustavljeno-trgovanje-dionicom-195359.aspx

Uz to me cudi, da stavljas akcenat na sadasnju situaciju kada je ona bolja od prije godinu dana.
Ingra sklapa posao u vrijednosti od 21 milion kn. (a zna se kako ide sa tim trzistima – da je najvaznije poceti sa jednim projektom a onda se lakse i do drugih dolazi), Ingra ce naplatiti 6 milijuna kuna od Ministarstva zdravstva za odrzavanje bolnice i produzenje isporuke, Ingra je danas blize naplati 150 milijuna kuna u vezi "Irackog duga"

Posao od 21 mil kn, kolika je tu ingrina marža deda?
Koliko vidim irački dug je na sudu pa ni tu ne mogu razaznati koliko i kada će ingra dobiti.

I na kraju 6 milja kuna od države će taman biti za isplatu plaća i nagomilanih režijskih troškova.

Ako gledamo ingru kao firmu i što je dobro za nju, to je strateški partner, sa svježim kapitalom, brojanje još nerealiziranih poslova vas neće spasiti.

beholder, 31.01.2012. u 13:45
Naravno, svi oni koji nisu kupili INGRU, jos kada je ona bila na recimo 40 kn. govorili su da ne vrijedi toliko vec oko 30 kn. (maksimalno). Kada je bila na 30 kn. govorili su da ne vrijedi vise od 20 kn., maksimalno 25 kn. Na 20 kn. su govorili da ne vrijedi ni 15 kn. Na 15 kn. su govorili da ce pasti na 10 kn. i tako dalje sve po 2 kn… Da bi sada "mudro" i "realno" vrijednovali INGRU 1 kn., maksimalno 2-3 kn., i dalje veoma "pametno" predvidjali njen pad…

Znači da su svi oni bili u pravu kada su predviđali pad, a vi koji ste kupovali ste bili u krivu i po svemu sudeći i danas ste u krivu. Vi ste na 40 kupovali i predviđali rast na 70, na 30 ste kupovali i predviđali povratak na 40, na 15 ste po 100 jubilarni put proglasili betonirano dno, danas predviđate rast, a i kada cijena bude 1 kn ćete opet brojati buduće poslove i predviđati da se vraćate na razine od 6 kuna.

beholder, 31.01.2012. u 13:45
Kada bi barem pola onih koji nemaju INGRU bili dosljednji svojim izjavama o vrijednosti i targetu za kupovinu, ova dionica, uz sve aktuelne poteskoce, zadrzala bi se oko svoje nominale…
Lp, dedo

Deda, ti ljudi su prije dvije godine govorili da ne vrijedi 40 nego 20 koliko je bila godinu kasnije, godinu kasnije su ti rekli da ne vrijedi 20, nego 5, a danas ti kažu da ne vrijedi 5 nego još manje. I znaš što, u pravu su, ne lažu te nego ti realno prikazuju situaciju.

Evo, da mene pitaš dali da sada prodaš, ja bi ti rekao da nema pojma, ako si ušao na 40, 50 ili 150 kuna, onda ti je sada više manje svejedno, već si izgubio toliko da ti je sada irelevantno hoćeš li izaći ili ćeš izgubiti i tih par preostalih postotaka inicijalnog uloga.

Ali da me sada pitaš, jel da kupujem sada na ovim razinama, ja bi ti rekao, nemoj kupovati, već prati trend, ako sve vijesti budu super, ingra uspije refiniancirati obaveze i banke se tuku da je kreditiraju, a cijena počne polako rasti, onda počni kupovati. Ali uvijek budi svjestan da je ova dionica izrazito rizično ulaganje.

lp

Još će se malo trgovat na dolje, još nije postignut dnevni cilj rušenja prosječne cijena za 10lipa.

Bolje zaraditi malo nego izgubiti puno.


Već kad su se raspričali iz ingre ,mogo je on reći dvije rijeći što misli o trenutnoj cijeni od 5kn. Jel to po njemu skupo ili jeftino za ovu dionicu!

Evo ti tacno sta misle o cijeni od 5kn…. jos kada je ona bila ca. 20 kn!:

"Kako će dokapitalizacija utjecati na male dioničare?
Mali dioničari neće biti oštećeni u ovom procesu jer će smanjenjem ukupnog duga društva porast i vrijednost njihovih dionica. Uspješna dokapitalizacija omogućila je Ingri da olakša financijski položaj i započne novi investicijski ciklus."

A sve mozes naci na ovoj stranici INGRE:
http://www.ingra.hr/index.php?page=investorsfaq

New Report

Close