INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Optimizam temeljimo na tradicionalnim trzistima
Tradicionalno ce nase gubitke financirati mali dionicari

inace u top 10 vam je dosao Tromont a taj je dobavljac za raznorazne poslove (pogledajte reference).

Toliko o tome da dobavljaci nisu prodali..

Ali ocekivao sam puno gori izvjestaj..

Ovaj dobavljač ( Tromont d.o.o. ) zamijenio svoje potraživanje po osnovi radova na PSO Lapad u iznosu od 6.399.403,72 kn za 319.970 dionica i za sada ih i dalje drži.
Vjerujem da će ih držati i dalje pogotovo ako očekuje još neki posao sa Ingrom u budućnosti.

Koje je ovo čudo od dionice. Izvješće loše a volumen trgovanja i cijena dionice idu…..UP?

marcello


Koje je ovo čudo od dionice. Izvješće loše a volumen trgovanja i cijena dionice idu…..UP?

Šta je tu čudno , uglavnom se kupuju očekivanja a ovdje su očekivanja ( barem kako ih trenutno percipira tržište ) da će sljedeće razdoblje biti bolje za Ingru, više poslova, više prihoda i naravno dobiti.
Još ako se ostvare najave Perića o dokapitalizaciji u svježem novcu ( investitor s kešom )…
[thumbsup]

Onaj koji misli da je ovo loše izvješće je očigledno zalutao na burzu .
Izvješće se ocijenjuje uzimajući u obzir sve pokazatelje navedene u njemu , a ne
samo dobit ili gubitak . Pogotovo je to važno kod građevinaca .
Objekte koje grade iziskuju velike raskode koje moraju ugraditi u izvješće , a prihodew tek po realizaciji . Kad se to sve sagleda rezultat bi bio zasigurno jako pozitivan .
Ugovorerni poslovi i oni koji su u tijeku pregovaranja su garancija sugurnog pozitivnog zaokreta što sastavljač izviješća nesmije pretočiti u brojke već to ostavlja nama .
Tržište obično na to ne reaguje odmah već obično čeka potnrde nekih najava iz izviješća .
Tako očekujem i u slučaju INGRE . [thumbsup]

Drago mi je da je gospodin Blueman zadovoljan, tj. da je izvješće puno bolje nego je očekivao. Pretpostavljam da su i mnogi drugi mislili da će izvješće biti još lošije.
Sada nam ne preostaje ništa drugo nego čekati bolje dana, tj. kraj godine te vidjeti da li će se pozitivna očekivanja uprave obistiniti.



Optimizam temeljimo na tradicionalnim trzistima
Tradicionalno ce nase gubitke financirati mali dionicari

inace u top 10 vam je dosao Tromont a taj je dobavljac za raznorazne poslove (pogledajte reference).

Toliko o tome da dobavljaci nisu prodali..

Ali ocekivao sam puno gori izvjestaj..

Ovaj dobavljač ( Tromont d.o.o. ) zamijenio svoje potraživanje po osnovi radova na PSO Lapad u iznosu od 6.399.403,72 kn za 319.970 dionica i za sada ih i dalje drži.
Vjerujem da će ih držati i dalje pogotovo ako očekuje još neki posao sa Ingrom u budućnosti.
[/quote]
znaci ako zeli dalje raditi sa Ingrom (neznam na cemu) mora prihvatiti da nikad nece dobiti svoje novce koje mu je Ingra duzna.
Nije ovo Agrokor, ima jako upuno ostalih gradjevinara..

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep




Optimizam temeljimo na tradicionalnim trzistima
Tradicionalno ce nase gubitke financirati mali dionicari

inace u top 10 vam je dosao Tromont a taj je dobavljac za raznorazne poslove (pogledajte reference).

Toliko o tome da dobavljaci nisu prodali..

Ali ocekivao sam puno gori izvjestaj..

Ovaj dobavljač ( Tromont d.o.o. ) zamijenio svoje potraživanje po osnovi radova na PSO Lapad u iznosu od 6.399.403,72 kn za 319.970 dionica i za sada ih i dalje drži.
Vjerujem da će ih držati i dalje pogotovo ako očekuje još neki posao sa Ingrom u budućnosti.
[/quote]
znaci ako zeli dalje raditi sa Ingrom (neznam na cemu) mora prihvatiti da nikad nece dobiti svoje novce koje mu je Ingra duzna.
Nije ovo Agrokor, ima jako upuno ostalih gradjevinara..

[/quote]

Ne kažem da mora ali možda će lakše doći do novog posla. A s druge strane valjda i on očekuje ( kao i neki ovdje ) da se cijena oporavi po umjesto 1:1 dobije recimo 20,30,40% više nego što je ugovorio kod ugovaranja posla ( npr. kada cijena bude 28 kn ).

FI je totalna šteta, najavili su knjiženje Lapada u drugom kvartalu, ako je to ovo, onda je besramno i nemjerljivo loše. Zacrveni li USA jače oko 16.00, ode ovo u zasluženi ambis. Sada mi je jasnija ona prodaja 62.000 komada u jednoj transakciji na 13.50.


Optimizam temeljimo na tradicionalnim trzistima
Tradicionalno ce nase gubitke financirati mali dionicari

inace u top 10 vam je dosao Tromont a taj je dobavljac za raznorazne poslove (pogledajte reference).

Toliko o tome da dobavljaci nisu prodali..

Ali ocekivao sam puno gori izvjestaj..

Pa nije lud da prodaje zlatnu koku-samo je treba malo očistiti i ispolirati, ima da se sjaji od Alžira do daleke Rusije. Ja sam očekivao bolje izvješće od 1 Q. Takvo i je. Do kraja godine očekujem laganu do solidnu pozitivu. Investiranje se nastavlja. Stiže novi keššš. Malo bid malo ask. [thumbsup]

neće uvijek biti ovako.


FI je totalna šteta, najavili su knjiženje Lapada u drugom kvartalu, ako je to ovo, onda je besramno i nemjerljivo loše. Zacrveni li USA jače oko 16.00, ode ovo u zasluženi ambis. Sada mi je jasnija ona prodaja 62.000 komada u jednoj transakciji na 13.50.

Ti si jedan od onih zalutalih… Oprosti , ništa osobno . [pray]

¸pocelo je

http://www.index.hr/xmag/clanak/izraelski-ambasador-vjekoslava-bach-mario-petrekovic-i-manekenke-rasplesali-se-u-papayji/563872.aspx

opi ima dobre pozicije za razglabanje o poslu….

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

New Report

Close