INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Zna li netko točan datum (od-do) za predaju ponude -Stubaki?Hvala[smiley2][smiley2][smiley2]

Vjerujem da je kolega Matrix to već negdje spomenuo ali evo:
http://www.zagorje.com/articles/4053/show.aspx

Natječajna dokumentacija još mora proći postupak ocjenjivanja i bodovanja koji će odraditi konzultantska tvrtka Hosting Internacional, a konačnu odluku o izboru privatnog partnera donijet će Poglavarstvo Krapinsko-zagorske županije.

Kompletnu dokumentaciju za natječaj pripremila je tvrtka Hosting Internacional s kojom je Županija sklopila ugovor o poslovno-stručnoj suradnji putem konzultantskih usluga po modelu gdje sve troškove za ugovorene usluge snosi isključivo privatni partner koji će biti izabran na međunarodnom javnom natječaju.

Završetak odabira privatnog partnera očekuje se do kraja mjeseca ove godine kao što smo bili i najavili, a prvi gosti u tim novim zdravstveno-turističkom objektima mogu se očekivati za otprilike tri godine.

…i malo starija vijest:
http://www.poslovni.hr/49568.aspx

No, niti Ingra nije bez svojih aduta u poslu. Iz provjerenih izvora upućenih u cijeli slučaj doznajemo da su oni u prethodnim razgovorima sa Županijom predložili za savjetnika u cijelom projektu prof. dr. Ivana Vajića, a Županija je to i prihvatila. Za konzultanta je izabrana tvrtka Hosting international. Slučajno ili ne, prof. Ivan Vajić vodio je stručne timove za JPP u projektima Pašman Rivijera i Posedarje Rivijera. Slučajno ili ne, kao najbolji ponuditelj u oba projekta je izabarana -Ingra. Konzultant je na Pašmanu isti kao i u Stubakima, a u Posedarju je to bila tvrtka kojoj je član uprave Hrvoje Vajić.
“Iako je neobična prodaja zemljišta prije natječaja, mi ćemo sudjelovati sa svojom ponudom. Nismo mi predložili savjetnika Županiji. Istina je da smo s profesorom Vajićem smo prije surađivali na projektima, ali on se i inače bavi razvijanjem turističkih projekata, pa je vjerojatno zato izabran”, rekao je predsjednik uprave Ingre Igor Oppenheim. Iako su i iz Ingre i Sunca hotela poručili da sami ulaze u natječaj, nije isključena njihova kasnija suradnja, tvrde upućeni.

www.greatday.com

Na ovoj temi se vise nema sta rec, kolega Matrix odrađuje marketing a INGRA ide naprijed.
Nama ostalima ostaje samo zalit sto nemamo vise dionica[smiley2]

Ako me nema ,znaci da nisam tu.

http://www.jutarnji.hr/novac/bizzbuzz/clanak/art-2007,10,18,brijuni_rivijera,94655.jl

Malo Brijuni, malo Stubaki, malo Alžir, malo Kazahstan.
Malo njemačka, malo Hrvatska.
Malo Cefta.
Svugdje pomalo , povećih poslova na vidiku.

Strpljenja malo oko 60-61 000, većina drugih dionica odradila bi solidnu korekciju nakon ovakvog rasta, ne i Ingra.
Par naloga oko 61 000, i još par oko 62 000 i možemo dalje.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

PBZ Equity dokupio, standardno rekao bih.

Podaci od 18.10.2007. za trgovanje na 15.10.2007.
Vlasnik računa Stanje [%] Promjena
1. OPPENHEIM IGOR 5.697 11,39
2. KOSTRENČIĆ MARIJAN – ANTUN 5.297 10,59
3. Skrb.: PBZ D.D. 3.407 6,81 + 15
4. TEHNIKA D.D. 3.012 6,02
5. LUDVIGER JASNA 2.828 5,66
6. Skrb.: ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 1.463 2,93
7. ELEKTROPROJEKT D.D. 1.383 2,77
8. Skrb.: SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ALLIANZ ZB D.O.O. ZA AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 1.351 2,7
9. INGRA D.D. 1.279 2,56
10. Skrb.: SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./RAIFFEISEN MIROVINSKO DRUŠTVO ZA UPRAVLJANJE OBVEZNIM MIROVINSKIM FONDOM D.O.O. ZA RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 1.220 2,44
Ukupno: 53,87

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Koliki je ovdje target ako nije tajna?

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


Koliki je ovdje target ako nije tajna?

Nema targeta kolega, kao ni na IGH. Samo nebo je granica.

Hell is Empty and all the Devils are Here


Nema targeta kolega, kao ni na IGH. Samo nebo je granica.

zezaš ili?

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


Koliki je ovdje target ako nije tajna?

Kako kome, meni je bio 100k do ljeta sljedeće godine, al moraću ga dići, recimo na 200k do 1.1.2009. [smiley2]


valentine: ” Koliki je ovdje target ako nije tajna? ” Kako kome, meni je bio 100k do ljeta sljedeće godine, al moraću ga dići, recimo na 200k do 1.1.2009. [smiley2]

Ides mene samo zanima jedno, nemogu te točno procijeniti a ovo će doprinjeti tome.
Ukoliko odgovoriš naravno.
Imaš li ti više INGR ili INDG?

Što se tiće upita o targetu, prilažem post od neki dan kao odgovor :

Malo pročitah temu , ne samo na temi, nekima je možda neobično, pa se pitaju:
Pa šta je ovo ljudi moji , ne može rasti dovijeka?
Eh da , ali kako raste?
Da li je netko izašao iz ove dionice od 12 000?
Mislim u potpunosti? Naravno pri tome mislim na fondove i na malo veće igrače, ne na male dioničare.
Koliko ja znam nije. Uprava je malo smanjila, ICF je nešto smanjivao pa kupovao , više se niti ne zna koji je od ona dva RBA skrbnička njihov.Ali što nam to govori?
Cayman bi rekao uviejk se pitajte tko vam prodaje.Tko prodaje?Pa nitko ne izlazi iz dionice, ali zato malo smanji ulaz i uzme malo profita. Pa to je potpuno normalno. Nekome treba za novi auto, nekome za kuču na moru, netko hoče svojoj ženi ili supruzi nešto priuštiti. A već nekoliko sam puta napisao, što više ova dionica raste, to su veći prometi. Dakle..situacija kristalno čista i jasna, tzv. win win situacija ( iliti ” Može li bolje ” ), velikim igračima je ovo početna cijena ulaza na ovim razinama, ono što je nama bila na 12 000, ili 19 000 ili 35 000. A tvrtka koja ima poslova ugovorenih do 2010. toliko da ne mora ništa dalje raditi po pitanju novih ( a moguči novi samo naviru sa svih strana ) … sumnja li netko u daljnji rast ove dionice?
Izgleda da ne. Sumnjali su na 12 000, 19 000 , 35 000, 45 000, 50 000.
Čini mi se da na 62 000 više nitko ne sumnja u to. Sudim to prema tome jer vidim da više nema negativnih komentara po forumima. To ne znaći da neće biti privbremenih manjih padova, naravno da hoče, ali generalno gledajuči , uspjeh je zagarantiran, ovdje se sve posložilo. Temelji ( prometi ) na ovim cijenama su i više nego dovoljni za daljnji rast.
Spektakl od dionice.[smiley2]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Evo, kad se ti praviš i kopiraš stare postove, evo moj jučerašnji. [smiley2]
Ma dionica je zakon. Tak je zakon INGRA i IGH da sam si kupio novi INFINITI, prodao staru Hondu.
Vidi avatar.[smiley1]

Jooj, da je napraviti malu retrospektivu, recimo, INGRE, neki bi zaratili na forumu.
Koliko si se trudio i uvjeravao nevjerne Tome. Kad sam jučer čitao koliko si pisao o budućim projektima INGRE, koji su sada tek aktualni, neki se već rade, na pamet mi pao Matrix, kako on sada velikim trudom odrađuje taj markentiški dio na forumu koji je i potreban, jer vidim da neki, koji se povremeno javljaju na forum nisu ni bili na web stranici INGRE. http://www.ingra.com/

Ali, INGRA je školski primjer, nama ulagačima, kako studiozno treba pristupiti dionici, dobro proučiti fundamente, buduće projekte, moć lobiranja, povijest, i što je vrlo važno IMAGE (imidž) koji ostavlja pred javnošću. Danas je takvo vrijeme da jedna krivo interpretirana vijest na burzi donosi do kratkoročnih (virtualnih i stvarnih) gubitaka ulagača, ali i stvaranja nepovjerenja nekih klijenata (vidi Tehniku). Zato mislim da je INGRA jedinstven spoj jedne cjeline koja čvrsto u rukama drži svoje projekte, svojim rokovima i kvalitetom stvara nova povjerenja i reference, a isto tako ima autoritet i respekt u medijima, što je vrlo važno.

Etto, Plavi, čekaju nas Stubaki, Zračna luka Zagreb, Alžir, HE Lešće, Blok C TE SIsak, neki brodograđevni projekti i mnogi drugi poslovi.
Što reći, nego svaka čast.

Pessimism Is Your Friend

ides:

valentine: ” Koliki je ovdje target ako nije tajna? ” Kako kome, meni je bio 100k do ljeta sljedeće godine, al moraću ga dići, recimo na 200k do 1.1.2009. [smiley2] ”

Ides mene samo zanima jedno, nemogu te točno procijeniti a ovo će doprinjeti tome.
Ukoliko odgovoriš naravno.
Imaš li ti više INGR ili INDG?


Za sada INGR, ali kad dokpaitaliziramo INDG, a to će biti uskoro, onda će se vjerojatno situacija okrenuti. Ne znam koja mi je dionica draža i koju čvršće držim
[smiley2]

P.S. Još kad počnem tuć po TOZ-u [smiley2]


plavi: ” ides: ” valentine: ” Koliki je ovdje target ako nije tajna? ” Kako kome, meni je bio 100k do ljeta sljedeće godine, al moraću ga dići, recimo na 200k do 1.1.2009. [smiley2] ” Ides mene samo zanima jedno, nemogu te točno procijeniti a ovo će doprinjeti tome. Ukoliko odgovoriš naravno. Imaš li ti više INGR ili INDG? ” Za sada INGR, ali kad dokpaitaliziramo INDG, a to će biti uskoro, onda će se vjerojatno situacija okrenuti. Ne znam koja mi je dionica draža i koju čvršće držim [smiley2] [smiley2]

Bojim se da češ INGR onda uvijek više imati, kako god okrenuo.
[smiley2]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

New Report

Close