INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




Mnogi će se sjećati sa tugom da se Ingra mogla nekada kupiti po 12,50 u većim količinama, kao jučer naprimjer. Kao kod mnogih drugih dionica o dnu će se pričati tek kada budemo daleko od dna. [rolleyes]

kolega jeli nam možete reći koliki je vaš ulaz? Hvala
[/quote]
Kolega više Vas muče moji komentari nego što Vas muči moj ulaz. Ulaz je sve niži, a ako se malo potrudite i pročitate unazad, već sam pisao o tome. Pozdrav!

[/quote]
kolega lupate gluposti još od 34-37kn



Mnogi će se sjećati sa tugom da se Ingra mogla nekada kupiti po 12,50 u većim količinama, kao jučer naprimjer. Kao kod mnogih drugih dionica o dnu će se pričati tek kada budemo daleko od dna. [rolleyes]

kolega jeli nam možete reći koliki je vaš ulaz? Hvala
[/quote]

A tebe "kolega" previse zanimaju osobne stvari, a nisi ni jednom donijeo nikakav argumenat ili informaciju vezanu uz ingru ali ni dionicarstva opcenito. Imas li ti uopce dionice ingre, imas li je namjeru kupiti i koji su tvoji interesi piskaranja na ovom forumu?





Mnogi će se sjećati sa tugom da se Ingra mogla nekada kupiti po 12,50 u većim količinama, kao jučer naprimjer. Kao kod mnogih drugih dionica o dnu će se pričati tek kada budemo daleko od dna. [rolleyes]

kolega jeli nam možete reći koliki je vaš ulaz? Hvala
[/quote]
Kolega više Vas muče moji komentari nego što Vas muči moj ulaz. Ulaz je sve niži, a ako se malo
potrudite i pročitate unazad, već sam pisao o tome. Pozdrav!

[/quote]
kolega lupate gluposti još od 34-37kn

Kolega, Vama će se opet desiti "Magma"! Od sutra na kupnju ispod 12,50 možete gledati samo kao na "neostvareni san!". LP!

[/quote]


Računica je ovdje sasvim jednostavna, čemu prepirka. Niti jedna druga dionica na ZSE-u trenutno ne pruža veću šansu za zaradom. Naravno može se i izgubiti, ali omjer dobiti i gubitka je recimo nekih 4 naspram 1. Čak i kada bi INGRA otišla u stečaj, to se ne bi dogodilo preko noći, nego bi jači igrači prvo odigrali "posljednji tango", odnosno prvo bi je digli na viši nivo i tamo se istresli.
Onaj tko misli da će se mirovinski fondovi i banke tako lako oprostiti od svoje love, najveća je naivčina ili druker koji želi kupiti što jeftinije. Kako je kolega filija lijepo primijetio da ovdje u zadnje vrijeme niču novi nickovi kao gljive poslije kiše. Iskusni vukovi pišu preko novootvorenih nickova i glume dušebrižnike koji su zainteresirani za dobrobit dugoročnih Ingraša. Dečki takvi dušebrižnici su nas i doveli u ovakovu situaciju širom svijeta. Ako već želite drukati, nije problem, ali pišite pod pravim imenima! Sve same "podvojene" ličnosti! U ponedjeljak Ingra iznad 40 kuna!
[thumbsup] [thumbsup] [thumbsup]

29,05,2010g 23:20h tako kaže kolega bananarama,inace ovo vam se nalazi na 2000 stranici lp STFACA



Propaganda protiv ove dionice je još uvijek jaka. Sada im smeta i Stipe Mesić. Kada poslovi budu dobiveni, onda će pisati kako je to varka, i kako oni uopće nisu potpisani, ili da su potpisi lažni.
Možda bude kakav zemljotres pa se sruši Arena, Dvori Lapad i sve Ingrine građevine u vlasništvu, a sve ostalo ostane netaknuto. Igor ima AIDS, Mesić je posenilio, Vidošević ima skupu ljubavnicu koju financira INGRA. Stvarno Vam je počelo ponestajati ideja, morate smisliti nešto novo, ja sam vam dao neke smjernice.
Likovi gube vrijeme i energiju na pisanje o dionici koja ide u stečaj. Stipe neće biti član NO-a, nego stečajni upravitelj, a Vidošević blagajnik, a Vi će te biti i ostati "sitni drukeri" koji se nisu na vrijeme ukrcali i sada pričaju o "smaku svijeta". Žali Bože snage i energije koju trošite oko dionice koju "ne želite" u svome portfelju. Ne sjećam se da sam ikada pisao na nekoj temi a da nisam imao određene ciljeve u pogledu neke dionice. Vaši ciljevi su ovdje već odavno poznati, ali su Vam ideje pomalo "isfurane"! Pozdrav! U ponedjeljak Vam je zadnji rok za kupnju karte za ovaj "vlakić"! [kiss]

Moram primjetit da je bananarama izuzetno naporan druker.

Kažeš: Ne sjećam se da sam ikada pisao na nekoj temi a da nisam imao određene ciljeve u pogledu neke dionice.
Prvo ti nije uspjelo podić dionicu francka gdje si dan i noć pilio da se čeka "jedna vijest" nakon koje ništa neće bit isto, a kad si skužio da se drukanje nije isplatilo sad si se preselio ovdje. Gdje su ti na francku nestali ciljevi?

Dakle bananarama, na temelju čega ti uopće ulažeš u ingru? Šta trenutno ova dionica ima dobrog za ponudit? Al onako iskreno? Kad uzmemo činjenice i brojke:
– novougovorenih unosnijih poslova unatoč svemu i dalje nema ( iako se 2 godine najavljuju ),
– poslovni prihodi padaju, za 82 posto u odnosu na isti kvartal prošle godine
– zarade nema, EBIT pada, gubitci rastu
– jedino je konstantan pokazatelji zaduženosti ( omjer duga i kapitala ) i iznosi enormnih 310 posto
– dug se gomila, krediti se teže pribavljaju, a sad se od banaka traži novi kredit od 100 milijuna eura!
– nakon svega toga oppenheim sprema novu dokapitalizaciju

Iz ovog je jasno da arena služi samo kao sredstvo za nabavu novih kredita, i jedino na osnovu tih kredita ingra preživljava. A šta bi bilo da se kojim slučajem stanje s bankama, kreditima i općenito gospodarstvom još pogorša?

Ja mislim da na kraju krajeva ingra neće bankrotirat, al da je u fazi doslovnog preživljavanje i da će cijena dionice još patit, iza toga posve stojim. A onaj tko kaže da je sad ingra atraktivna za kupovat je u najmanju ruku neoprezan ulagač. Ama baš ništa ne ide u prilog rastu ove dionice, baš ništa. Najbolje šta se može dionici dogodit je da stagnira na ovim cijenama, al čisto sumnjam i u to.

Pazi samo ovu činjenicu, na trenutni dug od gotovo milijardu kuna oni uzimaju još jedan kredit od 700 milijuna kuna da ga refinanciraju! A operativni prihodi praktički iskasapljeni na sitniš!

Što kaže elevator, ovu dionicu ne bih trenutno kupio ni da se nudi za 25 kuna, al bi je rado uzeo i za 40 kuna ako treba ako se dogovori velik posao. Samo problem je što bojim se da se taj posao neće dočekat, jedno je kupit na sigurnu informaciju, a drugo na običnu spekulaciju.

To su kolega bananarama činjenice, a ti ako ulažeš na temelju tih priča o dvije nekretnine i stipi mesiću u nadzornom odboru koji instant donosi hrpu poslova, pa svaka ti čast i puno puno puno ti sreće želim! Zato smanji doživljaj sa svojim drukanjem.
[/quote]

Izrazito cijenim Vaš trud kolega i pozornost koju ste ukazali mojoj "malenkosti". Inače kada ste se već toliko potrudili mogli ste postati i komentar od prije neki dan gdje sam napisao otvoreno da sam digao i margin na 10.000 komada Ingre i krenuo u šoping zadnjih dana, jednim dijelom i juče.

INVESTICIJE OD 50 MILIJARDI EURA
Ingra na inozemnom tržištu tradicionalno najviše poslova obavlja u Alžiru a Igor Oppenheim smatra da će se tako nastaviti i u budućnosti. "Alžir planira velika ulaganja u turizam, jer dosad uopće nije bio razvijen, za razliku od susjednih Tunisa i Maroka, koji su u tome već desetljećima, a alžirska obala čak je možda i ljepša i zelenija. Uz današnje cijene plina i nafte, kojima Alžir obiluje, 50-60 milijardi eura investicija sljedećih godina sigurno će ići u turizam, infrastrukturu, bolnice, škole, sve što je nama zanimljivo", kaže Oppenheim.

Evo kada me već nazivate drukerom potrudit ću se i malo više da opravdam tu titulu.
Iskreno mi je žao što od sutra nema više Ingre ispod 12,50. Primite moje saučešće! [kiss]

Ispričavam se i "konzorciju" koji je danas odmah pri otvaranju čekao "budalu" koja će im prodati ispod 12 i pokrenuti lavinu. Ako to već želite napraviti, morat će te to sami odraditi, a ne tražiti "dežurnu ovcu!" [rolleyes]

…ha,čujte,gosn banarama je do guše u dioniucama Ingre…i zajedno s količinom raste i njegova mašta o zaradi…

…svašta smo od njega čuli…al mi se ne da tražiti…jedna od njih i da dionica nikad neće ispod 13,00 kn…

…on je ipak toliko zaljubljen u ovu dionicu,da je spreman za ljubav njenu i umrijeti…

…zato mu bumo malo i oprostili… [rolleyes]

Evo stigla nam draga bakicaaa sa oklagijom. Ona inače uvijek jednim okom prati ovaj forum i samo čeka priliku da uskoči sa svojim "izgrađujućim" komentarima.Kolega Loris nam se već pridružio, još samo čekamo Vaše "odobrenje" za rast i šou može započeti.
Evo još malo starog gradiva o već poznatim činjenicama o usponu i padu, i naravno ponovnom usponu drage nam Ingre. Puno je tada planirano, malo ostvareno, ali napokon je sazrelo vrijeme za ostvarenje starih projekata.
http://www.nacional.hr/clanak/45583/osnivamo-koncern-za-afriku-i-rusiju
Pozdrav bakiciii! [kiss]

…joj joj gosn Bananica…meni ovaj članak liči na onu priču od zecu i ražnju…

…ražanj spreman,sad da je još i zeca uloviti… [lol] [lol]

…ah,da gosn bananica još kad sam vidjela u kojem tjedniku,je taj samodopadni članak…vidim da je taj zec još u dubljoj šumi…

…ali jedno moram pohvaliti…za razliku od onog Dalekovoda izvješća su im perfektna,još kad bi i sadržaj bio takav…

…onda bih možda i ja potražila tog zeku…

[kiss]


…joj joj gosn Bananica…meni ovaj članak liči na onu priču od zecu i ražnju…

…ražanj spreman,sad da je još i zeca uloviti… [lol] [lol]


Nekada "zec" dođe sam, ne moraš ga ni loviti, sve ima svoje vrijeme!

New Report

Close