INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Tko je lud dati nominalu, kad ima u po cijene na tržištu, i dokap po 10 kn vjerovatno nebi uspio. Za dovest ovu hartiju na 20, potrbno je 200 mil.€ novih ugovora.

200 mil eura?? najmanji problem [cool]

Sve što pišem moje je osobno mišljenje i ne predstavlja nagovor na kupnju ili prodaju!!


Tko je lud dati nominalu, kad ima u po cijene na tržištu, i dokap po 10 kn vjerovatno nebi uspio. Za dovest ovu hartiju na 20, potrbno je 200 mil.€ novih ugovora.

Budi siguran da će prije dokapa cijena biti debelo preko 20 kn kako bi dokap uspio i mirovinci ponovo smjeli kupovati- Što se tiče tržišta što mislite da će oni koji u dokapu daju 20 kn u cashu prodavati za manje što bi ste vi vrlo rado htjeli, ali to su samo puste želje a realnost će biti sasvim drugačija.

čim danas Merkel i Sarkozy odluče o novim mjerama Ingra raste do 13: http://www.seebiz.eu/azijska-trzista-americki-vjetar-podigao-indekse/ar-11288/. to valjda je jasno… [proud]

Samo hrabro idemo nazad na 10 kunića.

Kako netko lagano dokupljuje, a cudaci prodaju.


Kako netko lagano dokupljuje, a cudaci prodaju.

Čudaci kupuju a pametni i mudri prodaju zamjenio si strane ili pobrkao lončiće.

Dobar dan društvo. Nemam me 10 dana a vidim retorika ista. Jedni bi na 10 drugi na 15, za početak. Jedni kupuju drugi prodaju, ništa novo. Ingra će rasti to je neminovno no kada i koliko brzo nezna nitko. Da li će još dole prije toga, niti to nezna nitko. Idemo onda po onoj staroj-živi bili pa vidjeli. Budite mi zdravo i živo, godine odoše a život prolazi, pa tako i sve oko nas uključujići Burzu i INGRU. Pozz svima.

neće uvijek biti ovako.

Ljudi moji pa da jebilo ikakave volje mirovinci su i dan danas mogli kupovati ingru ,a ne kao zakonski se može kupovati na 40 kn..,pa ako se to bude čekalo na takav način pitam ja vas tko će podići na 40 kn….možda nas 100-tinjak malih investitora-…problem je što nema još nikakvih naznaka oporavka kod nas općenito u svakom smislu,a mirovinci s bar 70 posto love kupuju po vani strane dionice i povremeno se kupuje par dionica[ht,podravka,adris,atlantik gr, i još pokoja i to vam je to],stranih investitora nema,jer smo im prekomplicirani[birokracija,sporo i neučinkovito pa i korumpirano sudstvo…]uredskih štakora ko u prići nitko ne radi ništa,zakoni su takvi da se svaki veći investitor mora zapitati hoće li danas sutra ostati bez uloženih miliona itd…što se same ingre tiće po meni tek na godinu expanzivniji rast i to pod uvjetom da krenu poslovi u Rusiji ,sve do tada vladat će tzv.burek investitori,a nama ostaje uklopiti se s njima ili ugasiti komp negdje do 6 mj.2012 godine….

Na 22, a ne na 40!


Ljudi moji pa da jebilo ikakave volje mirovinci su i dan danas mogli kupovati ingru ,a ne kao zakonski se može kupovati na 40 kn..,pa ako se to bude čekalo na takav način pitam ja vas tko će podići na 40 kn….možda nas 100-tinjak malih investitora-…problem je što nema još nikakvih naznaka oporavka kod nas općenito u svakom smislu,a mirovinci s bar 70 posto love kupuju po vani strane dionice i povremeno se kupuje par dionica[ht,podravka,adris,atlantik gr, i još pokoja i to vam je to],stranih investitora nema,jer smo im prekomplicirani[birokracija,sporo i neučinkovito pa i korumpirano sudstvo…]uredskih štakora ko u prići nitko ne radi ništa,zakoni su takvi da se svaki veći investitor mora zapitati hoće li danas sutra ostati bez uloženih miliona itd…što se same ingre tiće po meni tek na godinu expanzivniji rast i to pod uvjetom da krenu poslovi u Rusiji ,sve do tada vladat će tzv.burek investitori,a nama ostaje uklopiti se s njima ili ugasiti komp negdje do 6 mj.2012 godine….

Sve sami veliki stručnjaci i filozofi a neznaju izračunati tržišnu kapitalizaciju i ne poznaju zakonsku regulativu. Bito je da sve znaju i da su sigurni da ingra ništa nevrijedi i da će je kupovati ispod 10 kn. blago njima,kraljevstvo je njihovo nebesko.

Superhik9 pretpostavljam da si u pravu,kao i bananarama jer zaista u posljednje vrijeme nisam imao ni volje ,a ni vremena izračunavati tržišnu kapitalizaciju,…fundamentalne analize i zakonitosti ne moraju isključivo značiti da će neka dionica rasti ili pasti pogotovo sada u ovo vrijeme gdje je niska likvidnost,danas vijesti o slomu svjetske ekonomije i financija,za par dana već cvatu ruže,tako da je špekulacija i dobar nos u ovom trenu broj 1. za zaradu na ovako neurednom tržištu—uz to ja u svom portfelju imam ingricu nešto preko 50 posto i dokupljujem je svaki mjesec s par tisućica kuna i to samo zato jer vjerujem da je ovo trenutno najperspektivniji građevinar,rekao sam dakle samo svoje osobno viđenje ove dionice u nekoj daljoj ili bližoj budučnosti,s kojim se vi naravno možete ili ne morate složiti,no mislim da sam prilično realan ,ne zagovaram niti rast,niti pad,meni lova koju imam ne treba bar 5 godina ,pa kad to prođe ove cijene nitko od nas više se ne bude niti sjećao,a kamoli spominjao-POZDRAV SVIMA,MORAM ŠLJAKATI….

zašto nitko ne spominje projekt brijuni koji vrijedi 2 milijarde kuna?uvjeren sam da je to dobar predizborni trik koji bi mogao biti kao melem na ranu za naše građevinare,svi spominjete rusiju,a ja najveću priliku za naše građevinare vidim na kosovu..uostalom bez novih poslova za građevinare nema ni rasta bdp-a za RH…prema tome,mislim da pravo vrijeme za građevinare upravo dolazi…odblokiranje trgovanjem inom,brijuni,kosovo,merkel..jednostavno nešto od toga će zasigurno pogurati dionice građevinara snažno prema gore..eto to je moje mišljenje…

New Report

Close