INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

super zvuči posao od 70 milja eura, ali koliku dobit da očekujemo iz tog posla i kroz koliko godina? hajde nek netko to napiše da znam kad da počnem polako prodavati ili da samo dokupljujem. hvala.

znaći ovdi se ponavlja repriza s IGH-A crna gora ludi novinar itd… lp STFACA

netko je prije 3 mjeseca ovdje pisao da ingra ide no 11 kn a da onda sljedi odbijanac i rast
samo treba znati čitati ……


super zvuči posao od 70 milja eura, ali koliku dobit da očekujemo iz tog posla i kroz koliko godina? hajde nek netko to napiše da znam kad da počnem polako prodavati ili da samo dokupljujem. hvala.

to ti nitko ne može izbaciti iz rukava jer ne znamo parametre ugovora. radovi bi trebali trajati oko 2 godine, cijena oko 70 mil.EUR.
no, mislim da sama dobit nije presudna nego je ključno da je Ingra opet u igri, da dobiva nove poslove i da od stečaja nema ništa. osim toga Ingra ima veliki ugled i desetljeća iskustva u arapskom svijetu, zato je dobila posao u Iraku, uskoro će biti finiširano ovo s Alžirom, čeka se Rusija te još razni tenderi vani.
Sad samo treba biti strpljiv, a to je puno lakše kad smo se odljepili od dna i kad se vratila vjera u ovu dionicu!
Pa Ingra je i danas imala najveći prometi na ZSE, čak 6 milijuna kuna, preko 380.000 trgovanih dionica, u zadnja 2 dana promet preko 10 milijuna kuna, što je često bio dnevni promet cijele ZSE!!!
ja ne prodajem, a ti ako hoćeš loviti bureke samo izvoli, samo pazi da ne prođeš kao loris i ekipa koji su to probali na 12-13 kn pa sad plaču iz dana u dan [yawn]

moje pisanje je osobno mišljenje te nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

meni samo nisu jasni ovi u ingragradnji, oni opet prodavali u srijedu 7.476 kom, a najveća cijena tog dana 13,46 a to je u odnosu na danas razlika od lijepih 29.900 kn i to da su prodali sve po najvećoj tog dana, a nisu
imam ingre i veseli današnji rast i nadokupio danas na otvaranju, ali ovi me stvarno nerviraju

@kruti
a zašto te nerviraju? vlasnik Ingra-gradnje nije Ingra već fizičke osobe. Ingra gradnja po zadnjem stanju ima 283.000 dionica, a danas je promet bio 381.000 dionica, tako da ako žele sve mogu prodati na ovima cijenama (a možda su već i prodali).
Bitnije je da je oporavak Ingre pred nama i da se danima žestoko čisti prodaja [thumbsup]

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!



@kruti

a zašto te nerviraju? vlasnik Ingra-gradnje nije Ingra već fizičke osobe. Ingra gradnja po zadnjem stanju ima 283.000 dionica, a danas je promet bio 381.000 dionica, tako da ako žele sve mogu prodati na ovima cijenama (a možda su već i prodali).
Bitnije je da je oporavak Ingre pred nama i da se danima žestoko čisti prodaja [thumbsup]

Kupujte Ingru ovih dana to je najbolji potez na burzi .

Ako netko misli da je zakasnio sa kupnjom onda neka jednostavno zamisli da je početna cijena Ingre ovih 17 kuna i bit će mu lakše. Pad na 11 je bio špekulativnog karaktera. Cijena nakon dokapitalizacije nikada nije ni trebala ići ispod 17. Tu se lijepo trgovalo, koperanti su se polako iskipavali i donekle bili zadovoljni sa 17 – 18 kuna. Ingra ih je na taj način "skinula s vrata" i otklonila prijetnju stečaja.
Poslije se "ekipa" sjetila da ide na spuštanje cijene, pa se sve otelo kontroli i imali smo cijenu od 11 kuna. Dakle tek poslije 17 – 18 kuna, to jest od sutra počet će se vrednovati ovaj novi posao i budući poslovi. Do sada je bilo samo vraćanje na "početnu poziciju" na koju bi Ingra došla i bez ovog posla, ali u svakom slučaju malo sporijim ritmom. Niste okasnili i do sada niste ništa propustili, tek od sutra bi već mogli. [yawn]

Sve ovo što je pozitivno napisano stoji i dugoročno gledano INGR-a je sigurni tick.
Međutim izgledna je kratkoročna korekcija cjene.
Došli smo do SMA 200 koja se poklapa s jednom od padajućih trend linija ,dakle dvostruki otpor.
Vjerojatno će pad biti brz i oni koji su ušli neće ni stići prodati na ovoj razini,ali to je dobra prilika da oni koji su kupovali već na kraju ovog rasta od oko 70% ,da si poprave ulaznu cijenu kupujući ponovo na nekih minimalno 13kn dokle očekujem korekciju.
Scenarij kao i na VLDS-u.
Nemojte reći da niste upozoreni,nije druk nego realnost.

17.63kn bi sutra trebala biti blokada. ja mislim da se neće dostići jer će biti puno onih koji će htjeti kapitalizirati dobit ostvarenu u proteklih desetak dana.

idući tjedan će bit bolje...


Sve ovo što je pozitivno napisano stoji i dugoročno gledano INGR-a je sigurni tick.
Međutim izgledna je kratkoročna korekcija cjene.
Došli smo do SMA 200 koja se poklapa s jednom od padajućih trend linija ,dakle dvostruki otpor.
Vjerojatno će pad biti brz i oni koji su ušli neće ni stići prodati na ovoj razini,ali to je dobra prilika da oni koji su kupovali već na kraju ovog rasta od oko 70% ,da si poprave ulaznu cijenu kupujući ponovo na nekih minimalno 13kn dokle očekujem korekciju.
Scenarij kao i na VLDS-u.
Nemojte reći da niste upozoreni,nije druk nego realnost.

Nije druk, nego bolesni druk, da 13 kuna ha-ha-ha……

Pažnja !
Slijedi mala korekcija u toku tjedna .
Ali za ozbiljne igrače kupnja je i dalje
najbolja opcoja .
Stvarni dosezi još nisu na vidiku .
To je mja procjena a ne neka navlakuša . [thumbsup]

New Report

Close