INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.





Ovdje ima još uvijek i onih što su plaćali ovu dionicu i po 400 kuna, pa sad si računaj!

Ovo je zaista pravo mjerilo!?
[/quote]
Imaš možda neko bolje?
[/quote]
Imam, iako ti nisi forumaš sa kojim se može konkretno ići u raspravu, ali evo!

Dakle, kad je Ingra bila 400 kn, godišnji prihodi su im bili skoro 700 mil. kuna, dobit 70 mil. kuna, dugoročne obaveze 200 mil. kuna, a kratkoročne 440 mil. kuna.

Sada, par godina poslije, Ingra ima godišnje prihode 250 mil. kuna, gubitak 90 mil. kuna, dugoročne obaveze 500 mil. kuna i kratkoročne obaveze skoro 700 mil. kuna!!!

Još misliš da možeš uspoređivat tih 400 kn, jer mogao bi ja još o Ingri, nije problem! Ne kažem ja da momak nije dobro kupio sad, nemam pojma, ali stvarno se nemoj ovako blamirati!
[/quote]

Je istina samo je cijena 45x manja,i to nešto znači.

bit će bolje................

smart@
Kolega ja sam samo naveo da ovdje ima i onih koji su kupovali po 400, a Vi razviste priču unedogled.
Dakle ti koji su kupovali po 400 i nisu prodavali, normalno je da se nadaju da će "jedne godine" biti na nuli. E pa ako "jedne godine" bude tako, koliku će zaradu onda imati peyo. Nikakve usporedbe o vrijednosti same firme nisam iznosio. A i da jesam ne vidim što ste zbog toga vi "nervozni", trebalo bi Vam biti drago da jednog dana bude tako.
Pozdrav!


…A i da jesam ne vidim što ste zbog toga vi nervozni trebalo bi Vam biti drago da jednog dana bude tako.
Pozdrav!

Ma, jok. Nisam ti ja uopće nervozan zbog Ingre, mislim čak da sam jedan od najzadovoljnih forumaša ili investitora u 2011.g. Ja bi bio jako zadovoljan da bude tako, dalek je to put, ali… Cijela burza i država nam je smeće, pa se ne treba čuditi ovakvim cijenama, optimisti samo naprijed!

Puno lakše je pričati o novcu nego ga stvarati - Voltaire

Činjenica je da na ovoj dionici zadnjih mjeseci tko god da je danas kupio sutra je već u minusu.
IMHO nisu to u pitanju margini (iako možda ima i toga), nego je to sustavno i ciljano spuštanje cijene.
Dokle tako!?
Vjerujem sve dok se ne pojavi samo jedan, ali pravi, koji će onda lako rastjerati ekipu koja se ovako igra bez posljedica (a do sada je i te kako dobro zaradila, ali naravno nikad dosta).
Zašto takav zaključak?
Pa vidite čim se pojave iole veće količine, oni prodaju po bidu i pritiskaju još nižom cijenom, stvarajući tako paniku i neizvjesnost.
Naravno, bit će i onih koji se sa ovim mišljenjem neće složiti, ali svatko na to ima pravo.

stoop@ Kupuju oni i po bidu, i odmah kupljeno prebace na ask, i onda dalje s tim pritiskaju cijenu.

Jel to zaživio šort na Zse?

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


Jel to zaživio šort na Zse?

Lako je tuđim k……. gloginje mlatit.


smart@
Kolega ja sam samo naveo da ovdje ima i onih koji su kupovali po 400, a Vi razviste priču unedogled.
Dakle ti koji su kupovali po 400 i nisu prodavali, normalno je da se nadaju da će "jedne godine" biti na nuli. E pa ako "jedne godine" bude tako, koliku će zaradu onda imati peyo. Nikakve usporedbe o vrijednosti same firme nisam iznosio. A i da jesam ne vidim što ste zbog toga vi "nervozni", trebalo bi Vam biti drago da jednog dana bude tako.
Pozdrav!

Aha, to je logika tipa "on ima AIDS, a ja samo rak pluca"

Krepat ma ne molat.


Ako uzmete u obzir da su ovo Ingrine najniže cijene ikada ,a sa Vama sam jako dugo,pa si uzmete da je Ingra prošlo restruktuiranje,pa da Grčku moraju spasiti i jesu,da je do 12 mjeseca mirna,pa ako pogledate vani je mjesec dana crvenilo,a evo se počelo okretati,pa da je ljeto prošlo,pa da sam u Belje ububao pun hurac love,i ne da mi se više ga štopati…………..onda je meni Ingra legla ko kec na asa.Još sam dobio sitno ispod 10,i još čekam na bidu rašireno.SRETNO SVIMA.

Sretno i tebi ako mislis da ce Ingra imati poslove u novoj Libiji…

Krepat ma ne molat.


smart@
Kolega ja sam samo naveo da ovdje ima i onih koji su kupovali po 400, a Vi razviste priču unedogled.
Dakle ti koji su kupovali po 400 i nisu prodavali, normalno je da se nadaju da će "jedne godine" biti na nuli. E pa ako "jedne godine" bude tako, koliku će zaradu onda imati peyo. Nikakve usporedbe o vrijednosti same firme nisam iznosio. A i da jesam ne vidim što ste zbog toga vi "nervozni", trebalo bi Vam biti drago da jednog dana bude tako.
Pozdrav!

Općenito, ovde se provlače non-stop glupave priče o nekakom oporavku i to posebice od dva, tri bezvezna pojedinca, a koliko ja vidim preduzeće ništa ne radi, dugovi se gomilaju, a vreme prolazi. I šta bi na temelju toga rasionalni ulagač trebao zaključiti? Cena ne pada slučajno, a vrlo verovatno tome nisu uzrok ni makinasije pojedinih akcionara, nego besperspektivnost, opsta besparica, gotovo bezizlazna situasija u kojoj se preduzeće nalazi, nedostatak investicija, kadra i općenito kvalitetne strategije s ciljem prevazilazenja postojećih teškoća i budućeg usmeravanja kompanije u pravome smeru. A spekulatni, ko spekulanti, dinar, dva… za burek i pavlaku. Prijatno.

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...

Ovo je svjesna manipulacija brokerske zajednice koji dijele informacije i koji trenutno čekaju totalni raspad margina kako bi što jeftinije utovarili. Ako insajderska i povlaštena informacija nije stanje pojedinih margina onda neznam što je. Žao mi je samo što nema jačeg igrača na Ingri da ih sve razbuca i nauči pameti.

Za mene je indikativno da nema niti jednog većeg kupca ili fonda koji kupuje.
Mali koji kupe uglavnom pokušavaju što brže prodati.
Bilanca društva ne obećava ništa dobra.
Ne znam gdje je dno i da li uopće postoji,ali dionica je extremno rizična.
Pozdrav

New Report

Close