INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


stfaca@
Nisam ga nikad ni zatvarao! Holding nema veze s uplatom, ugovor je sklopljen sa RH i Zagrebom!
Kupovinom na 5 smanjili ste si ulaz sa 8 na 6,50? Daleko bolje od mojih sadašnjih 11,50!

aha,ok a jel vi znate što RH i Zagreb ne plaćaju? pa jel nije bija vaš margin na 14.50kn?

Dedo – hvala 🙂

Apslutno točno i dodao bih – koliko god Potemkinovih sela izgradili iz njih ne može poteći ni kap mlijeka.

Ono što uprava Ingre (vrijedi za većinu dd na burzi) šalje već nekoliko godina kao poruku je da nije niti iskrena ni transparentna – a to isto je radio i Enron pogotovo kada se upleo u laži iz kojih više nije mogao van kada je stvarnost došla po svoje. Nije lako priznati grešku, ali odatle sve kreće. Istinu nije moguće ničim nadomjestiti.

I ako uprava ima časti i poštenja pa to shvati i promjeni nešto u svojem odnosu sa javnošću i malo razdrna totalno zakržljalu komunikaciju može se stvar promijeniti i prije nego dođu (ako ikada) pozitivni rezultati. Dok nije tako cijena će biti na vrlo iskrenih 5 kuna koja je u ovom trenu uz ovakve uvjete – precijenjena pa da imaju i 10 Arena.

Sada su (navodno, jer uz ovakve okolnosti ništa što objave više ne zvuči uvjerljivo) dobili su još nekoliko mjeseci, ali poslje toga bez stvarno konkretnih pomaka puta dalje više nema bez obzira imali imovinu ili ne. Kraj priče.

I nadam se da bar netko iz Ingre ovo čita i shvaća kako se na lažima (a neobjavljivanje pravovremenih i točnih informacija je oblik laganja), ne gradi ništa osim buduće propasti. Dokazano bezbroj puta.

stfaca@
Slična situacija je bila i prošle i predprošle godine u 1 mjesecu, ako se sjećate. Uvijek ista priča, evo dolje jedan link iz 2010 godine gdje je vidljivo tko kome i na koji način plaća. Grad Zagreb uplati Holdingu, a potom Holding Ingri. Znači dužnici su RH i grad Zagreb, Holding je samo posrednik koji nema veze sa dugom!
http://www.profitiraj.hr/novosti/zagrebacki-holding-jasno-je-tko-i-sto-je-uzrok-problema-vezanih-uz-arenu/

http://www.poslovni.hr/vijesti/ingra-dogovorila-refinanciranje-zapisa-problem-samo-odgoden-195554.aspx

kolega stfaca, ovaj tekst koji ste citirali je malo previše općenit, mogao sam ga lako i ja napisati ovako poslije pola litre vina, puno više mi se sviđaju tekstovi kolege bananarame koji je predočio ugovore i ostale vrlo zanimljive stvari.

STfaca@
Primijetio sam da je u zadnja dva dana na Poslovnom napisano ukupno pet članaka o Ingri, i svi redom negativni. Čak što više, ponavlja se isti tekst u tri različita članka.
Po meni je to dokaz da se i od novinarskih "narudžbenica" može lagodno živjeti i bez da trošiš osnovnu plaću koju ionako nisi zaradio jer u pet članaka "mlatiš istu slamu"! Bez imalo želje i truda da se istraže pravi razlozi nelikvidnosti firmi kojima je glavni problem država i njena dugovanja a ne firma sama!


Pozornost obratiti na članak 2. – zaokruženi tekst! Ponavljam, ako Vam se ne da sve otvarati!

Ni naš Mujo neb ovo potpiso, aime meni!


STfaca@
Primijetio sam da je u zadnja dva dana na Poslovnom napisano ukupno pet članaka o Ingri, i svi redom negativni. Čak što više, ponavlja se isti tekst u tri različita članka.
Po meni je to dokaz da se i od novinarskih "narudžbenica" može lagodno živjeti i bez da trošiš osnovnu plaću koju ionako nisi zaradio jer u pet članaka "mlatiš istu slamu"! Bez imalo želje i truda da se istraže pravi razlozi nelikvidnosti firmi kojima je glavni problem država i njena dugovanja a ne firma sama!

kolega ja vas razumijem nije vam lako loš ste investitor, a ni mediji vam nisu naklonjeni. Lp


Ovo je totalno netransparentna firma. Nitko cak ne zna po kojoj cijeni se zaduzuju. Najbolje vam je nadjite negoga ko radi u INGRA-i ili kod nekog koperanta i saznajte kakva je stvarna situacija tamo. Bez toga ovo je cista kocka. Mozete puno zaraditi, ali mozete i sve izgubiti.

Nemam bas neko visoko misljenje o Ingri, ali sa ovim se ne mogu sloziti. Cak bi rekao da su oni jedna od transparentnijih firmi na ZSE.
A sto se tice cijene zaduzivanja, vecina vam pise u revizorskom izvjescu. Tocka 24.

Stfaca, ti mediji nisu napisali ništa što već i sami nismo znali


Stfaca, ti mediji nisu napisali ništa što već i sami nismo znali

na žalost ili sreću istina. Lp

stfaca
– na žalost je istina da ingra nije isplatila obveznice
– na sreću je istina da je dogovorena odgoda (ona je dogovorena još odavno)
– ono što u člancima ne piše a svi možemo lako izračunati – koliko će do tada ingri biti uplaćeno na ime Arene – jedino ako nova vlast ne želi natrag na Balkan – i koliko je to u odnosu na 4 milje eura

New Report

Close