INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

INGRA

Igor Oppenheim: O poslu od 56 milijuna eura ne smijem zbog klauzule u ugovoru
Autor/izvor: SEEbiz / Lider
Datum objave: 16.06.2011. – 08:47:00
Zadnja izmjena: 16.06.2011. – 11:08:47
ZAGREB – Prvi čovjek Ingre Igor Oppenheim u intervjuu za Lider otkriva zašto je Ingra onako tajanstveno najavila dobivanje posla od 56 milijuna eura.
– Neki investitori zbog svoje prirode ne smiju davati informacije o sadržaju projekata koje grade. Jedna od ugovorenih klauzula tog ugovora jest da ne smijemo trećim stranama otkrivati njegov sadržaj, stoga smo morali dati takvu obavijest.

Ingra je putem Zagrebačke burze prije desetak dana izvijestila da je na jednom od svojih "tradicionalnih tržišta u inozemstvu" ugovorila realizaciju projekta u vrijednosti oko 56 milijuna eura.

Rok izvođenja radova je oko 26 mjeseci. U obavijesti se međutim ne navodi više detalja o poslu. "Zbog naravi projekta koji se izvodi i statusa investitora, ostale informacije ne mogu se učiniti dostupnim javnosti već ostaju poznate samo između ugovornih strana", poručili su iz Ingre. "Nakon dužeg perioda u kojemu je težište poslovanja bilo stavljeno na tržište Hrvatske ovo je prvi veći projekt kojega je Ingra ugovorila ove godine u inozemstvu. Ugovaranjem ovoga posla Ingra započinje s provedbom nove strategije koja uključuje povratak na ciljana tradicionalna tržišta i stavljanje težišta na veće poslovanje Ingre u inozemstvu", zaključuje se u obavijesti.

neće uvijek biti ovako.

Znači za kraj kupljeno po asku 64 dionice da se oscilatori zbune ?
Sve po starom [sealed]

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Sve u crvenilu a naša INGRA u zelenilu. Pametnome dosta.

neće uvijek biti ovako.


Znači za kraj kupljeno po asku 64 dionice da se oscilatori zbune ?
Sve po starom [sealed]

nazalost dokle traje divlji zapad i na zse i ovdje…ipak kolega sugeriram izbjegavanje manipulacija jer se dugorocno obiju o glavu:manipulator postane manipuliran



Znači za kraj kupljeno po asku 64 dionice da se oscilatori zbune ?
Sve po starom [sealed]

nazalost dokle traje divlji zapad i na zse i ovdje…ipak kolega sugeriram izbjegavanje manipulacija jer se dugorocno obiju o glavu:manipulator postane manipuliran
[/quote]

ajde da je i to konačno shvaćeno na ovom forumu

moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju, već su izraz osobnog mišljenja




Dobro je da je pad zaustavljen i da se stvorila potpora na 16 kn. Prvi put je bio pad na 14,80 pa odbijanac negdje do 17,80, sad je bio pad na 15,50 kn pa ćemo vidjeti dokle će ići odbijanac, možda do 18 kn? U svakom slučaju padovi su sve plići tj. ne idu ispod prijašnjih [thumbsup]

sad bi onda i odbijanac bio manji..kao kad se lopta odbija,sve manje skace-oscilira.tako da je odbijanac ves bio do otprilike 16,5
[/quote]

Vidjet ćemo, poanta je da sada razloga za prodaju više nema: stečaja neće biti, Ingra uredno servisira svoje obveze, kooperanti su svoje rasprodali, Ingra dobiva nove poslove u inozemstvu itd.

Dakle, zašto bi itko sada (osim radi trejdanja, čijaje isplativost sada vrlo upitna) išao prodavati Ingru, tik do povijesnog dna? Puno niže od ove cijene neće ići, ali zato hoće puno više, pitanje je samo KADA?

Slažem se da će sljedeći posao Ingru lansirati preko 20 kuna, čak ne mora biti niti velik posao, možda izgradnja nekog vrtića ili škole…. to će biti dovoljno za lansiranje na 22 kn [proud]
[/quote]
to sam se ja pitao na 16.6 kn kad je roknula prema 15.kako su imali tada razloge,imaju i sada plus sto dolazi ljeto i smanjenje prometa i letragija plu sto sve vani izgleda crno plus bila bi milina da se jos koji puta protrejda i zaradi


Neki dan je bananarama napisao da kako vam je 15,7 bilo skupo, a sad bi svi po 16? Mislim da su svi koji čitaju ovaj forum trejderi koji svaki dan prate kretanje cijene. Znam da to nema smisla, ali eto. Sad na ovim valovim sami sebe zezamo svi pokušavaju kupiti na dnu i prodati na vrhu. U jednom valu zaradiš u drugom izgubiš, a na kraju sve oko nule. Promet je isto varljiva stvar, samo sam je napravio četiri puta više prometa nego što imam sredstava [smiley]

e tako to biva..samo sam ja ostao na onih plus 30% od kad sam presao iz ingr u adpl.i manje se zivciram [smiley] a doskora ce i ostale dionice dovolnjo pasti da budu zanimljive za ulaganje [wink]



Znači za kraj kupljeno po asku 64 dionice da se oscilatori zbune ?
Sve po starom [sealed]

nazalost dokle traje divlji zapad i na zse i ovdje…ipak kolega sugeriram izbjegavanje manipulacija jer se dugorocno obiju o glavu:manipulator postane manipuliran
[/quote]

Slažem se !

Sada lijepo i napišete tko manipulira i zašto da ne ostane nedorečeno ;

1. Koliko je dionica imala Ingragrdanja poslije zadnje dokapitalizacije, a koliko ima danas ?
2. Isto to samo za RBAOMF
3. Kada je najvljena mogućnost nove dokapitalizacije i na koji iznos ?
4. Da li je točka 3. mogući razlog "rasprodaje kod točaka 1 i 2 ?
5. Zašto svaki dan naizmjenično imamo velike naloga na bidu, pa asku , kako na početku trgovanja tako i na kraju, te zašto se varaju osilatori zadnjom kupnjom svkodnevno ?

[sealed]

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

ovo je zadivljujuće kako se dionica balansira i vodi iz dana u dan, odrađuje tajming ko švicarski sat, tako da se odgovori ko to kupuje a ko prodaje , zašto je u 1 mj. dva puta štopana na 18,5,zašto romf i IG prodaju i povremeno kupuju, zašto je rušena na 11 i zašto je ponovno štopana na 18,5 sami nameću.


Znači za kraj kupljeno po asku 64 dionice da se oscilatori zbune ?
Sve po starom [sealed]

Super, odmah sutra kupujem koju tisuću na otvaranju. Dobro da si mi rekao. Cijeli dan čekam tog od 64-67 kn da se zaletim za njim.


ovo je zadivljujuće kako se dionica balansira i vodi iz dana u dan, odrađuje tajming ko švicarski sat, tako da se odgovori ko to kupuje a ko prodaje , zašto je u 1 mj. dva puta štopana na 18,5,zašto romf i IG prodaju i povremeno kupuju, zašto je rušena na 11 i zašto je ponovno štopana na 18,5 sami nameću.

Dancing with the market
is mowing with the flow of the market up,
down, or sideways
with a feeling of harmony,
trust, gratitude, and yes, even love.

evo da ti pokušam odgovoriti.
1.IG se vrti u sadašnjim okvirima
2. romf 31.12- 346856, 11.01. 820005, znači ima još 165000 za akciju kad zatreba
3.drugi dokap ide krajem ove ili početkom iduće god., ako sve bude išlo svojim tokom a iznos se zna
4.djelomično da, ali ne kako ti i možda većina mislite
5.odgovor ti je u mom zadnjem postu na ovo i na sva 4 prethodna pitanja [wink]

New Report

Close