INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ok hvala kolega a jeli vi vjerujete da će bit ingre po 5kn?

stfaca@
Ne ulazim u tuđa vjerovanja! Ostaje Vam samo da čekate, neka vjerovanja se ispune a neka neispune.

znači vi govorite da čekam,ja kažem ok. ako opalim po bidu bit će gadno,usput šta vi očekujete u 1Q Lp

Ako imate čime opaliti po bidu, znači da ste se "natrpali" na 8 kuna. U to vrijeme ste počeli mijenjati retoriku pa sam zaključio da ste se i Vi "upecali" na dugotrajno tavorenje na 8-ici.
Prvi kvartal bi mogao donijeti mnoga iznenađenja, predugo se šuti, možda netko iz uprave napokon i "slavodobitno" propjeva!


Ako imate čime opaliti po bidu, znači da ste se "natrpali" na 8 kuna. U to vrijeme ste počeli mijenjati retoriku pa sam zaključio da ste se i Vi "upecali" na dugotrajno tavorenje na 8-ici.
Prvi kvartal bi mogao donijeti mnoga iznenađenja, predugo se šuti, možda netko iz uprave napokon i "slavodobitno" propjeva!

[thumbsup]

Danas smo vidjeli zanimljivu trgovinu… Pojavili su se neki veći nalozi na bidu, ojačao je bid drastično sa dobrim dijelom dana sa preko 90000 komada na kupnji, dok je ask ostao više manje isti… tek na 12,99 jedan veći nalog na asku i drugi na 26,77, s tim da se maknuo onaj što je bio na 16, a možda se i premjestio na 12,99 u manjoj količini. danas smo mogli i vidjeti kako pojedinci žele srušit cijenu gurajući ask… bio je nakratko jedan nalog od 7-8 tisuća kuna visoko na bidu pa ubrzo nestao, a evo za primjer i ovo ukrupnjavanje na 6,81, na već istaknute naloge u količini 3839, netko je stavio još i skriveni sa 1900 kom… vidi se da uopće ne želi prodat jer je mogao stavit i lipu niže, a i 2-3lp više da dodatno zaradi, nego je namjerno htio ukrupnit svoj nalog i možda malo uplašit bid i spustit ask, što mu i nije baš pošlo za rukom. no moram priznat da mi nisu u potpunosti jasni ti rušitelji cijene… ok, vjerojatno žele kupit još jeftinije da smanje ulaz ili što već… al ne shvaćaju da sami sebi rade više štete nego koristi. rušenje je opasna igra za onog ko ima dionice, bez obzira dal se radi o većem ili manjem igraču na tržištu, spustit će možda cijenu da bi nadokupio, al onda kad je sruši i nadokupi, nitko mu ne garantira da će cijena gore, jer vjerojatno ima još onih koji razmišljaju na taj način pa će netko drugi kasnije rušit i pomrsit račune ovom što je rušio ranije i tako dalje i tako dalje… rupa bez dna. mnogo veća šansa da se zaradi je ta da se potpuno makne sa aska i izloži dionice tek u onom trenutku kad uistinu misli prodat.
danas i dijelom jučer je više manje prodavao samo jedan prodavatelj, transakcije su rađene većinom na istu shemu… netko je stavljao jadan za drugim naloge po 1000kn 6-7 lipa udaljen od ostatka aska i tek lipu-dvije udaljen od bida kako bi potaknuo kupce da kupe, ne želeći rušiti cijenu kipanjem po bidu. nakon što mu je nalog pokupljen u roku 10-15 sekundi pojavila bi se nova tisućica na cijenama 6,60-6,62. vjerojatno iz nekog razloga gori pod nogama, treba keša pa mora prodat… možda skrbnički PBZ ili netko drugi, vidjet ćemo za 2-3 dana u top10, al bit će svakako zanimljivo pratit dal će se isti scenarij ponavljat i narednih dana… no bar je dobar pokazatelj da prodaje samo jedan, dok svi ostali drže i/ili kupuju, a i nisam primjetio nekih dramatičnih iskipavanja po bidu jučer-danas. zaokret je vjerojatno blizu…


Ako imate čime opaliti po bidu, znači da ste se "natrpali" na 8 kuna. U to vrijeme ste počeli Prvi kvartal bi mogao donijeti mnoga iznenađenja, predugo se šuti, možda netko iz uprave napokon i "slavodobitno" propjeva!

ovdje je na čekanju previše dobrih vijesti, samo što uprava i kad dobiva poslove -šuti!
kao da ih baš briga za cijenu dionice! ili im odgovara što niža cijena?!? sjetimo se samo bolnice u Iraku za 50 MIL EUR za što smo saznali sasvim slučajno jer je naručitelj navodno tražio diskreciju?!? pa je bilo puno manjih poslova o kojim se čulo tek tu i tamo….isto i za irački dug koji bi trebao biti u skoro vrijeme plaćen….
pa za mogući posao gradnje bolnice u Iraku s lavčevićem…sve same usmene info koje kad procure van onda oni potvrđuju, ali ako nitko ništa ne iščačka, onda se prave ludi!
evo gledamo skoro svaki dan neku utakmicu iz Arene koja je dupkom puna….pa svako malo neki koncert tamo itd…a još im država i grad Zagreb svaki mjesec šalju keš za otplatu gradnje Arene koja bi za par godina trebala postati čisto vlasništvo Ingre, a država i Zagreb će ju još dugi niz godina nastaviti otplaćivati Ingri
pa i onih 6 milja kuna za onkološku bolnicu koji su navodno pred isplatom
ima toga jako puno, a zašto uprava šuti, trebalo bi ju pitati na skupštini! odnos s ulagačima je sramota
čudi me da veći ulagači poput peye ne odu na skupštinu i malo ih tamo protresu ili bar ne pošalju nekog da ih tamo zastupa i postavi prava pitanja

moji postovi osobno su mišljenje bez nagovaranja na kupnju ili prodaju dionica!


Prvi kvartal bi mogao donijeti mnoga iznenađenja, predugo se šuti, možda netko iz uprave napokon i "slavodobitno" propjeva!

ma vjerujte da bi se pjevalo da se ima o čemu. Vidite da se razmišljanja o otvaranju predstavništva pokušaju plasirati kao vijest. A sve sa ciljem razigravanja mašte u investitora… jer mašta radi svašta, al đaba mašte kad nema pašte…
Bilo je pokušaja da se i vijest o Rusima i Janafu piokaže kao dobra prilika za Ingru.
Praktički sve na svijetu može poslužiti kao okidač…poplave, požari, najezde kukaca, čak i potonuće potonuzera može biti dobra prilika ua ….znate već…

Ja nisam ko birtić.... ...ja od žena ne tražim savjet, al bi im GA dao....i dvaput ako treba [emo_smijeh]

Poštovani!

– ovdje ima na niskim cijenama špekulanata vise nego dionica
– procjena = pad vrijednosti dionice
– prebukirana dionica
– katapulitrat ce je amerigo sa par raketa u nebesa

Lp

Think twice befor investing , dont rush in any stock , dont be greedy

Meni se ova cijena od 6,6 kn čini presmiješna, Ingra će u idućih 28 godina dobivati svake godine 7,2 mil. eura na ime Arene, sa time će otplatiti trenutne visoke dugove+pokriti otpis nekih stavki u bilanci (npr. Mavrovo i slično). To je samo osnova koja daje sigurnost.


Meni se ova cijena od 6,6 kn čini presmiješna, Ingra će u idućih 28 godina dobivati svake godine 7,2 mil. eura na ime Arene, sa time će otplatiti trenutne visoke dugove+pokriti otpis nekih stavki u bilanci (npr. Mavrovo i slično). To je samo osnova koja daje sigurnost.

Pa nije ti ova cijena rezultat očekivanja i realne vrijednosti već brojnih dionica i kooperanata koji to prodaju badava, ali kako i njihova prodaja bude jenjavala tako će i Ingra tamo gdje joj je mjesto…
Strpljen-spašen…

"Cinik je osoba koja zna cijenu svega, no ne zna vrijednost nićega."


Poštovani!

– ovdje ima na niskim cijenama špekulanata vise nego dionica
– procjena = pad vrijednosti dionice
– prebukirana dionica
katapulitrat ce je amerigo sa par raketa u nebesa

Lp


Da to bi moglo biti jako zanimljivo [wink]

Mean people suck and nice people swallow!

New Report

Close