INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.





izgleda da ovdje dolazi do masovne seobe trejdera iz INGR u DDJH??? [angry]
[pray]

Ovo sam vam jučer ujutro napisao, ali me moderator izbrisao nakon nekog vremena!? [undecid]
[/quote]

To seljenje bilo je zamjetno zadnjih par dana te je dobrim dijelom uzrokovalo pad Ingre sa 18 na 15 kn. Međutim, sad po TA izgleda da je DDJH debelo pregrijan, a Ingra "pothlađena", pa možemo očekivati obrnut proces tj. ponovni rast Ingre [thumbsup]
[/quote]

kolega
ili neznate čitati TA ili namjerno obrunuto tumačite ? ( biti će ovo drugo ? )
DDJH je još u ulaznom trendu iako visoko, ali i KORF je tako dugo bio,

a INGRA je u školskom trendu za pad .

NAPOMENA : osilatori su jedno, a realnost drugo !!!!!!!!!!!!!
[/quote]
realnost je da naslo kupaca voljnih ukucavat se u ddjh kao i u ingr na 18.a sto ce bit poslije nezna se.realnost na ingr je da nema voljnih kupaca sada a prodavaca-s ko zna cim u glavi -ima,neocekivano puno.



"Nastojimo se orijentirati na zemlje bivšeg Sovjetskog Saveza, Rusiju, Kazahstan, Gruziju i Azerbajdžan, gdje su hrvatski građevinari u prošlosti ostvarivali vrlo dobre poslovne rezultate i ondje ostali u dobrom sjećanju", zaključuje Rom.

tko je taj Rom?
[/quote]

Gospodin Rudolf Rom je direktor sektora za graditeljstvo pri HGK .

…o moja Samby,a što pad ove dioničice ima sa tim čovekom… [lol] [lol]

…pa vidiš da su se toliko orjentirali na strana tržišta,da ne mogu reć ni na kojem su sklopili posao… [lol]

ajmo ljudi, manje laprdanja, istresite taj sitniš što još imate, čekamo vas iznad 15 kn pa da krenemo konačno gore [thumbsup]

moje pisanje je moje osobno mišljenje, nije savjet ili poziv za kupnju ili prodaju dionica!

Bolje je sad prodat nego sutra u 10.05. Ja sam, priznajem, prodao jučer s ne malim gubuitkom i to je ispao dobar potez. Razmišljao sam taj potez povuć na 18, al sve sam mislio, neće to… oće i to kako i kako se događa.


Bolje je sad prodat nego sutra u 10.05. Ja sam, priznajem, prodao jučer s ne malim gubuitkom i to je ispao dobar potez. Razmišljao sam taj potez povuć na 18, al sve sam mislio, neće to… oće i to kako i kako se događa.

ma tako je, odmah se prepozna majstora – nećeš bez veze prodavat sa zaradom na 18,50 kn, već lijepo s minusom na 15 kn. joj kako vas volim, što vas je više – to bolje [thumbsup]

moje pisanje je moje osobno mišljenje, nije savjet ili poziv za kupnju ili prodaju dionica!


Bolje je sad prodat nego sutra u 10.05. Ja sam, priznajem, prodao jučer s ne malim gubuitkom i to je ispao dobar potez. Razmišljao sam taj potez povuć na 18, al sve sam mislio, neće to… oće i to kako i kako se događa.

Sad moraš kupiti da bi ispao dobar potez.

bit će bolje................

…je,je…bolje je prodat i sa minusom na 15,nego sa minusom na 12… [tongue]



Može li mi netko kao laiku objasniti što za kompaniju znači kad cijena dionice padne s 100 na 11kn? Zašto INGRA ne bi vrijedila 70kn za mjesec dana?

za kompaniju ne znači formalno ništa, ali može uplašiti npr. kreditore da nešto s firmom ne štima, iako može sve biti u redu, a može i doista biti neki problem.
a teoretski, Ingra može i na 100 kn za mjesec dana, čak i u jednom danu…. ali u praksi to teško da ćemo gledati
[/quote]
kod nas ne znaci skoro nista.divlji zapad od trzista kapitala



Ingra je prenaglo narasla sa 11 na 18,50 kn i morala se malo korigirati. To je objašnjenje ovog pada cijene, ali sad očekivati ponovno cijenu od 11 kn kao kad su se ljudi bojali stečaja je – glupost.
Ako ovaj posao u Alžiru vrijedi min. 4-5 kuna po dionici, onda je to ova cijena gdje smo sada i dublje od toga ne bismo trebali padati. Toga su svjesni i špekulanti koji se danas tovare Ingrom pa je promet već prešao 2,5 milijuna kuna uz trgovanih 164.00 dionica.
Stoga vrlo brzo očekujem okret trenda, pa makar zato da se maheri opet iskrcaju na 18 kn [proud]

Potpisujem ! Ingra je rasla prebrzo i previše, ušlo je na tisuće malih koji su se nadali dobroj zaradi. Iskusni traderi su izašli, manje iskusni upravi izlaze. Oni koji kupuju dugoročno niti ne razmišljaju o prodaji. Samo je pitanje vremena (dan, tjedan ili mjesec ) koliko će trebati da se opet stvori kritična masa da se trend okrene i na kojoj će to cijeni biti.

[/quote]
e a za to ce trebati jos dobrih vijesti…a do tada bi mogla prema 13 krenuti [sad]



Bolje je sad prodat nego sutra u 10.05. Ja sam, priznajem, prodao jučer s ne malim gubuitkom i to je ispao dobar potez. Razmišljao sam taj potez povuć na 18, al sve sam mislio, neće to… oće i to kako i kako se događa.

Sad moraš kupiti da bi ispao dobar potez.
[/quote]

Još je puuuno rano. Ovo s IGH nije dobar znak. Mogli bi ove godine građevinari i svi iz tog sektora leć ko nikad do sada.


ajmo ljudi, manje laprdanja, istresite taj sitniš što još imate, čekamo vas iznad 15 kn pa da krenemo konačno gore [thumbsup]

ne zuri vidis kolko i ima a bice ispod 15kn dionice

moje pisanje na forum nije nagovor na kupnju prodaju ili bavljenje dionicama ... moj odlazak sa foruma je zbog moderatora

New Report

Close