INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Špekulatni nisu ništa više nego pozadinski šum.

[/quote]

Zato i jesmo na ovim nebeskim razinama..

"alea iacta est"


Dragi ulagači,
vidim vjerujete da je Ingra fantasična. I kunete se u kvalitetu firme. Ma super..
A svaki bi od vas izišao sa osmjehom da netko ponudi 9 i pol kuna. I bolio bi vas nokat za budućnost Ingre i njeno poslovanje…
Sam u pravu ??

Ne



Dragi ulagači,
vidim vjerujete da je Ingra fantasična. I kunete se u kvalitetu firme. Ma super..
A svaki bi od vas izišao sa osmjehom da netko ponudi 9 i pol kuna. I bolio bi vas nokat za budućnost Ingre i njeno poslovanje…
Sam u pravu ??

Ne
[/quote]

Znači prosjek ti je iznad 10. Dugoročni….
Živio.

PEYO vizionar slijepac, kolekcionar minusa


Dragi ulagači,
vidim vjerujete da je Ingra fantasična. I kunete se u kvalitetu firme. Ma super..
A svaki bi od vas izišao sa osmjehom da netko ponudi 9 i pol kuna. I bolio bi vas nokat za budućnost Ingre i njeno poslovanje…
Sam u pravu ??

hahaha.. Da ponudi i 18,xx nebi izasao! Ja sam usao na 15,xx, mogao sam drugi dan izac na 18,xx, al nisam i nebi niti sad!


Dragi ulagači,
vidim vjerujete da je Ingra fantasična. I kunete se u kvalitetu firme. Ma super..
A svaki bi od vas izišao sa osmjehom da netko ponudi 9 i pol kuna. I bolio bi vas nokat za budućnost Ingre i njeno poslovanje…
Sam u pravu ??

Prvi bih izašao kompletno na 9 i pol kuna, kada bi znao da ću opet istu količinu moći ponovno kupiti na 8 i pol kuna. A isto tako nikada ne bih prodao na 9 i pol kuna, a da se ponovno ne vratim unutra makar i po višoj cijeni ako bi stvari ukazivale na to da će i dalje ići na višu cijenu. Dakle ovdje se ne radi o nepovjerenju u buduće poslovanje firme, nego se jednostavno radi o kupnji većeg broja dionica iste firme za istu količinu novca. Novac od prodaje Ingre nikada nisam koristio za kupnju neke druge dionice, nego opet Ingre. Barem je kod mene tako.


…nego se jednostavno radi o kupnji većeg broja dionica iste firme za istu količinu novca. Novac od prodaje Ingre nikada nisam koristio za kupnju neke druge dionice, nego opet Ingre. Barem je kod mene tako.

Znači, to je ovdje u protekle 4 godine izgledalo ovako!?

1) Kupiš 1.000 kom. INGR po 200 kn = 200.000 kn.

2) Prodaš 1.000 km. INGR po 160 kn = 160.000 kn!

3) Opet kupiš na 140 kn 1.142 kom. (imaš veći broj dionica za isti novac)

4) Opet prodaš 1.142 kom. na 100 kn = 114.200 kn.

5) Naravno ideš opet u kupnju, džabe je po 60 kn, ovaj put imaš 1756 kom. INGR

6) Jbga, ode ona opet dole, prodaješ 1756 kom. brže po 32 kn = 56.192 kn!

7) E, sad je stvarno đuture po 18 kn kažeš sam sebi, mazneš 3.121 kom.!

Ne možeš sebi doći od sreće, jer od onih prvih 1.000 koje si kupio trenutno imaš 3.121 kom. Wou!?

Za kraj, cijena pada na 8,50 kn!

Ti si zaista svoj cilj ispunio, jer si stalno za istu lovu imao daleko više dionica, a na kraju ih imaš 3 puta više, drama! No, šta si napravio sa druge strane od onih 200.000 kn?

3.121 kom. x 8,50 kn = 26.528 kn! [wink]

Puno lakše je pričati o novcu nego ga stvarati - Voltaire



…nego se jednostavno radi o kupnji većeg broja dionica iste firme za istu količinu novca. Novac od prodaje Ingre nikada nisam koristio za kupnju neke druge dionice, nego opet Ingre. Barem je kod mene tako.

Znači, to je ovdje u protekle 4 godine izgledalo ovako!?

1) Kupiš 1.000 kom. INGR po 200 kn = 200.000 kn.

2) Prodaš 1.000 km. INGR po 160 kn = 160.000 kn!

3) Opet kupiš na 140 kn 1.142 kom. (imaš veći broj dionica za isti novac)

4) Opet prodaš 1.142 kom. na 100 kn = 114.200 kn.

5) Naravno ideš opet u kupnju, džabe je po 60 kn, ovaj put imaš 1756 kom. INGR

6) Jbga, ode ona opet dole, prodaješ 1756 kom. brže po 32 kn = 56.192 kn!

7) E, sad je stvarno đuture po 18 kn kažeš sam sebi, mazneš 3.121 kom.!

Ne možeš sebi doći od sreće, jer od onih prvih 1.000 koje si kupio trenutno imaš 3.121 kom. Wou!?

Za kraj, cijena pada na 8,50 kn!

Ti si zaista svoj cilj ispunio, jer si stalno za istu lovu imao daleko više dionica, a na kraju ih imaš 3 puta više, drama! No, šta si napravio sa druge strane od onih 200.000 kn?

3.121 kom. x 8,50 kn = 26.528 kn! [wink]
[/quote]
Jednostavnim riječnikom stalan gubitak neglede na cijenu kupnje,vremensko razdoblje ,a kako stvari stoje tako će biti i u buduće ,dok konačno nešto konkretno ne počnu raditi.

smart@
Nije baš tako dramatično kao što si prezentirao, jer prva kupnja mi je bila na 30 kuna. Vjerovatno ima i onih kojima je prva kupnja bila i na 300, a ne 200.
Ova tvoja drama vrijedi za 95% dionica koje su izlistane na ZSE-u. Dakle, tko god je bio dugoročni dokupljivač bilo koje od tih dionica trenutno je u velikoj dubiozi. Daleko veća drama je kod onih koji su svu lovu odmah utukli na cijeni od recimo 200 kuna i nisu prodavali te sada mogu samo čekati i čekati povratak na tu razinu, a na ovoj cijeni im mogu samo rasti zazubice. Oni i dalje imaju samo 1000 komada, a ovaj zadnji ima 3121 komad. Njima to vrijedi trenutno 8500 kuna, a ovom drugom 26 528. Dakle ovaj drugi ima trostruko više dionica i keša od onoga prvog, iako su obojica u debelom minusu, ali ipak je ovaj drugi u daleko boljem položaju. On će povrat uloženog ostvariti na cijeni od 65 kuna, a onaj prvi tek na cijeni od 200 kuna.
Lako je sada pametovati, ali u to vrijeme kada se dnevno trgovalo Ingrom i po 10 – 20 milijuna kuna stvari su stojale kudikamo drugačije. LP!


smart@
Nije baš tako dramatično kao što si prezentirao, jer prva kupnja mi je bila na 30 kuna…

Ista pasta, drugo pakovanje. Krenuo si na TNSA od 4.000 kn, pa se prebacio ovdje kad je TNSA došla na 200 kn. Svejedno!

P.S. Nije meni drago to što ti se dogodilo, ali gdje god da si došao, toliko samouvjereno pišeš bez argumenata, da mi nije jasno kako sam to ne vidiš? A, nije da ti nismo govorili, jel da!?

Puno lakše je pričati o novcu nego ga stvarati - Voltaire

@molit ću vas ljepo kolega bananarama ZNA kako se investira u ingru!!! on je pak kupova margin kreditom ingru po 14.50kn i kaže da mu margin još nije puka Lp


@molit ću vas ljepo kolega bananarama ZNA kako se investira u ingru!!! on je pak kupova margin kreditom ingru po 14.50kn i kaže da mu margin još nije puka Lp

A Ne, bananananarama je još na 21kn nudio ful paket dijonica MENI ako ikad dođe na razinu 16kn,….
Ovo mi je možda 10.put da pišem uopće na forumu od tad kada sam samo uvjeravao druge da im je vrijeme da kad vide njegov post nabace osmjeh na lice i pomole se za njegov i potencijalno svoj gubitak, ali šta je tuje,…….

kad ingra bude 65 kn, on će polako izlaziti iz minusa a ja ću tad opet pozivati kolegu da se probudi i počne nešto raditi po pitanju svojih poslovnih ulaganja, a ne da se ja moram zbog NJEGA ULOGIRATI JEDNOM GODIŠNJE da MU pristanem na muku.

(ovo nije nagovor na kupnju ili prodaju dijonica već jednostavno apel da se ignoriraju likovi koji žive na forumu i neozbiljnim postovima zagađuju prostor ljudima da komentiraju događaje)

Kakva dijonica takva i rasprava ,ja se javim opet na 5kn, i nežalim one koji su slušali bananu a ne mene na 21kn od kad i potjeće potpis [thumbsup]

LIJEP POZDRAV

ZELIM BITI BRUTALNO USPJESAN KO bananarama................................

Ponovni prijedlog: POVRAT CIJENE NATRAG / kako je bilo prije splitanja/. Nije bitno što ćemo
imati 5-50-500 dionica….
Pa, Upravo INGRE ! Počnite slušati , već jedanput ! Zašto ne slušate one koji vide gdje je problem
s Vašom dionicom!? Imate vremena za sve ostalo kasnije…
Svi koji ovo negativno prokomentiraju- žele na malim cijenama samo i jedino ŠPEKULACIJU.
Vratite cijenu natrag, i onda polako ispočetka….nitko ne očekuje nikakve drastične pomake
odmah, ali jednostavno je takav potez za dobrobit ove tvrtke. HITAN.
Poslušajte me !

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

New Report

Close