INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ingrina dionica se nalazi na povijesnom dnu dna ( prilog slika ).

Međutim na toj cijeni Ingra gradnja prodaje dionice ? To nisu čisti poslovi. Možda Ingra ide i prema 11, 7, 1 ili 0, neznam stvar je špekulacije i nebitno je, ali sve što dalje pada je slika stečaja, te Ingra u stečaju bi prema praksi Đakovštine ili Validusa više vrijedila od 12,5 Kuna. Zato je ovo jako čudna odluka Ingre gradnje o prodaji dionica na dnu dna .

Da li to nas uprava Ingre sve skupa želi dobro i ponovo prevariti ili ovi iz Ingre gradnje ako su normalni onda ja nisam ?

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Slijedečih 1-2 mjeseca biti će presudni za Ingru, Alžir i Ombla to je nešto što nama treba a vrlo blizu smo jednog i drugoga, nemojte se opterečivati s ingra gradnjom jer najlakše je s tuđim k….. po koprivama mlatit ako me razumijete!

Sve što pišem moje je osobno mišljenje i ne predstavlja nagovor na kupnju ili prodaju!!


Ingrina dionica se nalazi na povijesnom dnu dna ( prilog slika ).

Međutim na toj cijeni Ingra gradnja prodaje dionice ? To nisu čisti poslovi. Možda Ingra ide i prema 11, 7, 1 ili 0, neznam stvar je špekulacije i nebitno je, ali sve što dalje pada je slika stečaja, te Ingra u stečaju bi prema praksi Đakovštine ili Validusa više vrijedila od 12,5 Kuna. Zato je ovo jako čudna odluka Ingre gradnje o prodaji dionica na dnu dna .

Da li to nas uprava Ingre sve skupa želi dobro i ponovo prevariti ili ovi iz Ingre gradnje ako su normalni onda ja nisam ?

Vidim da ti opet treba poduka iz matematike te pohlepne invest logike… ponavljam – po NAV-u ekvivalentno/usporedna trenutne vrijednost INGRE u odnosu na VLDS bi trebala biti cca 7,8 KN (NAV INGRE je cca 64,5, a VLDS cca 105,5) dakle Einsteine? tko je u matematički u pravu… [rolleyes] Što se dna, dna tiče moli boga da te ne zadesi lanjskih 5 VLDS kn… uzmi digitron pa računaj koji je to možebitan budući dodatni diskont na INGRI, al predvidi i psihološku rušiteljsku tuđu/osobnu itd. lančanu pohlepu… Ipak, kao što već nedavno rekoh ovdje, ne želim nikome pa ni INGR-ašima da vam se desi lanjski diskont na VLDS… (naravno onima koji su in)… SRETNO [thumbsup]


a INGR-a na cca 7,8 KN

eto dao si target za ingr ..kad pukne ova 12 tica
[proud]
[/quote]

Lanjskih svima nikako mogućih 5 Kn za VLDS, al ipak dno, dna radi pohlepnog rušenja , realiiziranih, bili bi ekvivalentnih 3,3 KN za INGR-u… Za kupce odlično, no za imatelje noćna mora…

ova dionica je doslovno silovana , nadam se da će počinitelj biti kažnjen

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]

Na ovoj cijeni od 12,45 kuna Ingra na tržištu vrijedi samo oko 23 milijuna kuna. Gradu Zagrebu i RH se isplati otkupiti sve dionice Ingre i po 20 kuna i potom likvidirati tvrtku. To bi ih koštalo samo oko 40 milijuna eura. Inače ako nastave plaćati zakupninu do osme godine i potom se odluče na otkup, to će ih koštati preko 150 milijuna eura. A ukoliko se odluče do kraja plaćati zakupninu zajedno sa operativnim troškovima to će ih prema nekim izračunima koštati i do 300 milijuna eura. Zato je nekome u cilju da sve ovo razvali i oslobodi se obveza što jeftinije. Što bi rekao gos. Sanader – ovo Vam je sve "grose špile!". Dole Vam je članak koji sve potanko objašnjava, a zaključak izvucite sami!
http://www.tportal.hr/vijesti/hrvatska/107018/ZG-Arenu-cemo-platiti-izmedu-240-i-300-milijuna-eura.html

Ispravak gore: umjesto 23 milijuna kuna treba stajati 23 milijuna eura! Sorry!

Evo i ugovora dole!

http://www.tportal.hr/ResourceManager/FileDownload.aspx?rId=162535&rType=1

solidan ugovor
al mislim da bi se potpisnici lako mogli predbilježiti par stanica dalje u remetincu?

Postanite Eu-robovi


Na ovoj cijeni od 12,45 kuna Ingra na tržištu vrijedi samo oko 23 milijuna eura. Gradu Zagrebu i RH se isplati otkupiti sve dionice Ingre i po 20 kuna i potom likvidirati tvrtku. To bi ih koštalo samo oko 40 milijuna eura.

Prepostavljam da ste kod ideje o likvidaciji nenamjerno zaboravili da bi trebali vratiti jedno 1,15 mlrd dugova.

Znači sve skupa treba izvaditi 1,3 mlrd kuna da bi dobili Arenu koju plaćaju 56 mil kn godišnje.
Arena je Ingri samo jedan veliki pušing, da bi Zagreb i vlada to otkupili Ingra bi trebala uložiti par milja eura u podmazivanje. Prije par godina dok je Sanader bio na vlasti to i nije bio problem ali sada se svi boje Remetinec akademije.

Ovdje će svejedno do kraja netko zaglaviti u Remetinecu, u to uopće ne treba sumnjati. Ili s jedne ili s druge strane! [rolleyes]



Ingrina dionica se nalazi na povijesnom dnu dna ( prilog slika ).

Međutim na toj cijeni Ingra gradnja prodaje dionice ? To nisu čisti poslovi. Možda Ingra ide i prema 11, 7, 1 ili 0, neznam stvar je špekulacije i nebitno je, ali sve što dalje pada je slika stečaja, te Ingra u stečaju bi prema praksi Đakovštine ili Validusa više vrijedila od 12,5 Kuna. Zato je ovo jako čudna odluka Ingre gradnje o prodaji dionica na dnu dna .

Da li to nas uprava Ingre sve skupa želi dobro i ponovo prevariti ili ovi iz Ingre gradnje ako su normalni onda ja nisam ?

Vidim da ti opet treba poduka iz matematike te pohlepne invest logike… ponavljam – po NAV-u ekvivalentno/usporedna trenutne vrijednost INGRE u odnosu na VLDS bi trebala biti cca 7,8 KN (NAV INGRE je cca 64,5, a VLDS cca 105,5) dakle Einsteine? tko je u matematički u pravu… [rolleyes] Što se dna, dna tiče moli boga da te ne zadesi lanjskih 5 VLDS kn… uzmi digitron pa računaj koji je to možebitan budući dodatni diskont na INGRI, al predvidi i psihološku rušiteljsku tuđu/osobnu itd. lančanu pohlepu… Ipak, kao što već nedavno rekoh ovdje, ne želim nikome pa ni INGR-ašima da vam se desi lanjski diskont na VLDS… (naravno onima koji su in)… SRETNO [thumbsup]
[/quote]

Sve piše u prilogu !

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

New Report

Close