INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


STfaca@
Primijetio sam da je u zadnja dva dana na Poslovnom napisano ukupno pet članaka o Ingri, i svi redom negativni. Čak što više, ponavlja se isti tekst u tri različita članka.
Po meni je to dokaz da se i od novinarskih "narudžbenica" može lagodno živjeti i bez da trošiš osnovnu plaću koju ionako nisi zaradio jer u pet članaka "mlatiš istu slamu"! Bez imalo želje i truda da se istraže pravi razlozi nelikvidnosti firmi kojima je glavni problem država i njena dugovanja a ne firma sama!

U TOP 10 Ingre svatko će ti prodati svoj cijeli portfelj za 1 Euro / dionica.
Eto možeš ih nazvati pa probaj ponuditi, siguran sam da će vrlo brzo pristati [sealed]

Međutim, kako to neće nitko napraviti , više im se sada ispalti riskirati i malo napumpati cijenu Ingre pa se istresti na višim cijenama ?

Zato mislim da upravo ulazimo u sveru mrcvaljenja dionicom u rasponu 3-6 Kuna.

Na primjeru DKVS-a, VLDS i MGMA veliki dioničari ili TOP 10 dioničara u svakoj od tih dionica dokazali su svoju tvrdoglavost i foliraju do samoga kraja. Na DKVS, MGMA su to dokazali, ostaju VLDS , INGRA, možda VDKT i IGH da potvrde pravilo.

Da Hanfa radi svoj posao ova dionica nebi pala 20% prije 2 dana nego bi zatvorili trgovanje Ingrom i naložili Ingri da predstavi potpuno i vrlo jasnu sliku svoje pozicije i mogućnost opstanka.

Eno s dionicom DKVS-a se još trguje iako DKVS već skoro 2 godine ne postoji.
U Hanfi za to nitko neće odgovrati …..

Na uređenim tržištima to ne postoji. Ukoliko nemožeš platiti bilo koji oblik obveznice stačaj ide momentalno, ali ne i u RH gdje ima malih dioničara da im se uvali dok traje dubioza.

Samo kod nas postoji termin “Odgoda plaćanja obveznice” u svijetu ide reprogram duga kroz nova zaduženja za pokrivanje stara zaduženja.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

da i ja dodam nešto. Evo riskiram sutra 500 Eura , neću ići na skijanje ove godine jer i tako ne mogu radi poslovnih obaveza . Kupit ću cca 750 dionica , meni dosta da ostavim na x godina, zar ne…
Sad ono što je zanimljivo , tih 750 dionica je ekvivalent nećemu što je nekad vrijedilo cca 3xx xxx kuna ( jest da se radi o ATH ) . Može sutra vijedit i 0 , al isto tako moram negdje oduška sebi dat , jače je od mene ….

Oprostite kolege,
ovo možda nema direktne veza sa cijenom, ali samo naglas razmišljam..
Jel se Arena redovito održava na način kako je to zamišljeno??? Sjećam se da je rečeno da je izuzetno važno pravilno i redovito održavati kablove koji drže krov da se krov ne uruši. Prvu godinu se to radilo međutim sada kada je stislo i kada se sve zaboravilo pitanje je u kakvom je stanju građevina. ne želim ništa prejudicirati, ali znam rvacki mentalitet…DRŽI VODU DOK MAJSTORI ODU…volio bi da ima netko kompetentan pa da kaže koju o načinima održavanja objekata i stanju u i na Areni.
Hvala.

Ja nisam ko birtić.... ...ja od žena ne tražim savjet, al bi im GA dao....i dvaput ako treba [emo_smijeh]

… iz mog kuta …ingri treba prijevremen otkup arene a pošto vlada RH i grad Zg očito se nećkaju banke trebaju svoje dugove prenijeti u udio u tvrku Lanište d.o.o. koja je vlasnik arene i ne vidim tu problem banke će dobit svoj novac jer vlada RH i grad Zg ne mogu pobijeći od obveza a cijena je poznata 80,2 mil eura … ingra bi se riješila 600 mil kuna dugova a sveukupni dug JE ne dan 30.9.2011 iznosio 971 mil kuna … znači ostaje im 371 mil kuna duga a u dvorima lapad imaju bar mislim oko 250 mil duga,irački dug je težak 100mil kuna i upravna zgrada vrijedi po FI oko 80 mil kuna a trenutno imaju 60 mil eura ugovoreni poslova … e da u dubrovniku imaju zemljište gdje bi trebali graditi 100-ak stanova … i ovo je po nekima firma za stečaj..da dajte molim vas …

DAJ PET !!!

Izvadak iz članka PD "Kolika je cijena strpljenja…"
U Ingri, koja se bjesomučno pokušava financijski restrukturirati da preživi mrtvilo u sektoru, imaju razloga biti bijesni na državu, Grad i državne tvrtke, koji im duguju barem 45 milijuna kuna. No, u usporedbi s gotovo milijardu kuna duga, bi li Ingru spasilo 45 milijuna?

Ko da baciš hrenovku u haustor…

Ja nisam ko birtić.... ...ja od žena ne tražim savjet, al bi im GA dao....i dvaput ako treba [emo_smijeh]

Ovdje je glavni problem nemogučnost refinanciranja o čemu se očitala i uprava ingre. Nadam se da možete zbrojati dva i dva, ingra nije uspijela dogovoriti s bankama nove kreditne aranžmane, a stari dolaze na naplatu.
2 nagradna pitanja:

1. što mislite kako ne plaćanje dobavljačima i podizvođačima te defoltiranje na KZ-u utječe na pronalazak novih kreditora?

2. što mislite što će se desiti s ingrom ukoliko ne uspiju refinancirati obaveze?


STfaca@
Primijetio sam da je u zadnja dva dana na Poslovnom napisano ukupno pet članaka o Ingri, i svi redom negativni. Čak što više, ponavlja se isti tekst u tri različita članka.
Po meni je to dokaz da se i od novinarskih "narudžbenica" može lagodno živjeti i bez da trošiš osnovnu plaću koju ionako nisi zaradio jer u pet članaka "mlatiš istu slamu"! Bez imalo želje i truda da se istraže pravi razlozi nelikvidnosti firmi kojima je glavni problem država i njena dugovanja a ne firma sama!

Potpuno ste u pravu kolega. ovo je čista narudžbenica. Toliko buke oko 4 milje a njima duguju puno više….

neće uvijek biti ovako.


Ovdje je glavni problem nemogučnost refinanciranja o čemu se očitala i uprava ingre. Nadam se da možete zbrojati dva i dva, ingra nije uspijela dogovoriti s bankama nove kreditne aranžmane, a stari dolaze na naplatu.
2 nagradna pitanja:
1. što mislite kako ne plaćanje dobavljačima i podizvođačima te defoltiranje na KZ-u utječe na pronalazak novih kreditora?
2. što mislite što će se desiti s ingrom ukoliko ne uspiju refinancirati obaveze?

Ma kolega, nemojte…
Nije to tako strašno, pa ingraši već mjesecima govore da su novi poslovi pred vratima, da se radi pritisak spominju se Arena, rusi, Irak, iran, kazahstan, Libija, mesić, štern, zimbabve, honolulu…jesam li šta zaboravio???

Ja nisam ko birtić.... ...ja od žena ne tražim savjet, al bi im GA dao....i dvaput ako treba [emo_smijeh]


Ovdje je glavni problem nemogučnost refinanciranja o čemu se očitala i uprava ingre. Nadam se da možete zbrojati dva i dva, ingra nije uspijela dogovoriti s bankama nove kreditne aranžmane, a stari dolaze na naplatu.
2 nagradna pitanja:

1. što mislite kako ne plaćanje dobavljačima i podizvođačima te defoltiranje na KZ-u utječe na pronalazak novih kreditora?

2. što mislite što će se desiti s ingrom ukoliko ne uspiju refinancirati obaveze?


Još nam samo nađite link sa obvezama i rokovima dospijeća!
Zar neznate da je glavnina prolongirana na 2016? Joj joj loš druk, ali dobar za neznalice kojih je sve manje. Pozdrav svima.

neće uvijek biti ovako.


… iz mog kuta …ingri treba prijevremen otkup arene a pošto vlada RH i grad Zg očito se nećkaju banke trebaju svoje dugove prenijeti u udio u tvrku Lanište d.o.o. koja je vlasnik arene i ne vidim tu problem banke će dobit svoj novac jer vlada RH i grad Zg ne mogu pobijeći od obveza a cijena je poznata 80,2 mil eura … ingra bi se riješila 600 mil kuna dugova a sveukupni dug JE ne dan 30.9.2011 iznosio 971 mil kuna … znači ostaje im 371 mil kuna duga a u dvorima lapad imaju bar mislim oko 250 mil duga,irački dug je težak 100mil kuna i upravna zgrada vrijedi po FI oko 80 mil kuna a trenutno imaju 60 mil eura ugovoreni poslova … e da u dubrovniku imaju zemljište gdje bi trebali graditi 100-ak stanova … i ovo je po nekima firma za stečaj..da dajte molim vas …

Ima INGRA puno više nekretnina i građ. zemljišta. Npr jedno je na izvrsnoj lokaciji blizu Opatije, a što to znači ne moram ni pisati.

neće uvijek biti ovako.

Tablica 1. Pregled izdanih komercijalnih zapisa u razdoblju od travnja 2002. do 31.12.2010.*
*Tranše denominirane u EUR vode se u HRK prema srednjem tečaju HNB-a na dan izdanja pojedine tranše
Izvor: Privredna banka Zagreb
Iznos (mil. kn) Broj tranši Iznos (mil. kn) Broj tranši
Agram Brokeri d.d. AB 10,00 3 10,00 3
Atlantic Grupa d.d. RBA 110,00 4 0,00 0
Atlantska plovidba d.d. PBZ 130,00 3 0,00 0
Auto-Dubrovnik d.d. AB 20,92 2 10,92 1
Belišće d.d. PBZ 290,46 16 0,00 0
Dalekovod d.d. PBZ 722,41 15 155,87 5
Digitel M.S. d.o.o. RBA 186,95 4 39,59 1
Dukat d.d. PBZ 177,00 4 0,00 0
Euro Daus d.d. AB 10,51 2 5,51 1
Euro Daus 1963 d.d. AB 10,42 2 5,42 1
Euroduhan d.d. AB 10,41 2 5,41 1
Euroagram nekretnine d.o.o. AB 10,41 2 5,41 1
Euroagram Tis d.o.o. AB 10,46 2 5,46 1
H1 Telekom d.d. HPB 233,92 5 0,00 0
HG SPOT d.d. ZB 105,00 2 0,00 0
Hospitalija trgovina d.o.o. ZB 56,18 1 0,00 0
HP-Hrvatska pošta d.d. HPB 110,00 1 0,00 0
Institut IGH d.d. ZB 228,21 3 73,39 1
Ingra d.d. PBZ 420,03 12 86,89 4
Istraturist d.d. ZB 70,00 1 0,00 0
Jadranka d.d. PBZ 104,08 9 0,00 0
Jadrolinija ESB 140,00 2 0,00 0
JGL d.d. PBZ 50,00 2 0,00 0
Kamgrad d.o.o. RBA 50,00 1 0,00 0
KING ICT d.o.o. RBA 56,30 2 0,00 0
Konstruktor Inženjering d.d. ZB/ESB 246,56 3 72,62 1
Kraš d.d. PBZ 95,00 4 0,00 0
M SAN Grupa d.d. PBZ 245,50 8 9,05 1
Magma d.d. PBZ 538,73 15 86,20 3
Medika d.d. PBZ 381,20 10 0,00 0
Metronet telekomunikacije d.d. RBA 146,34 7 42,33 2
NEXE Grupa d.d. RBA 222,76 3 114,61 1
Oktal Pharma d.o.o. RBA 100,00 2 0,00 0
PBZ CARD d.o.o. PBZ 220,00 3 0,00 0
Petrokemija d.d. PBZ 216,17 14 21,86 2
Pliva d.d. PBZ 450,00 3 0,00 0
Plodine d.d. PBZ 150,00 4 0,00 0
Podravka d.d. PBZ 330,00 8 0,00 0
Podravka d.d. RBA 263,61 2 130,00 1
Rijeka promet d.d. PBZ 40,00 1 0,00 0
TEAM d.d. RBA 40,00 1 0,00 0
Uljanik Plovidba d.d. RBA 50,00 1 0,00 0
Varteks d.d. ZB 80,00 2 0,00 0
Wulf sport d.d. PBZ 8,50 1 0,00 0
Zagreb-Montaža d.o.o. ZB 155,00 6 30,00 1
ŽITO d.o.o. ZB 88,09 3 28,78 1
UKUPNO 7.391,10 203 939,31 33

neće uvijek biti ovako.


Ma kolega, nemojte…
Nije to tako strašno, pa ingraši već mjesecima govore da su novi poslovi pred vratima, da se radi pritisak spominju se Arena, rusi, Irak, iran, kazahstan, Libija, mesić, štern, zimbabve, honolulu…jesam li šta zaboravio???

Dobro mantrate, ali to sada ne odgovara na moja pitanja. to je kao da vidite čovjeka koji 20 dana nije jeo i umire od gladi, a vi velite: vidiš sad mu je malo teško, ali za 4 mjeseca ima rođendan i onda ćemo mu donijeti veliku tortu od čokolade. Ima da se prejede.

New Report

Close