INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

[color=blue]Detaljnije o Plesu[/color]

Novi terminal na Plesu računa i na pretpristupne fondove EU

Sander i Bandić sufinancirat će novi putnički terminal, a Uprava Zračne luke Zagreb smišlja kako će osigurati još 113 milijuna eura
Ova je godina rekordna za aerodrom koji vodi Boško Matković Nakon što je napokon potpisan protokol između Republike Hrvatske i Zagreba o djelomičnom sufinanciranju novog putničkog terminala u Zračnoj luci Zagreb, Uprava je prionula traženju kreditora i modela koji će osigurati veći dio potrebne investicije, točnije 113 milijuna eura. Vlada i Zagreb će u petogodišnjem razdoblju osigurati 52 milijuna eura, Zračna luka iz svojih prihoda 47 milijuna, dok su za kreditiranje ostatka nakon prezentacije projekta zainteresirane Europska investicijska banka i Europska banka za obnovu i razvoj. Direktor Zračne luke Boško Matković potvrdio je za Poslovni dnevnik da će se dio sredstava umjesto kreditom pokušati osigurati i iz europskih pretpristupnih fondova. “Angažirali smo tim pravnika kako bismo pokušali iskoristiti činjenicu što je Hrvatska pred vratima ulaska u EU. Bilo bi izvrsno da dobijemo sredstva iz pretpristupnih fondova, ali paralelno radimo i na kreditu. Nakon potpisivanja sporazuma između države i grada imamo slobodne ruke i angažirat ćemo financijske konzultante te s Ministarstvom financija dogovarati sve uvjete o načinu kreditiranja. U svakom slučaju, gradnja bi trebala početi u 2008. godini kada završimo sav “papirnati” posao, a završetak se predviđa 2011.”, rekao je Matković. Postoji osnovni idejni projekt terminala koji će osigurati da Pleso može primiti 3,3 milijuna putnika godišnje, a raspisat će se arhitektonski natječaj koji će precizno odrediti sadržaje i izgled terminala. Dosadašnji planovi uključuju novu sletnu pistu, ukupno 11 aviomostova, proširenje luke na ukupno 65.600 četvornih metara. Obnavlja se postojeći terminal, a radovi bi trebali biti završeni do kraja godine. Već je sigurno da će ova godina biti rekordna za najveću hrvatsku zračnu luku, promet će iznositi oko dva milijuna putnika. U odnosu na lani zabilježen je porast od 16 posto u putnicima i 15 posto u prihodima. Prošle je godine zagrebačka Zračna luka ostvarila 278,7 milijuna kuna prihoda i dobit od 23 milijuna kuna. Cilj je s novim terminalom postati glavni transportni centar u zračnom prometu u jugoistočnoj Europi.


Ja nazirem dionice s većim prinosima od DLKV…no dobro, svatko ima svoje mišljenje…[smiley11]

Koje su to?

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Ajde sada neka svatko napiše svoju miljenicu.
Slatko.Najbolje da još Cayman stavi svog Lolu ribara, a mreich IPKO ( šala , mala )

[color=blue]A imaju li sve one ovako nešto??
Konzervativna procijena prihoda i dobiti do 2010.??[/color]

( vidi privitak )

Nemaju.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Samo povremeno volim komentirati i Ingru, to mi je kao hobi, razonoda[smiley2]

I koji je Vaš target, Vaša prognoza, kad već ovako divanimo?

Pessimism Is Your Friend

budd:

Samo povremeno volim komentirati i Ingru, to mi je kao hobi, razonoda[smiley2]”

I koji je Vaš target, Vaša prognoza, kad već ovako divanimo?

Ne usudim se javno ga izreći sada, premda sam ga napisao otvarajući temu Građevinari u Hrvata. Ispada da sam itekako bio u pravu

Hell is Empty and all the Devils are Here

Prisjetimo se, aktualne teme ovih dana, koja bi svoj ishod trebala dočekati krajem ovog mjeseca:

Ingra i Sunce hoteli ostali u utrci za Stubake
Konzorcij Konstruktor Instituta Građevinarstva Hrvatske, Tehnike, Konstruktor-inženjeringa i Toplica Sveti Martin nije predao svoju ponudu za ostvarenje projekta Zdravstveno-turističkog centra u Stubičkim Toplicama premda je bio jedan od tri kvalificirana kandidata za gradnju nove zagorske rivijere. Prema modelu javno-privatnog partnerstva stvorit će je Sunce hoteli ili Ingra

U prostorijama Krapinsko-zagorske županije otvorene su ponude Sunce Koncerna d. d. za turizam i ugostiteljstvo u vlasništvu Jake Andabaka i Ingre d. d. za izgradnju investicijskih objekata, preostalih kvalificiranih kandidata koji su se prijavili na međunarodni javni natječaj Krapinsko-zagorske županije. Županija, naime, traži investitora koji bi prema modelu javno-privatnog partnerstva uložio najmanje 50 milijuna eura, a ona će u projektu sudjelovati s bolnicom i 16 hektara zemljišta koje odlikuje bogatstvo termalnih izvora. Tko će biti investitor doznat će se do 18. listopada. Do tada će detaljne ponude Sunca i Ingre razmotriti Hosting International, društvo za savjetodavne usluge, marketing i inženjering u turizmu i ugostiteljstvu iz Zadra, koje je partner Krapinsko-zagorskoj županiji u natječaju za Stubake.

Budd je procijenio Ingru na 120 000. Ako je to njegov krajnji domet ne bih se složio. Ako je domet za slijedeću godinu…i to je već upitno. To bi značilo da će u novoj godini porasti ,koliko , svega 50 %?
Hm..[smiley1]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

To je domet za ovu godinu, +-10%

Hell is Empty and all the Devils are Here


To je domet za ovu godinu, +-10%

Ajde dao bog da si u pravu, živi bili i zdravi pa vidjeli.Lijepo je ovako nešto pročitati od kolege koji nema ovu dionicu.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


budd: ” To je domet za ovu godinu, +-10%” Ajde dao bog da si u pravu, živi bili i zdravi pa vidjeli.Lijepo je ovako nešto pročitati od kolege koji nema ovu dionicu.

Meni Budd zakon.
Ako pogodi.

Pessimism Is Your Friend

I meni.
a i ako ne pogodi, opet mi je nekako OK, simpatičnim načinom piše.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

prije će na 12k nego na 120k
nakon splita naravno[smiley1]

Heaven or Las Vegas

New Report

Close