INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Inaće, za one koji ne znaju, Ingra-gradnja d.o.o. nije u vlasništvu Ingre. Odnosno, Ingra d.d. je samo manjinski vlasnik, tako da ne može utjecati na poslovne poteze Ingra gradnje d.o.o.Da ne bi netko mislio da Ingra d.d. po ovim cijenama rasprodaje svoje dionice.
lp

Dobra! [thumbsup]

Puno lakše je pričati o novcu nego ga stvarati - Voltaire

Kolege ,

znam da su mnogi sada zapeli u Ingri, ali cijelo vrijeme sam i ovdje upozoravao na čisto trejdanje, a vama je fora samo me napucavati jedinicama. Nadam se i da ću brzo pocrveniti na postotku ocjene zajednice pa da i stime završimo.
Sada je Validus na redu pa kada završe opet će se vratiti u Ingru.

Sada treba biti korektan i reći;
Fantomski kupac i prodavatelj ne postoji
Ingragrdanja stalno polako prodaje i izlazi
Ingra je još u vlasničkoj strukturi Ingregradnje preko drugog malog poduzeća

Tehnička analiza govori da bi Ingra mogla lijepo pljusnuti dolje!

Sada, svi koji su već u minusu bilo bi dobro da se strpe, narasti će opet, oni koji imaju novce mogu dokupiti ili sl., pa neće Ingra nigdje pobjeći.

Za neko vrijeme trejderi će se vratiti i ponovo napumpati Ingru, možda i vrlo vjerojatno ovaj put na 20, ali strpljenje je potrebno kao lijek sada.

Zašto trejderi vole Ingru ?
Pa na KOEI, HT, ERNT itd… ili ta dividendna smeća, kako ih neki nazivaju, tamo su sve dioničari neki fondovi koji pojma nemaju, ali ovdje na Ingri, pa tu svi sve znaju i zato je vrlo interesantna.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Bilo bi korektnije reći da ovdje više niti kupci, a niti prodavači nisu sigurni u ono što rade. Nervoza je i kod jednih i kod drugih. Jedni se boje daljnjeg pada, a drugi objave ugovora za Alžir i Rusiju i trenutnog skoka cijene iznad 20 kuna.
U najboljem su položaju oni koji imaju povlaštene informacije i znaju dan potpisivanja, a ovdje ima i takvih. Upravo oni i mešetare ovih dana. Nisu oni ništa pametniji od nas, nego jednostavno imaju informacije koje velika većina nema.


Bilo bi korektnije reći da ovdje više niti kupci, a niti prodavači nisu sigurni u ono što rade. Nervoza je i kod jednih i kod drugih. Jedni se boje daljnjeg pada, a drugi objave ugovora za Alžir i Rusiju i trenutnog skoka cijene iznad 20 kuna.
U najboljem su položaju oni koji imaju povlaštene informacije i znaju dan potpisivanja, a ovdje ima i takvih. Upravo oni i mešetare ovih dana. Nisu oni ništa pametniji od nas, nego jednostavno imaju informacije koje velika većina nema.

E kad je i banana postao ravnodušan-čitaj prodao onda je definitivno vrijeme za šoping. [thumbsup]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

Uvijek ista priča ovdje na INGRI.
Informacije,polumformacije,lažne informacije,povlaštene(insajderske) informacije…
Sve to neodoljivo podsjeća na jedan vic sa mreže, a on ide ovako:

U malo afričko selo, došao jednom jedan gospodin, lijepo obučen, odsjeo u jedinom hotelu koji je postojao u selu i objavio na cijeloj stranici lokalnog lista da kupuje majmune i plaća za svakog ulovljenog majmuna 10$.
Seljaci koji su znali da je šuma puna majmuna pojuriše loviti majmune i čovjek ih je uredno isplaćivao, kako je i objavio.
Kada je ostalo malo majmuna i kada je postalo teško uloviti ih, seljaci su mu ih prestali donositi.
Gospodin je tada obećao 20$ za majmuna i seljaci su ponovo potrčali u lov.
Opet je ponestalo majmuna i gospodin je povećao cijenu na 25$, a lovci su ulovili onih nekoliko preostalih, ali i tome je došao kraj.
Sad je gospodin obećao 50$, ali majmuna više nije bilo.

On je otputovao i njegov partner se uputio seljacima i rekao: „Pogledajte ove kaveze, puni su majmuna koje je moj šef kupio za svoju kolekciju.
Predlažem vam da ih kupite za 35$ i kad se šef vrati on će vam ih kupiti za 50$, što je bila posljednja cijena koju je nudio.“
Seljaci skupiše ono što su uštedjeli cijelog života i kupiše tisuće majmuna koji su bili po kavezima, očekujući povratak gospodina.

Od tog dana nisu više vidjeli ni jednog ni drugog. U selu su ostali majmuni, oni u kavezima i oni izvan njih.

Preuzeto sa: http://www.virtualnigrad.com/Kako_funkcionisu_finansijske_berze_majmuni_seljaci-49-14908
„Kako funkcionišu finansijske berze“

10. INGRA-GRADNJA D.O.O. 283.382 2,09 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA

[/quote]
Koliko manjinski ,i koliko su u vlasničkoj strukturi povezane osobe sa ingrom,preko sestrića,šogora ,prijatelja,neprijatelja,svakodnevnih prolaznika ili taksista.
Nema to veze tko je vlasnik ili ne ,bitna je činjenica da TOP-10 prodaje ,koji su razlozi o tome u budućnosti.
[/quote]

Ako neki top10 dioničar proda cca. 3000 dionica od svojih 283.000 dionica kao što je to učinila Ingragradnja, onda inzistiranje na tome da se radi o bježaniji iz Ingre ne može biti drugo neko obično drukanje na pad. I što je 3000 prodanih dionica Ingragradnje u odnosu na ukupno prometovanih 265.000 danas? Ma o čemu mi pričamo?
I na kraju, ma kakve bi uopće imalo veze i da jedan većinski dioničar jest izišao? Kraj tolikih drugih većinskih dioničara koji su respektabilni i moćni vlasnici? Ako je istina da se preslaguje top10, onda je i to dio koncepcije restrukturiranja o kojoj priča Perić, član Uprave. Bilo bi dobro da uđe svježa krv u vlasničku strukturu, a upravo o tome se i piše. I to čak inozemna, iako ne potcjenjujem ni domaću. Teško je reći tko žešće grize, turčin ili poturica.

moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju, već su izraz osobnog mišljenja



Bilo bi korektnije reći da ovdje više niti kupci, a niti prodavači nisu sigurni u ono što rade. Nervoza je i kod jednih i kod drugih. Jedni se boje daljnjeg pada, a drugi objave ugovora za Alžir i Rusiju i trenutnog skoka cijene iznad 20 kuna.
U najboljem su položaju oni koji imaju povlaštene informacije i znaju dan potpisivanja, a ovdje ima i takvih. Upravo oni i mešetare ovih dana. Nisu oni ništa pametniji od nas, nego jednostavno imaju informacije koje velika većina nema.

E kad je i banana postao ravnodušan-čitaj prodao onda je definitivno vrijeme za šoping. [thumbsup]
[/quote]

Zar bi netko tko je prodao ovako dobro drukao?
[smiley]
Zašto su ova dva linka međusobno povezana, pročitati prvo prvi, pa onda drugi!
http://www.seebiz.eu/hep-dobit-u-2010-veca-od-146-mlrd-kuna/ar-4682/

http://www.dulist.hr/content/view/7957/95/




Bilo bi korektnije reći da ovdje više niti kupci, a niti prodavači nisu sigurni u ono što rade. Nervoza je i kod jednih i kod drugih. Jedni se boje daljnjeg pada, a drugi objave ugovora za Alžir i Rusiju i trenutnog skoka cijene iznad 20 kuna.
U najboljem su položaju oni koji imaju povlaštene informacije i znaju dan potpisivanja, a ovdje ima i takvih. Upravo oni i mešetare ovih dana. Nisu oni ništa pametniji od nas, nego jednostavno imaju informacije koje velika većina nema.

E kad je i banana postao ravnodušan-čitaj prodao onda je definitivno vrijeme za šoping. [thumbsup]
[/quote]

Zar bi netko tko je prodao ovako dobro drukao?
[smiley]
Zašto su ova dva linka međusobno povezana, pročitati prvo prvi, pa onda drugi!
http://www.seebiz.eu/hep-dobit-u-2010-veca-od-146-mlrd-kuna/ar-4682/

http://www.dulist.hr/content/view/7957/95/
[/quote]

[thumbsup] [thumbsup] [proud]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!


Uvijek ista priča ovdje na INGRI.
Informacije,polumformacije,lažne informacije,povlaštene(insajderske) informacije…
Sve to neodoljivo podsjeća na jedan vic sa mreže, a on ide ovako:

U malo afričko selo, došao jednom jedan gospodin, lijepo obučen, odsjeo u jedinom hotelu koji je postojao u selu i objavio na cijeloj stranici lokalnog lista da kupuje majmune i plaća za svakog ulovljenog majmuna 10$.
Seljaci koji su znali da je šuma puna majmuna pojuriše loviti majmune i čovjek ih je uredno isplaćivao, kako je i objavio.
Kada je ostalo malo majmuna i kada je postalo teško uloviti ih, seljaci su mu ih prestali donositi.
Gospodin je tada obećao 20$ za majmuna i seljaci su ponovo potrčali u lov.
Opet je ponestalo majmuna i gospodin je povećao cijenu na 25$, a lovci su ulovili onih nekoliko preostalih, ali i tome je došao kraj.
Sad je gospodin obećao 50$, ali majmuna više nije bilo.

On je otputovao i njegov partner se uputio seljacima i rekao: „Pogledajte ove kaveze, puni su majmuna koje je moj šef kupio za svoju kolekciju.
Predlažem vam da ih kupite za 35$ i kad se šef vrati on će vam ih kupiti za 50$, što je bila posljednja cijena koju je nudio.“
Seljaci skupiše ono što su uštedjeli cijelog života i kupiše tisuće majmuna koji su bili po kavezima, očekujući povratak gospodina.

Od tog dana nisu više vidjeli ni jednog ni drugog. U selu su ostali majmuni, oni u kavezima i oni izvan njih.

Preuzeto sa: http://www.virtualnigrad.com/Kako_funkcionisu_finansijske_berze_majmuni_seljaci-49-14908
„Kako funkcionišu finansijske berze“

Kolega,
evo stotka od mene!
Hvala za trud i vrlo poucan vic…

Ombla – Ingra i Rusi ! Tri čarobne riječi! Zašto ne? Rusi imaju pare, a mi znanje i "poznanstva"!


Sada, svi koji su već u minusu bilo bi dobro da se strpe, narasti će opet, oni koji imaju novce mogu dokupiti ili sl., pa neće Ingra nigdje pobjeći.

Za neko vrijeme trejderi će se vratiti i ponovo napumpati Ingru, možda i vrlo vjerojatno ovaj put na 20, ali strpljenje je potrebno kao lijek sada.


Kolega,

kazu da nista vise ne produbi covjeka, dusu mu nahrani i srce mu iscisti, od same patnje…
I ti evo vidim, vratio si se medju nas svijez, nekako nov i preporodjen…
I napokon si i ti loris, poceo drugacije da zboris [thumbsup].

Kazem ja (koliko li vec puta), da ova INGRA cuda pravi od ljudi…pa cak i od tebe [wink].

Ako neki top10 dioničar proda cca. 3000 dionica od svojih 283.000 dionica kao što je to učinila Ingragradnja, onda inzistiranje na tome da se radi o bježaniji iz Ingre ne može biti drugo neko obično drukanje na pad. I što je 3000 prodanih dionica Ingragradnje u odnosu na ukupno prometovanih 265.000 danas? Ma o čemu mi pričamo?

Dok vi nama ovdje prodajete priče Ingragradnja prodaje dionice , npr.
Ingragradnja se do sada rasteretila 125.000 dionica kolega, a ne samo 3000 ovaj tjedan.
Dok vi znate za velike poslove i kupujete dionice Ingragradnja nezna i prodaje dionice.

Znači, ako netko zna povoljne ( povlaštene) vijesti iz prve ruke to bi bila Ingragradnja, te pritom nebi prodala 125.000 dionica jer i 1 Kunu ako igubi u cijeni to je 125.000,00 Kuna razlike.

Znači Ingragradnja ne očekuje nikakve velike vijesti ili stavrno nemaju pojma što se dešava s Ingrom ?

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

New Report

Close