INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.






Mrga frende zaboravi 6 kuna.

OK šefe, kako ti kažeš, evo sklanjam se s 6 kn !! [angry]
[/quote]
dok ti čekaš 6 skida se 6,60. Jedino ako znaš kojeg kooperanta da će iskrcati cca 50 000 kom u hipu onda 6 može ali ovako laganini teško da će doći . Sada se kupuje-do 7-7,50, posle će ići u visine, iako je po meni-dugoročno-sve do 15-20 prihvatljivo. Naravno ja razmišljam kao investitor koji trguje sa desecima tisuća a ne kao burekmajstor koji vrti sa 1000-3000kom. Ipak pozz svima i želim vam puno zdravlja i bezbrižnih dana života. [smiley]
[/quote]

Kolega Megido1, slobodno Vas pitam na ćemu temeljite rast dionice Ingre?
Sjećam se naše rasprave dok je bila nekih 17 kuna i tada ste bili veliki zagovornik, nažalost po vas niste bili u pravu?Tada sam pretpostavio veći pad, koji se i dogodio.

Tvrtka ne ugovara nove poslove, prihodi padaju, još malo pa će prihodi biti na razini nekakvog manjeg d.o.o.-a. Jednostavno ne vidim gdje vidite prostora za rast?

lp
[/quote]
Kolega plavi,
ne vidim zašto bi pravnoustrojbeni oblik trgovačkog društva bio imalo bitan radi određivanja/ograničavanja veličine prihoda. Zbog čega d.o.o. ne bi moglo imati veći prihod od d.d. i obrnuto? Dapače zašto obrtnik ili Trgovac pojedinac ne mi mogli imati veći prihod od d.d. ili d.o.o.-a? Svaki organizacijski oblik trgovačkog društva ima svoje prednosti i mane, ali veličina prihoda i spominjanje prihoda jednog d.o.o. u negativnom kontekstu, presumirajući da d.o.o.-i imaju manje prihode samo zbog pravnoustrojbenog oblika je pogrešno.

Podredno, zar nije Al Nadja ugovorena nedavno?

[/quote]

Tehnički gledano Vi ste u pravu kolega.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]






Mrga frende zaboravi 6 kuna.

OK šefe, kako ti kažeš, evo sklanjam se s 6 kn !! [angry]
[/quote]
dok ti čekaš 6 skida se 6,60. Jedino ako znaš kojeg kooperanta da će iskrcati cca 50 000 kom u hipu onda 6 može ali ovako laganini teško da će doći . Sada se kupuje-do 7-7,50, posle će ići u visine, iako je po meni-dugoročno-sve do 15-20 prihvatljivo. Naravno ja razmišljam kao investitor koji trguje sa desecima tisuća a ne kao burekmajstor koji vrti sa 1000-3000kom. Ipak pozz svima i želim vam puno zdravlja i bezbrižnih dana života. [smiley]
[/quote]

Kolega Megido1, slobodno Vas pitam na ćemu temeljite rast dionice Ingre?
Sjećam se naše rasprave dok je bila nekih 17 kuna i tada ste bili veliki zagovornik, nažalost po vas niste bili u pravu?Tada sam pretpostavio veći pad, koji se i dogodio.

Tvrtka ne ugovara nove poslove, prihodi padaju, još malo pa će prihodi biti na razini nekakvog manjeg d.o.o.-a. Jednostavno ne vidim gdje vidite prostora za rast?

lp
[/quote]
Kao što ste vi tada PRETPOSTAVILI pad tako ja sada pretpostavljam rast. Na čemu ste pretpostavili pad? Da vam nije bilo kooperanata i fondova koji su bili primorani prodati određeni postotak Ingre, sve bi se i dalje vrtilo oko 15-20 kn. i vaše bi pretpostavke bile promašaj. To što kažate da INGRA ništa ne radi je čista laž. Proguglajte malo pa ćete vidjeti što radi, koliko je to love i koliko su im dužni uz skoru naplatu. A o poslovima koji su u završnoj fazi pregovora da i ne govorim. Pozz kolega i kao što rekoh želim ti puno lijepih trenutaka u životu kao i jedan manje važan-da prodaš INGRU na 100kn. [thumbsup]
[/quote]

Kolega Megido, pa upravo sam i naveo te razloge koje vi spominjete, za tadašnji pad dionice.
Ingru nemam, hvala na lijepim željama i svako dobro.

[thumbsup]

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Najbolji su mi ovi što stalno tu ponavljaju da će dionica uskoro 100, 200, 500% gore. Tako što se nije događalo ni u puno boljim vremenima nego su ova sad. Argumenata nigdje, samo ono: bar da ih uspijem nagovorit na kupnju pa da mogu zaradit. Valjda vam je jasno da nema većeg rasta dionica dok god se nalazimo u krizi, a priča se da se nećemo baš tako brzo izvuć. Dok god se priča o krizi nitko neće ulagat u dionice, posebno ove rizične. Znamo da većina ljudi ide na sigurno. Zato nema Ingre na 20, 50, 100 kuna bar još 2, 3 godine a možda i dulje. Čak i ako se poslovanje poboljša i krenu izvrsno poslovat dionice neće puno gore dok se tržište ne pokrene.

Kikac,nisi u pravu.Reci mi molim te, ili bilo ko, ko sa Ingrom radi.Evo da stavim na bid 100000 komada šta će se dogoditi?Otići će cijena u startu preko 8.A neka stvavim više naloga sa 6 cifri i počnem mazati po asku nemilosrdno -gdje će završiti?Napisao sam vam iskreni post ali me je moderator odmah prebacio u bez cenzure.Pročitajte.Nemojte biti ovce za šišanje,razmislite svojom glavom.Na forumu se razmijenjuju mišljenja, iskustva i informacije.Trguje se na ZSE.
Kikac,takve priče su bile i na Korfu,Đuri,PTKM,Belju…………ako kužiš šta hoću reći.SRETNO.

peyo

To se već događalo, netko misli da može pokrenit, i to drži 2-3 dana i onda se opet sve vrati na staro. A kod nas rijetko koja dionica ima cijenu koju zaslužuje zbog poslovnih rezultata, uglavnom raste i pada zbog raspoloženja na tržištu.

peyo, osobno bih bio jako sretan da staviš takve naloge .obojica skroz zadovoljni.

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

moglo bi ovdje biti dobre love, radi se državoj ruskoj naftnoj kompaniji (ne zaboravimo da je Ingra s Rusima osnovala zajedničko građevinsko poduzeće)

http://danas.net.hr/novac/page/2012/01/17/0457006.html?pos=n1

Ruska državna kompanija Zarubežnjeft u Hrvatskoj će investirati više od milijardu eura i to u poboljšanje naftne infrastrukture. Za istraživačke će projekte, pak, izdvojiti 100 milijuna eura. Najavio je to generalni direktor Zarubežnjefta Nikolaj G. Brunič.

Kkac nije,vjeruj mi.Falco frende pričekaj prvu vijest.Četiri mjeseca kupujem,i probajte vi kupiti po ovakvim cijenama puno,ali puno komada.Više ne pišem.

peyo

Ne kužim zašto me moderator briše pa ovo je bilo jučer na dnevniku?????
Moguće da do kraja mjeseca ministarstvo isplati 6 milja za bolnicu…

Sve što pišem moje je osobno mišljenje i ne predstavlja nagovor na kupnju ili prodaju!!


moglo bi ovdje biti dobre love, radi se državoj ruskoj naftnoj kompaniji (ne zaboravimo da je Ingra s Rusima osnovala zajedničko građevinsko poduzeće)

http://danas.net.hr/novac/page/2012/01/17/0457006.html?pos=n1

Ruska državna kompanija Zarubežnjeft u Hrvatskoj će investirati više od milijardu eura i to u poboljšanje naftne infrastrukture. Za istraživačke će projekte, pak, izdvojiti 100 milijuna eura. Najavio je to generalni direktor Zarubežnjefta Nikolaj G. Brunič.


Hm…
Industrija
Industrijska izgradnja čini još jedan, vrlo bitan smijer INGRINOG poslovanja kroz koji se također INGRINO ime u svijetu počelo doživljavati kao sinonimom za kvalitetnu izgradnju.

Najčešće su INGRINI projekti bili vezanu uz:

Industriju građevinskog materijala
Naftna, plinska i petrokemijska postrojenja, rafinerije
Procesnu industriju
Prehrambenu industriju
http://www.ingra.hr/index.php?page=services&id=3
+g. Mesić +g. Štern…..
zbrojiti 2+2= [thumbsup]

A nije loše podsjetiti se na referentnu listu i na projekte u Iraku….budući je sada nekako to zanimljivo….i povezati sa onim mojim hipotetskim slučajem i kod tog povezivanja nekako uglaviti i ovu informaciju:"ST. PETERSBURG – Morgan Stanley Real Estate fond će za 1.1 milijardu dolara kupiti u centru St. Petersburga tržni centar "Galerija" od "Meridian Capital""-samo da bude zanimljivije zamišljati, a sve uz ogradu da je ovo puka baljezgarija i nikakva informacija nego razmišljanje na glas kako bi bilo lijepo da netko takav ulaže malo i kod nas[smiley]
http://www.seebiz.eu/najveca-transakcija-na-ruskom-trzistu-nekretnina/ar-23816/

Mean people suck and nice people swallow!

zanimljiva se priča pokreće sa Zarubežnjeftom:
1. to je državna naftna kompanija
2. najava ulaganja u RH od cca 7 milijardi kuna
3. Ingra je osnovala građ. firmu zajedno s Rusima z zajedničke projekte
4. u NO INGRE su ušli Mesić koji ima dobre veze s Rusima i Štern – iskusan biznismen koji se obogatio upravo na poslovima s naftom
slučajnosti? ne bih rekao!

dobro je Kostolany rekao: za ulaganje na burzi treba ti logika i mašta….Ingra bi mogla biti pravi primjer za to [thumbsup]

dugoročni dioničari (držioničari) su na burzi pušioničari - trejdanje je zakon.

mislim da dolazak Šterna definitivno znači nešto,vjeroatno će radit na proviziju kao bivši predsjednik
tako da lako moguće da ima neke veze sa Rusima nije on neki mali igrač.

volim kocku zato ulazem u turbo certifikate

New Report

Close