INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


BREAKAWAY GAP na otvaranju, dakle sasvim je vrlo izgledno da ćemo gledati i cijene još puno niže!
Ipak postoji velika opasnost stečaja i poslova nema ni za lijeka!

ja sam drugačijeg mišljenja; navedeni gap će prije predstavljati poziciju s kojega će se u naredna dva dana nastaviti stabilnija trgovina, nego li tvoj sugerirani nastavak pada cijene. tim više što je evidentno da je ovo današnje rušenje cijene bila konstrukcija sa ciljem stvaranja panike, a bez posebno valjanog razloga. regulatori ne bi smjeli tolerirati fondovska preslagivanja kao podlogu za ovakve makinacije. glupo bi bilo reći da je tržište ostalo zatečeno nemogućnošću servisiranja dospjele 13. tranše ingrinih komercijalnih zapisa, jer tržište je tu činjenicu (pa i probleme sa famoznom klinikom, arenom i ostalim tekućim problemima) davno ukalkuliralo u cijenu ingr-r-a. trenutna TK od nekih 78 mil HRK nije niti trećina od 275 mil kapitala, što je za ovaj sektor vrlo podcijenjeno.
TK ingre na ovim (ili za potrebe konzervativnog pristupa na 300% od ove cijene) razinama sugerira da se ingra uz malo umješnosti dade kupiti – u kraćem periodu – za sitniš od 10-30 mil EUR. sama vrijednost arene i ostale imovine višestruko premašuje vrijednost takve potencijalne akvizicije/preuzimanja, te uz poslove iz osnovne djelatnosti zaista čini ingru vrlo primamljivim targetom. no ostaje pitanje dugova, kojih ingra ima napretek. kratkim pregledom fs, stavka kratkoročnih obaveza odaje krajnje zabrinjavajuće stanje. ne samo zbog iznosa, već i omjera sa equity-em i kratkoročnim potraživanjima. primjenom najjednostavnije matematike-netiranjem, mogu komotno reći kako je ovaj fs koji ja upravo čitam (3q2011, nerevidiran i nekonsolidiran) nategnut koliko i ciccolina. taj dokument će bolje poslužiti za potpalu kamina, nego za ikakvu procjenu. imam osjećaj da je ove godine uprava više posla obavila u KPMG-u, nego u obavljanju osnovne djelatnosti.
sveusvemu, vrlo loše to izgleda na papiru, a vidimo kako to tržište vrednuje. ingra, sama teško ili nikako. možda ruski neki investitor spasi ingru?
gađam naslijepo, ali prije će to biti rusi nego neki švabo ili francuz. stečaj uopće ne bih zazivao, jer vjerujem da će se naći zainteresirani (ukoliko već nije). želim vam svu sreću i čelične živce u nastavku ove drame.
drugarski pozdrav

I POŠTENOG čovjeka možete potkupiti, samo morate POŠTENO i platiti...

Pa valjda nas je ova INGRA, za svo ovo vrijeme, vec dovoljno iztrenirala [yawn].
Ne brinite, naplatice INGRA sve i to sa kamatama, kakav grad Zagreb, kakva ministarstava, kakav DORH i sl.
Pa drzava je htjela Evropu….zar ne?
E sada ce malo sutra da se kofrci sa zakonom, pravima, obavezama i nepostivanjem ugovora…


Ako Ingra RIKNE / ode u stečaj/ može mi netko kulturno reći…. što će biti s nama malim
dioničarima….? Da li nam pripada ..daj što daš na burzi..ili, možemo očekivati nešto više..od ove cijene …vezano uz nominalnu cijenu dionice?

Ovo mi je prvi put da imam u portfelju takvu dionicu ..pa, molim objašnjenje.


U svakom slučaju dioničari Ingre mogu računati na nominalnu cijenu dionice u slučaju stečaja.
Tu se može provjerit koliko nominalna cijena iznosi (desno ispod grafa).
http://zse.hr/default.aspx?id=10006&dionica=INGR-R-A

Da li je slučajnost ili ne, ali kada je Mesić došao na mjesto predsjednika NO Ingre u 09. mj.2010.(22kn) ironično sam napisao da je sve ćime je Mesić predsjedovao propalo i da to nije dobra vijest po INGR, a pogle sada zbivanja i na INGR i u RH [undecid]

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA



Ako Ingra RIKNE / ode u stečaj/ može mi netko kulturno reći…. što će biti s nama malim
dioničarima….? Da li nam pripada ..daj što daš na burzi..ili, možemo očekivati nešto više..od ove cijene …vezano uz nominalnu cijenu dionice?

Ovo mi je prvi put da imam u portfelju takvu dionicu ..pa, molim objašnjenje.


U svakom slučaju dioničari Ingre mogu računati na nominalnu cijenu dionice u slučaju stečaja.
Tu se može provjerit koliko nominalna cijena iznosi (desno ispod grafa).
http://zse.hr/default.aspx?id=10006&dionica=INGR-R-A
[/quote]
[lol] Več me dugo nije netko ovako nasmijao [thumbsup]

Tržište Službeno tržište
Sektor: MA
Vrsta vrijednosnog papira Dionica
Broj izdanih 13.545.200
Nominalna vrijednost 0,00 HRK
Prospekt vrijednosnice PDF prospekti (zip)
Statut društva
Pregled prvih 10 računa s najvećom količinom http://www.skdd.hr

Ekonomija i farmacija……ima tu kemije [thumbsup]

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.




Ako Ingra RIKNE / ode u stečaj/ može mi netko kulturno reći…. što će biti s nama malim
dioničarima….? Da li nam pripada ..daj što daš na burzi..ili, možemo očekivati nešto više..od ove cijene …vezano uz nominalnu cijenu dionice?

Ovo mi je prvi put da imam u portfelju takvu dionicu ..pa, molim objašnjenje.


U svakom slučaju dioničari Ingre mogu računati na nominalnu cijenu dionice u slučaju stečaja.
Tu se može provjerit koliko nominalna cijena iznosi (desno ispod grafa).
http://zse.hr/default.aspx?id=10006&dionica=INGR-R-A
[/quote]
[lol] Več me dugo nije netko ovako nasmijao [thumbsup]

Tržište Službeno tržište
Sektor: MA
Vrsta vrijednosnog papira Dionica
Broj izdanih 13.545.200
Nominalna vrijednost 0,00 HRK

[/quote]

Nominala je 20kn

@šta kažu kolege pobjeda,loris,antiša,bigboss,inverter? Lp

"Ingra je tvrtka koja ima veću imovinu od obveza, a u problemima se našla jer građevinski sektor stoji, a potraživanja koje ima sama ne može naplatiti. Zašto onda ubiti tvrtku pa da nikad ne naplatimo dug?", prokomentirao je jedan veći ulagač u Ingrine zapise. "Problem je", kaže, "što svi pušu na hladno i nitko se prvi ne želi dodatno izložiti u ovakvoj situaciji …

a što se nakotilo lešinara na ovoj dionici, za ne vjerovati
danas su kupili na 5, prodali na 5,3 i još im nije dosta pa bi sutra reprizu
ajde lešinari (koji sebe zovete trejderima) rušite ako vam je ostala koja dionica

… evo sigurni 7 mil dolara … http://www.biznis.ba/svijet/6409-Ingra-moze-irackih-dionica-vrijednih-miliona-dolara.html

DAJ PET !!!

Nisam uspio naci:

Po kojoj cijeni se INGRA zaduzuje ?

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Frckavi, ja ću pitati što ću ja htjeti, a ne što ti misliš da ja moram pitati…ne zanimaju me dionice
trenutno..ako se desi da neka dionica / firma / rikne/ moram znati neke stvari..a to što ih do sada
ne znam..znači – da mi nisu trebale te informacije / hvala Bogu/.
Vi koji imate iskustva s više takvih dionica koje su riknule, možete pomoći savjetom.
Nemam običaj ulagati u propale stvari, zbog toga sam s ovom dionicom zbunjena..
Što me zbunjuje? Dvije stvari ko amatera. Prvo, nevjerojatna želja za spuštanjem cijene na dno-dna..
/ što mi je donekle prihvatljivo sa stanovišta prijašnjih poteza Uprave oko temeljnog kapitala i ulaska
mase nenaplaćenih/ i nevjerojatna snaga i volja institucionalnih investitora da dionicu drže živom i zdravom. Ako moje dionice vrijede 0,00 onda to vrijedi i za sve druge vlasnike udjelničare…
tako da ne znam što se oko toga toliko sekirate. Dionica na -94 % i nije neka premija u portfelju..
ali, kako smo već ustvrdili …ako nešto otpisujete, morate znati kako se to i kada radi…..pa, da i to vidimo.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

New Report

Close