INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

od 01.09.2011. do 25.11.2011. do danas … u 3 mjeseca

-44,95% gledano po zadnjoj cijeni … ili -42,37% gledano po prosječnoj cijeni …

Crobex u istom periodu pao -13,74%, znači pad Ingre 3x veći od Crobex-a i to u nepuna 3 mjeseca …

a slično su prošli i ostali u sektoru … tzv. "bannana sektoru"

VDKT-R-A -45,66%
INGR-R-A -42,37%
IGH-R-A -35,98%
DLKV-R-A -31,42%
THNK-R-A -29,93%
HDEL-R-A -25,10%
—————————————-
sektor prosj. -35,07%
—————————————-
CROBEX -13,74%

izvor podataka mojedionice.com
http://mojedionice.com/trg/IzvPromjenaCijene.aspx?idF=11&idDrz=1&dat1=1.09.2011.&dat2=25.11.2011.&likv10poc=0&likv10kraj=0&SortDir=uzl&minPromPoc=&minPromKraj=

lp

Optimist - loše informirani pesimist

sve je to posljedica fi 3q ,katastrofalnog em gubtks em prihoda

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]

Ovakvo nešto je moguće samo u ovoj našoj "ludari". Zamislite da imate novac na brokerskom računu a nemošte do njega. Eto ima i takvih, i to okruglo 2000 duša.
http://www.poslovni.hr/vijesti/zbog-credo-banke-abacus-brokeri-pod-nadzorom-hanfe-191308.aspx





Pratiti novosti na zse do 16.00!!

Kolega pratimo mi Ingraši novosti na ZSE i čekamo neku dobru ko ozebli sunce! Problem je između ostalog što boli Opija k… za dioničare pa se ni ne objavljuje nešto što bi spriječilo ovaj konstantan pad…

E pa, evo konacno te dobre vijesti koju svi zeljno iscekujemo! I zbog koje su neki danas (vjerojatno i ne znajuci) pobrali vrhnje kupovinom na povijesnom minimumu:
http://hr.seebiz.eu/energetika/ebrd-sindicirani-kredit-hep-u-od-1232-milijuna-eura-za-gradnju-he-ombla/ar-19002/.

Sretno u ponedjeljak…
[/quote]
[thumbsup]za vijest a kako ćemo proći sam bog zna – nadam se par postotaka gore !




većina će ovdje biti dugoročni investitori …., cijena bez obzira netko smatrao da je firma u ogromnim gubicima , ili da će biti posla, … je smiješno niska.

Je gosp. falco u pravu ste. Cijena je niska. Danas sam napokon ušao u korak s TA i EWT jer se jedno vrijeme nisam imao vremena zanimati za brojanje a to osobe koje su bie uključene u EWT jako dobro znaju. TA se poštuje i EWT. Poznato je da val 3 nesmije biti najkraći val pa je tako moja procjena da će Ingra do 6,80, lipa gore dole ali ne više od 5 lipa ,,, npr 6,80 ili 6,75. Tada se stvara okret za burekđije.
Moja preporuka..kupiti. Lijepo postavljeni dvojica s po 1000 kom a možda bude pokupljen i onaj s 3475 kom. Sada stvarno nije vrijeme igrati se s lipama, okret će se odraditi malo brže no što se neki nadaju !! [lol]
[/quote]
Vidiš kolega zašto TA djeluje. Možemo je nazvati i PA(psihološka analiza). Ipak ima onih na koje crtanje ima psihološog utjecaja i pristaju da ispune crtanu formu. Svaka čast. Fulao sam karijeru, trebao sam u psihologe, ima posla ko u priči. Jadan narod. Znate li onu: " Narode moj, oni koji te vode oni te i zavode…" Pozz i čista stotka na psihoanalizi stanja prosječnog kupca Ingre.
[/quote]
Lijepi pozdrav prijatelju !!
Bojim se da se ipak nismo skužili, ovdje je u igri bio čisti EWT, zato sam i izbacio one cifre, no u prvom sam fulao 0,03 kn (vrh) a u drugom 0,02 kn (dno). Radilo se o minutnom grafu, i ako se bolje sagleda, točno se mogu pobrojati valići. Zašto sam rekao one cifre, jer se radilo o jednom podvalu, a 4 u 1 ne ide pa se onaj s 6,99 postavio upravo lipu iznad dna valića 1, zato sam i rekao da se spusti dole na 6,96 .. na njegovu žalost, pokupilo ga. Isto tako valić (iii) je bio kraći od valića (i) pa je tako i valić (v) morao biti kraći od vala (iii) 3 jer val 3 nesmije biti najkraći val. Zato sam i rekao – izmjerio i dužina vala (v) je max, mogla do 6,75,,, došla je do 6,77.
Bitno je u svemu da se harmonija uhvatila a to je najteže, no kada se jednom uhvati onda se zna di bi to moglo i kojim smjerom. Žao mi je prodavača koji to nisu prepoznali. No kupci če sigurno idući tjedan profitirati pogotovo burekđije !!
LP

I very much love INGRA !!

ovakve niske i atraktivne cijene pojedinih firmi na zse su idealne za davanje ponuda o preuzimanju, barem se na zapadu tako radi .
mišljenja sam da je ingra definitivno zrela za to.
naravno, ne mora to ništa značiti , ali ova cijena za nekog lovatora, možda …

…. nikakav poziv s moje strane na kupnju ili prodaju dionica

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

vijest o kreditu hep-u sam ja čul još u srijedu, pa je vjerojatno bila dostupna i malo većim igračima od mene, koji bi se onda tovarili, zar ne?
do realizacije tog projekta bu prošlo vremena i vremena, budući udruge za zaštitu okoliša ne budu to paisvno promatrale.
to naravno ne znači da špekulantksa industrija ne bu probala odigrat na tu kartu. živi bili, pa vidjeli…

U Aktual magazinu imate razgovor s Opijem gdje je na kraju nabrojao sve poslove koje Ingra trenutno radi, te naveo kako Ingra trenutno ima ugovorenih poslova u vrijednosti od preko 150 milijona eura…
Cijena dionice 6 kuna???? Pa to nema veze s vezom, ima kolega Megido pravo kad kaže da se namjerno spušta dionica!!

Sve što pišem moje je osobno mišljenje i ne predstavlja nagovor na kupnju ili prodaju!!

Ja osobno očekujem ulaz jačeg igrača koji će spastiti ulaganje OMF tj. velikodušno otkupiti njihove dionice ingre a to bi se moglo desiti uskoro na kraju samodolovog mandata. naravno da "strateškom partneru" odgovara što niža cijena jer će tada vjerojatno ići i javna ponuda. za ovo konstantno spuštanje nevidim drugog razloga.

pa što se ne krcate u tišini kad sve znate … evo i cijenjeni kolega mrgud veli da nemre niže
no povjest nas uči a i ona bondovska "nikad ne reci nikad" da je bolje pričekati
"nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari" – zato pomet i raste kod okreta trenda

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica


pa što se ne krcate u tišini kad sve znate … evo i cijenjeni kolega mrgud veli da nemre niže
no povjest nas uči a i ona bondovska "nikad ne reci nikad" da je bolje pričekati
"nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari" – zato pomet i raste kod okreta trenda

Prijatelju moj !!
Nisam rekao da ne može niže, može ali u ovome valu, ZADNJEM, valu 5, odrađen je val 1,2, 3 u petak još nije bio zgotovljen…. no komentirao sam jedan završni valić na minutnom grafu. Napiso sam cijeli tekst u wordu. U ponedjeljak ću ga pošto sam ga sevao postati u forum. Uvijek se može vidjeti kada je nešto pisano kada se spremi, no pisano je 26.11.2011 u 19,45 h. Interesira me samo otvaranje u ponedjeljak i tada ću točno znati gdje, dokle i otprilike kada. Otprilike već sada znam gdje će završiti cijena u ponedjeljak, ali nebih se htio blamirati, biti druker i sl. no ponedjeljak je sutra !!
LP [angry]

I very much love INGRA !!



pa što se ne krcate u tišini kad sve znate … evo i cijenjeni kolega mrgud veli da nemre niže
no povjest nas uči a i ona bondovska "nikad ne reci nikad" da je bolje pričekati
"nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari" – zato pomet i raste kod okreta trenda

Prijatelju moj !!
Nisam rekao da ne može niže, može ali u ovome valu, ZADNJEM, valu 5, odrađen je val 1,2, 3 u petak još nije bio zgotovljen…. no komentirao sam jedan završni valić na minutnom grafu. Napiso sam cijeli tekst u wordu. U ponedjeljak ću ga pošto sam ga sevao postati u forum. Uvijek se može vidjeti kada je nešto pisano kada se spremi, no pisano je 26.11.2011 u 19,45 h. Interesira me samo otvaranje u ponedjeljak i tada ću točno znati gdje, dokle i otprilike kada. Otprilike već sada znam gdje će završiti cijena u ponedjeljak, ali nebih se htio blamirati, biti druker i sl. no ponedjeljak je sutra !!
LP [angry]
[/quote]
Nadam se da će cijena gore kolega Mrgud28,a mislio si prekosutra.
Sutra je nedjelja.Pozdrav vjernim Ingrašima.

New Report

Close