INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




omg, pa šta se čudite rastu, dionica ingre je najpodcjenjenija dionica na cijeloj burzi sa najvećim padom vrijednosti (ugl. neopravdanim)… u svim tim analizama tehničkim ste zaboravili na osnove i čistu logiku… to se mogla samo očekivat… prodajem na 300kn za 2 mjeseca, pozdrav

Veća je vjerojatnost da Dinamo osvoji Ligu prvaka iduće godine nego da ćete iduće godine prodavati Ingru na 300 kn, a kamoli za 2 mjeseca. Kao što vidite, ovdje je mnogo onih koje dionica žulja već nakon 3 dana i 50tak% zarade, ASK se bilda, BID slabi-slijedi stagnacija koja će za koji dan prijeći u korekciju, a ovisno o nervozi ulagača možda za koji dan i stampedo prema dolje…LP!
[/quote]

Tko je ikada spomenuo na ovom forumu ingru na 300 za 2 mjeseca? Čak niti iduće godine!

Možda i stampedo prema gore po objavi posla na ZSE,a uz to dolazi i Ombla.
Opet kod nas se nikad nezna ali ako su sad ulazili ozbiljni čisto sumnjam da će samo tako popušit lovu.
[/quote]
svi spominju Omblu, spremaju ražanj a zec u šumi. zašto su svi tako sigurni da je ombla ingrina. da je ingra državna firma ok a ovako ? država kad uzima stranca traži reference i šušku a kod domaćeg samo šušku. što se tiče ozbiljnih igrača koji su ulazili vidi se po prodaji. najveći nalog i iskrcaj na navišoj današnjoj cijeni, slučajnost ili odrađen tajming? čini mi se da se i oni nisu nadali da će uspiti ovoliko dignuti cijenu. žao mi je što ovaj tempo nije duže trajao i zbog ingre a i prilika za iskrcaj i ukrcaj na drugim dionicama.

Poanta je u tome što je INGRA abnormalno podcjenjena a pad je bio uzrokovan manipulacijom.

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.

Puno malih želi svoje bureke pa se naslagalo na prodaju, u trenutku blokade bilo je oko 120.000 komada na prodaji, sad ih je 220.000. Očito će trebati neko vrijeme da se razbije ovih 18 kn koji se pokazuju kao nekakva psihološka barijera. [rolleyes]

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

Što čekamo ?

Da se trejderi vrate s ručka pa ponovo počnu s pumpanjem ?

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Haha kako su neki ovdje prozirni, jedan post i znaš da je prodao.. a tko prepoznat će se on.

Bolje zaraditi malo nego izgubiti puno.


vi očito niste svijesni da ima kooperanata koji će prodavat od 18 do 20 tako da teško može brzo preko 20,to zna i onaj koji kupuje dionice za miljunske iznose nebi me čudilo da on upravo sad prodaje mislim da mu je dovoljno 3 kn zarade po dionici dovoljno.

Ako taj netko i prodaje, izgleda da ima drugi netko koji kupuje. Drugo, dokle će se svi pozivati na kooperante koji prodaju, čim padne nekoliko posto svi krive margine, kao da se ne može prihvatiti činjenica da je nastao preokret trenda na ovoj dionici. Jasno može doći do korekcije, ali mislim da je trend potvrđen. Kome je krivo neka plače.

Parche mihi, Domine, quia Dalmata sum!

skovacin@ a korekcija u dugogodisnjem padajucem trendu ??? to nisi uzeo u obzir???

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak


skovacin@ a korekcija u dugogodisnjem padajucem trendu ??? to nisi uzeo u obzir???

I, dokle onda po tebi nastavak pada? Na 1-2 kn, ili ispod 0. Nisam to uzeo u obzir, ali ovakva korekcija od 65% i s ovolikim prometom mi baš ne ukazuje na nastavak padajućeg trenda. Tebi da?

Parche mihi, Domine, quia Dalmata sum!

skovacin@ samo iznosim misljenje…ja sve uzimam u obzir…inace ,dugogodisnji padjuci trend se ne mjenja u par dana….

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

promet 6.500.000 kn s prosjekom 18,03kn

kladim se da nije slučajno neko uložio
to nije neki mali špekulant
nego netko tko želi bar 10%, zar ne

Moram priznati da je ovo što se s Ingrom događa zadnjih 10ak dana dosad još neviđeno na ZSE, po mon skromnom mišljenju.
Prave rezultate ovih masnih prometa vidjet ćemo tek danas (170.000), sutra (270.000) i prekosutra (380.000) te u petak (zasad gotovo 365.000), a promjena u top10 zasigurno će biti.
Njima će neki biti neugodno, a drugi ugodno iznenađeni, o njima možemo zasad samo špekulirati, ali zabavno će biti.
Činjenica jest da ovdje nešto ne štima, samo još ne znamo što. Ili se radi o insiderskom tradingu, tj. netko (Ingra, Ingra-gradnja, Ingra-pro, TOP10…svejedno) nešto sigurno zna, ali se pravi mutav (objašnjenja nakon blokade da "nisu poznate nove materijalne činjenice") ili se radi o vrhunskom marketingu bez presedana da bi se na velikom prometu riješilo što je moguće više dionica po što je moguće povoljnijoj cijeni.
Nešto od toga će zasigurno biti.
Dotad, TOP10 na jučerašnji dan:

30.05.2011 > T: 25.05.11 Pros. cijena: 13,37
RB Dioničar Broj %
1. PBZ D.D. 909.974 6,72%
2. OPPENHEIM IGOR 773.908 5,71%
3. PBZ Croatia osiguranje OMF 603.877 4,46%
4. Raiffeisen OMF 600.149 4,43%
5. AZ OMF 564.324 4,17%
6. DOM HOLDING D.D. 516.658 3,81%
7. TEHNIKA D.D. 451.800 3,34%
8. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D./KVARNER VIENNA INS… 380.759 2,81%
9. LUDVIGER JASNA 338.850 2,50%
10. INGRA-GRADNJA D.O.O. 283.382 2,09%
UKUPNO 5.423.681 40,04%

Ako bismo već morali pogađati tko je mogao prodavati, osobno bih sumnjao na 6. dioničara (ili možda čak 9+10 [lol] ). A tko kupuje…to ćemo tek vidjeti. Osim ako sve nisu manji dioničari, što je opet lako moguće.
Uz sve ovo, kao šlag na tortu, samo fali današnja obavijest na ZSE u 16.01 da je 2. dioničar kupio 1000 komada INGR, što bi sutra dionicu moglo pogurati još 2-3 kune gore. [lol]

@ inverter
Koje gluposti pišeš, zar se trend ne formira dobrim vijestima odnosno poslovima. Znači iNGRA dobije 100 milja Eura posla, a dionica pada jer je trend takav. Koji jeftini druker.

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.

New Report

Close