INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Pozitiva,hočeš reći da će ingra ići kontra tržišta,tj. da će unatoč negativnom trendu ona sutra narasti za 20% ???

Pa gdje ti živiš, više ličiš na pesimistu nego na optimistu.
Ingra već 3 godine ide kontra tržišta,dok je tržište raslo ona je padala. Kad je tržište padalo, ona je padala više od tržišta. I sad se čudiš rastu od 20% a za tolko je pala samo u zadnji 10 dana trgovinskih.
Sutra bi trebali rasti i Ameri i Evropa, pa možda i cijeli Crobexinjo.
[/quote]
Ja ću ti reći samo jedno, pišem ovdje već dosta dugo,al sam odustao u zadnje vrijeme,jer ima previše nedokazanih ljudi, iskreno nikom ne želim da izgubi lovu, al kao i svojim prijateljima oko mene,od kad je ingra bila 150kn,a oni prodavali ht i ulazili, pa i na 80kn, i na 30kn kad su svi govorili da niže ne može, pa je nekim čudom probila i tu granicu, govorio sam ne radite to, izgradnja u hrvatskoj je mrtva, sad će te vi reći da je ingra bazirana na strana tržišta, je istina,al to sumrvice od kruha. i nebi oni pričali o daljnjim štednjama i rezanju broja radnika da je posla toliko koliko neki od vas hoće na silu prikazati. i na kraju bila je 13kn,neće niže, ba 9,8, evo sada i 7kn. daj bože da okrene. al da me je itko poslušao,pa moj savjet prihvatio kao dobronamjeran,a ne kako ga vi svi ovdje vidite kao obični druk, vjerovatno bi danas imao koju dionicu više. Da izađe stvaran podatak nezaposleenosti u hrvatskoj,mnogi bi se usrali u gače. Sretno vam bilo svima, ja ću svoje držati za sebe, a vi pišite i dalje i pljujte jedni druge po forumu. Sretnosa današnjim rastom od 20%.

Bolje zaraditi malo nego izgubiti puno.

Izgleda da je "glasina" o nekome tko je dobio dionice kao lažni kooperant istinita. Pa tko bi lud prodavao za siću? Ima ovdje elemenata za istragu. Prvi put ovo prizivam istragu jer ovo je zaista sumnjivo i to veoma sumnjivo. Istraživačko novinarstvo-idemo ima posla.

neće uvijek biti ovako.

Bome Vas ima dosta šta ste umrli od straha ali neka,možete Vi sada i ispod 7.
Hvala, niste trebali.

bit će bolje................



Pozitiva,hočeš reći da će ingra ići kontra tržišta,tj. da će unatoč negativnom trendu ona sutra narasti za 20% ???

Pa gdje ti živiš, više ličiš na pesimistu nego na optimistu.
Ingra već 3 godine ide kontra tržišta,dok je tržište raslo ona je padala. Kad je tržište padalo, ona je padala više od tržišta. I sad se čudiš rastu od 20% a za tolko je pala samo u zadnji 10 dana trgovinskih.
Sutra bi trebali rasti i Ameri i Evropa, pa možda i cijeli Crobexinjo.
[/quote]

CROBEX 1.723,88 -1,49%


Bome Vas ima dosta šta ste umrli od straha ali neka,možete Vi sada i ispod 7.
Hvala, niste trebali.

Ako baš bude i ispod 7 kuna bit ćeš deblji, zdraviji ili ljepši no to nema veze s pameću.

Na stranici (3913) 24.11.11. | 11:03
Ocjena zadovoljavajuća 3,8,,,tvrda 4-vorka, ama kao na grafovima.
Sada tipujem Crobex na 1670 – ..80 prvo mali povratak idući tjedan, korekcija malena, pa dole na narečeno. Ingra kako sam naglasio na gore signiranoj stranici (pogledati grafve). Strava i užas. Svim Katama, Katarinama i što ja znam .. sretan Imendan a ja sam i dalje bez medalje 100% u Ingrici trenutno 1,26 kn gubitak, fantastično m.m.j !!
LP [angry]

I very much love INGRA !!





preprodano…

Ja ću sutra kupiti ako kome bude frka nek se stavi oko 7.05 kuna.

Pozdrav
[/quote]
Bar to netrebaš zamoljavati,imati ćeš toga kako stvari stoje i previše.
[/quote]

Izgleda ništa od mojih 7.05 kuna sutra. [cry] [rolleyes]
[/quote]
Imaš priliku,i niže,ne brini.

većina će ovdje biti dugoročni investitori …., cijena bez obzira netko smatrao da je firma u ogromnim gubicima , ili da će biti posla, … je smiješno niska.

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !


većina će ovdje biti dugoročni investitori …., cijena bez obzira netko smatrao da je firma u ogromnim gubicima , ili da će biti posla, … je smiješno niska.


SUMNJIVO smiješna.

neće uvijek biti ovako.

kretanje cijene kroz zadnjih 5 godina:

02.01.2008. cijena 366,60 Kn (ili 54989,9 Kn /150 tj. prije stock-splita)
… te godine mirovinci dobili zeleno svjetlo za ulazak na TK i kupovinu po top cijenama

05.01.2009. cijena 80,20 Kn (-78,12% godišnje)
… recesija – pad počeo od 15.10.2008. i traje do 9.03.2009. … odbijanac prilično slabašan …
dug podizvodjačima mijenja se za dionice …

04.01.2010. cijena 40,36 Kn (-49,68% godišnje)
… negdje na ovim razinama počeo izlaziti tada 2. u TOP10

03.01.2011. cijena 16,34 Kn (-59,51% godišnje)
… danas 1. u TOP10 tada kupuje na ~19Kn cca.10K komada

02.01.2012. cijena ?,?? Kn (trenutno 6,87Kn ili -57,95%)

što daje prosjek pada od -61,12% godisnje … gledano unazad 4 godine

i po ovome bismo onda trebali biti bar blizu godišnjeg dna, bar što se tiče do kraja godine …

nažalost, trenutno nema naznaka da mirovinci ili itko drugi iz TOP10 kupuje …
stoga i ovako padamo zbog slabe potpore na bidu a i zbog opravdanog ili neopravdanog straha nestrpljivih nazovi investitora …

p.s.
imam dionice ingre i ovo nije nagovor na prodaju ili na kupnju … lp

Optimist - loše informirani pesimist


većina će ovdje biti dugoročni investitori …., cijena bez obzira netko smatrao da je firma u ogromnim gubicima , ili da će biti posla, … je smiješno niska.

pa šta čekaš onda? kupuj !!

no, promet od 118 thrk govori koliko još investitora misli kao i ti. ako je to toliko dobar skonto, gdje je navala? skoro 16 tauzenki eura istomišljenika? na ovoj razini?
ne hvala

I POŠTENOG čovjeka možete potkupiti, samo morate POŠTENO i platiti...


većina će ovdje biti dugoročni investitori …., cijena bez obzira netko smatrao da je firma u ogromnim gubicima , ili da će biti posla, … je smiješno niska.

Je gosp. falco u pravu ste. Cijena je niska. Danas sam napokon ušao u korak s TA i EWT jer se jedno vrijeme nisam imao vremena zanimati za brojanje a to osobe koje su bie uključene u EWT jako dobro znaju. TA se poštuje i EWT. Poznato je da val 3 nesmije biti najkraći val pa je tako moja procjena da će Ingra do 6,80, lipa gore dole ali ne više od 5 lipa ,,, npr 6,80 ili 6,75. Tada se stvara okret za burekđije.
Moja preporuka..kupiti. Lijepo postavljeni dvojica s po 1000 kom a možda bude pokupljen i onaj s 3475 kom. Sada stvarno nije vrijeme igrati se s lipama, okret će se odraditi malo brže no što se neki nadaju !! [lol]

I very much love INGRA !!

New Report

Close