INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

A nabijem ih.
Napisem nesto i odmah gore.
Dovraga i ta ZABA, ne vraca pare.

INGRA nevalja, sve su to foliranti, hohstapleri, mozda sada ode dolje.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Kako vam još nije sjelo, meni je u Zabi stigao povrat od HT-a još jučer, uspio od toga upiknut jednu danas [smiley2]


Eto ti sada bluman, jesi jučer zacoprao. Izgleda da nećemo moći dokupljivati po 55 000, počiščeno sve. Prodaja praktički na 57 000. Meni povrat od HT-a još nije sjeo.[smiley6]

Meni je jučer sjeo i uspio sam čak i dokupit

Dođite i hurdite....

JA i plavi smo izgleda na HANFINOJ listi pa nam nedaju pare.
Jos kad mi Ante dodje u firmu.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Ja nisam na njihovoj listi jer sam siromašan…. A vi koji ste u lovi….[smiley2]

Dođite i hurdite....

zanimljivo stanje na ponudi: još samo 2 komada do 58k

Dođite i hurdite....

….Ja sam isto siromašan, ali sam svejedno na listi. Naime para još nema…Nego meni se sve više čini da je ovo bomba koja samo što nije eksplodirala….Možda budu Stubaki bili dobar detonator….[smiley2]

Hmm hmm, uvaženi kolega gosp. ksafaric, nemogu, a da se ne složim s Vama. Samo pitam se dali vi to izbacujete iz rukava ili to ima nekog temelja?[smiley9]

Dođite i hurdite....

eh kad bi bar bio stock split.imali kolega matrix neku novu dionicu poput ingre preporučit.mislim da ima bar priblizan rast kao i ingra[smiley2]


eh kad bi bar bio stock split.imali kolega matrix neku novu dionicu poput ingre preporučit.mislim da ima bar priblizan rast kao i ingra[smiley2]

…Za takav info je i moja kugla nemoćna….[smiley3]

Eto nas i na 57k[smiley1]

Dođite i hurdite....

[color=blue]Povijest—2006.godina[/color]

[color=blue]U prošloj godini Ingra je ostvarila ukupni nekonsolidirani prihod od 382,84 milijuna kuna [/color]

Ingra d.d. priopćila je da je u 2006. godini ostvarila ukupni nekonsolidirani prihod od 382,84 milijuna kuna uz rashode od 332,99 milijuna kuna, što je rezultiralo s dobiti prije oporezivanja od 49,86 milijuna kuna. Time je u odnosu na prethodnu godinu ostvareno značajno povećanje kako prihoda tako i dobiti po završnom računu, navodi se u priopćenju.

Sukladno ranijim indikatorima, u navedenom razdoblju svoj jači utjecaj na ostvarene prihode ostvarili su inozemni projekti. Vezano za domaću realizaciju koja je tijekom 2006. bila u investicijskoj fazi zahvaljujući izgradnji novog stambenog kompleksa Ilica 191, znatno su povećane zalihe (za 225,84%), ali i avansi po prodanim stanovima. Do kraja 2006. projekt nije bio završen, što je i vidljivo iz predmetnih stavaka, tako da će rezultat ovog projekta biti vidljiv u prvom tromjesečju 2007. na poziciji prihoda ostvarenih u zemlji. Svi stanovi na spomenutoj lokaciji su prodani.

Poslovni rashodi unutar su granica planiranih, a najveći dio odnosi se na troškove kooperantskih usluga što ima osnovu u povećanju obujma investicijskih radova. Financijski prihodi društva u promatranom razdoblju iznosili su 46,47 milijuna kuna.

Uspješna poslovna godina dovela je do povećanja ukupne dobiti koja prije poreza iznosi 49,86 milijuna kuna što je gotovo četiri puta više nego u prethodnom razdoblju, dok je dobit nakon poreza 39,00 milijuna kuna. Ostvarena zarada po dionici kontinuirano raste, pa je u promatranom razdoblju porasla više od 300%.

U narednom razdoblju očekuje se jačanje investicijskog fokusa upravo na domaće tržište što je rezultat pojačanih aktivnosti i izvršenih ulaganja na području Hrvatske. Prethodna godina obilježila je i ulazak u nove projekte za koje se društvo sve više otvara najširoj investicijskoj javnosti pa tako i tržištu kapitala.

Kako bi uspješno realizirala postavljene poslovne planove, Ingra je krajem 2006. poduzela novi iskorak prema domaćem tržištu kapitala inaguralnim izdanjem obveznica u iznosu 200 milijuna kuna. Projekt izdanja obveznica daje tvrtki novu stratešku i poslovnu dimenziju gdje osim dosadašnje pozicije izvođača ima mogućnost razvijati ulogu investitora u infrastrukturnim projektima namijenjenima tržištu kao i razvojnog partnera u projektima javno privatnog partnerstva, zaključuje se u priopćenju o poslovnim rezultatima Ingre.

New Report

Close