INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Veselim se svima koji su na ingri u plusu. 🙂

171.520 dionica danas, prosjek 13,72 kn, promet 2,35 milijuna kuna, više od 10% dioničkog prometa danas na ZSE!
što reći, svaka čast Ingra, ovo je očit znak ulaska velikih igrača u ovu dionicu i dugotrajnijeg rasta koji je pred nama. ja sam čvrto odlučio ne prodavati Ingru barem 2 mjeseca, dok na dođe FI za II kvartal, nakon kojeg će biti jasan smjer ove dionice. po meni, nakon II kvartala idemo na 30 kn

moji postovi ne predstavljaju financijske savjete niti preporuke za kupnju ili prodaju dionica

Zanimljiv ovaj intervju s Perićem, posebno zadnji odlomak:

shefsale, 26.05.2011. u 19:59
Sredinom svibnja ponovo je došlo do manje dokapitalizacije Ingre, kojom je nešto smanjena njezina izloženost po aktivnim tranšama komercijalnih zapisa na ukupno 48,5 milijuna. Naime, imatelji komercijalnih zapisa svoja potraživanja dijelom pretvorili u ulog.

Moram priznati da se ne sjećam da sam vidio obavijest na ZSE o tako nečem… [shocked]


Moram priznati da se ne sjećam da sam vidio obavijest na ZSE o tako nečem…

vjerojatno su smatrali da je burza već o tome obaviještena kroz one odluke sa skupštine gdje je najavljeno da će još jedan dio dugovanja biti podmiren dionicama-sada bar znamo tko je mahnito rasprodavao dioonice Ingre i srušio cijenu ispod 12 kn. no dobro,to je sada iza nas.

mene najviše zanima ovaj dio o "25 milijuna kuna prihoda od prodaje stambeno-poslovnih prostora u Dvorima Lapad i na zagrebačkom Srebrnjaku" – znači li to da ćemo nakon dugo vremena imati pozitivan kvartal? [thumbsup]

također je zanimljiv dio gdje Perić kaže «da su neke informacije ipak pale na plodno tlo» je vrlo znakovit, kao da bi nešto rekao o novim poslovima, ali još ne smije jer nije službeno… bit će ovdje uskoro jako lijepih vijesti.

pozdrav svim Ingrašima ma gdje bili [smiley]

tekst je predmet diskusije bez nagovora na kupnju ili prodaju


biti će korekcije ali fingirane da se počisti što više burekđija. sada kad je loris kao glavni i najači špekulant na ingri konačno sve prodao više nema velikog otpora za rast preko 20 kn.

Ma daj ne lupetaj. Kao da je Loris dosad bio prepreka. A čije su sve one dionice na 14,xx-16,xx? Uostalom ako je netko prodao ne znači da ne može opet kupiti, pa makar i kunu skuplje.

sutra pretrcati 14,31 i konacno plus i za mene!
Jedva cekam!

Zna li netko koji je to ruski fond počeo sa kupnjom preko burze? [smiley]

doista je neozbiljno da niti na jednom portalu, uključujući ZSE ne piše stvarni trenutni broj dionica INGR. na ovo hanfa mora oštro reagirati jer mnogi ljudi se vode podacima sa ZSE gdje piše da ima 7,5 mil dionica u opticaju, a zapravo ih trenutno ima oko 13,5 milijuna što je još malo pa duplo. HALO!

Blue Horseshoe loves Anacott Steel (moje postove shvatite kao moje osobno razmišljanje, ne kao nagovor na kupnju ili prodaju)

eto ovi iz poslovnog su propustili rast od 20% sad opet drukaju na dole

Dionica Ingre u posljednjih deset trgovinskih dana na Zagrebačkoj burzi bilježi snažan rast vrijednosti. Skočila je ukupno 20,3 posto. Pojačan interes za ovom vrijednosnicom rezultirao je u četvrtak najvećim prometom od kraja siječnja. Protrgovano je 2,4 milijuna kuna tih dionica, dok se ona zaustavila na cijeni od 13,89 kuna. To je ujedno i najviša razina ove dionice od kraja ožujka.

Budući da ova kompanija, prema posljednjem tromjesečnom poslovnom izvještaju bilježi 11,5 milijuna kuna gubitka, postavlja se pitanje zašto dionica kompanije, koja posluje u problemima, bilježi rast i zašto uopće ulagači kupuju tu dionicu. "Dionica Ingre već nekoliko dana bilježi rast. Ako u tom rastu nema pokrića u fundamentima, najjednostavniji razlog ovog rasta može se pronaći u tehničkoj analizi. Naime, ovo je klasični odbijanac u ‘bear …

idući tjedan će bit bolje...

nagradno pitanje za investitore. koliko točno u komad ima ingra izdanih dionica? da vidimo hoćete li iskopati igdje točan broj.

Blue Horseshoe loves Anacott Steel (moje postove shvatite kao moje osobno razmišljanje, ne kao nagovor na kupnju ili prodaju)

Strani fondovi vjerovatno imaju već neke informacije o sudbini Hrvatske što se tiče datuma ulaska u EU, i ne bi me iznenadila najezda na pojedine dionice koje su odabrali. Otišli su na vrhu iz Hrvatskih dionica, i sada se vraćaju na dnu. Tu je glavna razlika između profesionalaca i amatera. [smiley]

Imam jedno pitanje.
Sjecam se da se prije pričalo da fondovi ne mogu kupovat ingru prije 22kn? Zašto ne mogu? Ili sam ja nesto krivo shvatio…

Pozdrav svim Ingrašima!
The best is yet to come!

New Report

Close