INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Problem jedino predstavlja ova "srpska" (jugoslavenska) JUMBES banka na čijem računu je sve to i pohranjeno, jer ona je pravna sljedbenica bivše Jugoslavije i preko nje se vrše sve prijeratne namire dugova. Da su ta sredstva na računu bilo koje banke u Hrvatskoj, ona bi već odavno bila na računu Ingre, ne bi nikada ni bilo potrebe za swapom, a ne bi Vi Ingru nikada ni vidjeli ispod 20 kuna.

Ionako je pitanje dana kada će sjesti novac od Iračkog posla!!

Sve što pišem moje je osobno mišljenje i ne predstavlja nagovor na kupnju ili prodaju!!


Šta se dešava sa onim poslom izgradnje bolnica i objekata u Kurdistanu vrijednosti cca.180 miliona dolara?

Sa alžirskim Ministarstvom javnih radova Ingra trenutno ima u realizaciji četiri ugovora vrijednosti 60 milijuna.Ingra je s Ministarstvom javnih radova Alžira potpisala novi ugovor vrijedan 7 milijuna eura (50,75 milijuna kuna) za učvršćenje lukobrana u luci Mostganem koja se nalazi u zapadnom dijelu Alžira,
dogovoreni uvjeti za potpisivanje još dva ugovora sa istim investitorom za projektiranje i izgradnju marine u luci Stora u istočnom dijelu Alžira kao i projektiranje i izrada zaobalja u luci Marsa Ben M’ Hidi uz granicu sa Marokom, a čije se potpisivanje očekuje u narednih 20 dana.

sve ovo su neke "novije" stvari koje još nisu financijski zatvorene.

znam kolega ,sorry ,lapsus, prihvaćen ispravak netočnog navoda.

Iako sam i sam dioničar, pošteno rečeno od svih nas nikakve koristi za ovu tvrtku. Sjedimo u udobnosti svoga doma, uložili smo "neku" lovu i sada čekamo da nam netko drugi napravi dobit i profit na uloženo. Jeste li se nekada pitali koliko je ovdje ljudi na plaći koji se izmeđuostalog znoje i prže na jarkom " arapskom" suncu, bore se bankama "aždahama", obilaze natječaje, utjeruju dug i sl. A mi bi da dionica eto tako lako naraste na 10 kuna, pa da je opet potopimo na 8. Pa da svi opet kupimo ispod 8, pa ako je ikako moguće barem dvaput mjesečno tako iznova. I naravno da se pri tome ne oznojimo i nedaj Bože da nam zbog brige oko uloženog slučajno posijedi koja vlas na glavi. Katastrofa, ova dionica ima i dobru cijenu s obzirom kakvi su joj dioničari, sve neljebari do neljebara uključujući i mene samog! [lol]

ha,ha, a šta bi triba, da mu dam moj mil. kn i da stavin turban na glavu pa u Alžir na skelu.. debelo su se oni okoristili na nama do sad, na našu žalost. sve se vraća sve se plaća.


Iako sam i sam dioničar, pošteno rečeno od svih nas nikakve koristi za ovu tvrtku. Sjedimo u udobnosti svoga doma, uložili smo "neku" lovu i sada čekamo da nam netko drugi napravi dobit i profit na uloženo. Jeste li se nekada pitali koliko je ovdje ljudi na plaći koji se izmeđuostalog znoje i prže na jarkom " arapskom" suncu, bore se bankama "aždahama", obilaze natječaje, utjeruju dug i sl. A mi bi da dionica eto tako lako naraste na 10 kuna, pa da je opet potopimo na 8. Pa da svi opet kupimo ispod 8, pa ako je ikako moguće barem dvaput mjesečno tako iznova. I naravno da se pri tome ne oznojimo i nedaj Bože da nam zbog brige oko uloženog slučajno posijedi koja vlas na glavi. Katastrofa, ova dionica ima i dobru cijenu s obzirom kakvi su joj dioničari, sve neljebari do neljebara uključujući i mene samog! [lol]

tako je. nešto slično sam napisao ali neznam zašto sam obrisan. Ne brinem se je za Ingru kao firmu koja nije problem. Upravo mi koji sjedimo i gledamo kako zaraditi kunu na špekulacijama, mi smo problem.

neće uvijek biti ovako.


ha,ha, a šta bi triba, da mu dam moj mil. kn i da stavin turban na glavu pa u Alžir na skelu.. debelo su se oni okoristili na nama do sad, na našu žalost. sve se vraća sve se plaća.


Sve mi se nekako čini da ste i Vi kolega klisko danas ponovno "uklizali" u ovu dionicu u ovoj jutrošnjoj rasprodaji. Promijenili ste retoriku iz "kešerske" u dioničarsku! E sad da li je i Vama target 8,50 ili imate dugoročnije planove?

Koje gluposti! Zašto bi ulagači bili problem? Špekulanti na stranu…
Čemu onda izlazak na burzu?


Koje gluposti! Zašto bi ulagači bili problem? Špekulanti na stranu…
Čemu onda izlazak na burzu?

Ma nisam mislio da su ulagači problem, nego je problem što se većina ulagača pretvorila u špekulante. I sam sam prvo bio ulagač, a onda gledajući kako drugi lupaju po bidu čim dionica malo naraste pomislio sam zašto ne bih i ja. Čim vani malo jače zacrvene burze odmah na otvaranju znam da će netko opaliti po bidu duboko. To predugo traje i dobije se dojam da tu pomoći nema.



ha,ha, a šta bi triba, da mu dam moj mil. kn i da stavin turban na glavu pa u Alžir na skelu.. debelo su se oni okoristili na nama do sad, na našu žalost. sve se vraća sve se plaća.


Sve mi se nekako čini da ste i Vi kolega klisko danas ponovno "uklizali" u ovu dionicu u ovoj jutrošnjoj rasprodaji. Promijenili ste retoriku iz "kešerske" u dioničarsku! E sad da li je i Vama target 8,50 ili imate dugoročnije planove?
[/quote]
na žalost nisam i neznam čemu prepostavke, zadnja kupnja na 8,5 i do sad nisam prodao ni kom od ulaska, a u zadnjih par poruka se očita moj prosijek i količina. neman živaca za trejdanje, čekan svoj target, davno napisan, i to je to, a kad i ako se cilj ostvari u doglednoj budućnosti, letin iz ove buzare i ne vraćan se.

Sve je to ok. Ali jadna ona firma koja ovisi o špekulantima. Bitniji pomak u kretanju cijene nose P O S L O V I ili stečaj. Cjepidlačenje od par lipa mene osobno ne zanima.
Nekog zanima profit od 10-20% i to je u redu, dok su drugi ovdje na duže staze.

Špekulatni nisu ništa više nego pozadinski šum.

Dragi ulagači,
vidim vjerujete da je Ingra fantasična. I kunete se u kvalitetu firme. Ma super..
A svaki bi od vas izišao sa osmjehom da netko ponudi 9 i pol kuna. I bolio bi vas nokat za budućnost Ingre i njeno poslovanje…
Sam u pravu ??

PEYO vizionar slijepac, kolekcionar minusa

New Report

Close