INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

TA-DAAA…. Sutra:

ZAGREB – Predstavnici Ingre i Zagrebačke burze potpisat će ugovor o uvrštenju redovnih dionica Ingre u prvu kotaciju, odnosno Službeno tržište Zagrebačke burze. (11,00 sati, Zagrebačka burza, Ivana Lučića 2a)

Plavi, jel imam butelju za ovo? [smiley1][smiley2]

No respect


evo plavi i co., ja vam čestitam. dobro ste pogodili. sad je kasno da žalim što nisam kupio na 10000, ali nema veze…

Plavi , ja sam većinu do sedmog mjeseca držao u Tehnici i moram priznati da su me tvoji postovi ohrabrili ne samo da tada na 37 K dio pretvorim u Ingru već i da istovremeno uzmem margin i dodatno kupim Ingru.

Sada nije teško izračunati dobit u samo 2 mjeseca i zato HVALA TI i u moje ime.


< Sutra: [u][b]ZAGREB - Predstavnici Ingre i Zagrebačke burze potpisat će ugovor o uvrštenju redovnih dionica Ingre u prvu kotaciju, odnosno Službeno tržište Zagrebačke burze. (11,00 sati, Zagrebačka burza] Plavi, jel imam butelju za ovo? [smiley1][smiley2] [/quote] Kolega nije to ništa, to je predsezona, tek slijedi zagrijavanje….


evo plavi i co., ja vam čestitam. dobro ste pogodili. sad je kasno da žalim što nisam kupio na 10000, ali nema veze…

Eto, svaka čast, skidam kapu.
no morat češ još par puna ovako čestitariti, nadam se da ću moći uzvratiti na isti naćin.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


cayman006: ” evo plavi i co., ja vam čestitam. dobro ste pogodili. sad je kasno da žalim što nisam kupio na 10000, ali nema veze… ” Plavi , ja sam većinu do sedmog mjeseca držao u Tehnici i moram priznati da su me tvoji postovi ohrabrili ne samo da tada na 37 K dio pretvorim u Ingru već i da istovremeno uzmem margin i dodatno kupim Ingru. Sada nije teško izračunati dobit u samo 2 mjeseca i zato HVALA TI i u moje ime.

Pa nema na čemu, sam si zaslužan za to , sve je to tvoja zasluga.
Ti si kupio, a ne netko drugi.
[smiley2]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Sutra: ZAGREB – Predstavnici Ingre i Zagrebačke burze potpisat će ugovor o uvrštenju redovnih dionica Ingre u prvu kotaciju, odnosno Službeno tržište Zagrebačke burze. (11,00 sati, Zagrebačka burza, Ivana Lučića 2a) Plavi, jel imam butelju za ovo? [smiley1][smiley2]

Ma imaš ti butelju i bez toga.
A možda i nešto više, kada mi dogovoriš obečanu kavu sa Mirjanom.
[smiley2]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Inaće danas je nakupnji preko 50 000 završilo nešto preko 30 komada, dakle preko 1,5 milja kuna.
A sutra potpisivanje za 1. kotaciju.svečanost bez premca za nas dioničare Ingre. Neki od nas su dalek put prevalili, ne mislim samo na kolege sa foruma već i one koji samo znaju da na njih mislim.[smiley2]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Evo jedan stari članak ali bi ga istaknuo zbog prognoze oko budućih poslova u Alžiru:

[color=blue]Ingra u Alžiru planira poslove za 200 milijuna eura do 2010[/color]

Zagrebačka Ingra u ovom trenutku ima u Alžiru ugovorenih radova vrijednih 60 milijuna eura, a riječ je o projektima koji bi omogućili tvrtki da do 2010. ugovori poslove za više od 200 milijuna eura. Uz daljnju prisutnost u gradnji i opremanju pomorskih i hidro objekata, posebno je zanimljiv projekt gradnje marina u Alžiru

Nakon što je poslovodstvo Ingre održalo uspješnu prezentaciju državnim stukturama u Alžiru, sada se kao potencijalni investitor pojavljuje i jedan od najbogatijih tamošnjih privatnih poduzetnika – Djillali Mehri. To je potvrđeno ovog vikenda, kad je skupina od 140 Ingrinih djelatnika i poslovnih partnera boravila u rezidenciji Djillalia Mehria, pokraj grada El Oueda, u unutrašnjosti Alžira.

Ingra najavljuje i proširenje suradnje s tamošnjom Nacionalnom agencijom za brane, proširenje gradnje stanova i poslovnih objekata, uključivanje u gradnju cesta i tunela te okončanje pregovora za gradnju silosa vrijednih 60 milijuna eura.
Prema riječima Igora Openhajma, predsjednika Uprave Ingre, i Jasne Ludviger, članice Uprave, ostvarenju tih ambicioznih planova značajno će pridonijeti otvaranje Veleposlanstva RH u Alžiru (veleposlanik će biti Mirko Bolfek, dosadašnji ravnatelj Hine). Očekuje se objedinjavanje nastupa hrvatskih izvođača radova putem Ingre te podrška bankarskog sustava.

Iako je godinama bio u političkim i sigurnosnim problemima, danas Alžir predstavlja sigurnu destinaciju za investitore. Oni dolaze iz cijelog svijeta jer je porast cijene sirove nafte pridonio visokoj razini zdravlja alžirske ekonomije.

Predsjedničkim dekretom predviđeno je da ukupne investicije u toj zemlji budu 150 milijardi dolara (2005.-2009.), pa bi bilo zaista nerazumno da hrvatske tvrtke koje su godinama bile prisutne u Alžiru ne uzmu maksimalni dio toga bogatoga ‘kolača’.

Također:

[color=blue]Jasna Ludviger najavila novi Ingrin projekt u Alžiru[/color]

Ingra trenutačno pregovara s alžirskom vladom oko realizacije jedne cementare u Alžiru, za koju se priprema projekt, najavila je potpredsjednica Ingre Jasna Ludviger u nedavnom intervjuu vodećem alžirskom dnevnom listu El Watan. Jasna Ludviger rekla je da je Ingre zainteresirana za partnerstvo s lokalnim alžirskim tvrtkama. Istakla je kako je u tijeku realizacija projekta oprašivanja 12 silosa za OAIC, isporuka i montaža opreme za branu Koudiat Rosfa, kao i projekt izgradnje luke Ben M’Hidi u Tlemcenu.

šta je tu je……[smiley2]

Scio me nihil scire

…Moram se javiti još jednom i čestitati svima koji su vjerovali u ovu dionicu i njen menadžment….pa i u nekolicinu nas koji još od početka godine pokušavamo objasniti budućim dioničarima ove “Ljepotice” o čemu se radi…Vodili smo teške bitke sa indijancima, motoristima itd….Valjda je sad svima jasno o čemu se radi..Kad sam napisao da Ingra ide na 30k …smijali su se …isto i sa 40k….sad smo na 50k…Samo ću vas podsjetiti da sam rekao da je realna cijena do kraja godine 10k… ali EUR-a. I sad stojim iza toga, a tko se ne slaže može slobodno argumentirano opovrgnuti.Moram priznati da uživam gledajući ovu dionicu u portfelju jer se uopće ne zamaram sa oscilacijama na tržištu i jer jasno vidim cilj..Jedini je “problem” što je taj cilj u skoroj budućnosti sve veći i veći….Iskreno… prije cca 6 mjeseci nisam ni razmišljao o nekakvom targetu od 100k…Međutim za godinu dana nisam baš siguran da nećemo probiti i tu granicu…Dakle gospodo dioničari INGRE…uživajte….[smiley2]

Ima zanamljiv mali člančić sa Kostrenčićem danas na 19. stranici priloga Večernjeg lista “manager.hr”.

No respect

New Report

Close