INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ja sam i dalje uvjeren da je nekome ili nekolicini pukao margin/nisu ga više mogli krpati, zbog cijene u petak i od tuda ono jutarnje prosipanje po bidu…. To mi je jedino logično i priklanjam se tome…rukovodeći se tezom gospodina Occama i teorijom znanom kao:""Occamova britva" koja u bitnome kaže:”ako dvije hipoteze podjednako dobro mogu objasniti neku pojavu, mora se izabrati ona koja zahtijeva manje pretpostavki”"… A po mom sudu pucanje margina zahtjeva manje pretpostavki (ispravnije bi bilo reći presumcija….jer pretpostavka je nešto drugo) Živi bili pa vidjeli….sretno kolege [thumbsup]

Mean people suck and nice people swallow!




ovdje se vrlo vjerovatno radi o rusenju kreditnog rejtinga pa neko procijenju da jako zaduzene firme u neperspektivnim firmama moraju propasti ovdje ocekujem jaci pad i stecaj u naarednom periodu od 3-5mj.

Da bi bilo stečaja moralo bi se dogoditi da ZG Holding prestane plaćati za Arenu. Ne znam kolika je vjerojatnost toga, ali ako se to ne desi onda stečaja ne može biti jer se sa preko 7 mil. eura godišnje mogu lako vraćati krediti i plaćati ostale obveze (bez da se uopće posluje).
[/quote]
Pa kako onda uspiju svaki kvartal nabrati 15 -20 miliona duga???
[/quote]
Naplata potraživanja od ZG Holdinga kolko ja vidim ne ide u prihode već se samo događa promjena u bilanci – iz dugoročnih potraživanja u novac.
gubici su nastali iz promašenih investicija u prošlih par godina – mavrovo i ostalo što se ne može više prodati po cijeni iz 2008 već po nekim mnogo nižim cijenama (npr. stanovi).



drhtave ručice prodaju.

šta su ingru kupovali samo oni sa parkinsonovom?
pa MORA biti tu još faktora pored drhatvih ručica.
glupost, svima vam je kriv netko ko nije siguran u sebe i svoju investiciju. dajte malo kostruktivnijih komentara. pa ovo vam je već druga godina zaredom kako spominjete drhatve ručice, i budale koje prodaju.. samo ne vidim da itko govori u prvom licu, kao budali koja kupuje ingru.
a po vama prozivane budale koje su prodavale sve dosada, pokazuju da su sve, samo ne – budale i idioti..
a kolega vatreni je lijepo ustvrdio;……Cijena je još malo niža od "smiješnih cijena", a nitko se ne smije i nema navale na kupnju…ne kužim…..
netko se od spominjanih budala, budite uvjereni, JAKO SLATKO SMIJE

[/quote]

Čista istina. Samo ljudi su se uvalili do grla u INGRU i moraju se nekako tješit, kao što se hrvati stalno tješe da će bit bolje. U nadi je spas. Rijetko tko može priznat da je pogriješio. Vjerovatno izlaze oni koji vide da ništa od ove dionice još neko vrijeme pa traže bolje prilike.

nažalost i ja sam među njima, uvalio se i sad ću se načekat dok izvučem neku dobit. A kapital stoji zarobljen…

Kikac,nećeš se načekati,niti ti je kapital zarobljen.Pričekaj malo ,i ne slušaj ove crne ovce,jer 99 posto ih uopće nema INGRU,a niti bilo koju dionicu.

peyo


Ja samo navodim moguće probleme koji bi mogli znatno utjecati na poslovanje Ingre. Trenutna cijena dionice ne sugerira baš neko blistavo stanje pa me samo zanimlo ima li tko kakve informacije jer mi ovo sve ne miriše na dobro. Ipak vjerojatno je sve loše već uračunato u cijenu i nadam se da gore od ovoga ne može biti.

puni ste ko brod prodajte bit će po 5kn Lp

gospodo, samo nemojte se predavati, jer morat će napokon isplivati ona objava od 50 miliona eura, a ima još nešto za dobiti iz Beograda, nekoliko miliona eura, a ja vjerujem da će biti još lijepih informacija sa sjevera afrike, jer se sad smirila napokon situacija, valjda će se početi nešto i raditi, ja zato nastojim dio novca imati u ovakvoj dionici, posebno poslije zadnje dokapitalizacije kad je većina dugova prevedena u vlasničke udjele, jer mislim da Ingra neće završiti u stečaju, mogućnost gubitka je minimalna, a mogućnost dobitka je ogromna.

Kolko ovde prokletstvo pojedinaca vlada vidi se iz ponovnog pokušaja širenja dezinformacija oko Arene.
Bit ću kratak – Ingra svoja dugovanja prema bankama redovito servisira iz mjesečnih obroka koje dobiva od grada Zagreba i RH, čak i pretekne za druge troškove. Ako želite jeftinije od ovoga, nađte neke nove razloge, jer ovi mi se već gade. A mislim i na većinu iskrenih ulagača koji su uložili pozamašne svote da im je dosta vaših pizdar…
Bilo bi dobro da onda cijela ZSE propadne pa vam neće biti više važno u koje ste izdanje uložili.

http://hr.wikipedia.org/wiki/Arena_Zagreb

http://www.index.hr/vijesti/clanak/gadafijevi-lojalisti-ponovno-zauzeli-bani-walid-je-li-to-pocetak-novog-libijskog-rata/595302.aspx

smiruje se u libiji
sutra objava veeeeeeeeeeliiiiiiiiiiiiikiiiiiiiiiiiiih poslova

Postanite Eu-robovi

http://www.poslovni.hr/vijesti/ingra-ocekivala-primopredaju-klinike-docekala-dorh-195330.aspx
[undecid]

forumsko pisanje nije financijsko savjetovanje za ulaganje na tržištima kapitala

Cijena je zadnjih mjesec dana u stabilnom silaznom trendu po cca 2 lipe dnevno (vidi graf 30 dana na PD) tj 40 lipa u 20 dana (neću spominjati stalni silazni trend zadnjih mjeseci)…naravno to se ne čini puno…ali ako pogledamo situaciju u kojem se nalazi ozbiljni investitor (a takve smatram one koji imaju 250 000 komada i više)…dakle taj investitor prosječno dnevno ima čisti gubitak od cca 5000 kn, a da apsolutno ništa ne radi…pitanje je samo što je bolje u takvoj situaciji dokupljivati pa smanjivati ulaz tj dodatno trošiti da bi se prividni gubitak smanjio ili ne raditi ništa…u oba slučaja gubitak je značajan.
Sve ovo je IMHO i nije nagovor bilo koga na bilo što….

Ja nisam ko birtić.... ...ja od žena ne tražim savjet, al bi im GA dao....i dvaput ako treba [emo_smijeh]

http://www.poslovni.hr/vijesti/ingra-ocekivala-primopredaju-klinike-docekala-dorh-195330.aspx

Sve što pišem moje je osobno mišljenje i ne predstavlja nagovor na kupnju ili prodaju!!

New Report

Close