INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ingra svojstveni reagira na EU… [lol]

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

Vidim da iz Ingre izlaze očajnici kojima ne bih htio biti u koži. Jer izaći po ovim cijenama je znak da ti gori pod nogama. Nelikvidnost iliti besparica je boljka hrv. gospodarstva.


Vidim da iz Ingre izlaze očajnici kojima ne bih htio biti u koži. Jer izaći po ovim cijenama je znak da ti gori pod nogama. Nelikvidnost iliti besparica je boljka hrv. gospodarstva.

Ne vjerujem,
dva naloga (u roku od dvije minute) su lupila po BID-u, i to prvi preko 8.000 kom. i drugi od ca. 8.000 kom. a sve to od ca. 17.000 kom. kojima se trgovalo do sada.
Mislim da to nisu mali i da se ipak radi o namjernom rusenju (tu je i novi ATL)…


Da li bi ovo bila rasprodaja zbog margina…zbog cijene u petak [proud]

Možda je netko vidio FI za prošlu godinu pa bježi van?? [undecid]

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje



Da li bi ovo bila rasprodaja zbog margina…zbog cijene u petak [proud]

Možda je netko vidio FI za prošlu godinu pa bježi van?? [undecid]
[/quote]
Mislim da nije o tome riječ. Pgledajte transakciju 17500kom u prvih 10 minuta trgovanja. Broker je za ove zadnje komade čekao tih desetak minuta i onda prosuo po bidu, a ovi prvi koji su izletili nisu niti imali šansu da pokušaju sami prodati… Moje mišljenje i ništa više… [cool]

Mean people suck and nice people swallow!

ovdje se vrlo vjerovatno radi o rusenju kreditnog rejtinga pa neko procijenju da jako zaduzene firme u neperspektivnim firmama moraju propasti ovdje ocekujem jaci pad i stecaj u naarednom periodu od 3-5mj.



Vidim da iz Ingre izlaze očajnici kojima ne bih htio biti u koži. Jer izaći po ovim cijenama je znak da ti gori pod nogama. Nelikvidnost iliti besparica je boljka hrv. gospodarstva.

Ne vjerujem,
dva naloga (u roku od dvije minute) su lupila po BID-u, i to prvi preko 8.000 kom. i drugi od ca. 8.000 kom. a sve to od ca. 17.000 kom. kojima se trgovalo do sada.
Mislim da to nisu mali i da se ipak radi o namjernom rusenju (tu je i novi ATL)…
[/quote]
Prvih 10.000 komada odjednom u 10:09, a drugih 7.500kom u 10:10… Ja sam uvjeren da je ljudima nastupio margin call te da se pricekalo malo, tih desetak minuta da se vidi koja se cijena može postići, a kada je postalo jasno da cijena neće gora teda jednostavno sve po BID-u…. Mislim da nije namjerno rušenje, osim onog od 5.000 komada koji kao nešto pokušava jer se samo pridružio rušenju koje je izazvano zbog pucanja margina radi cijene u petak….. IMHO [thumbsup]

Mean people suck and nice people swallow!

drhtave ručice prodaju.


ovdje se vrlo vjerovatno radi o rusenju kreditnog rejtinga pa neko procijenju da jako zaduzene firme u neperspektivnim firmama moraju propasti ovdje ocekujem jaci pad i stecaj u naarednom periodu od 3-5mj.

Da bi bilo stečaja moralo bi se dogoditi da ZG Holding prestane plaćati za Arenu. Ne znam kolika je vjerojatnost toga, ali ako se to ne desi onda stečaja ne može biti jer se sa preko 7 mil. eura godišnje mogu lako vraćati krediti i plaćati ostale obveze (bez da se uopće posluje).

veća nevolja od stečaja za ovu dionicu je onaj PBZ račun koji se mjesecima iskipava, a prodaje i na ovim razinama i to ne male količine. Počeo je prodavati kad je imao preko 900.000 komada,a sad mu je ostalo još nekih 600.000 komada. da bar sve stavi na 5 kn pa bi se to u par dana pokupilo a ne ovako mrcvariti ovu uništenu dionicu

moji postovi su moje osobno mišljenje,nisu investicijski savjeti niti poziv na trgovanje dionicama!!!

ako se firme u drzavnom vlasnistu a posluju solidno zaduzuju po kamati od 9pct i to dok nam nije skinuti kredtni rejting ja postavljam pitanje kratkorocno po kojoj bi se kamati zaduzivala Ingra u slucaju rusenja krednitnog rejtinga.I drugo koji bi bili MF-OVA u slucaju rusenja kredtnog rejtinga kad znamo da imaju 28milijardi kuna u trezorcima i mislite vi da im se u tom trenu fuckalo za Mgma.Ingra ili druge promasene investicije ovo sta pisem nije zlonamjerno cuvajte pare i zdravlje trebat ce nam u narednom periodu.Ja nemam niti zelim imati dionice takovih drustava koliko go jeftine bile jer mogu biti jos jeftinije ili ih ni nemora biti

SAd više ni ovi kaj su najavljivali kupovinu mora dijonica na 6 nisu više tako glasni….lagano povlačenje na razine ispod da ne dođe neki cunami sličan ovom jutros pa podavi one izložene…možda griješim …IMHO.

Ja nisam ko birtić.... ...ja od žena ne tražim savjet, al bi im GA dao....i dvaput ako treba [emo_smijeh]

New Report

Close