INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


http://www.zse.hr/default.aspx?id=36605

Eto, više nije inside informacija. Stiže novih 6 milijuna dionica na ZSE. Zato dionica raste. [bye]
Naravo, optimisti su to protumačili kako je Ingra potpisala još jedan sporazum i to sa Hanfom, poznatom tvrtkom koja vedri i oblači na ZSE. [lol]

Šta sad ?

Zna li netko kada možemo očekivati prospekt na uvid ?

i šta je tu čudno ništa pa neće biti ništa
ta neće s 13 mil dionica biti 19 kako vi laprdate svašta li ću ja a pročitati na ovm forumu

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]


http://www.zse.hr/default.aspx?id=36605

Eto, više nije inside informacija. Stiže novih 6 milijuna dionica na ZSE. Zato dionica raste. [bye]
Naravo, optimisti su to protumačili kako je Ingra potpisala još jedan sporazum i to sa Hanfom, poznatom tvrtkom koja vedri i oblači na ZSE. [lol]


Kad se već praviš pametan hajde ti nama objasni koje su to dionice i što znači ova objava? Daj da te vidimo kako si pametan.

neće uvijek biti ovako.

@ ff…

Mislim da ti laprdaš !

Pa tko je rekao da će biti 19 ( čega kn ili eura ili o čemu pričaš ) !

Zanima me prospekt jer tamo piše na koji način će se tih 6 milijuna dionica raspodijeliti.

pojedinci iskoristili priliku za navlakušu i izlazak.
ovo me podsjeća na bivšu Jugu, kad sam moga prodat starog Yuga 45, a za te novce kupit 1,5 novi Yugić. sad me baš zanima koliko će cijena u ponor iako ovi na braniku bida hrabro stoje. čisto sra.nje.


pojedinci iskoristili priliku za navlakušu i izlazak.
ovo me podsjeća na bivšu Jugu, kad sam moga prodat starog Yuga 45, a za te novce kupit 1,5 novi Yugić. sad me baš zanima koliko će cijena u ponor iako ovi na braniku bida hrabro stoje. čisto sra.nje.

Vjerovatno i ti misliš da su ovo dionice kooperanata!!! [lol] [lol] [lol]

neće uvijek biti ovako.

igrač neće sa 13 biti 19 mil dionica kako ovi pokušavaju objasniti

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]

Pa to su dionice kooperanata.
Tek sada izlaze na tržište.

Koma.

F i g h t T h e P o w e r ! ! !

@fff

A to ! Sorry , nisam skužio ! [thumbsup]

DOKAPITALIZACIJA Hanfa odobrila prospekt Ingre Autor/izvor: SEEbiz
Datum objave: 15.07.2011. – 14:53:25
ZAGREB – Hrvatska agencija za nadzor financijskih usluga donijela je rješenje dana 14. srpnja kojim se Ingri odobrava jedinstveni prospekt uvrštenja 6.045.200 redovnih dionica na ime, u nematerijaliziranom obliku, bez nominalnog iznosa, na uređeno tržište. Kako je nedavno najavljeno, sljedeća dokapitalizacija neće se obaviti swapom, već svježim novcem koji će poslužiti za daljnje jačanje bilance i realizaciju novih projekata.

Kompanija je najavila kako će prihodi biti na razini prošle godine jer novi poslovi s ozbiljnom realizacijom kreću tek potkraj godine, ali će zato operativni gubitak biti znatno niži nego lani. U prvom tromjesečju ove godine vide se prvi znakovi oporavka. Prihodi su gotovo 30% veći, a operativni gubitak bio je za četvrtinu manji nego lani, pa možemo s velikom dozom sigurnosti potvrditi najave rezultata za ovu godinu.

Grupa je tijekom godine uredno servisirala sve svoje financijske obveze prema dužničkim vrijednosnim papirima, dok će se razlike nastale po dugovima prema poslovnim bankama nastojati obuhvatiti u reprogramu financijskih obaveza, koji se provodi na razini Uprava Grupe i poslovnih banaka i čija se finalizacija predviđa do ljeta 2011., a navedenim aranžmanom postigla bi se stabilnost u odnosima sa bankama na duži rok uz nižu cijenu financiranja.

Ove je godine Ingra pojačala prisutnost na inozemnom tržištu, te je tijekom proteklog perioda uložila značajna sredstva u inozemne operacije, a izvjesno je da će se u narednom razdoblju sklopiti nekoliko novih većih ugovora, doznaje SEEbiz iz dokumenta kojeg je dobio na uvid.

Smatra se da je ovakva diverzifikacija poslovanja potrebna i nužna kako bi smanjila trenutne rizike poslovanja, a istovremeno i osigurala poluga za daljnji rast i razvoj. U inozemne operacije se partnerski uključuje sve veći broj hrvatskih tvrtki, kojima se na ovaj način omogućuje izlazak na međunarodna tržišta. U perspektivi, ovakav zajednički nastup mogao bi rezultirati i osnivanjem konzorcija koji će uspješno realizirati složene investicijske projekte na sve zahtjevnijem međunarodnom tržištu.

http://hr.seebiz.eu/infrastruktura/hanfa-odobrila-prospekt-ingre/ar-8682/


Pa to su dionice kooperanata.
Tek sada izlaze na tržište.

Koma.


Stvarno misliš tako ili drukaš??? I onda se čudimo tko gubi na dionicama a neki pojma nemaju razumjeti što je prospekt. Svašta ima na ovom ZSE, dobro da nismo na 1000 bodova.

neće uvijek biti ovako.

ajd malo druka sad kad sam kupio…
http://www.seebiz.eu/hanfa-odobrila-prospekt-ingre/ar-8682/
…izvjesno je da će se u narednom razdoblju sklopiti nekoliko novih većih ugovora, doznaje SEEbiz iz dokumenta kojeg je dobio na uvid. [lol]

"It's gonna be legen ... wait for it ... dary!!!"

New Report

Close