INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Peyo je "čovjek sa stavom", i to pozitivnim. Nigdje nisam naišao na komentar gdje je "drukao" na dole radi dokupa ili sl. Vjerujem da iskreno piše, za razliku od većine forumaša, i zato ima moju podršku.
Mogi koji samo "drukaju" i nastoje u tome nešto iskamčiti u daleko su većem minusu od njega.
Pozdrav!

Nisam ni ja nikada drukao na pad iako sam kupovao na par lipa iznad minimuma. Zaradimo dizanjem a ne spuštanjem, no tu nas još koče nestrpljivi kooperanti kojima još tu i tamo gori pod nogama pa iskipaju 5-10 tisućica, ali i njih je sve manje, a tada se nadam da će investitori odlučiti dizati i zarađivati na rastu-jer, JEDINO TAKO SVI DOBIVAJU.

neće uvijek biti ovako.


[Nisam ni ja nikada drukao na pad iako sam kupovao na par lipa iznad minimuma. Zaradimo dizanjem a ne spuštanjem, no tu nas još koče nestrpljivi kooperanti kojima još tu i tamo gori pod nogama pa iskipaju 5-10 tisućica, ali i njih je sve manje, a tada se nadam da će investitori odlučiti dizati i zarađivati na rastu-jer, JEDINO TAKO SVI DOBIVAJU.

Nevjerovatno je bahato i licemjerono jadne radnike i trudbenike, koji su odradili teške poslove i bili plaćeni gotovo bezvrijednim papirom, nazivati nestrpljivi kooperanti.
To su ljudi kojima je opstanak ugrožen, a vama i sličnima je do burekne zarade.
Sramota…

Ja nisam ko birtić.... ...ja od žena ne tražim savjet, al bi im GA dao....i dvaput ako treba [emo_smijeh]

…neka se vidi, a kolega bananarama je već stavio link [cool]
Jasim Daher: Ingra i Lavčević u završnoj su fazi pregovora za gradnju bolnice u Iraku

23.12.2011 | Autor/Izvor: Antonela Zečević/Lider/PressCut
Osim ugovora s dubrovačkim Tramesom postoje li naznake za sklapanje još nekih poslova hrvatskih tvrtki u Iraku i koliko oni vrijede?
Tvrtke Ingra i Lavčević u posljednjoj su fazi pregovora za izgradnju i opremanje luksuzne bolnice na sjeveru Iraka s 300 kreveta. Projekt je vrijedan između 180 i 200 milijuna dolara, a izaslanstvo je na pregovorima prvi put bilo 16. prosinca prošle godine. Osim toga do lipnja očekujemo potpisivanje bar još tri velika ugovora, o čemu još ne smijem detaljno govoriti, a o različitim se poslovima vode vrlo ozbiljni razgovori s pet hrvatskih tvrtki.

Mean people suck and nice people swallow!


…neka se vidi, a kolega bananarama je već stavio link [cool]
Jasim Daher: Ingra i Lavčević u završnoj su fazi pregovora za gradnju bolnice u Iraku

23.12.2011 | Autor/Izvor: Antonela Zečević/Lider/PressCut
Osim ugovora s dubrovačkim Tramesom postoje li naznake za sklapanje još nekih poslova hrvatskih tvrtki u Iraku i koliko oni vrijede?
Tvrtke Ingra i Lavčević u posljednjoj su fazi pregovora za izgradnju i opremanje luksuzne bolnice na sjeveru Iraka s 300 kreveta. Projekt je vrijedan između 180 i 200 milijuna dolara, a izaslanstvo je na pregovorima prvi put bilo 16. prosinca prošle godine. Osim toga do lipnja očekujemo potpisivanje bar još tri velika ugovora, o čemu još ne smijem detaljno govoriti, a o različitim se poslovima vode vrlo ozbiljni razgovori s pet hrvatskih tvrtki.


Odlična vijest…sada će se ekipa moći istovariti naivcima bez znatnog pada cijene.
Jako jako odlična vijest [thumbsup] [thumbsup]

Ja nisam ko birtić.... ...ja od žena ne tražim savjet, al bi im GA dao....i dvaput ako treba [emo_smijeh]

@peroS
iskreno, meni je tih njihovih najava i obećanja od kojih nikad ništa – pun kufer!…da ne upotrijebim neku goru riječ!

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjeti za ulaganja



Peyo je "čovjek sa stavom", i to pozitivnim. Nigdje nisam naišao na komentar gdje je "drukao" na dole radi dokupa ili sl. Vjerujem da iskreno piše, za razliku od većine forumaša, i zato ima moju podršku.
Mogi koji samo "drukaju" i nastoje u tome nešto iskamčiti u daleko su većem minusu od njega.
Pozdrav!

Nisam ni ja nikada drukao na pad iako sam kupovao na par lipa iznad minimuma. Zaradimo dizanjem a ne spuštanjem, no tu nas još koče nestrpljivi kooperanti kojima još tu i tamo gori pod nogama pa iskipaju 5-10 tisućica, ali i njih je sve manje, a tada se nadam da će investitori odlučiti dizati i zarađivati na rastu-jer, JEDINO TAKO SVI DOBIVAJU.
[/quote]

joooj koji druk medigo 🙂 moram ti replicirat ovdje.
svi zaradjuju osim onih zadnjih magaraca koji ulete…..

sjecas li se mozda igre happy-line iz 90-ih?



@peroS

iskreno, meni je tih njihovih najava i obećanja od kojih nikad ništa – pun kufer!…da ne upotrijebim neku goru riječ!

Kolega pa nije ingra IGH i gospon Radić [wink]
Osim toga Al Nadja u Alžiru je isto tako bila najavljena, a i realizirana… Samo što pregovaranje malčice duže traje…ali bitno je da nisu lagali.
Jedan hipotetski primjer….Svi znamo da je Irak razrušen i da će ga trebati graditi te da će to biti zaista veliki projekti i puno posla za građevinare s iznimno vrijednim ugovorima. E sada, također znamo da su Amerikanci sudjelovali u rušenju Iraka…zar ne?! (retorički:). Da li je gradnja SVEGA u Iraku zanimljiva Amerikancima? Mislim da je ..itekako. Da li se Amerikanci mogu pojaviti sa svojom kompanijom i tamo graditi? Mislim da baš i ne. Da li je moguć scenarij da se angažira/kupi kompanija koja ima jako dobre reference, poput Ingre, i koja je već u dobrim pregovorima u Iraku te da na taj način sudjeluju u diobi kolača i gradnji čitavog Iraka kojeg su sami rušili…
Ponavljam ovo je hipotetski i razmišljanje na glas, te vrlo kolokvijalno i na brzinu napisano. Ali bitna je bit…samo za razmisliti…. A po ovim cijenama(ili na cca 20kn) kupiti čitavu Ingru….hm…i nije loš posao kada se uzme u obzir što sve dobijete….i što ćete tek dobiti…..[wink]

Mean people suck and nice people swallow!



@peroS

iskreno, meni je tih njihovih najava i obećanja od kojih nikad ništa – pun kufer!…da ne upotrijebim neku goru riječ!

Super .. samo što ta obećanja i najave pišu i iznose pojedinci svakodnevno nebi li cijena skočila na cca 20 kn. Nema od toga ništa. Prvo ispod 6 pa onda klimanje, najava novih DOBIVENIH poslova i dugova, tek onda zbog recesije "Koje nema u HR" lagano gore,, ali lagano, ne na 20 kn kako neki navode u dva do tri dana. Trajati će to dragi moji i trajati. Neki će i kod sv. Lovre a pomaka neće biti, barem do narečenih 20 kn.
LP [yawn]

I very much love INGRA !!




@peroS

iskreno, meni je tih njihovih najava i obećanja od kojih nikad ništa – pun kufer!…da ne upotrijebim neku goru riječ!

Super .. samo što ta obećanja i najave pišu i iznose pojedinci svakodnevno nebi li cijena skočila na cca 20 kn. Nema od toga ništa. Prvo ispod 6 pa onda klimanje, najava novih DOBIVENIH poslova i dugova, tek onda zbog recesije "Koje nema u HR" lagano gore,, ali lagano, ne na 20 kn kako neki navode u dva do tri dana. Trajati će to dragi moji i trajati. Neki će i kod sv. Lovre a pomaka neće biti, barem do narečenih 20 kn.
LP [yawn]
[/quote]
Bumo videli [smiley] Bilo kako bilo Ingra na ovim cijenama cijela vrijedi malo manje od 90.000.000,00kn (devedeset milja kuna)…kajjaznam meni se to čini nekak malo:).
Npr. dođe Američki fond lupi 80 milja $ i odmah kupi sve… To je cca 30kn po dionici…. Da li je to njima puno ili malo nemam pojma… No ovo sve je vezano na hipotetski primjer i predstavlja isključivo razmišljanje "naglas" te nije nikakav nagovor ili odgovor ili ne do Bog nekakva informacija na kojoj bi se trebale zasnovati investicijske odluke… Znači ovo je baljezgarija tipa što bi bilo kad bi bilo…bla bla bla…. [cool] Da fondova ima…jbg ima ih…imamo mirovince….imamo nekretninske…imamo one neke koji vole rizike….imamo HZZO…:) Kojekakvih ima:). Pozdrav drugari idem pisati nešto pametno i tužiti nekoga….jer me već prsti svrbe:)

Mean people suck and nice people swallow!

Ne pratim redovito ovu temu (tko bi sve to čitao). Da li INGR-a ima neko učešće ili planove oko projekta Brijuni-Riviera?

http://regionalexpress.hr/site/more/tono-u-podne-otvaranje-ponuda-za-brijuni-rivijeru/

marcello



Super .. samo što ta obećanja i najave pišu i iznose pojedinci svakodnevno nebi li cijena skočila na cca 20 kn. Nema od toga ništa. Prvo ispod 6 pa onda klimanje, najava novih DOBIVENIH poslova i dugova, tek onda zbog recesije "Koje nema u HR" lagano gore,, ali lagano, ne na 20 kn kako neki navode u dva do tri dana. Trajati će to dragi moji i trajati. Neki će i kod sv. Lovre a pomaka neće biti, barem do narečenih 20 kn.
LP [yawn]

U pravu si, kolega.
Trenutno veliki pritisak na razinama vecim od 20 kn sa ukupnom kolicinama od ca. 57.300 kom.

Kolega pa nije ingra IGH i gospon Radić [wink]
Osim toga Al Nadja u Alžiru je isto tako bila najavljena, a i realizirana… Samo što pregovaranje malčice duže traje…ali bitno je da nisu lagali.
Jedan hipotetski primjer….Svi znamo da je Irak razrušen i da će ga trebati graditi te da će to biti zaista veliki projekti i puno posla za građevinare s iznimno vrijednim ugovorima. E sada, također znamo da su Amerikanci sudjelovali u rušenju Iraka…zar ne?! (retorički:). Da li je gradnja SVEGA u Iraku zanimljiva Amerikancima? Mislim da je ..itekako. Da li se Amerikanci mogu pojaviti sa svojom kompanijom i tamo graditi? Mislim da baš i ne. Da li je moguć scenarij da se angažira/kupi kompanija koja ima jako dobre reference, poput Ingre, i koja je već u dobrim pregovorima u Iraku te da na taj način sudjeluju u diobi kolača i gradnji čitavog Iraka kojeg su sami rušili…
Ponavljam ovo je hipotetski i razmišljanje na glas, te vrlo kolokvijalno i na brzinu napisano. Ali bitna je bit…samo za razmisliti…. A po ovim cijenama(ili na cca 20kn) kupiti čitavu Ingru….hm…i nije loš posao kada se uzme u obzir što sve dobijete….i što ćete tek dobiti…..[wink]

Mozda iza rata u Iraku stoji bas Ingra… onako hipotetski.
A mozda se i trenutno Opi dogovara sa rajom iz Izraela da sruse Iran, pa da i tamo Ingra sve gradi… mozda, onako hipotetski…

New Report

Close