INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


u zabludi ste ako mislite da bilo kakvo piskarnje ovdje ili na bilo kojoj drugoj dionici "bitno" diže ili spušta cijenu iste…

Piskaranje (osim iznošenja neke jako bitne vijesti) sigurno da ne utječe pretjerano na cijene, ali zna iritirati. Međutim, mi danas nećemo rasti zbog nekakvog piskaranja nego zbog zelenog vala koji se valja svim svjetskim burzama, od zapada do istoka, tako da bi Ingra bez problema danas mogla na 10,50-11 kn [thumbsup]

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

Da smo ranije bolje razmišljali moglo se doći do zaključka da će doći do ovoga pada.
Pošto je najavljena dokapitalizacija svježim novcem, pretpostavljam da će ona biti izvršena po 10 kuna.
Sličan pad smo imali i pred zamjenu potraživanja za dionice, kada je dionica pala sa 35 na ispod 20 kuna i onda se po cijeni od 20 kuna izvršila zamjena.
U oba slučaja se radi o unaprijed smišljenom scenariju. Dionica se jednostavno "mora" pod svaku cijenu držati na ovoj razini od 9 – 10 kuna, da bi stranom ulagaču bio omogućen ulaz u vlasništvo, ali opet napominjem sa svježim novcem.
Pretpostavljam da je neki strani ulagač spreman uložiti kapital u ovu firmu i skupa sa Ingrom ući u određene projekte, ali isto tako spreman je to napraviti samo po cijeni od 10 kuna.
To automatski znači da će prilikom ulaska u vlasničku strukturu biti obavezan podnijeti i ponudu za preuzimanje, jer će se raditi od udjelu daleko većem od 25%.
Koliko je to dobro za nas male ulagače?
Iskreno meni se osobno već gadi ovakav način na koji nam je do sada uprava "otimala" i razvodnjavala vlasništvo. Ipak, da bi ovo krenulo u rast i da bi imalo budućnost potreban je svježi novac i neki jači partner.
Ne treba se bojati da će onaj tko unese svjež novac prodavati te dionice. Ni u kom slučaju. Taj ulazi da zaradi i multiplicira ulog.Znači to neće praviti dodatni pritisak na prodaju, od kojeg mnogi već strepimo.
Od dana dokapitalizacije, a možda i malo ranije, ovo će krenuti u polagan i trnovit oporavak.

Dakle da skratim i iznesem 4 važna zaključka koja mi se nameću:
1. rušenje je ciljano radi dokapitalizacije po 10 kuna
2. ulazag stranog partnera ili ulagača sa svježim novcem
3. ponuda za otkup, možda malo veća od 10, ovisi o tome koliko će ovo trajati i o prosjeku koji će tada biti
4. ulazak u novi krug investicija i polagan oporavak
Ovo je samo moje mišljenje i molio bih konkretne replike stručnijih kolega ako ih imaju na gore iznesenu teoriju.

@bananarama
mislim da si fulao, ovaj pad umjetno je i namjerno izazavan samo zato da se aktiviraju margini i malima jeftino pobere brdo dionica koje će kasnije prodati puno skuplje i nikakav dokap s ovime nema veze.
to je moje čvrsto uvjerenje!

Odlično razmišljanje kolega.Tome se može stati na kraj sa dizanjem cijene bez obzira na sve šta ste naveli.Ako uzmete da sa prvih 100 naloga uz prosjek cca 12,80 kn dižete cijenu na dvadesetak kuna,sa milju i pol kuna…………..moguće jer ovo je ZSE.A ako u međuvremenu pukne prva dobra vijest o nekom novom poslu ili ako nas svijet povuče za sobom ,ništa nije nemoguće.Dobro ste razradili temu ,ali ja ipak mislim da smo previše pod povećalom svijeta da bi si glavešine dozvolile takav scenarij.Mislim da će fondovi odigrati ključnu ulogu u rastu INGRE jer znam da su spušili gadnu lovu,još na razinamo od oko 50 kuna,a ovo im je jedinstvena prilika da vrate izgubljeno,i okrenu u zaradu.

peyo


@bananarama
mislim da si fulao, ovaj pad umjetno je i namjerno izazavan samo zato da se aktiviraju margini i malima jeftino pobere brdo dionica koje će kasnije prodati puno skuplje i nikakav dokap s ovime nema veze.
to je moje čvrsto uvjerenje!

I u tome se slažem sa Vama. Ispadne da onaj tko kupi ispod 10 kuna ima zagarantiran otkup u ponudi za preuzimanje po 10 kuna. Jer manja ne može biti, zato što je taj koji bude davao ponudu stekao dionice po toj cijeni i nemože po zakonu dati nižu cijenu. Može samo višu.
U međuvremenu će "ekipa" loviti sve što im se nađe ispod 10 kuna, a naravno da su im marginaši primarni cilj.
Nikoga na ništa ne nagovaram, i sami odlučite što Vam je činiti.
Moja taktika je da na svaki pad od 0,50 lipa kupim 1000 novih komada. Krenuo sam od 11,50 pa nadole. Gdje je kraj ovisi i o Vama.
Pozdrav!
P.S.
Nešto slično će se najvjerovatnije desiti i na IGH!



@bananarama
mislim da si fulao, ovaj pad umjetno je i namjerno izazavan samo zato da se aktiviraju margini i malima jeftino pobere brdo dionica koje će kasnije prodati puno skuplje i nikakav dokap s ovime nema veze.
to je moje čvrsto uvjerenje!

I u tome se slažem sa Vama. Ispadne da onaj tko kupi ispod 10 kuna ima zagarantiran otkup u ponudi za preuzimanje po 10 kuna. Jer manja ne može biti, zato što je taj koji bude davao ponudu stekao dionice po toj cijeni i nemože po zakonu dati nižu cijenu. Može samo višu.
U međuvremenu će "ekipa" loviti sve što im se nađe ispod 10 kuna, a naravno da su im marginaši primarni cilj.
Nikoga na ništa ne nagovaram, i sami odlučite što Vam je činiti.
Moja taktika je da na svaki pad od 0,50 lipa kupim 1000 novih komada. Krenuo sam od 11,50 pa nadole. Gdje je kraj ovisi i o Vama.
Pozdrav!
P.S.
Nešto slično će se najvjerovatnije desiti i na IGH!
[/quote]

Previše bujna mašta. dokap ide po nominali.

Mislim da je većina Vas zaboravila da je petak zadni dan mjeseca i trećeg kvartala i da će fondovi morati dizati većinu cijena dionica zbog ušminkavanja portfelja odnosno prinosa!

superhik9@
Imaš neki konkretan izvor, ili je to samo tvoja teorija, kao i ova moja gore?
A evo vidim i na gledalici da je nekima došlo iz guzice u glavu!

Evo kolega stfaca ono šta sam Vam probao reći jučer,a sad da ja Vama postavim pitanje -Šta da radim ako danas pređe 12??????????????????????????????

peyo


Evo kolega stfaca ono šta sam Vam probao reći jučer,a sad da ja Vama postavim pitanje -Šta da radim ako danas pređe 12??????????????????????????????

Kupuj kolega.Neće to stati na 12kn.
Pozdrav.


Evo kolega stfaca ono šta sam Vam probao reći jučer,a sad da ja Vama postavim pitanje -Šta da radim ako danas pređe 12??????????????????????????????

Ne trebaš se bojati. Budi bez brige [bye] [bye]

PEYO vizionar slijepac, kolekcionar minusa


Evo kolega stfaca ono šta sam Vam probao reći jučer,a sad da ja Vama postavim pitanje -Šta da radim ako danas pređe 12??????????????????????????????

Peyo, nemoj nikuda žuriti, neće to tako brzo. Ovdje će puno zaraditi samo oni koji budu punooo strpljivi. Burza brzo pada, ali zato sporo raste, a ova dionica je elitni primjer toga.

New Report

Close