INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Stjepan Mesić na sastanku s ruskim poduzetnikom Mikhailom Friedmanom
Ruski predsjednik Vladimir Putin požalio se svojem hrvatskom kolegi Stjepanu Mesiću prilikom nedavnog Energetskog summita u Zagrebu na loš odnos hrvatskih vlasti prema ruskim tvrtkama i na velik otpor prema ruskom kapitalu. Pri tom je dao nekoliko primjera kada su ruske tvrtke zbog takvog odnosa morale otići iz Hrvatske. Putinov avion nije ni odletio iz zagrebačke zračne luke, a hrvatski su mediji počeli analizirati razloge takvog odnosa prema ruskim tvrtkama i navoditi primjere tvrtki koje su bile primorane otići iz Hrvatske zbog niza administrativnih poteza koji često nisu jasni ni hrvatskim poduzetnicima.

Rusija je u 14 godina u Hrvatsku uložila 34,2 milijuna eura, za 1,1 milijun manje od Britanskih Djevičanskih Otoka, a za 2 milijarde i 726 milijuna eura manje od Austrije. Primjer pomalo zaboravljenog pokušaja ruskog ulaganja, koje je trebalo biti i najveće, jest projekt Brijuni rivijera u koji su čak milijardu dolara zajednički trebali uložiti moskovska Alfa Banka i Deutsche Bank. Na čelu Alfa Banke je Mihail Friedman, ruski oligarh i bliski Putinov prijatelj, koji na Forbesovoj listi zauzima 45. mjesto najbogatijih osoba na svijetu. Marijan Kostrenčić je sa svojom konzultantskom kućom Intel surađivao na projektu. Kostrenčić je dioničar građevinske tvrtke INGRA i predsjednik nadzornog odbora Večernjeg lista, a o tijeku projekta Brijuni rivijera priča:

“Izradili smo kompletnu studiju po uzoru na sličan projekt na Costi Esmeraldi. Friedmana je primio i predsjednik Stjepan Mesić koji nam je obećao pomoć. Ja sam osobno s planom upoznao premijera Ivu Sanadera i ministra Božidara Kalmetu. Međutim, nikada nije stigao odgovor iz Vlade. To je ono što me ljuti. Alfa Banka je jedna od najvećih u svijetu, a o Deutsche Bank da ne pričam. To su vrlo ozbiljni poslovni ljudi koji zasigurno nisu očekivali ovakav odnos. Nakon što su uložili oko milijun i pol eura u izradu projektne dokumentacije i kada su vidjeli s kim imaju posla, jednostavno su se odlučili povući jer su Hrvatsku smatrali neozbiljnom zemljom gdje se ne isplati poslovati. Smatram da prema Rusima postoji određena politička predrasuda. Priznajem, i sam sam imao određene rezerve, ali sam se brzo uvjerio da je riječ o ozbiljnim profesionalcima. Sve su to velike firme, a ja se više ne želim upuštati u ovako velike projekte kada je u pitanju rad s državom”.
Nemojte zaboraviti na Ruse!


nisu skuzili da su duznosnicima trebali ponudit proviziju [embarass]

šta mislite, do kolko danas ronimo? [cry]

Zašto bi ronili. imate li neki razlog ?

zbog pada talijanskog rejtinga i grčkog neispunjavanja obveza

i zbog toga bi ingra trebala pasti. nisam znao da radi u italiji i u grčkoj. pogledajte malo ekran na eu burze, pa ćete vidjeti zelenilo iako su njihovie banke ( njemačka i francuska ) izložene grčkoj sa ogronimn novcima. prije nego što pišete takve izjave o padu predlažem da se informirate jer ovako ispadate jako jeftin druker,

koliko znamo naša burza se i ranije x puta crvenila dok su europske rasle tako da to ništa ne znači. ali gore navedene činjenice itekako znače nešto


koliko znamo naša burza se i ranije x puta crvenila dok su europske rasle tako da to ništa ne znači. ali gore navedene činjenice itekako znače nešto

Pa šta nisi pisao prošli tjedan da od četvrtka ingra raste?

hrčak marljivo skuplja, uskoro bi mogao skupljati i ispod 11 kn [thumbsup]

sve što pišem je osobno mišljenje te nije investicijski savjet niti poziv na kupoprodaju dionica!



koliko znamo naša burza se i ranije x puta crvenila dok su europske rasle tako da to ništa ne znači. ali gore navedene činjenice itekako znače nešto

Pa šta nisi pisao prošli tjedan da od četvrtka ingra raste?
[/quote]
jesam, dobro pamtiš! al ko bi gori sad je doli… [wink]

Dobro, reci zašto onda pišeš takve postove?
Jesi imao dojavu da će rast od četvrtka ili onako bezveze kao što je nekad Deniro pisao da ide na 60 kao kroz maslac?


Dobro, reci zašto onda pišeš takve postove?
Jesi imao dojavu da će rast od četvrtka ili onako bezveze kao što je nekad Deniro pisao da ide na 60 kao kroz maslac?

ja samo "čitam" i "interpetiram" aktualne vijesti iz svijeta. i nemam takve nebulozne prognoze tipa 60 kn..


šta mislite, do kolko danas ronimo? [cry]

Ronimo iznad površine. Na 0,18. Nije nešto ali je zeleno u odnosu na crveni Crobi.

neće uvijek biti ovako.

New Report

Close