INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ovaj posao u Alžiru je tek početak novog investicijskog ciklusa.
Do sada se INGR-a restruktuirala financijski i organizacijski . Jedina je firma koja ima veze s građevinom koja je to već napravila dok je to npr Dalekovod tek počeo.
Ingra sudjeluje na najmanje desetak velikih međunaroddnih tendera i ovaj uspjeh u Alžiru ,netom prije u Iraku otvara joj vrata za novi povijesni uzlet.
Oni koji su računali da će takva firma s 60-togodišnjim iskustvom propasti ,gadno su se zajebali.
Već dugo tu trubim da je ovo rušenje cjene bilo špekulativo.
Da se stekne ogromna količina dionica za bagatelu .
Sam promet od 8 mil kn prošli tjedan,a dva dana je bio jači od HT-a sve govori.
Ova dionica je suho zlato,samo treba biti strpljiv jer pitanje je da li su se lovatori dovoljno nakrcali.
Ako nisu još će oni to štopati,tjerati male u strah s ciljem da im prodaju dionice na ovim smješnim razinama.
Tek će se prava cijena postići za dvije do tri godine kad se razmaše cjelokupni građevinski sektor,na našu burzu ulete strani fondovi,ljudi počnu prebacivati novce iz banaka u fondove( ulaskom u EU kamate na štednju će pasti) itd..itd..
Najbolje kupiti i ostaviti neko vrijeme da odradi svoje,a lovatori ako hoće još neka plate primjerenu cjenu.

Auuuu, šta će ovdje biti u ponedjeljak [thumbsup]

Sve što pišem moje je osobno mišljenje i ne predstavlja nagovor na kupnju ili prodaju!!

Osim u energetici i pomorskim radovima Ingra u Alžiru sudjeluje u zdravstveno-medicinskim projektima, a očekuje i okončanje natječaja za izgradnju vojne bolnice u gradu Alžiru čija se vrijednost procjenjuje na 70 milijuna eura.

Loris [shocked],jeste li živi ma bit će INGRE ali po malo većim cijenama.

bit će bolje................

@Loris, jel još uvijek misliš da ni HNB nemože Ingrinu dionicu digniti na 20 kuna????

Sve što pišem moje je osobno mišljenje i ne predstavlja nagovor na kupnju ili prodaju!!

strpljen-SPAŠEN [kiss]

Sve što pišem moje je osobno mišljenje i ne predstavlja nagovor na kupnju ili prodaju!!

Bravo Ingra.

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.

Vjerojatno bi se mogoa dogoditi scenario iz 2009 – čini mi se, kad je pala na nevjerojatnih 37,00 kn i kod objave nekog novog posl otišla na 55 kn…gdje je nažalost jedan dio INGRAŠA ostao i do dan dans zarobljen.

Samo što je velika razlika 2009 i 2011 sad se konačno i mi lagano, sramežljivo čupamo iz recesije i sa dna…

Drugi tjedan, kako sam nešto površno pisao bit će jako, jako – pozitivno zanimljiv – bar za INGRaše

LP

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

"Vjerojatno bi se mogoa dogoditi scenario iz 2009 – čini mi se, kad je pala na nevjerojatnih 37,00 kn i kod objave nekog novog posl otišla na 55 kn…gdje je nažalost jedan dio INGRAŠA ostao i do dan dans zarobljen."

…taj "novi posao" je bila nagovijest za upravo ovaj posao u Alžiru a dionica je skočila na 60 kuna pa zatim brzo pala JAKO jer nije dobila taj posao, a ovdje se radi upravo o stvarnom dobijanju posla pa vjerujem da će dionica vrlo brzo na gore navedenu cifru ako ne i više jer se očekuju i drugi poslovi!
A druge poslove će lakše dobiti jer je več zagrabila u veliku teglu meda tako da "psihološki" stvara uvjete za lakše prihvaćanje od strane investitora!

Čestitke svima koji su izdržali ove dvije godine i DOČEKALI! [cool]

zna možda neko kolika je vrijednost ugovora bar odprilike,nije to valjda onaj poslič od 70 milja eura

volim kocku zato ulazem u turbo certifikate

početkom godine je rečeno da će ingra imati freefloat kao HT ,evo sredinom godine imamo i promet ka HT , još da do kraja godine budemo imali cijenu ka HT,imat ćemo triple double u ovoj godini.
onda mogu slobodno sve četiri u zrak, a ostalih 11 dionica iz portfelja dati u dobrotvorne svrhe.

a ja jos uvijek svama…

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.


zna možda neko kolika je vrijednost ugovora bar odprilike,nije to valjda onaj poslič od 70 milja eura

Ako je vjerovati novinama to bi bilo to.Velika je to lova prijatelju,a to je tek početak.Ingra je godinama na tenderima u tom dijelu svijeta a nije ni zanemariti iskustvo i dugogodišnje prijateljstvo sa nesvrstanom braćom.A kad se pokrene Rusija,aiii…Koji je ovo melem za vidjet,godinu i pol muku mučim razmišljajući šta raditi,prodati za eksere i probati se išćupati nekako ili ostati vjerovati i ćekati.Eto,mislim da se nisam prevario što sam vjerovao.Pozdrav. [lol]

New Report

Close