INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Igra Vam je hebačka ali s obzirom da je petina današnjeg prometa završila u mom džepu,ne znam do kada,jer ne vjerujem da ovo radi pojedinac.Oću reći trejd je ok ali blamirate se za burek.Ipak je danas vani sve zeleno.Ali uspjeli ste u par dana ju skinuti skoro 20 %.

peyo



Još smo svi strpljivi na bidu. Pitam se kada će krenuti lupanje po asku i uzimanje ove jeftinoće. U 15:00, 15:30 ili u 15:45? Bumo vidli?

ja cekam da pocnem kupovati da mi ne pobjegne…. [undecid] proslo je i 15.30 i 15.45 [huh]
[/quote]
pričekaj još mjesec..bit će po pet kuna

kandilce@ polako sa targetima…ne lupat napamet ….

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Ekonomija/BBC-Otpisuje-se-50-posto-grckog-duga?homesrclink=carousel

Nadzire se rješenje krize, 19 milijona dolara bi uskoro moglo sjesti na račun, upravo kreće Alžir a time
i više informacija vezanih za taj posao zbog kojeg je dionica bezrazložno pala s 18 na današnje razine
za Brijune se borimo, Omblu čemo malo pričekati a Rusija kuca na vrata, i za kraj dionica se nudi za đabe…

Sve što pišem moje je osobno mišljenje i ne predstavlja nagovor na kupnju ili prodaju!!


Igra Vam je hebačka ali s obzirom da je petina današnjeg prometa završila u mom džepu,ne znam do kada,jer ne vjerujem da ovo radi pojedinac.Oću reći trejd je ok ali blamirate se za burek.Ipak je danas vani sve zeleno.Ali uspjeli ste u par dana ju skinuti skoro 20 %.

Kolega, ne radi se ovdje o bureku i blamaži već o velikim novcima!?
Zašto tako mislim?
HANFA-i bi trebalo vrlo malo da to riješi da ima volje!!!
A evo vam i primjer:
Uzmimo da ja u dogovoru sa jednim (ali ipak mislim da ih je više) istomišljenikom stavim na prodaju 10.000kom. On ih kupi uz proviziju od 0,3% i vrlo brzo spusti tu istu količinu na recimo 9,80. Naravno, ne rade tako naivno, ima tu i "zavaravanja", ali pricip je tu negdje.
Znači, naveo sam na cijeni od 10kn, ali tako se radi od kako je Raiffeisen fond podigao dionicu na cca 18, izašao sa količinom koju je platio 20kn (iako se to radilo i na višim razinama).
Doduše, činjenica je da je i samo poslovanje ove tvrtke uveliko "kumovalo" ovom načinu spuštanja cijene, ali IMHO mislim da ova cijena nije ni približna pravoj vrijednosti, usprkos svim nedaćama (nesposobnostima uprave) koje prate ovu dionicu.
Naravno, svjestan sam da svi ne djele ovo mišljenje, ali ja ga tako vidim.

Zato i je toliki pritisak na Ingru koja je u zadnje vrijeme najlikvidnija na ZSE.Od 8 mjeseca je rušena sa 12,85,na današnjih 9,61.A u ljetnoj fijaki je pala sa 17,23,na 12………znači 50 % skoro u par mjeseci.Očekivani odbijanac bi mogao biti puno veći nego šta sam očekivao.Vidjet ćemo kako će svijet reagirati na dobre vijesti sa Grčkom i MMF-om.Ako bude ko danas,bit će odlično.Normalno ako i naši majstori to shvate i ne budu prepohlepni,jer ovo u zadnjih par dana je čisto namjerno rušanje cijene,i mislim da bi i Hanfa mogla imati pune ruke posla.

peyo



Još smo svi strpljivi na bidu. Pitam se kada će krenuti lupanje po asku i uzimanje ove jeftinoće. U 15:00, 15:30 ili u 15:45? Bumo vidli?

ja cekam da pocnem kupovati da mi ne pobjegne…. [undecid] proslo je i 15.30 i 15.45 [huh]
[/quote]
A zašto bi ja prvi krenuo. Ima i sutra dana. Tebi želim ostvarenje TA od 7,5 ako se ne varam. Potroši dobit na isti način kako si do nje došao.

neće uvijek biti ovako.

Da kolega stop,ali ponavljam petina današnjeg prometa je kod mene.Mada ste u pravu,i već sam gore naveo da bi Hanfa trebala reagirati na ovakve bedastoće.Jer koga Hanfa štiti ako ne reagira.Ovaj put to nije IGH sa fantomskim autoputom gdje je pojeo vuk magare,a znamo zašto.Ovo je čista provokacija i manipulacija tržišta i ulagača.Ali ima lijeka i za to………………..

peyo




Još smo svi strpljivi na bidu. Pitam se kada će krenuti lupanje po asku i uzimanje ove jeftinoće. U 15:00, 15:30 ili u 15:45? Bumo vidli?

ja cekam da pocnem kupovati da mi ne pobjegne…. [undecid] proslo je i 15.30 i 15.45 [huh]
[/quote]
A zašto bi ja prvi krenuo. Ima i sutra dana. Tebi želim ostvarenje TA od 7,5 ako se ne varam. Potroši dobit na isti način kako si do nje došao.
[/quote]
kakvu dobit , ja imam samo gubitke citajuci tvoje postove kupujuci od 40 kn jer je to cjena bagatela i sad ce to na 100 kn… [undecid] [yawn]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak


Zato i je toliki pritisak na Ingru koja je u zadnje vrijeme najlikvidnija na ZSE.Od 8 mjeseca je rušena sa 12,85,na današnjih 9,61.A u ljetnoj fijaki je pala sa 17,23,na 12………znači 50 % skoro u par mjeseci.Očekivani odbijanac bi mogao biti puno veći nego šta sam očekivao.Vidjet ćemo kako će svijet reagirati na dobre vijesti sa Grčkom i MMF-om.Ako bude ko danas,bit će odlično.Normalno ako i naši majstori to shvate i ne budu prepohlepni,jer ovo u zadnjih par dana je čisto namjerno rušanje cijene,i mislim da bi i Hanfa mogla imati pune ruke posla.

Ipak mislim da HANFA nema tu puno raditi. Imamo svi pravo špekulirati, rušiti(prodavati) i dizati(kupovati). Od kuda mi znamo da to ne radite i vi ili ja, a pisati možemo što nam drago-tko zna istinu? Igra se igra i to veoma dobro. Tu su kooperanti, margini, dobre informacije, panika, Grčka, Italija… i lako je manipulirati sa cca pola milijunčića, a ako je još koji kompanjon još bolje. i koga kome tužiti. Naravno ima i nelegalnih dojava o marginima, ali kako dokazati? Nema šanse-ne pišu se poruke, ne zove se na tel-sve se radi "šapatom u šiframa". No ono što povijest pokazuje je jedno-SVE SE VRAĆA. Kako se ruši s ciljem tako će se i dizati s ciljem. Kao što reče jedan mačak iz crtanog filmića: "Ako ga ne možeš pobijediti ti mu se pridruži". Čekaj-brza zarada je ionako "prokleta". Čuvajte zdravlje i život. Nemoj da brigaš život se stara dok bude ljudi biće i para…bilo i biće. Na kraju ipak ih ostaviš nekome tko se nije ni trudio za njih.

neće uvijek biti ovako.





Još smo svi strpljivi na bidu. Pitam se kada će krenuti lupanje po asku i uzimanje ove jeftinoće. U 15:00, 15:30 ili u 15:45? Bumo vidli?

ja cekam da pocnem kupovati da mi ne pobjegne…. [undecid] proslo je i 15.30 i 15.45 [huh]
[/quote]
A zašto bi ja prvi krenuo. Ima i sutra dana. Tebi želim ostvarenje TA od 7,5 ako se ne varam. Potroši dobit na isti način kako si do nje došao.
[/quote]
kakvu dobit , ja imam samo gubitke citajuci tvoje postove kupujuci od 40 kn jer je to cjena bagatela i sad ce to na 100 kn… [undecid] [yawn]
[/quote]
nisam znao da sam tako popularan forumaš. pratiš me već 2 godine? Hmmm, što kažeš na ono kad si pisao na 40 000-50 000kn ili ti cca 300-350??? Možda smo na istoj strani-ili ipak nismo. "Novac je nužno zlo". Zar nije tako?

neće uvijek biti ovako.

Sutra još jedan manji pad na 9 – 9,30 kn gdje očekujem veći promet a nakon toga vrijeme je za odbijanac uz uvjet vanjskog zelenila. Prvi target je 11 kn. Prelaskom preko 14 kn otvoren je put prema 18 kn i na kraju 22 kn što je moj target i vrijme pretovara u portfelje OMF. do tada ko živ ko mrtav.

New Report

Close