INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


al je dobra da se prodaja nije pomakle ispod 58500 sto je u redu…tako da nece dugo opet biti na ovih 56k [smiley2]

Naravno da neće….To je igra da se malo napravi panika i pokupi što se da po diskontu…A sve u iščekivanju novosti koje će cijenu pogurati ….(a vi pogodite u kojem pravcu). Neću više ništa napisati jer me stalno moderira, a do sad se sve sa ovom dionicom dogodilo kako sam i napisao…(20k,30k,40k,50k,60k…)[smiley8]

[Strpljen-spašen…
Bez brige…radim na tome…[smiley2][smiley2]

Trenutno ne vidim razloga za uzrujavanje…. To je sigurno Plavi smanjio poziciju!!! [smiley2]
Šalim se…. Mislim da bi trebali biti zadovoljni prometom, a i cijenom…. za sada…. Kak’ bu bilo poslije, budemo vidjeli, a i zmeđu ostalog kolega Matrix će, nadam se, i dalje izvještavati o događanjima oko tvrtke

Dođite i hurdite....

Evo , tek sad završio sa sastanjčenjima cijeli dan.
Vidim bilo zanimljivo danas.
Preko 42 milijuna kuna prometa, nakon ovoga ima li neteko tko sumnja da nečemo uskoro prema 80 000?
fonndovi su danas pošteno platili, očigledno su im ovo jako prihvatljive cijene za ulaz.
A moguče da nas narednih dana očekuje i koja nova dobra vijest, niej da ih nema na vidiku..
Malo pojašnjenje molim , na prodaji je bilo na 59 700 129 komada , sada toga više nema koliko vidim, jel to prošlo u paketu ili što.
Uh..sva sreća da mi 60 % portfelja u ovoj dionici.
Može li bolje??
Svaka čast.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Nije mi jasna ova matematika:

258×56.874,93=14.673.492,00 kune.
ODAAAAKLE 42 MILJE PROMETA!!


Nije mi jasna ova matematika: 258×56.874,93=14.673.492,00 kune. ODAAAAKLE 42 MILJE PROMETA

U 12.58 i 13.04 bila je blok transakcija od 400+100 komada po 56.000 kn, i to je završnih 42 milijuna kuna.
Dakle,netko je još dokupio da bi mogao zaraditi, stoga kad stavljate naloge na prodaju, pažljivo s prodajom, ne dajte u bescijenje.[smiley11]

Pessimism Is Your Friend

dok ti to preračunaš – odeeeeeeeeeee

to kaj si ti dobil + (ipak) blok ransakcije 1x 400, 1 x 100

SKORa-M-A[color=blue][/color]

[color=blue]‘Rukometna arena bit će gotova 2008. godine’[/color]

Sredinom prošlog tjedna u Zagrebu je u posjetu Ingri bio Christos Kourtis, poznati grčki arhitekt, koji će sudjelovati u izgradnji zagrebačke rukometne arene, glavnog sportskog objekta neophodnog za održavanje svjetskog rukometnog prvenstva u Hrvatskoj 2009. Kourtis radi za grčku kompaniju Decathlon, koja je sudjelovala u sličnim, ali i znatno zahtjevnijim projektima, no što je izgradnja zagrebačke arene.

Među ostalim, osobno je nadgledao gradnju većine ključnih sportskih objekata za Olimpijske igre u Ateni 2004. U ovom zagrebačkom projektu Kourtis sudjeluje zato što je upravo on projektirao dvije atenske rukometne arene, u kojima su se održavala olimpijska natjecanja. Kasnije je njegova tvrtka idejna konstrukcijska rješenja za tu arenu prodala poljskom gradu Krakowu, a također je pripremila rješenje i hrvatskoj tvrtki Ingri, koja će u konzorciju s mađarskim TriGranitom graditi zagrebačku rukometnu arenu. Kourtis je s čelnicima Ingre prošli tjedan dogovarao uvjete suradnje, kao i raspored zadataka koji se nalaze pred njima, kako se sa izgradnjom dvorane ne bi kasnilo. Hrvatska se uoči početka gradnje tog zahtjevnog objekta već prilično osramotila, jer su razni sudionici u gradnji zagrebačke dvorane često mijenjali stavove i zahtjeve, pa je cijela hrvatska kandidatura dovedena u pitanje, jer se pojavila ozbiljna opasnost da se objekti potrebni za održavanje svjetskog rukometnog prvenstva neće moći na vrijeme izgraditi. U razgovoru za Nacional Kourtis je ispričao kakva će biti njegova uloga u projektu izgradnje dvorane u Zagrebu.

[color=blue]Postoji li bojazan da rukometna arena ne bude izgrađena do početka svjetskog rukometnog prvenstva 2009.? Kakva će biti vaša uloga u tom projektu[/color]

Tijekom tjedna potpisali smo ugovore o suradnji na tom projektu, kao i ugovor o pružanju dodatnih savjetodavnih usluga, koje će nositelju projekta s hrvatske strane pružiti kompanija za koju radim. Ja ću u projektu sudjelovati kao međunarodni konzultant, a Alan Pleština iz tvrtke Upi 2M bit će glavni projektant i koordinator lokalnih konzultanata. Želim posebno naglasiti da u projektu sudjelujem kao konzultantska podrška lokalnim stručnjacima. Tijekom prošlih godina moja tvrtka i ja proživjeli smo i preživjeli mnoge slične i teže situacije. Osobno sam sudjelovao u izgradnji svih glavnih sportskih objekata za Olimpijadu u Ateni 2004., a to je trajalo još od sredine 80-ih. Trebalo nam je gotovo 20 godina da preobrazimo Atenu u olimpijski grad. Danas mi je kao 60-godišnjaku drago da sam imao priliku promijeniti i nadograditi historijsku metropolu. U ovom trenutku usuglašeno je da prvi shematski nacrti zagrebačke arene ispunjavaju nekoliko potrebnih uvjeta. Bitno je da ispunjavaju zahtjeve međunarodne rukometne federacije, kao i hrvatskog rukometnog saveza. To je multifunkcionalna dvorana koja će se moći koristiti za više od 12 olimpijskih sportskih disciplina, kao i za neke dodatne sportske događaje. Moja je glavna uloga dosad bila u tomu da ekspertizu vezanu uz taj projekt proslijedim lokalnim konzultantima. Shematski nacrti zagrebačke arene su u rukama lokalnih konzultanata. To je njihov projekt, a mi ćemo im biti podrška. Dobro znamo koji se sve problemi moraju nadvladati, poput lokalnih uvjeta, lokalnih zakonodavnih zapreka i slično.
Tijekom gradnje također će se morati u hodu donositi mnoge važne odluke. Kad se pripremaju veliki događaji, poput olimpijada ili svjetskih prvenstava, te kad su arhitekti uključeni u tzv. event-making industriju, moraju biti spremni raditi u vrlo teškim uvjetima. U Ateni smo proživjeli noćnu moru, a sada smo uključeni i u neke projekte u Pekingu, gdje će Kinezi uoči Olimpijade također proživljavati noćnu moru. Nije bilo jeNije bilo jednostavno pripremiti ni nedavno održani Final Four turnir u košarci, a neće biti jednostavno pripremiti niti finale nogometne Lige prvaka u Ateni. Sve te događaje doći će vidjeti puno više

[color=blue]Samo sedam tvrtki s više od 100 zaposlenih[/color]

[color=blue]Prosječne plaće[/color]

Među sto tvrtki koje u Hrvatskoj plaćaju najviše, samo sedam zapošljava više od 100 osoba. Najbolje je rangiran Diners Club Adriatic d.d., čijih 178 djelatnika u prosjeku prima 16.062 kune, a slijede Hrvatska kontrola zračne plovidbe sa 13.253 kune (706 zaposlenih) i Agrokor Koncern d.d. s 13.025 kuna (228 zaposlenih). U hrvatskoj podružnici IBM-a 128 djelatnika prima 12.267 kuna, 137 članova Pliva – istraživačkog instituta d.o.o. zarađuje u prosjeku 11.743 kune, dok u Ingri svoj vodeći kadar plaćaju 10.915 kuna. Dok je ovdje riječ uglavnom o poslovodstvima ili najvažnijim odjelima u tvrtkama, u HVB Splitskoj banci cjelokupni prosjek primanja izrazito je visok jer je 894 radnika tijekom prvih devet mjeseci 2006. zarađivalo neto 9963 kune.

[color=blue]Top stipendija, za top studente, 2005.g — govor[/color]

Igor Openheim, Ingra

Ingra d.d., kao tvrtka koja već 50-ak godina uspješno izvodi kapitalne objekte i investicije u zemlji i inozemstvu, oduvijek je cijenila znanje i obrazovanje. Najveće projekte u svijetu koji su proizvedeni u organizaciji “Ingre” uvijek su obavljali visoko obrazovani stručnjaci. Zahvaljujući takvim kadrovima “Ingra” je stekla međunarodni ugled i njezini su stručnost i znanje uvijek bili visoko cijenjeni kao jamstvo kvalitete.
“U prirodi je čovjeka da teži k znanju”, rekao je Aristotel. Sredina koja čovjeka okružuje i društvo u kojem djeluje trebali bi težiti općem napretku utemeljenom na znanju i obrazovanju mladih. Hrvatska, srećom, obiluje mladim ljudima punim poleta i želje da što prije postanu uspješni članovi zajednice koji će svojim znanjem i mogućnostima pridonijeti napretku našeg društva, gospodarstva i znanosti.

Petak, 12.10.
ZAGREB – Vlada Republike Hrvatske i Grad Zagreb potpisat će Protokol o izgradnji [color=blue]novog putničkog terminala Zračne luke[/color] Zagreb. U ime Vlade, Protokol će potpisati premijer Ivo Sanader, a u ime Grada Zagreba gradonačelnik Milan Bandić. Novi putnički terminal i uzletno slijetna staza gradit će se dva i pol kilometra sjeveroistočno od sadašnjeg položaja zračne luke, što bi ukupno, prema proračunima, trebalo koštati 212 milijuna eura. Objekti bi trebali biti gotovi 2011. godine (9.45 sati, poslovna zgrada Zračne luke Zagreb, Pleso bb).

http://www.poslovni.hr/49366.aspx:

[color=blue]” Čelni čovjek Ingre kazao je i kako se tvrtka planira javiti na javni natječaj za izgradnju novog putničkog terminala u zračnoj luci Pleso, koji bi trebao biti raspisan do kraja godine. “[/color]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

čestitam Ingrašima na novom ATH [smiley2]

Heaven or Las Vegas

New Report

Close