INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


……..ZA MATRIXA ! TI SI ZA INGRU NA BURZI NAPRAVIO VIŠE NEGO SVI ŠEFOVI ZADUŽENI ZA IZVJEŠĆIVANJE I INFOMIRANJE JAVNOSTI O POSLOVIMA INGRE ! SMATRAM …AKO OVO ČITAJU LJUDI IZ INGRE …. ILI AKO SI BLIZU UPRAVE DRUŠTVA… DA TI DODIJELE NAGRADU ZA POSEBAN TRUD I RAD….. / doista ovo mislim ozbiljno / MALI…TI SI DOKTORIRAO NA INGRI ! Svaka čast !

A ja , koji sam komercijalizirao temu još tamo od 12. mjeseca i 11 000 kuna ništa?
[smiley6]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Gdje će naći radnike za odraditi toliki posao? Već me brine nedostatak kvalitetne radne snage od tolikih poslova. Fakulteti ne mogu naštancati tolike ljude

E moj budd.
Što je profitabilnije plačati vlastitu radnu snagu višeg obrazovnog kadra, sposobnu ugovarati poslove i nadzirati iste, ili nižeobrazovane plačati i kad posla ima i kod nema?
Vjerojatno ovo prvo, a kada zatreba radnika za posao, pa uvijek se nađe zar ne?
A tu su i dobri stari kooperanti kao svojedobno Hidroelektra i industrogradnja.
Ti si budd, moram ti to napisati, malo sumnjiv, čini mi se kao da se dvoumiš da li kupiti Ingru ili ne, još tamo negdje od 25 000. Kako mi se čini na kraju češ kupiti na 80 000?

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


miami: ” ……..ZA MATRIXA ! TI SI ZA INGRU NA BURZI NAPRAVIO VIŠE NEGO SVI ŠEFOVI ZADUŽENI ZA IZVJEŠĆIVANJE I INFOMIRANJE JAVNOSTI O POSLOVIMA INGRE ! SMATRAM …AKO OVO ČITAJU LJUDI IZ INGRE …. ILI AKO SI BLIZU UPRAVE DRUŠTVA… DA TI DODIJELE NAGRADU ZA POSEBAN TRUD I RAD….. / doista ovo mislim ozbiljno / MALI…TI SI DOKTORIRAO NA INGRI ! Svaka čast !” A ja , koji sam komercijalizirao temu još tamo od 12. mjeseca i 11 000 kuna ništa? [smiley6]

Kolega pa mi smo opaki tandem zar ne?
[smiley11]

Svaka Vam čast , jer vidi se da ste pravi dioničar, te da Ingra nije samo jedna u nizu od dionica u vašem portfelju.

@plavi – dilema traje tamo negdje od 6500. Što misliš je li prekasno sada kupiti?

Zašto nikad nisam kupio? Uvijek je usfalilo novaca u kritičnim trenucima.

Ako se ne varam, ROE Ingre će ove godine biti da boli glava (30+%)?

Hell is Empty and all the Devils are Here

[color=blue]Povijest u inozemstvu[/color]

Ingra je dosad poslovala u 30 zemalja svijeta i završila oko 800 investicijskih projekata čija je ukupna vrijednost veća od 10 milijardi dolara. Popis uključuje više od 70 hidrocentrala, od čega četrdesetak u Indiji, cijeli niz industrijskih postrojenja, te hotele, bolnice, brane, silose, kao i mnoge druge objekte. Najznačajnija tržišta u inozemstvu su Alžir, Irak i Njemačka. U Alžiru trenutačno radimo na tri projekta proširenja luka i opremanja brana, ukupno vrijednim 70 milijuna eura. U fazi projektiranja i ponude je i projekt izgradnje najveće marine na Sredozemlju, u gradu Alžiru. Marina će imati 800 vezova, od čega nekoliko desetaka za megajahte, a vrijednost radova je između 80 i 100 milijuna eura. U Iraku sudjelujemo u opremanju termoelektrane al-Shemal kojoj smo isporučili rashladni sustav. Oprema je isporučena u 500 kamiona, bez ijednog incidenta, iako u Iraku već godinama traje rat. Uz manje projekte održavanja u drugim termoelektranama, ukupna vrijednost poslova u Iraku je oko 25 milijuna eura. O kvaliteti naših radova i opreme svjedoči i hidrocentrala Haditha u Iraku koju smo izgradili prije gotovo 20 godina i čija se slika nalazi na novčanici od 250 iračkih dinara. Unatoč lošem održavanju i dvama razornim ratovima u posljednjih 15 godina, hidroelektrana je i dalje u pogonu. Na njemačkom tržištu Ingra je prisutna gotovo 40 godina u okviru međudržavnog detašmana. Oko 1500 hrvatskih radnika na tom tržištu godišnje ostvaruje oko 45 milijuna eura. Razvijamo i projekte u Libiji, Iranu, Sudanu, Ukrajini, Rusiji i Mauritaniji. Bitno je spomenuti i dobru suradnju s Hrvatskom bankom za obnovu i razvoj, koja sve naše projekte u inozemstvu osigurava od komercijalnih i političkih rizika



@plavi
– dilema traje tamo negdje od 6500. Što misliš je li prekasno sada kupiti? Zašto nikad nisam kupio? Uvijek je usfalilo novaca u kritičnim trenucima. Ako se ne varam, ROE Ingre će ove godine biti da boli glava (30+%)?

Vidiš da sam te pročitao kao otvorenu knjigu.
Iskreno da sam na tvom mjestu, i gledao ju na 6 500, a sada je 55 000, meni bi bila skupa.
Ali bitno je da nije skupa mirovinskim fondovima i fondovima opčenito, što se vidi po promjenama u top 10.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

[color=blue]Ali i ne zaboravimo ovo: [/color]

Potpredsjednik Vlade Damlr Polančec izvijestio je jučer predsjednika države Stjepana Mesića o gospodarskim temama za koje se šef države zanimao u dopisima adresiranima na Vladu. Umjesto da uzvraća dopisima, Polančec je usmeno brifirao Mesića, prije svega o rezultatima njegova posjeta Kazahstanu, kao i o privatizaciji.
Ingra ima velike šanse dobiti [color=blue]posao gradnje kliničkog bolničkog centra vrijednog oko 100 milijuna eura[/color]. Dobre poslovne izglede u toj zemlji imaju hrvatske tvrtke Dalekovod, Končar, Đaković i Gredelj. Kazahstanci pripremaju prelazak na europsku prugu, za što će biti potrebna prilagodba željezničkih vagona i lokomotiva.

[color=blue]A zatim nešto starije, no opet ide u prilog Ingri:[/color]

http://www.nacional.hr/articles/view/26464/

budd:


@plavi
– dilema traje tamo negdje od 6500. Što misliš je li prekasno sada kupiti? Zašto nikad nisam kupio? Uvijek je usfalilo novaca u kritičnim trenucima. Ako se ne varam, ROE Ingre će ove godine biti da boli glava (30+%)?”

Vidiš da sam te pročitao kao otvorenu knjigu.
Iskreno da sam na tvom mjestu, i gledao ju na 6 500, a sada je 55 000, meni bi bila skupa.
Ali bitno je da nije skupa mirovinskim fondovima i fondovima opčenito, što se vidi po promjenama u top 10.

Upravo u tome i jest problem, predugo ju pratim. Imao sam nekoliko pehova, a zadnji je bio na 45000 – nažalost nisam je uspio uloviti. Nema veze, podebljavam brodare. Ne može se svuda zaraditi

Hell is Empty and all the Devils are Here

PBZ Equity dokupio još 4 komada, Erste skrbnički još 20.
Nek se nađe.

1. OPPENHEIM IGOR 5.697 11,39 Osnovni račun
2. KOSTRENČIĆ MARIJAN – ANTUN 5.297 10,59 Osnovni račun
3. PBZ D.D. 4.082 8,16 Skrb. račun + 4
4. TEHNIKA D.D. 3.012 6,02 Osnovni račun
5. LUDVIGER JASNA 2.828 5,66 Osnovni račun
6. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 1.463 2,93 Skrb. račun + 20
7. ELEKTROPROJEKT D.D. 1.383 2,77 Osnovni račun 8. INGRA D.D. 1.279 2,56 Osnovni račun
9. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./RAIFFEISEN MIROVINSKO DRUŠTVO ZA UPRAVLJANJE OBVEZNIM MIROVINSKIM FONDOM D.O.O. ZA RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 1.220 2,44 Skrb. račun
10. REŽEK DANIJEL 1.193 2,39 Osnovni račun
Ukupno: 54,91

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Gledajte, sto se tice skupoce INGRE, kao sto mi je jedan kolega rekao, jos veci rast od ovoga bi bilo silovanje cijene tj. prevelika inflacija na cijenu. Sto je tocno kad nesto 4 puta naraste u godini.
No nemojmo zaboraviti da sa ovom cijenom INGRA je tu negdje sa ostalim gradjevinarima u RH (a lijepo sam vam govorio da je potcijenjena na 45K) no ima daleko najvecu perspektivu.
Po meni vise nebi smjela cijena divljati zbog velikog rasta u ovoj godini ali i dalje mislim da je ako mislite kupovati gradjevinare i na ovim razinama ovo strong buy.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Kolege može li K/P?Hvala[smiley2][smiley2][smiley2]

POKRET OTPORA

Eto ti sada bluman, jesi jučer zacoprao.
Izgleda da nećemo moći dokupljivati po 55 000, počiščeno sve.
Prodaja praktički na 57 000.
Meni povrat od HT-a još nije sjeo.[smiley6]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

New Report

Close