INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Dobar post.
Međutim, nije lako poslovati u RH ili iz RH, bez obzira na sve manjkavosti menađmenta na svim razinama i u ogromnoj većini tvrtki.
Neefikasna država, s prevelikim nametima, neadekvatna radna snaga, te promašena (nepostojeća) ekonomska koncepcija je učinila svoje. Optimizam je izuzetno rijetka pojava, jer je ovaj zacrtani smijer, jednosmjerna cesta u default.
Možda postanemo optimisti nakon 100 dana neke buduće vlade.

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.


… kad oni počnu kupovati i počnu tumbanja u top 10 bit će pravi buy signal a ne ovo liparenje i trejdanje.

da, samo kad oni počnu derasti po prodaji bit će kasno za uletiti jer će biti +blokade jedna za drugom danima…a ne fali nam puno do toga, samo još jedan dobar posao vani (npr, Rusija) ili doma npr. (Ombla).

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje


samo kratki osvrt na povijest i ono što je najveći uzrok pada ingre ( drugi privitak), a ne recesija kao što se misli, jer ingra je u recesiju upala na koljenima zahvaljujući upravi, a to se vidi iz 2 i 3 q izvješća 2007 kad je dionica krenula u ponor… vidi se u prvom privitku aktivnost top dioničara, tu nisam uplodao akviziciju Ludwiger. krcali su se dionicama 2006.po 85 kn koje su od tada konstantno rasle i za 10 mjeseci vrijedile 450 kn, na vrhu piramide. znali su kad treba pojačavat poziciju. i to je u ovom trenutku najporažavajuće, što nitko od top 10 ili bilo koji potencijalni novi ulagač ne kupuje i time daje najbolji signal povjerenja u firmu. kad oni počnu kupovati i počnu tumbanja u top 10 bit će pravi buy signal a ne ovo liparenje i trejdanje.

Dobra analiza i zakljućak .
Samo bih dodao da imam osijećaj da se natrpava netko novi .
Kad se on pojavi u prvih deset tad nastaje pravo tumbanje . [thumbsup]

4-i dioničar ili ROMF je do petka prodao oko 35.000 dionica.

5-1 dioničar ili AZ OMF se olakšao za oko 50.000 dionica i pao kao 6-i dioničar.

10-i ili Ingragradnja i dalje prodaje.

Ovo su već neugodne poruke gdje 3 od prvih 10 prodaje i otvara pitanje stečeja !!!!!!!!!!!!

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

ma ne. nisam ja niti ništa loše pojeo, niti sam pesimist
jednostavno realist
ako netko od vas vidi perspektivu građevne industrije u slijedeće 3 godine, tad zbiljam nemam što dodati.. da bi taj sektor unas zabilježio rast, vjerujem da je potrebno minimalno rast bdp-a od 3,5%, što za hrvatsku predstavlja nedostižno u srednjeročnom razdoblju, a dugovi stižu na naplatu..
no, tko sam ja da vam proturječim. samo izražavam svoje viđenje.
a vama što ste u dionicama na ovom bijednom zse, želim puno sreće, jer će vam trebati i tip da se prebacite na neka malo likvidnija tržišta
a TA na ovim volumenima, jednostavno nema primjenu. bolje pratite tko se iskrcava. cash-r-a rulez

I POŠTENOG čovjeka možete potkupiti, samo morate POŠTENO i platiti...

@klisko
eto – konstruktivan komentar, hvale vrijedan
kada vlasnička struktura daje ispod nominale, sigurno slijedi zaplet…
osobno, nadam se ne i rasplet

I POŠTENOG čovjeka možete potkupiti, samo morate POŠTENO i platiti...


Dobro je da je pad zaustavljen i da se stvorila potpora na 16 kn. Prvi put je bio pad na 14,80 pa odbijanac negdje do 17,80, sad je bio pad na 15,50 kn pa ćemo vidjeti dokle će ići odbijanac, možda do 18 kn? U svakom slučaju padovi su sve plići tj. ne idu ispod prijašnjih [thumbsup]

sad bi onda i odbijanac bio manji..kao kad se lopta odbija,sve manje skace-oscilira.tako da je odbijanac ves bio do otprilike 16,5



@klisko

eto – konstruktivan komentar, hvale vrijedan
kada vlasnička struktura daje ispod nominale, sigurno slijedi zaplet…
osobno, nadam se ne i rasplet

rasplet će biti i to pozitivan, samo ti s takvim negativnim stavom opet nećeš ući na vrijeme [rolleyes]



Dobro je da je pad zaustavljen i da se stvorila potpora na 16 kn. Prvi put je bio pad na 14,80 pa odbijanac negdje do 17,80, sad je bio pad na 15,50 kn pa ćemo vidjeti dokle će ići odbijanac, možda do 18 kn? U svakom slučaju padovi su sve plići tj. ne idu ispod prijašnjih [thumbsup]

sad bi onda i odbijanac bio manji..kao kad se lopta odbija,sve manje skace-oscilira.tako da je odbijanac ves bio do otprilike 16,5
[/quote]

Vidjet ćemo, poanta je da sada razloga za prodaju više nema: stečaja neće biti, Ingra uredno servisira svoje obveze, kooperanti su svoje rasprodali, Ingra dobiva nove poslove u inozemstvu itd.

Dakle, zašto bi itko sada (osim radi trejdanja, čijaje isplativost sada vrlo upitna) išao prodavati Ingru, tik do povijesnog dna? Puno niže od ove cijene neće ići, ali zato hoće puno više, pitanje je samo KADA?

Slažem se da će sljedeći posao Ingru lansirati preko 20 kuna, čak ne mora biti niti velik posao, možda izgradnja nekog vrtića ili škole…. to će biti dovoljno za lansiranje na 22 kn [proud]


4-i dioničar ili ROMF je do petka prodao oko 35.000 dionica.

5-1 dioničar ili AZ OMF se olakšao za oko 50.000 dionica i pao kao 6-i dioničar.

10-i ili Ingragradnja i dalje prodaje.

Ovo su već neugodne poruke gdje 3 od prvih 10 prodaje i otvara pitanje stečeja !!!!!!!!!!!!

Ajde ti fino c/p tog smanjenja az-a, jer ja ga u top 10 nevidim.

Neki dan je bananarama napisao da kako vam je 15,7 bilo skupo, a sad bi svi po 16? Mislim da su svi koji čitaju ovaj forum trejderi koji svaki dan prate kretanje cijene. Znam da to nema smisla, ali eto. Sad na ovim valovim sami sebe zezamo svi pokušavaju kupiti na dnu i prodati na vrhu. U jednom valu zaradiš u drugom izgubiš, a na kraju sve oko nule. Promet je isto varljiva stvar, samo sam je napravio četiri puta više prometa nego što imam sredstava [smiley]

@ile znaci želiš se pohvaliti da si loš trejder? 🙂

New Report

Close