INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


@pobjeda,

što nisi prošle godine čitao medije kad si najavljivao da ingra ide na +100 kn


nisam ali jedno je drukanje a drugo su kaznene prijave

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Andre Kostolany i psihologija burze. Jedna dinamitna vijst, istinita ili lažna, evo dogodi se upravo ovo… panika, strah i nepovjerenje.

I very much love INGRA !!

ljudi su previše isprepadani ovim padanjem tržišta , čak i po ovim cijenama.

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

….. uz iznimku vdkt danas , svaka čast !

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !


Andre Kostolany i psihologija burze. Jedna dinamitna vijst, istinita ili lažna, evo dogodi se upravo ovo… panika, strah i nepovjerenje.


opet su nam burekmajstori izašli sa prihvatljivih 3-5% minusa. hehe. jučer Grčka danas Italija sutra blabla bla, i tako se radi špekulacija. Svjetski moćnici rade po svome, samo treba čekati kada će im se planovi promijeniti pa da umjesto kriza rade pozitivu i počnu ubirati plodove stvaranja kriza. Kome nije jasno nije mu lako.

neće uvijek biti ovako.


Andre Kostolany i psihologija burze. Jedna dinamitna vijst, istinita ili lažna, evo dogodi se upravo ovo… panika, strah i nepovjerenje.

zar si dio… prodao? mislim radi Dogusa…

@ZiZi
Ti nikako da skontaš, Mrgud ne prodaje ni pod razno, samo mogu vršiti dokup ako nadođe, no eto iskreno nisam uspio danas !!
LP [angry]

I very much love INGRA !!

Kupija dionice kad su izgubile 50% vrijednosti po 220kn……..
Prodajem kad dođu na 2 kn…..hahahahha



@ZiZi

Ti nikako da skontaš, Mrgud ne prodaje ni pod razno, samo mogu vršiti dokup ako nadođe, no eto iskreno nisam uspio danas !!
LP [angry]

Prijatelju… nisi shvatio moju prethodnu misao… i sam znaš da je google… ponekad bitni krasni alat…


"Samo ću reči čitajte makedonske medije.

S obzirom na jučer i vijesti koje su izašle i 7kn je previše."

Ma kolega ……be nam se za makedonske novine ….i za cijelu Makedoniju …. odi čitaj alžirske medije


kad je riječ o mekedonskim i alžirskim novinama, samo da napomenem. od 30 mil eura posla na obnovi i izgradnji bolnica u Makedoniji od kojih na ingru otpada cca 4,5 mil, još nije sjela niti kn koliko ja znam , a što se tiče Alžira trenutno se iščekuje rješenje tendera za izgradnju dvaju velikih hotela u Bildi i Konstantinu. osim toga potraživanja ingre na osnovu obavljenih i neisplaćenih poslova u zadnjih 20-30 god. su poprilični, tako da zadnjih 19 mil iračkih dionica koje traži ingra je samo jedan dio u toj masi. koliko kod ja bio protiv uprave, i još sam, , moram napomenuti da je i to uvelike utjecalo na fin. stanje firme i velike minuse u kojim se ingra našla. naplatom većine toga ova dionica bi bila min. 100-150kn. samo toliko za one koji skupljaju sličice u ingrinom albumu i one koji misle da sam full negativac na ovoj dionici.

btw- malo sam se igra rudara od zadnje vijesti o iračkom dugu.

Šta se dešava sa onim poslom izgradnje bolnica i objekata u Kurdistanu vrijednosti cca.180 miliona dolara?

klisko@
Jedan ispravak kolega. Radi se o 19 milijuna eura Iračkih obveznica, a ne dionica. Prvobitno je bilo 17400699,10 dolara, ali pošto je kamata na Iračke obveznice "pozamašna" , eto u međuvremenu se svota popela na 19 milijuna dolara. Inače daleko je bolje što je u obveznicama jer će i prihod od kamate pri naplati biti veći. Pošto se ovdje cijelo vrijeme samo kudi upravu, ja ih moram i pohvaliti jer su jedna od rijetkih firmi koje su na vrijeme podnijeli zahtjeve za povrat te su na vrijeme i upali u proces međunarodnog komercijalnog sravnanja Republike Irak, uz svu prateću dokumentaciju koja nedvojbeno potvrđuje obavljene radove.

New Report

Close